Poslední návštěva: Právě je 23 dub 2024 11:39


Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 79 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Audio přehrávač pro Android
PříspěvekNapsal: 26 úno 2019 07:56 
Řádný člen

Registrován: 18 úno 2016 00:03
Příspěvky: 2757
Bydliště: Slovakistan
Kraj: SR - Trenčianský
OsmAnd
https://play.google.com/store/apps/deta ... net.osmand

MapFactor
https://play.google.com/store/apps/deta ... .navigator

A hlavne GPS Navigácia
https://play.google.com/store/apps/deta ... ponia.bor3

Všetky aj s Waze (aj iné) mám - natiahneš si doma krajinu a je.
Tá spodná počíta doslova bleskovo, tej vrchnej to trvá ako lačnému sranie.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Audio přehrávač pro Android
PříspěvekNapsal: 26 úno 2019 09:16 
Řádný člen

Registrován: 08 kvě 2013 18:01
Příspěvky: 2052
Kraj: ČR - hl. m. Praha
ransom píše:
Znám Waze velmi dobře z Widlí. Za lepší ji nepovažuju, je prostě jiná. ..

Je to věc názoru. Ale ta "jinost" spočívá hlavně v tom, že to není jen "blbá statická mapa", ale interaktivní systém soc. sítě jejich uživatelů. Takže se dozvíš, kudy nemáš dnes jet, protože je tam zácpa, nehoda, policajt atd. Na to samozřejmě potřebuješ navíc k té offline mapě (je tam taky!) ta dopůňková data.
Waze má ve světě asi 20x víc uživatelů, než Here. Cca 100 miliónů :-) A v EU data nikoho nezajímají.

_________________
Pamatujte na úctu k sobě, úctu k druhým a odpovědnost za vaše konání. Povýšenost nikdy nemá žádnou omluvu. Pochází buď z malého sebevědomí, nebo se opírá o dočasné a povrchní úspěchy. [Dalajláma]


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Audio přehrávač pro Android
PříspěvekNapsal: 26 úno 2019 09:23 
Řádný člen

Registrován: 08 kvě 2013 18:01
Příspěvky: 2052
Kraj: ČR - hl. m. Praha
Jednu dobu byl dobrej slovenskej Sygic. Ale teď se posrali a cpou tam neuvěřitelné kraviny, jako foťákem snímaná live situace před autem a její projekce jako živý podklad mapy. Ti blbci si snad fakt myslí, že místo pohledu na silnici bude řidič vše sledovat na obrazovce mobilu.

_________________
Pamatujte na úctu k sobě, úctu k druhým a odpovědnost za vaše konání. Povýšenost nikdy nemá žádnou omluvu. Pochází buď z malého sebevědomí, nebo se opírá o dočasné a povrchní úspěchy. [Dalajláma]


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Audio přehrávač pro Android
PříspěvekNapsal: 26 úno 2019 09:36 

Registrován: 12 bře 2016 21:13
Příspěvky: 1806
Kraj: ČR - Jihomoravský
V reakci na "offline mapy" jsem si waze nainstaloval, a těma offline mapama si nejsem jist. Nikde k tomu nemůžu najít nějaký nastavení. Asi je těch uživatelů řádově víc než u sygic, což znamená, že sygic často nehlásí kolony a překážky na silnici, což mi dost vadí, ale tady zase ta spotřeba dat, pokud se budou on line stahovat i mapy...


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Audio přehrávač pro Android
PříspěvekNapsal: 26 úno 2019 11:30 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 30 črc 2009 20:28
Příspěvky: 5318
Bydliště: Čerčany - Vesnice u Železniční Křižovatky nad Sázavou
Kraj: ČR - Středočeský
Používám vestavěnou navigaci od výrobce. Předtím jsem měl asi čtyři různé stand-alone navigace (Garmin, iGo a nevím co ještě), ze kterých mi pak na dlouáh léta jako pro mne nejlepší vypadl TomTom, kterého jsem opustil až s vestavěnou navigací.
Nedávno jsme jeli s kolegy do Kasselu a protože jeden z kolegů je až fanatickým zastáncem Waze, tak jsme zapnuli kromě vestavěnéí navigace i čtyři různé navigace v mobilech spolucestujících. Mezi Lipskem a Halle byla hlášena kolona (paradoxně ji způsobil, jak se na místě ukázalo, český žlutý anděl ABA, který tak spěchal někomu na pomoc, až to napálil do přívěsu, na kterém si Němec vezl za VW Transporterem zahradní domek a usadil mu ho doprostřed dálnice). Čtyři navigace navrhovaly dálnici opustit a objet to, jen Waze tzrdil, že kolona je na 15 minut a objížďka se nevyplatí. Tak jsme se nechali vést Wazem a zkejsli jsme tam tři hodiny.

