Poslední návštěva: Právě je 20 dub 2024 07:33


Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 157 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 4, 5, 6, 7, 8  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Tématický minisraz v České Skalici
PříspěvekNapsal: 17 čer 2018 21:16 
Administrátor
Uživatelský avatar

Registrován: 23 zář 2008 23:01
Příspěvky: 2775
Bydliště: Brandýs nad Orlicí
Kraj: ČR - Pardubický
Já bych chtěl v prvé řadě poděkovat organizátorovi akce Tomášovi za jeho trpělivost a nechabnoucí humor, kterým byla doprovázena celá akce. Nadále děkuji všem zúčastněným, a samozřejmě i Scarabeovi, který tam měl téměř celou svojí hifi aparaturu.
Zkoušeli jsme vsunout novou vložku do akce s názvem "co ti doma překáží, jiní mohou potřebovat", to se bohužel trošku minulo s naší představou :D (Ransome, co z krabice rozdáš, to rozdáš, zbytek vyhodit...). Velmi obdivuji, že bastlíři nevymřeli, takže všichni kdo tam měli stavěný zesilovač, tak poklona! (kodl dvojnásobná za SMD). Také děkuji za výslužku z Litovle.

Co se tématu akce týče, porovnávání zesilovačů mě přímo vyrazilo dech. Je to naprosto odlišné od porovnávačky beden, tam ty propastné rozdíly prostě byly a zejména u různých nahrávek. Tady po prvním popřepínání jsem si řekl, kurva jsem hluchej, tak znovu. Rozdíly opravdu minimální a kolikrát až žádné, a když už byly tak ne takové, že by nějaký zesilovač byl propadák a jiný totální vítěz. To se myslím všichni shodneme.
Velmi jsem byl překvapen porovnáním tranzistor vs. elektronka. V hlavě znějící věčně omílaný předsudek "elektronka má příjemný teplý zvuk", kdepak, nesmysl, po vyrovnání hlasitostí se vyhlášení vítěze ve jménu stejně REVOX nekonalo. Akorát teda nevím, zda si mám stále držet ty dva elektronkáče MUSIC130, které jsem si chtěl zrenovovat.

Můj závěr z porovnávačky:
V garáži mám zesilovač DIORA WS504, který jsem před pěti lety koupil od Krejčy za pětikilo s tím, že mu chybí krytka senzoru DO, chrastí potenciometry a chybí hmatníky. Používal jsem jej celou dobu se sloupem RS508B při rekonstrukci domu.
Po sobotním poslechovém testu jsem vzal smetáček, ometl vrstvu prachu s maltou a říkal jsem si, proč jsem jej nevzal na porovnávačku, jistě by nedopadl zle...však má STK4044V. Od té doby ho budu opečovávat a chovat se k němu s větší laskavostí.
Jo a pozor, myslím že za chvíli už nebude mít nikdo na inzerátu k prodeji AUJ635 a AUJ637, tedy ti co slyšeli...


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Tématický minisraz v České Skalici
PříspěvekNapsal: 17 čer 2018 21:21 

Registrován: 26 bře 2013 14:37
Příspěvky: 85
Kraj: ČR - Středočeský
Perfektní popis, dlouho jsem nečetl nic tak pěkně napsaného. Ransome díky.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Tématický minisraz v České Skalici
PříspěvekNapsal: 17 čer 2018 21:28 
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 03 říj 2010 12:04
Příspěvky: 11102
Bydliště: Náchod
Kraj: ČR - Královéhradecký
Lukyss: Na HiFi to není, na baskytaru taky moc ne, ale za ty Music 130 ti utrhají ruce kytaristi.
S tím AUJ už dobu nosím v palici takový nápad: Udělat novou desku s naprosto stejným zapojením i osazením, až na jedno: Komplementární konec s MJ15003/4. Bude to levné a i historické součásti jako KC811 jsou bez problémů k dostání. Jo - místo odporových drátů samozřejmě drátové rezistory.

