Poslední návštěva: Právě je 19 dub 2024 10:19


Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 157 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Tématický minisraz v České Skalici
PříspěvekNapsal: 22 pro 2017 21:48 
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 03 říj 2010 12:04
Příspěvky: 11102
Bydliště: Náchod
Kraj: ČR - Královéhradecký
Před časem mělo dobrý ohlas takové improvizované setkání u mě na dílně (někde tu je pár rešerší, ale nechci to zrovna hledat). Poslouchali jsme tehdy několikero velmi dobrých beden na celkem slušném zesilovači a rozcházeli jsme se s tím, že někdy v budoucnu si dáme repete. Opakovat totéž by nemělo moc smysl a tak nějak samo se nabídlo jiné téma - zesilovače. Nakecá se kolem nich až hanba, ale ve skutečnosti se bavíme hlavně o tom, co člověk slyšel někdy a někde, a jak to komu subjektivně hraje doma.

Takže záměr je takový:
- Vezmeme jedny osvědčené a dobře hrající bedny. Tady bych se zatím spolehl na Scarabea a jeho URS, které jsou podle jakési obecné shody velmi dobré a snesou kdeco.
- Testované zesilovače budou současně buzeny shodným signálem z jednotného zdroje tak, aby byl signál na vstupech přesně stejný (distribuce z tvrdého bufferu).
- Hlasitost bude u všech zesilovačů nastavená na shodný výstupní signál naprázdno pomocí generátoru šumu a měření úrovně na výstupu.
- Výstupy porovnávaných zesilovačů se budou mžikově připínat bezpečným způsobem k reprobednám tak, že v kterémkoli okamžiku bude možno přepnout na kterýkoli ze čtyř současně zapojených zesilovačů.

Čili pokud mezi zesilovači jsou vůbec nějaké slyšitelné rozdíly, budou ty rozdíly slyšet okamžitě, v momentě přepnutí a s vyloučením ovlivnění ucha různou hlasitostí reprodukce, pamětí během přepojování a všech dalších matoucích vlivů. Můžeme si zkusit cokoli - různé výrobce, různé cenové kategorie, různé typy konstrukcí. Máme snad slíbený nějaký nový HiFi zesilovač třídy D. Nebude špatné připojit nějakou starou Teslu nebo Transiwatt, domadělku, bídný kvazikomplementár, špičkový komplementár, integrované konce... Prostě co kdo přiveze.

Předpokládám, že stihneme vyzkoušet kdeco, protože nebude nutné dělat nějaké dlouhé poslechové sety. Půjde to ráz na ráz. Vybere se jedna nahrávka řízná a basující, jiná jemná a detailní - a pak už jen cvak - cvak.
Jak jsme tady předběžně domlouvali, můžeme udělat i samostatnou kategorii "malých" nebo "laciných" zesilovačů, ty "velké" porovnávat i při velkých a velmi velkých hlasitostech, prostě co koho bude bavit.

Posledně se nás sešlo tuším osm. Prostory jsou trochu omezené. Dejme tomu, že se dvanáct lidí vejde ještě slušně. Patnáct, pokud se budou na place střídat a mezi tím třeba korzovat a konverzovat. On asi beztak nebude tu cestu na odlehlé Náchodsko vážit úplně každý.

Sám za sebe dodám ještě toto: Nepovažuju se za kdovíjakého odborníka. Svou úlohu i tady na fóru chápu spíš jako úlohu zprostředkovatele. Takže nehodlám rozpoutávat ani vést ohnivé spory a něco při zkoušení protěžovat. Pouze chci umožnit aspoň trochu regulérní podmínky pro poměřování pindíků. Závěry ať si pak každý dělá sám. Já nemíním dělat nějaké předpovědi a sám jsem na výsledky zvědavý.

Ke zkoušení připravím improvizovaný, ale účelný a bezpečný releový přepínač z vlastních zásob. Předpokládám, že bych to mohl v pohodě stihnout do zamýšleného termínu; ten by měl být někdy na vrcholu jara - dejme tomu přelom května/června.

