Poslední návštěva: Právě je 20 dub 2024 01:56


Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 24 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Poštovní klient
PříspěvekNapsal: 18 kvě 2018 10:09 
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 03 říj 2010 12:04
Příspěvky: 11102
Bydliště: Náchod
Kraj: ČR - Královéhradecký
Nemáte někdo tip? Přestává mi vyhovovat Thunderbird. Potřeboval bych něco, co by se umělo komplet synchronizovat mezi dvěma PC (doma a v práci). To jest synchronizovat nastavení, kontakty, vytvořené složky atd.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Poštovní klient
PříspěvekNapsal: 18 kvě 2018 10:57 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 30 črc 2009 20:28
Příspěvky: 5318
Bydliště: Čerčany - Vesnice u Železniční Křižovatky nad Sázavou
Kraj: ČR - Středočeský
Mně navzdory jistým mouchám plně vyhovuje Utlouk.

_________________
NOBLE BRICKS


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Poštovní klient
PříspěvekNapsal: 18 kvě 2018 14:07 

Registrován: 12 bře 2016 21:13
Příspěvky: 1805
Kraj: ČR - Jihomoravský
já už dlouho žádnýho klienta nepoužívám, jenom webový rozhraní. Potom není co synchronizovat...


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Poštovní klient
PříspěvekNapsal: 18 kvě 2018 15:56 
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 03 říj 2010 12:04
Příspěvky: 11102
Bydliště: Náchod
Kraj: ČR - Královéhradecký
Kodl:
Dotaz: Mají se játra solit před nebo po vaření?
Odpověď: Papriková klobása je lepší.


Laminat:
Proti Outlooku nic nenamítám. Ale jestli se nepletu, tak je k dostání jen jako součást Office. Navíc nikde nenacházím, jestli umí synchronizovat mezi PC. Všude jen plno neužitečných kydů.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Poštovní klient
PříspěvekNapsal: 18 kvě 2018 16:05 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 30 črc 2009 20:28
Příspěvky: 5318
Bydliště: Čerčany - Vesnice u Železniční Křižovatky nad Sázavou
Kraj: ČR - Středočeský
Kodl: To ovšem jednak znamená, že bez připojení si nepřečtu ani starší mail, jednak z takového mobilu přes webklienta to není dvakrát komfortní.
Ransom: Synchronizovat umí. Kdysi existovala nějaká light verze i bez Office (Outlook Express nebo tak nějak) ale obávám se, že už to vrahové z Redmondu zrušili, Já se bez Office (zejména pak Excelu) neobejdu, takže na tohle jsem nepomyslel.

_________________
NOBLE BRICKS


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Poštovní klient
PříspěvekNapsal: 18 kvě 2018 16:19 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 30 zář 2009 10:51
Příspěvky: 1845
Bydliště: CV
Kraj: ČR - Ústecký
Nedávno sem testoval asi 10 různejch poštovních programů a nic se mi nelíbílo, vždycky tomu něco chybělo. Asi jedině Outlook, používám ho v mobilu jak pro osobní tak pro pracovní mejl a funguje dobře. Na pc sem s nim byl spokojenej. Záleží pak ještě jaká verze

_________________
AMP: PROTON AA-1150
PREAMP: PROTON 1100
SEC: NAD T751
CD: NAD CD524
ARS 641 / ARS 844 tuned


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Poštovní klient
PříspěvekNapsal: 18 kvě 2018 17:08 
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 03 říj 2010 12:04
Příspěvky: 11102
Bydliště: Náchod
Kraj: ČR - Královéhradecký
Outlook Express býval příslušenstvím WIN až někam do XP, používal jsem ho roky. Pak jsem přesedlal na TB. Ale pořád narážím na to, že si třeba v práci nebo doma uložím někoho do kontaktů a pak ho po dvou měsících na druhém PC marně hledám. Nebo změním nastavení poštovního serveru, vytvořím si novou složku na poštu etc...
Webové rozhraní nepřipadá v úvahu. Potřebuju přístup k uložené poště a napsat si koncept i bez připojení, pak to třeba poslat najednou. Používám pro různé účely sedm aktivních adres. Jednu na firemní doméně (tyhlety profesionální maily tak nějak předpokládají použití klienta a jejich webové rozhraní je vesměs nepoužitelná nouzovka), jednu na Yahoo, jednu na Seznamu, tři na gmailu. A ne, nehodlám to stahovat všecko do jedné schránky. Adresy pro nákupy, online registrace a podobně časem průběžně obměňuju.
Jo - speciálně rozhraní Google považuju za naprosto dementní.
Minus Outlooku je (pro mě) v tom, že je zbytečně nabobtnalý o všecky ty kandeláře a exčejndže a kdo ví co ještě. Potřebuju jenom poštu.
Mmch, viděli jste poštovní aplikaci, která nahradila Outlook Express ve Win8 a 10? To je teprve vývojářský ejakulát!
Koukám po webu, jestli to neumí nějaký jednodušší, ideálně freewarový klient, ale zatím kde nic tu nic.
Zůstanu zatím u TB a občas si to holt překopíruju ručně.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Poštovní klient
PříspěvekNapsal: 18 kvě 2018 17:20 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 30 zář 2009 10:51
Příspěvky: 1845
Bydliště: CV
Kraj: ČR - Ústecký
Ten klient co je ve W8 a W10 je taková srajda jakou sem ještě nikdy neviděl, to máš pravdu. To bylo snad to nejhorší a ještě to ani nešlo pořádně zprovoznit..

