Poslední návštěva: Právě je 19 dub 2024 16:30


Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 19 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Gastronomické zážitky nebo šoky.
PříspěvekNapsal: 31 kvě 2018 13:45 
Řádný člen

Registrován: 30 kvě 2014 01:04
Příspěvky: 2082
Bydliště: lázně PDY
Kraj:
Abych jsme nebyli OT.
Nezapomenu na vojně v Dejvicích. Kolikrát bylo večer problém najít hospodu kde by se dalo sednout nebo alespoň solidně stát. Nevím jestli to bylo tím, že tam jsou samý kasárna a sídlí tam i Generální štáb a Ministerstvo vnitra kde jsem byl na vojně? :)
Jednou jsme vlezli do hospody Na poště koukal jsem, že snad pořád existuje.
Přišli jsme tam a bylo narváno ale stát se dalo. Objednali jsme normální světlé pivo.
To co nám přinesli vypadalo jako Weißbier... Tak jsme mu to hned vrátili.
Přál bych Vám vidět co se v té hospodě začalo pak dít.Co nám to leješ vždyť je to kalný.
A ty borci to tam chlastali asi celý odpoledne. Pamatuju, že mi výčepák pak
pěkně poděkoval. :D


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Gastronomické zážitky nebo šoky.
PříspěvekNapsal: 31 kvě 2018 14:17 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 30 črc 2009 20:28
Příspěvky: 5318
Bydliště: Čerčany - Vesnice u Železniční Křižovatky nad Sázavou
Kraj: ČR - Středočeský
Ty hospody, co maj v názvu poštu, si snad nesou nějaké znamení. My jsme s jednou partou chodívali jednou měsíčně do hospody "Na staré poště" v ulici pplk. Sochora u Pštrosmajeráku. Vždycky to bývalo v pohodě. Až jednou jsem dorazili asi 15 minut po začátku rezervace a ač byla hospoda prázdná, byli jsme podnapilým personálem nevybíravě seřváni za blokování kapacity hospody.
Když nám přinesli první čtyřdecová piva, tak to kámoš reklamoval a aniž by byly činěny obvyklé výmluvy typu "to dojde", spustila pinglová řev "Kam bychom odšli, kdybychom točili míru? To bychom nic nevydělali!" Kámoš požádala o dodání vedoucího nebo knihy přání a stížností. Za chvilku se místo toho objevil taktéž silně podnapilý kuchař se slovy "Tady měl někdo problém s mírou?" Kamarád se k tomu hrdě přihlásil, načež kuchař zařval "Když se vám něco nelíbí, tak sem nelezte!" Tak jsme se houfně zvedli (byla to parta asi dvaceti lidí s nemalou konzumací) a odešli. Asi měsíc na to byla hospoda uzavřena a za další měsíc se tam objevila čínská resturace (která mezičase zkrachovala taky).

_________________
NOBLE BRICKS


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Gastronomické zážitky nebo šoky.
PříspěvekNapsal: 31 kvě 2018 15:55 
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 03 říj 2010 12:04
Příspěvky: 11102
Bydliště: Náchod
Kraj: ČR - Královéhradecký
Hotel u broučka v Novém Městě nad Metují hned vedle zámku, asi dvanáct roků zpátky. Bývalo to tam dobré, tak jsme pozvali kamarády. Nebylo to dobré.
První pivo 2cm pod míru jsem skousnul. Pingl protivnej. Polívka krutě přesolená. Druhý pivo hloub pod míru; to už jsem upozornil, že tam je taková jakoby čárka a že jsem divnej a že si to normálně dávám po tu čárku. Pak připálené jídlo, nevím už co to přesně bylo. Brambory uvnitř syrové a na povrchu rozbředlé (nevím, jak se toho přesně dá dosáhnout), se zbytkama vody, ve které se vařily. Třetí pivo těsně pod čárku, čtvrté zase hluboko pod. Na závěr zeleninový salát hojně zalitý neředěným octem.