S kým už jsem se o věci domlouval, psát sem nemusí. Ostatní - tady máte čas a prostor.

________________________________________________________________________

EDIT 20.3.

Takže termín 16.6.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Tématický minisraz v České Skalici
PříspěvekNapsal: 22 pro 2017 22:30 
Řádný člen

Registrován: 18 úno 2016 00:03
Příspěvky: 2757
Bydliště: Slovakistan
Kraj: SR - Trenčianský
Prečo bývaš tak ďaleko??? :D
Toho by som sa rád zúčastnil no rád sa dozviem aspoň výsledok :)


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Tématický minisraz v České Skalici
PříspěvekNapsal: 22 pro 2017 22:44 
Řádný člen

Registrován: 02 pro 2012 15:54
Příspěvky: 1049
Kraj: ČR - Liberecký
Ja to pro zmenu konecne mam v dosahu a mohl bych dovest DIY konec s 2xJPA100 Sub (napajeny spinakem + nejake male bedynky 6.5" + 1" (OSWG)


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Tématický minisraz v České Skalici
PříspěvekNapsal: 22 pro 2017 23:04 
Řádný člen

Registrován: 30 kvě 2014 01:04
Příspěvky: 2082
Bydliště: lázně PDY
Kraj:
Vzhledem k omezené kapacitě se raději připomínám... Pokud bude zájem URS samozřejmně dovezu. Když se Ti povede do té doby oprava 1050, tak budu moc rád. Ten bych opravdu rád zkusil. Ostaní zesíky co jsem kdy měl mi až na tento dost splívají.
PS: Pokud by byly nějaký zajímavý bedny k porovnání tak bych se tomu za sebe vůbec nebránil. :) jen poznámka...


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Tématický minisraz v České Skalici
PříspěvekNapsal: 23 pro 2017 15:48 

Registrován: 16 zář 2014 21:12
Příspěvky: 1169
Bydliště: Brno
Kraj: ČR - Jihomoravský
Sice jsme se o tom bavili, ale taky se připomínám. :)

_________________
Creative SBX HD, Akai AM-32, ARS 9204-Godz rebuild, TM380, TM3120


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Tématický minisraz v České Skalici
PříspěvekNapsal: 23 pro 2017 16:43 
Řádný člen

Registrován: 06 led 2014 11:42
Příspěvky: 192
Kraj: ČR - Ústecký
.. ten déčkový zesilovač potvrzuji (A-70), termín je fajn, jen Tě nějak včas požádám o zamluvení noclehu v nějakém penzionu, mám to daleko a přivezu kořalku....
Mám i poměrně kvalitní CD od STS Digital a nějaké "referenční CD" od Usher ... Jinak mám mraky FLAC....


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Tématický minisraz v České Skalici
PříspěvekNapsal: 23 pro 2017 21:35 

Registrován: 12 bře 2016 21:13
Příspěvky: 1805
Kraj: ČR - Jihomoravský
já teda taky předběžně potvrzuju účast, s tím, že budu mít zesilovač TPA3116 -v kategorii malý zesilovače, a jestli to bude za něco stát (momentálně na cestě z ali), tak ještě PA8610, to je jenom 2x10w D , a snad nějaký malý bedýnky, žánrově odpovídající k "muzice na stůl" - Moje výtvory moc místa nezaberou, a na ubytování mi stačí kousek trávníku, ze kterýho mě nikdo nebude vyhazovat... (ale klidně i ten penzion) Ale nebojím se ty zesílky otestovat i s bedýnkama 6.5"+1" od PET007.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Tématický minisraz v České Skalici
PříspěvekNapsal: 23 pro 2017 21:45 
Řádný člen

Registrován: 30 kvě 2014 01:04
Příspěvky: 2082
Bydliště: lázně PDY
Kraj:
Mraky Flacu Václave... To abych si vzal snad počítač. :mrgreen:
Ubytování by neměl být problém. Mám už osvědčené místo, můžu vřele doporučit. Taky asi podle okolností zvážím možnost přespání. Třeba by jsme mohli jet z Poděbrad spolu pokud bys chtěl. Času je ale mraky. To ještě domluvíme. ;)


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Tématický minisraz v České Skalici
PříspěvekNapsal: 23 pro 2017 21:50 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 31 říj 2011 19:11
Příspěvky: 5956
Kraj: SR - Trenčianský
Možná bych taky dorazil...rád bych s regálovýma URS-ama srovnal SMD3100...