SvoP: Na tom nic není. Nepotřebuju nic umět, stačí být užvaněnej.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Tématický minisraz v České Skalici
PříspěvekNapsal: 17 čer 2018 21:56 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 30 črc 2009 20:28
Příspěvky: 5318
Bydliště: Čerčany - Vesnice u Železniční Křižovatky nad Sázavou
Kraj: ČR - Středočeský
Ahoj všem,
Já můžu jen potvrdit Ransomovy závěry s tím, že můj osobní žebříček je nepatrně odlišný: Vítěz LuKyssův Proton (hořce jsem olitoval, že jsem ho při své první návštěvě Veliké Británie nekoupil (byl tenkrát v akci asi za 400 Liber, tenkrát nějakých 22.000,- CZK), protože se mi nelíbil a raději jsem si tenkrát koupil za své těžce ušetřené peníze Yamaha AX-570 a DCC rekordér Marantz DD-82, už tenkrát mrtvé médium jen pro zajímavost. Na druhém místě moje Yamaha a na třetím Soňák. Ale ty rozdíly byly fakt homeopatické, obávám se, že v ABX testu bych zcela selhal. O stejně homeopatický rozdíl byl nejslabší anglický audiofilní Cambridge Audio.
ransomův mastodont by pravděpodobně sehrál vyrovnaný duel i s Protonem, kdybychom ho zvolili jako referenci.
Příjemným překvapením byl TASK-ův AV receiver NAD, který byl taky jen nepatrně pod průměrem a třeba proti i dost drahým AV receiverům od Yamahy, Sony, Pioneera, Onkya, Démonů úplná hvězda.
Můj osobní závěr (potvrzující mé dosavadní empirické zkušenosti): Rozdíly mezi zesilovači jsou minimální, pokud jsou dostatečně silné a nemaji lapsus v topologie, takže při snaze o hledání audiográlu bych se zaměřil (v tomto pořadí) na bedny, gramofon (s důrazem na vložku) a ostatní zdroje zvuku.

_________________
NOBLE BRICKS


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Tématický minisraz v České Skalici
PříspěvekNapsal: 17 čer 2018 22:02 
Řádný člen

Registrován: 18 úno 2016 00:03
Příspěvky: 2757
Bydliště: Slovakistan
Kraj: SR - Trenčianský
Len zopakujem iných - Ransome, díky :)
(Mám to hodne od ruky teda ďaleko a ani rodinné okolnosti nedovoľovali zvažovať účasť no Tvoj popis ma hodne potešil)


Nahoru
Online Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Tématický minisraz v České Skalici
PříspěvekNapsal: 17 čer 2018 22:23 

Registrován: 16 zář 2014 21:12
Příspěvky: 1169
Bydliště: Brno
Kraj: ČR - Jihomoravský
Taky děkuji ransomovi za uspořádání akce, bylo to moc fajn. A s výsledkama se téměř shoduju s Lukášem... nejdřív jsem myslel že jsem fakt hluchej a nic nepoznám, ale rozdíly byly opravdu minimální :)
Těším se na příště.

_________________
Creative SBX HD, Akai AM-32, ARS 9204-Godz rebuild, TM380, TM3120


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Tématický minisraz v České Skalici
PříspěvekNapsal: 17 čer 2018 22:30 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 30 črc 2009 20:28
Příspěvky: 5318
Bydliště: Čerčany - Vesnice u Železniční Křižovatky nad Sázavou
Kraj: ČR - Středočeský
A ještě k účastníkům: S potěšením jsem konstatoval, že všichni účastníci jsou blázni v tom nejlepším slova smyslu. Bylo to moc příjemné setkání.

_________________
NOBLE BRICKS


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Tématický minisraz v České Skalici
PříspěvekNapsal: 17 čer 2018 23:06 
Řádný člen

Registrován: 08 črc 2009 14:08
Příspěvky: 625
Bydliště: Košice
Kraj: SR - Košický
Začal som čítať vaše príspevky z akcie a vravím si NIE, teraz určite nie. To si vychutnám až zajtra v práci pri kávičke. Určite závidím, ja som makal, ako každý víkend za posledné dva roky.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Tématický minisraz v České Skalici
PříspěvekNapsal: 17 čer 2018 23:09 
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 03 říj 2010 12:04
Příspěvky: 11102
Bydliště: Náchod
Kraj: ČR - Královéhradecký
Přemýšlel jsem, jak to celé shrnout a napadá mě jen takové přirovnání: Představte si maraton na olympiádě. Po obvyklých dvou hodinách a pár minutách dobíhá celé startovní pole v jednom těsném houfu a během deseti sekund všichni proběhnou cílem. Máme tedy jasného vítěze a známe i toho posledního. Ale ten rozdíl, že...