Bavíme se prosím o relativně nóbl (na místní poměry) podniku. Kdykoli se motám okolo, vzpomenu si na to a i kdyby to tam bylo dnes sebelepší, nikdy mě tam už nedostanete.

Majitel jedné honosně se tvářící hospody tady ve Skalici byl opakovaně spatřen, jak za Penny Marketem vybírá do přepravek méně ohnilou zeleninu.

V jiné rádoby nóbl hospodě přikázal majitel servírkám, aby neobsluhovaly mého šéfa, protože si opakovaně stěžoval na nedovařené, rozvařené, připálené nebo jinak pokažené jídlo.

V nejmenovaném baru v Náchodě manželce přinesl majitel Plzeň nejdřív v takovým tom plastovým půllitříčku, co se v něm prodávalo želé pro děti a posmíval se jí, že to ženský stačí. Pak se nás pokoušel obšťastňovat svou vtipností, než co jsme dopili a otráveně vypadli. Plzeň měl horší než kdybych si vychladil Staročecha.

A další a další...


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Gastronomické zážitky nebo šoky.
PříspěvekNapsal: 31 kvě 2018 17:07 
Řádný člen

Registrován: 30 kvě 2014 01:04
Příspěvky: 2082
Bydliště: lázně PDY
Kraj:
Tak to máte v Náchodě taky náročný. V Poděbradech někde dost zdražili a kvalita a obsluha tomu často neodpovídá.
Přidám nějaký odkazy kde by jste neměli udělat chybu. Ale za náhlou změnu neručím.
Někdy stačí, že kuchař dostane chřipku.Že dostanete dobrý jídlo a vynikajíci Plzeň třeba v restauraci Náš hostinec v Poděbradech na kolonádě to beru jako samozřejmost. Občas ale překvapí i motorest, který i když na to na první pohled nevypadá vyplatí se i z dálnice sjet.
Pro mě byla a je hospoda U Doušů v Kravařích největším příjemným překvapením.
http://nashostinec.cz/
https://www.yelp.cz/biz/vratislav-dou%C ... -l%C3%ADpy
http://www.e-hospody.cz/restaurace-vidlak
http://www.selskajizbahk.cz/
https://www.restu.cz/motorest-velem/


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Gastronomické zážitky nebo šoky.
PříspěvekNapsal: 31 kvě 2018 17:19 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 30 črc 2009 20:28
Příspěvky: 5318
Bydliště: Čerčany - Vesnice u Železniční Křižovatky nad Sázavou
Kraj: ČR - Středočeský
Když už jsme i u pozitivních zkušeností, tak přidám něco (jen ohledně jídla, bo když jedu autem, pivo nepiju):
Hostinec U Raušů, Velká Bíteš, náměstí - u D1 ve směru na Brno PŘED Devíti Kříži- vždycyk, když jedu po D1, zastavím se tam.
Motorest Podkova, Vranovice-Kelčice, na D46 před Prostějovem.
Salaš Dechtáre - na slovenské severní D1, ve směru jízdy na váchod hned za Liptovským Mikulášem.

_________________
NOBLE BRICKS


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Gastronomické zážitky nebo šoky.
PříspěvekNapsal: 31 kvě 2018 18:32 

Registrován: 12 bře 2016 21:13
Příspěvky: 1805
Kraj: ČR - Jihomoravský
U Raušů dobrý, ale je tam obvykle hodně plno a ty cenovky jsou na JM dost vyšponovaný.
Já měl dnes vynikající menu s křenovku s hovězím + kofola za celkem 94Kč. Jenom pro info jídelní lístek: Obrázek
neberte to jako reklamu, a Pražáci se klidně můžou vrátit na dědinu, pokud chtějí mít levný dobrý obědy...


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Gastronomické zážitky nebo šoky.
PříspěvekNapsal: 31 kvě 2018 18:43 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 30 črc 2009 20:28
Příspěvky: 5318
Bydliště: Čerčany - Vesnice u Železniční Křižovatky nad Sázavou
Kraj: ČR - Středočeský
Já raději pražskou mzdu i ceny...

