Poslední návštěva: Právě je 19 dub 2024 13:36


Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 5 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Odželezňovač vody
PříspěvekNapsal: 30 kvě 2018 08:29 
Řádný člen

Registrován: 30 kvě 2014 01:04
Příspěvky: 2082
Bydliště: lázně PDY
Kraj:
Máme novou studnu a máme tam velký obsah železa - Poděbrady. Jinak je voda dobrá pitná.
Používáte někdo tohle? Nebo máte s tím prosím někdo nějakou zkušenost?
Byl bych vděčný za jakoukoliv radu. Máme vodárnu která je asi výkonově na hraně a i když používám sadu třech klasických filtrů i tak to nestačí. Asi už dostala na frak i membrána. Protože se to zhoršuje.Myslím tím hlavně tlak vody.
Budu to muset co nejdříve nějak řešit. Prodejci prodají všechno...
Jde mi o to jestli to opravdu funguje. Žádný recenze jsem nikde pořádně nenašel.
Díky moc za vaši případnou zkušenost.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Odželezňovač vody
PříspěvekNapsal: 30 kvě 2018 10:01 
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 03 říj 2010 12:04
Příspěvky: 11102
Bydliště: Náchod
Kraj: ČR - Královéhradecký
Ano, cílené oxidační odstranění železa by mělo být OK. Hlavně nenaletět na reverzní osmózu. Ta vyrábí technickou destilku dobrou do baterií a fotovývojek, ale absolutně nevhodnou na pití a na vaření.
Sám bych se na to asi vykašlal a spolehl se na vodovod. Ono je totiž jinak dost velký problém zajistit, aby voda neobsahovala co nemá a naopak obsahovala, co má. A to i na mytí a na praní prádla. Tyhlety nekontrolovaně filtrované vody jsou skvělé třeba na zalévání kytek nebo odchov halančíků (podobají se dešťovce). Ale jinak ne. V příliš měkké vodě totiž třeba to prádlo sice líp vypereš, zato ale nemáš šanci ho pořádně vymáchat od zbytků detergentů.
Osmózou čištěná voda se musí komplikovaně domineralizovat, aby vůbec byla pitná. Tohleto prodejci těch filtrací demagogicky obracejí naruby: Správně mineralizovaná voda reaguje na elektrolýzu nebo na detekční chemikálie zákalem, což je jaksi právě důkaz její pitnosti. Jenomže oni právě tím zákalem argumentují, že vodovodní i balená voda je svinstvo a že jenom ta jejich destilovaná voda to nedělá.

Tady u nás bych se spolehl na rozbor a doporučení laboratoře AGRO CS. U vás nevím.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Odželezňovač vody
PříspěvekNapsal: 30 kvě 2018 10:40 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 30 črc 2009 20:28
Příspěvky: 5318
Bydliště: Čerčany - Vesnice u Železniční Křižovatky nad Sázavou
Kraj: ČR - Středočeský
Ano, moje manželka chtěla chlemtat vodu čištěnou reverzní osmózou. Na moje ragumenty se neslyší ze zásady, tak jsem ji musel odkázat na sovu ségru - chemičku.
Ovšem za tohle bych nakopal do prdele i tohohle dodavatele odželezňovače: Príliš železitá voda môže zvýšiť riziko infarktu a poškodenie tkaniva v mozgovej mŕtvice..
To jsou naprosto šílený kecy, to mu nehrozí, ani kdyby okusoval kolejnice.

_________________
NOBLE BRICKS


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Odželezňovač vody
PříspěvekNapsal: 30 kvě 2018 11:21 
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 03 říj 2010 12:04
Příspěvky: 11102
Bydliště: Náchod
Kraj: ČR - Královéhradecký
Ne. Železitá voda je jenom hnusná, nedá se s ní mejt, barví a zanáší bordelem všecko kudy teče.
Prodejci prostě rádi straší, aby měli kšefty.
Vlastně největší průser příliš železitý vody je technického rázu. Spolehlivě totiž likviduje nerez. A gumu a plasty. Když ji necháš kapat do dřezu, za rok udělá v plechu dírku.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Odželezňovač vody
PříspěvekNapsal: 30 kvě 2018 14:46 
Řádný člen

Registrován: 30 kvě 2014 01:04
Příspěvky: 2082
Bydliště: lázně PDY
Kraj:
Sohlasím, že reverzní osmóza je hnus.
Rodiče i ségra to používají. Já tam vodu teda nepiju to se nedá jako bys pil destilku.
Přestal jsem u nich pít i kafe. Přitom máma jinak vaří skvěle.
Tak jsem jim to řekl a teď mi vaří kafe ze špinavé vody ze studny. Přitom rozbor vody mají v naprostým pořádku. Ale vymluvit si to nedají. No prostě je to marný .... :roll:
Já mám jinej problém. Teď jsem koukal na rozbor všechny hodnoty naprosto ok.
Jen Mangan limit je 0,05 a my máme 0,38. Volal jsem do laboratoře a její šéf mi řekl,že ty odželezňovače bez problému zvládnou i takovou hodnotu. Tak mu budu snad věřit.
Studna stála asi 50 a rozvody a ostatní asi 30, tak se mi nechce tu studnu nechat ležet ladem.
Tak jsem volal svému známému instalatérovi.
Krok první odmontovat vodárnu a dovézt do servisu.
Pak instalace filtru a pro lepší výkon doporučuje spíš čerpadlo přímo do studny.
Jediný pozitivní je, že když jsem kopal přípojku,tak jsem do země krkavici na kabel dal.
No a pak, že nebudu mít co dělat...


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 5 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 23 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

© LuKyss 2005-2012 | ReproMania.NET & ReproObchod.cz



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group