Paulus: Též bych chtěl být zaměstnán jako ochutnávač kávy. Tedy pokud neochutnáváš pro císaře.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Tématický minisraz v České Skalici
PříspěvekNapsal: 17 čer 2018 23:15 

Registrován: 12 úno 2017 00:32
Příspěvky: 142
Bydliště: Litovel - rodiště siláka Gustav Fryštenského
Kraj: ČR - Olomoucký
Tak jsem se zúčastnil a mohu potvrdit co bylo vyřčeno.
Akce super, zajištění ze strany Ransoma super. Byť na dílně, ale výborně připraveno. Tak se přidám k poděkováni jemu a všem co tam byly. Příjemně strávená sobota a fajn lidi okolo.
Test zesilovačů mě také překvapil

První sada 4 kousků byla:

Proton - 1200
Akai AM - 57
Yamaha AX 1090
malý zes třídy D- TPA 3116 ala KODL.

druha sada zesilovačů

Cambridge Audio A 500
Sony TA -F 530 ES
NAD 760 AV
Yamaha A 1090

Jak píšou ostatní,tak rozdíly jen minimální , spíš záleží na preferencích každého posluchače.
Hodně mě překvapil zvuk ze SONY TA-F 530ES. Asi to nikdo moc nečekal, že se propracuje k předním příčkám.
KODLův malý zesílovač také zahrál dobře a v takové konkurenci, vůbec nevedl špatně. Takové domácí žvýkání, doma pijánko hraní - super. A bedýnky co k tomu měl, také na výtečnou.
Potom jsme přemluvili Ransoma a zapojení jeho samo-domo zesák. A světe div se, skoro všechny zvuk vůbec neurážel a hrál pěkně.Někteří mu závidíme na čem poslouchá v dílně muziku.
Pak duel komerce Sony a Revox lampáč. Velmi pěkné porovnání konstrukcí - paráda. Po upravení výstupní úrovně zesilovačů se jen velmi malinko lišily ve zvuku.
Vše odborně okomentoval Tomáš a snažíl se co mu síly stačily. Však také, když jsme odjížděli byl rád že už jedem do pr.... :lol:

Porovníní beden URS a VMA -II v přímém porovnání URSka hrala lépe ,ale VMA II se také snažili
Pak nějaký test DACů - bez slyšitelných rozdílů. Přímé porovnání se nadalo provést, ale o tom se zmínil Ransom ve svém příspěvku.
Ještě zesák DPA 220, samo -domo Dac. Zpestření a vytržení z otupělosti zahráli bedny TM380.

Tak ještě jednou díky organizátorovi, všem co tam byly a poskytli své Hi-Fi udělátka.
A už se těším na další setkání a program následujícího srazu.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Tématický minisraz v České Skalici
PříspěvekNapsal: 18 čer 2018 07:43 

Registrován: 12 úno 2017 00:32
Příspěvky: 142
Bydliště: Litovel - rodiště siláka Gustav Fryštenského
Kraj: ČR - Olomoucký
Tak ještě pár fotek které jsem už nestihl přidat do příspěvku.
Foto nic moc, je foceno průměrným mobilem.
Pochválit musíme Ransoma za vzorný úklid dílny. Ti co tam byly dříve asi potvrdí že je dílna k nepoznání. :D
První část testu - teda zesáky. Nikdo nefotitil ani nedělal dokumentaci.
Tak vkládám odkaz kde se dá nějaká dokumentace zhlédnouthttps://jirikhr.rajce.idnes.cz/Poslechovka_ve_Skalici/#


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Tématický minisraz v České Skalici
PříspěvekNapsal: 18 čer 2018 08:25 

Registrován: 19 srp 2013 18:33
Příspěvky: 20
Bydliště: Vysoké nad Jizerou
Kraj: ČR - Liberecký
Za mě taky velké díky Tomášovi za skvělou akci a obrovskou trpělivost s námi. Bylo příjemné narazit na partu podobně postižených lidí a výborně si pokecat.
Pokud jde o poslechové hodnocení, tak vše podstatné tu už zaznělo. Bylo velice obtížné se rozhodnout - rozdíly mezi zesilovači při přímém přepínání byly podstatně menší než ty, které jsem před testem očekával. Nebyl tam žádný průšvih, ale taky nic co by řady vyčnívalo.
Překvapením byly repro TM380 a zesilovač AUJ637, o kterých by asi i Kája Gott prohlásil "to jsem opravdu nečekal".
Takže ještě jednou dík za příjemně strávený den.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Tématický minisraz v České Skalici
PříspěvekNapsal: 18 čer 2018 09:19 
Řádný člen