_________________
NOBLE BRICKS


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Gastronomické zážitky nebo šoky.
PříspěvekNapsal: 31 kvě 2018 19:12 
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 03 říj 2010 12:04
Příspěvky: 11102
Bydliště: Náchod
Kraj: ČR - Královéhradecký
Já nejradši machruju na venkově s pořádným pražským dickem.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Gastronomické zážitky nebo šoky.
PříspěvekNapsal: 31 kvě 2018 19:14 
Administrátor
Uživatelský avatar

Registrován: 23 zář 2008 23:01
Příspěvky: 2775
Bydliště: Brandýs nad Orlicí
Kraj: ČR - Pardubický
Já můžu doporučit poblíž Kutné Hory - Nové Dvory, Restaurace u Hájků. Když jedem Prahu bez dálničky, rádi se vždy zastavíme na dlabec.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Gastronomické zážitky nebo šoky.
PříspěvekNapsal: 31 kvě 2018 19:22 
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 03 říj 2010 12:04
Příspěvky: 11102
Bydliště: Náchod
Kraj: ČR - Královéhradecký
V Hradci Králové restaurace pod schodištěm v nákupním centru Futurum. Kdykoli tam zajdeme, dostaneme fakt výborné jídlo. Jen člověku nesmí vadit ruch.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Gastronomické zážitky nebo šoky.
PříspěvekNapsal: 31 kvě 2018 20:06 
Řádný člen

Registrován: 30 kvě 2014 01:04
Příspěvky: 2082
Bydliště: lázně PDY
Kraj:
Kodl já bych si z toho asi vybral. Ona vyšší cena neznamená, že to musí být nutně dobrý a naopak.
Jako bývalého kuchaře mě většinou jídelní lístky pobaví. Jako i tenhle...
Řízek z čeho?...Vrabec Jaký?... Může být Moravský ten je třeba z plece. Vepřový vrabec je z bůčku s kostí. Nebo to může být třeba i závitek. Srdce-jazyk co to je?...
Ale výraz vykoštěný stehenní steak smažený to je fakt moc. :D Z čeho ten stehenní steak je.
Ze stehna?..Snad z kuřete?
Snad je to přeci smažené kuřecí stehno třeba vykoštěný. Teda aspoň doufám...
Většinu hostů to asi nebude zajímat. Věřím, že tam vaří dobře ale tohle je pro mě masakr :D
Tohle je ale ještě dobrý. Už jsem viděl mnohem horší věci... ;)


Naposledy upravil scarabeo dne 31 kvě 2018 20:26, celkově upraveno 1

Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Gastronomické zážitky nebo šoky.
PříspěvekNapsal: 31 kvě 2018 20:25 
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 03 říj 2010 12:04
Příspěvky: 11102
Bydliště: Náchod
Kraj: ČR - Královéhradecký
Já třeba bývám pravidelně vyděšený tím, co v restauracích vydávají za Boloňské špagety. Repektive za jakékoli těstoviny s čímkoli. Nejsem Talián ani kdovíjaký gurmán, ale vodu držící pohromadě trochou rozvařené mouky (a následně smíchanou s povařeným kečupem nebo smradlavou sýrovou/hříbkovou omáčkou z pytlíku) jaksi nedovedu považovat za těstoviny. Přitom jsou kvalitní těstoviny po italsku prajednoduché, rychlé a téměř bez práce.
Tak třeba pravé Carbonara jsem dostal v hospodě jednou jedinkrát. Jinak většinou přinesou jakési mazlavé cosi zalité rozblemcaným čímsi od Maggi nebo Knorra a v tom nakrájený supermarketový šunkový salám.
Uvařit na objednávku porci kvalitních špaget a připravit k nim šprkanec něčeho čerstvého je přitom otázka několika minut.

Stehenní steak každopádně nebude z ryby, ne?