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Tématický minisraz v České Skalici
PříspěvekNapsal: 23 pro 2017 22:00 
Řádný člen

Registrován: 18 úno 2016 00:03
Příspěvky: 2757
Bydliště: Slovakistan
Kraj: SR - Trenčianský
Ransom - nepristavíš garáž?


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Tématický minisraz v České Skalici
PříspěvekNapsal: 23 pro 2017 22:23 
Řádný člen

Registrován: 30 kvě 2014 01:04
Příspěvky: 2082
Bydliště: lázně PDY
Kraj:
Zdá se mi to nebo se tu snažíme ten program mírně předělávat. To bude asi Tomáš rád... :D
Já bych ale byl za to rád. Samotné zesíky by mohla být třeba trochu nuda...I když něco překvapit může...Okořenit to nějakou tou bedýnkou by nemuselo být úplně špatný.
A už dál neplkám... ;)


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Tématický minisraz v České Skalici
PříspěvekNapsal: 23 pro 2017 23:24 
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 03 říj 2010 12:04
Příspěvky: 11102
Bydliště: Náchod
Kraj: ČR - Královéhradecký
Poslechnout dvoje bedny nemusí být extra práce ani moc času navíc. Akorát se na ně udělá malinko delší set. Navrhuju zařadit Dire Straits - Money for nothing.

Na kraji Náchoda je hotel Hynek (reference u Scarabea nebo Laminata, já tam můžu hodnotit jen pivo). Pokud vím, dá se přespat ještě v kempu na Rozkoši, ale to je něco mezi Matějskou poutí a Gulagem. Já bych tam nelezl. Hned vedle dílny penzion Ronox, to je dražší a takový divný. A u hlavní hotel Valentýna - mám dojem, že to tam je samý Ukrajinec.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Tématický minisraz v České Skalici
PříspěvekNapsal: 23 pro 2017 23:40 
Řádný člen

Registrován: 02 pro 2012 15:54
Příspěvky: 1049
Kraj: ČR - Liberecký
Ja mam ubytovani u tchyne v Nachode (u ktery sem zrovna i ted pres svatky :), takze jak rychle prijedu, muzu se i rychle ztratit...


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Tématický minisraz v České Skalici
PříspěvekNapsal: 23 pro 2017 23:47 
Řádný člen

Registrován: 30 kvě 2014 01:04
Příspěvky: 2082
Bydliště: lázně PDY
Kraj:
To má své výhody. :) Proč ne Mnf... Když to bude hrát tak max.2 x... :)
Za mě je Hotel Hynek za ty kačky naprosto v poho...


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Tématický minisraz v České Skalici
PříspěvekNapsal: 24 pro 2017 00:03 
Řádný člen

Registrován: 18 úno 2016 00:03
Příspěvky: 2757
Bydliště: Slovakistan
Kraj: SR - Trenčianský
Prísť tam - mám 20 km odtiaľ výborného kamaráta z vojenčiny, ktorý ma roky presviedča, aby sme ich navštívili... Len tých zvyšných 700 km hore-dole :D


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Tématický minisraz v České Skalici
PříspěvekNapsal: 24 pro 2017 09:49 
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 03 říj 2010 12:04
Příspěvky: 11102
Bydliště: Náchod
Kraj: ČR - Královéhradecký
Vítán bude samozřejmě kdokoli s čímkoli. Poslechnout další bedny bude fajn, to uděláme jako samostatnou atrakci. Rozdělil bych to tak: Do oběda zesilovače, po obědě bedny. Pak můžeme třeba chlastat.