Registrován: 10 bře 2013 22:44
Příspěvky: 143
Kraj: ČR - Zlínský
I kdyz jsem se neucastnil vsem moc diky za velmi prijemne pocteni.
Zeptal bych se jen jestli hral i DPA220 ktery Ransom zminil ve svem vybornem dlouhem prispevku. Hral nakonec nebo nebyla odvaha ho bez ochran pripojit? :-)


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Tématický minisraz v České Skalici
PříspěvekNapsal: 18 čer 2018 09:40 

Registrován: 12 úno 2017 00:32
Příspěvky: 142
Bydliště: Litovel - rodiště siláka Gustav Fryštenského
Kraj: ČR - Olomoucký
Ano, hrál. Nezúčastnil se přímého srovnání testu zesilovačů. Tuším, že chyběly ochrany výstupu. Tak organizátor srazu ho připojil zvlášť.
Na jedné fotce je vidět vzadu za stříbrnou krabičkou - foto mezi bednama.
V příspěvku od Ransoma je o tom zmínka. DPA 220, Raspberry, samo -domo DAC a to celé krmilo URSka . Také výborný zvuk. Jestli jsem vše napsal špatně, tak mě neukamenujte.
Nejlépe ať se vyjádří majitel sestavy.

Tak to se omlouvám za chybnou informaci tak nehrály URS, ale VMA II. Majitel sestavy to musí vědět nejlépe co instaloval k poslech.


Naposledy upravil Jirik97 dne 18 čer 2018 12:16, celkově upraveno 2

Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Tématický minisraz v České Skalici
PříspěvekNapsal: 18 čer 2018 11:47 

Registrován: 19 srp 2013 18:33
Příspěvky: 20
Bydliště: Vysoké nad Jizerou
Kraj: ČR - Liberecký
DPA220 hrálo do VMAII. Zdrojem bylo Raspberry a USB převodník s AK4495SEQ
https://auctions.afimg.jp/item_data/image/20160908/yahoo/w/w146382483.1.jpg


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Tématický minisraz v České Skalici
PříspěvekNapsal: 18 čer 2018 12:16 
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 03 říj 2010 12:04
Příspěvky: 11102
Bydliště: Náchod
Kraj: ČR - Královéhradecký
Sliboval jsem vysvětlení, jak se přepínají výstupy zesilovačů bez pauzy a bez nebezpečí vzájemného spojení. Je to na obrázku.
Přepínací kontakt funguje tak, že každý kontakt se nejprve od jedné svorky odpojí a pohybem přes mezeru se připojí ke druhé svorce. Nikdy není připojený k více svorkám naráz. Celý přítah i odpad probíhá na všech kontaktech relé synchronně (jsou spojené mechanicky) a ve zlomku sekundy. Přerušení je tak krátké, že si ho člověk normálně ani nevšimne.
Mám tam tři spolehlivá relé RP301 se stříbrnými kontakty. U každého jsou použity čtyři páry kontaktů z pěti, zapojené jako přepínací. RP301 konkrétně má oddělené kontakty spínací a rozpínací, přerušení mezi rozepnutím jednoho a sepnutím druhého je dáno mezerou mezi nimi. Pokud ale vezmete libovolné běžné relé, které má kontakty uspořádané jako čistokrevně přepínací (svorka NO, svorka NC a pohyblivý kontakt), bude to fungovat stejně. Jen bych důrazně doporučoval používat relé čtyřpólové, kde jsou všechny čtyři kontakty mechanicky spřažené. Nebo pro přepínání prostě čtyřpólový přepínač - jen to s ním nebude tak rychlé a pohodlné.
Prostřední relé vybírá mezi přívody 1/2 a 3/4, horní pak definitivně mezi 1 a 2, dolní mezi 3 a 4. V klidu je vybraná jednička, sepnutím horního relé dvojka, sepnutím prostředního trojka, sepnutím prostředního a dolního současně čtyřka. Celé je to ovládané jednoduchou logikou se třemi pomocnými relé a čtyřmi tlačítky. Plus kontrolky, signalizující vybranou cestu.
Přepínat se musí bezpodmínečně všechny čtyři póly reprovýstupů. Opačně (jeden zesilovač na více párů beden) už stačí přepínat v každém kanále jeden pól, ale stejně bych to tak nedělal.