_________________
AMP: PROTON AA-1150
PREAMP: PROTON 1100
SEC: NAD T751
CD: NAD CD524
ARS 641 / ARS 844 tuned


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Poštovní klient
PříspěvekNapsal: 23 kvě 2018 19:23 
Řádný člen

Registrován: 08 črc 2009 14:08
Příspěvky: 625
Bydliště: Košice
Kraj: SR - Košický
Snáď mi ransom prepáči.
Ja mám iný problém, používam outlook, kde dátový súbor pst má veľkosť 15,5GB. Neviem ho zmenšiť, musím tam mať emaily z ukončenej etapy stavby (2015-2017) a z poslednej etapy stavby (2017-trvá).
1) Je možné, že mi z dôvodu veľkosti pst súboru sekajú ostatné programy world, excel, dokonca celý NTB? Celý NTB je nejaký spomalený... MO2013, Win10, Antivirus internet secutiry business edition.
2) thunderbird by asi s takýmto veľkým dátovým súborom problém nemal, či?

Thunderbird som opustil pred 5 rokmi, kedy mi veľmi chýbala informácia, kedy som email preposla, kedy som odpovedal, čo TB nemal...


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Poštovní klient
PříspěvekNapsal: 23 kvě 2018 19:41 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 30 črc 2009 20:28
Příspěvky: 5318
Bydliště: Čerčany - Vesnice u Železniční Křižovatky nad Sázavou
Kraj: ČR - Středočeský
Prečo si ten .pst súbor nezaarchivuješ a nejdeš do nového? Áno, je vysoko pravdepodobné, že sa to seká kvôli tomu. Ja vždy, keď sa blíži k 10 GB, archivujem a začínam nový. Je to zvyk zo starého Outlooku, ten po prekročení istej veľkosti bez výstrahy havaroval a po obnovení boli posledné maily het.

_________________
NOBLE BRICKS


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Poštovní klient
PříspěvekNapsal: 23 kvě 2018 20:04 
Řádný člen

Registrován: 08 črc 2009 14:08
Příspěvky: 625
Bydliště: Košice
Kraj: SR - Košický
laminat, to bude asi preto, ze proces archivacie som doteraz nevyuzival/nepoznam.
Ak tomu dobre rozumiem, vytvorim z urcitych sprav (urciteho obdobia) archiv, ktory bude stale k dispozicii, ale nebude to spomalovat system?
Archiv ma tiez nejaku hranicnu hodotu, po prekroceni ktorej zacinaju nejake problemy?


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Poštovní klient
PříspěvekNapsal: 23 kvě 2018 20:26 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 30 črc 2009 20:28
Příspěvky: 5318
Bydliště: Čerčany - Vesnice u Železniční Křižovatky nad Sázavou
Kraj: ČR - Středočeský
Neviem, ja si vytváram ďalšie a ďalšie archívy, vyhľadávať sa dá aj v celom Outlooku.

_________________
NOBLE BRICKS


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Poštovní klient
PříspěvekNapsal: 23 kvě 2018 21:09 
Řádný člen

Registrován: 08 kvě 2013 18:01
Příspěvky: 2052
Kraj: ČR - hl. m. Praha
TheBat! - rychlý, spolehlivý - pouhý klient. Ne nabobtnalá sračka jako Utlouk. Importy a exporty z čehokoliv do čehokoliv.
... používám přes deset let.