Nepojímal bych to moc hájhendově. Pokud hraje každý zesilovač znatelně jinak, bude to slyšet okamžitě i bez speciálních kabelů, přehrávačů a nahrávek. Takže běžné HiFi vybavení, noťas, externí bzukovka etc... Set nachystám předem, není nic pitomějšího než se půl hodiny dohadovat co vlastně pustíme. Průběžné nápady budeme sbírat na zakončení.

Předpokládám zcela samozřejmě účast Lukysse. Takže kdo si s ním chce domluvit nějaké kšefty, má na to půl roku času.

Cca koncem dubna tady bude přesný termín. Občas ještě jezdím na montáže a někdy je dílna plná rozdělaných skříní. Měsíc předem bych snad měl mít jasno o plánech. Každopádně bych to viděl na sobotu, dejme tomu od devíti hodin.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Tématický minisraz v České Skalici
PříspěvekNapsal: 24 pro 2017 10:07 
Řádný člen

Registrován: 02 pro 2012 15:54
Příspěvky: 1049
Kraj: ČR - Liberecký
Minimalne ode mne slovo hajend nikdy neuslysite (min. v souvislosti s bednama, ktery mi nejak prosli mikrofonem). Jestlize ano, muzete mi propichnout membranu u nejdrazsiho repraku.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Tématický minisraz v České Skalici
PříspěvekNapsal: 24 pro 2017 10:17 
Řádný člen

Registrován: 06 led 2014 11:42
Příspěvky: 192
Kraj: ČR - Ústecký
scarabeo píše:
Mraky Flacu Václave... To abych si vzal snad počítač. :mrgreen:
Ubytování by neměl být problém. Mám už osvědčené místo, můžu vřele doporučit. Taky asi podle okolností zvážím možnost přespání. Třeba by jsme mohli jet z Poděbrad spolu pokud bys chtěl. Času je ale mraky. To ještě domluvíme. ;)


To je dobrý nápad Pavle, budu s tím počítat.....


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Tématický minisraz v České Skalici
PříspěvekNapsal: 24 pro 2017 12:49 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 30 črc 2009 20:28
Příspěvky: 5318
Bydliště: Čerčany - Vesnice u Železniční Křižovatky nad Sázavou
Kraj: ČR - Středočeský
Nevím, zda do těch předem domluvených počítá Ransom i mne, každopádně bych se rád zúčastnil, pokud mi to práce a rodina dovolí a byl bych rád, aby účastníkem srovnání byla Yamaha AX-1090 (nebo Scarabeova 1050, ono je to jedno) a pokud ji Ransom do té doby oživí, tak i AIWA AA-8700. Z mého pohledu bych to viděl na příjezd v pátek večer (Náchod), ubytování, večeři s mírnou popitkou, nocleh,ráno poslechovka ve Skalici, večer méně mírná popitka v Náchodě se vzájemným sdělováním dojmů, nocleh, odjezd.

_________________
NOBLE BRICKS


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Tématický minisraz v České Skalici
PříspěvekNapsal: 24 pro 2017 17:21 
Administrátor
Uživatelský avatar

Registrován: 23 zář 2008 23:01
Příspěvky: 2775
Bydliště: Brandýs nad Orlicí
Kraj: ČR - Pardubický
Účast potvrzuji, přivezu konec Proton D1200, snad po testu nepojedu se slzama v očích domů. :lol:
Bedny LSM, které byly minule na srazu hrají kdesi na Slovensku, takže porovnávačky URS3100 a LSM se nedočkáte. A ano, pokud někdo bude plánovat něco kupovat a bude mu líto platit za poštu, tak mu to přivezu na sraz.

Jo jinak kdo chce řízek přes celý talíř, tak jsme s Kryštofem byli naprosto ohromeni restaurací Vatikán.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 157 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 28 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

© LuKyss 2005-2012 | ReproMania.NET & ReproObchod.cz



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group