Neměl by myslím být pro nikoho průměrně zručného a chytrého problém si stejně doma odzkoušet dva zesilovače nebo přepínat na dvoje bedny.

Příloha:
přepínač.png


Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory (obrázky, fotky, dokumenty). Pro zobrazení je vyžadována registrace. / You haven´t authorisation for browsing photos and attachment, please check in and sign on. / Du hast nicht Legitimation für ansehen Foto und Anlage, bitte registriere dich.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Tématický minisraz v České Skalici
PříspěvekNapsal: 18 čer 2018 13:18 
Řádný člen

Registrován: 10 bře 2013 22:44
Příspěvky: 143
Kraj: ČR - Zlínský
Jak je clovek v praci a rozptylovan dalsimi vlivy tak se omlouvam ze jsem poznamky o DPA220 prehledl. Diky za upresneni ze hraly do VMA-II.
Duvod proc se ptam na DPA je prosty - od dob co mam URS3100 do nich hraju prave z DPA220 protoze DPA je najednou ze zesilovacu ktere doma mam jednoznacne nejlepsi. Tak trosku ostatnim zesilovacum zvukove utekl, samozrejme ne o zadne konske delky ;-) Na drivejsich bednach se mne zdaly vsechny zesilovace podobnejsi nebo s uplne minimalnimi rozdily.
Prave proto mne zajimal rozdil mezi zesilovaci ktere jste poslouchali a jak si DPA220 vedla ale bez ochran chapu ze se do toho nikomu nechtelo. Take bych do toho nesel.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Tématický minisraz v České Skalici
PříspěvekNapsal: 19 čer 2018 14:37 
Uživatelský avatar

Registrován: 21 bře 2013 18:29
Příspěvky: 443
Kraj: ČR - Olomoucký
Ransome mohl by jsi napsat názvy skladeb nebo to někam nasypat co jsme poslouchaly u tebe na dílně ? Nepamatuji si ani jednu skladbu.

_________________
U mě hraje TESLA Technics Yamaha Totem100 Dual Magnum Micro Seiki Grundig
Canton,Bluesound,Topping,Tonsil Unitra


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Tématický minisraz v České Skalici
PříspěvekNapsal: 19 čer 2018 16:09 
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 03 říj 2010 12:04
Příspěvky: 11102
Bydliště: Náchod
Kraj: ČR - Královéhradecký
A já snad jo?

Určitě zaznělo (něco furt dokola, něco jednorázově):
Malia & Boris Blank - I feel it like You
Livin' Blues - Shylinna
Jablkoň - Shukadance
Geoff Smith - Six Wings
Tourniquet - Healing waters of the Tigris
Cara Dillon - Donald of Glencoe
Tourniquet - něco z EP Carry the wounded, ale už nevím co
Tito and Tarantula - After Dark
Dire Straits - Money for Nothing
Capercaillie - něco z let devadesátých, ale už si taky nevzpomenu co přesně. Asi něco ze Secret People nebo z Delirium.

Sypání pouze za účelem studijním na vyžádání přes SZ.

Všecko bylo ve FLACu s rodokmenem. Krom Smithe, kterého jsem si graboval (z vlastního CD) do MP3 na cesty ještě v době, kdy byla nouze o datový prostor - nevšiml jsem si, že ho mám ve FLACu jinde.

Což mi připomíná: Zároveň s porovnáváním převodníků bych zařadil třeba aj porovnávání ripů, které bych nachystal z origo placek do WAV (FLAC a všecky ostatní bezztrátovky z principu budou hrát totožně) a do MP3 (v různých datových tocích) a pouštěl bych to zase s mžikovým přepínáním v hrající skladbě. Abychom si zkusili, jak moc má cenu to prožívat. Nějaké námitky?


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Tématický minisraz v České Skalici
PříspěvekNapsal: 19 čer 2018 16:21 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 30 črc 2009 20:28
Příspěvky: 5318
Bydliště: Čerčany - Vesnice u Železniční Křižovatky nad Sázavou
Kraj: ČR - Středočeský
Takové srovnávání uz jsem absolvoval, s tristním výsledkem - MP3 pod 192 kbps se dá jednoznačně odlišit od 16/44, akorát asi ve 3/4 případů se mi víc líbila ta empétroska.

_________________
NOBLE BRICKS


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 157 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 4, 5, 6, 7, 8  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 29 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

© LuKyss 2005-2012 | ReproMania.NET & ReproObchod.cz



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group