_________________
Pamatujte na úctu k sobě, úctu k druhým a odpovědnost za vaše konání. Povýšenost nikdy nemá žádnou omluvu. Pochází buď z malého sebevědomí, nebo se opírá o dočasné a povrchní úspěchy. [Dalajláma]


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Poštovní klient
PříspěvekNapsal: 24 kvě 2018 08:01 
Řádný člen

Registrován: 08 črc 2009 14:08
Příspěvky: 625
Bydliště: Košice
Kraj: SR - Košický
v archíve 13,5gb, zvyšok som nechal, očividne je to svižnejšie. Díky

Ďalšia archivácia vytvorí nový archív? Alebo ich "prilepí" k tomu archívu čo som vytvoril dnes v noci?

Vedel som, že archivácia existuje, ale nikdy som sa k tomu neprekopal...


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Poštovní klient
PříspěvekNapsal: 24 kvě 2018 10:39 
Řádný člen

Registrován: 10 bře 2013 22:44
Příspěvky: 143
Kraj: ČR - Zlínský
Doplnim ze v Otlaku je pri operacich s pst soubory dobre volat funkci nazvanou Compact. Zadej si do Google 'outlook compact data file'.
Priklad: pokud z 13.5GB pst souboru presunes do jineho pst souboru treba 10GB (archivace nedela nic jineho) tak v puvodnim pst souboru zustane tech 10GB stale osazeno. Spravi to prave Compact. Dlouho to trva, na starsich strojich bez SSD to byla misty dost vrazda.
A co se tyka limitu, pokud se pamatuju dobre tak ve verzi 2007 byl limit pst souboru 20GB a v nasledujicich verzich 50GB. Rozhodne bych ale tak daleko nesel, je vhodne si vytvorit pst souboru vice (treba po rocich) a ten pouzivany mit mensi.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Poštovní klient
PříspěvekNapsal: 24 kvě 2018 11:29 
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 03 říj 2010 12:04
Příspěvky: 11102
Bydliště: Náchod
Kraj: ČR - Královéhradecký
Akusta: Umí přesně to, co já výše požaduju? Na webu se mi to nedaří dohledat (Bat jsem měl v užším výběru). Jako letitý uživatel to snad budeš vědět, nebo to můžeš vyzkoušet. A jestli to dovede verze Home.
Pro upřesnění: Za synchronizaci považuju to, že když provedu na PC v práci změnu dejme tomu v adresáři, nebo když přidám poštovní účet, na PC doma to najdu taky. A naopak.
Stejně jako když ve Firefoxu najdu doma historii procházení z práce a v práci vytvořené záložky z domova.
O ruční přenášení záloh z PC na PC nestojím ani u free softu. Když už ale mám něco kupovat minimálně za $20, tak to musí být opravdu tip ťop.

Nadávat Outlooku do sraček je snad oblíbenou kratochvílí IT znalců, nicméně o kvalitách nabízeného alternativního produktu to případnému zájemci neřekne vůbec, ale opravdu vůbec nic.

Ovšem že ses konečně odvážil napsat sračku bez hvězdičky, toho si považuju!


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Poštovní klient
PříspěvekNapsal: 24 kvě 2018 12:56 
Řádný člen

Registrován: 10 bře 2013 22:44
Příspěvky: 143
Kraj: ČR - Zlínský
Synchronizace je zalezitost protokolu posty. Resi to IMAP. Pri pouziti POP3 synchronizovat nejde.
Muzes mrknout i na Mail primo od Microsoftu, mel to byt nastupce OE i kdyz vypada uplne jinak. Do W7 a W10 se tusim doinstalovava, kdo ma licenci Windows muze pouzivat free. Na zakladni veci staci.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Poštovní klient
PříspěvekNapsal: 24 kvě 2018 13:32 
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 03 říj 2010 12:04
Příspěvky: 11102
Bydliště: Náchod
Kraj: ČR - Královéhradecký
Tučňák:
Můj dotaz jsi ani v nejmenším nepochopil. Synchronizovat poštu umí každý klient.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Poštovní klient
PříspěvekNapsal: 24 kvě 2018 13:54 
Řádný člen

Registrován: 08 črc 2009 14:08
Příspěvky: 625
Bydliště: Košice
Kraj: SR - Košický
tucnak01, komprimovanie poznam, diky


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Poštovní klient
PříspěvekNapsal: 24 kvě 2018 13:59 
Řádný člen

Registrován: 10 bře 2013 22:44
Příspěvky: 143
Kraj: ČR - Zlínský
Ransom: v tom pripade je otazka spatne postavena. Neznam postovniho klienta ktery zvlada praci postovniho serveru.
A o MS Mail pises drive, prehledl sem to. Omlouvam se.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 24 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 33 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron

© LuKyss 2005-2012 | ReproMania.NET & ReproObchod.cz



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group