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Gastronomické zážitky nebo šoky.
PříspěvekNapsal: 31 kvě 2018 20:36 
Řádný člen

Registrován: 30 kvě 2014 01:04
Příspěvky: 2082
Bydliště: lázně PDY
Kraj:
Z ryby nejspíš ne... ;)
Těstoviny jsou problém, tam se nejvíc projeví když nejsou kvalitní.
Nejhořší je, že ve snaze ušetřit pár korun si někde koupí ty nejlevnější těstoviny třeba ARO z Makra. Přitom finanční rozdíl je často opravdu pár korun. Takže i kdybys udělal sebelepší omáčku tak to tím prostě zabiješ. Parkrát mi přivezli těstoviny, že jsem je ještě nedovařené hned hodil do koše.Vždycky jsem se řídil tím,když se mi něco nelíbí nebo mi to nechutná tak to prostě nikomu nedám.Bylo by toho spousta.Už toho nechám...Úplně mně to rozčílilo... :mrgreen:


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Gastronomické zážitky nebo šoky.
PříspěvekNapsal: 31 kvě 2018 21:00 

Registrován: 12 bře 2016 21:13
Příspěvky: 1805
Kraj: ČR - Jihomoravský
I na stylu jídelníčku je vidět, že je to hospoda, ne restaurace, a už vůbec ne Pražská kavárna :lol:
A je zajímavý, že těch nedostatků sem si ani nevšiml, a ani mi nepřijdou divný. Ostatně proto, že tam chodí místní a málokdo je tam poprve, tak nikdo netápe, že vrabec jsou vepřový výpečky a že stehno je z kuřete. Ale ty "boloňský špagety" si tam taky nedávám, kuchař je expert na klasický český jídla, a tohle jistě není jeho parketa. Nedávno měli žabí stehýnka, ale to mi strach nedovolil.
Ještě jeden můj tip, 100m od silnice 43 v Letovicích: http://restauracekoupaliste.cz/denni-menu/
ale to už je trochu "HOGO-FOGO" :lol:


Naposledy upravil kodl dne 31 kvě 2018 21:38, celkově upraveno 1

Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Gastronomické zážitky nebo šoky.
PříspěvekNapsal: 31 kvě 2018 21:22 
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 03 říj 2010 12:04
Příspěvky: 11102
Bydliště: Náchod
Kraj: ČR - Královéhradecký
Vidíš, já bych zrovna žáby klidně zkusil. Jsme přeci elektrikáři, následovníci Galvaniho.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Gastronomické zážitky nebo šoky.
PříspěvekNapsal: 31 kvě 2018 21:32 
Řádný člen

Registrován: 30 kvě 2014 01:04
Příspěvky: 2082
Bydliště: lázně PDY
Kraj:
Kodl to už vypadá mnohem líp. ;) Ještě, že nejsem elektrikář. :) Galváni je i jedl?


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Gastronomické zážitky nebo šoky.
PříspěvekNapsal: 31 kvě 2018 21:57 
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 03 říj 2010 12:04
Příspěvky: 11102
Bydliště: Náchod
Kraj: ČR - Královéhradecký
Tak určitě se jich nebál jako někdo.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Gastronomické zážitky nebo šoky.
PříspěvekNapsal: 31 kvě 2018 23:43 
Řádný člen

Registrován: 30 kvě 2014 01:04
Příspěvky: 2082
Bydliště: lázně PDY
Kraj:
To asi ne no. :)


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Gastronomické zážitky nebo šoky.
PříspěvekNapsal: 01 čer 2018 18:21 
Řádný člen

Registrován: 30 kvě 2014 01:04
Příspěvky: 2082
Bydliště: lázně PDY
Kraj:
Tahle ukázka má taky vztah k pohostinství.Tenhle film mám moc rád.
Zvlášť tuhle část od 3:20. ;)


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 19 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 26 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

© LuKyss 2005-2012 | ReproMania.NET & ReproObchod.cz



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group