_________________
NOBLE BRICKS


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Audio přehrávač pro Android
PříspěvekNapsal: 26 úno 2019 12:37 
Řádný člen

Registrován: 18 úno 2016 00:03
Příspěvky: 2757
Bydliště: Slovakistan
Kraj: SR - Trenčianský
Waze ťahá minimum dát.
Dá sa trasa "naplánovať" doma na WiFi (zvoliť aj alternatívne) a dovedie bez internetu.
Presnosť aktuálnej situácie závisí aj od toho, čo ľudia nahlásia - aj mne sa už stalo, že ma poslal dlhšou trasou s dlhším časom :)


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Audio přehrávač pro Android
PříspěvekNapsal: 26 úno 2019 12:52 
Řádný člen

Registrován: 08 kvě 2013 18:01
Příspěvky: 2052
Kraj: ČR - hl. m. Praha
laminat:
jak již bylo řečeno, efektivita korekce tras Waze závisí na lidech. Kde lidí hlásí dobře, systém okamžitě reaguje a správně. Ale furt lepší, než integrované navigace se starými daty, kde se o včerejší uzávěře nedozvíš.
Jinak mapy má od Googld Maps, tudíž dobré.

_________________
Pamatujte na úctu k sobě, úctu k druhým a odpovědnost za vaše konání. Povýšenost nikdy nemá žádnou omluvu. Pochází buď z malého sebevědomí, nebo se opírá o dočasné a povrchní úspěchy. [Dalajláma]


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Audio přehrávač pro Android
PříspěvekNapsal: 26 úno 2019 13:12 
Řádný člen

Registrován: 18 úno 2016 00:03
Příspěvky: 2757
Bydliště: Slovakistan
Kraj: SR - Trenčianský
Pokiaľ sa nemýlim - Waze NEMÁ mapové podklady z GoogleMaps. Mapy vzikli, dopĺňajú a spresňujú sa jazdením so zapnutým Waze. Mám ho takmer od jeho vzniku, pamätám ako sa niekde dopĺňali - jazdíme pracovne občas aj tam, kde sa ľudia bežne autom nedostanú :)


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Audio přehrávač pro Android
PříspěvekNapsal: 26 úno 2019 13:31 
Řádný člen

Registrován: 08 kvě 2013 18:01
Příspěvky: 2052
Kraj: ČR - hl. m. Praha
Dost nepřesností ...
Waze patří nyní Googlu.
viz https://cs.m.wikipedia.org/wiki/Waze
Proto má k dispozici GM.

_________________
Pamatujte na úctu k sobě, úctu k druhým a odpovědnost za vaše konání. Povýšenost nikdy nemá žádnou omluvu. Pochází buď z malého sebevědomí, nebo se opírá o dočasné a povrchní úspěchy. [Dalajláma]


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Audio přehrávač pro Android
PříspěvekNapsal: 26 úno 2019 13:41 

Registrován: 16 kvě 2017 08:23
Příspěvky: 88
Kraj: ČR - Karlovarský
Zlatej autoatlas.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Audio přehrávač pro Android
PříspěvekNapsal: 26 úno 2019 14:49 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 30 črc 2009 20:28
Příspěvky: 5318
Bydliště: Čerčany - Vesnice u Železniční Křižovatky nad Sázavou
Kraj: ČR - Středočeský
Montgomery: Nic proti autoatlasu ale chtěl bych vlastnit autoatlsa s aktuálním dopravním zpravodajstvím a tak aktuálním mapami, jako mají navigace.
Akusta: Fakt si myslíš, že nevím, jak funguje Waze? Akorát, že moje vestavěná navigace má taky online aktualizace z RDS-TMC, TomTom ze svých kanálů sběru dat etc.. Narážel jsem právě na to, že vyhodnocování uživatelských dat má taky své limity.

_________________
NOBLE BRICKS


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Audio přehrávač pro Android
PříspěvekNapsal: 26 úno 2019 14:54 
Řádný člen

Registrován: 18 úno 2016 00:03
Příspěvky: 2757
Bydliště: Slovakistan
Kraj: SR - Trenčianský
Akusta, precitaj si v tom, co si linkol o mapovych podkladoch Waze.
Viem kto ho spustil aj komu predal.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Audio přehrávač pro Android
PříspěvekNapsal: 26 úno 2019 16:35 
Řádný člen

Registrován: 08 kvě 2013 18:01
Příspěvky: 2052
Kraj: ČR - hl. m. Praha
Laminat:
Vím, že víš, jak to funguje. Jen jsem nevěděl, že i integrovaná aplikace má online aktualizaci. Netuším, jak častou.

Tatko Tom:
OK ... asi jsem měl napsat, že jde o kombinaci obou zdrojů.
Ale vzhledem k poslednímu odstavci zmíněného textu je otázka, jak a kdo tam ty mapy nenavštívených oblastí naimportoval :lol:

_________________
Pamatujte na úctu k sobě, úctu k druhým a odpovědnost za vaše konání. Povýšenost nikdy nemá žádnou omluvu. Pochází buď z malého sebevědomí, nebo se opírá o dočasné a povrchní úspěchy. [Dalajláma]


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Audio přehrávač pro Android
PříspěvekNapsal: 26 úno 2019 16:55 
Řádný člen

Registrován: 18 úno 2016 00:03
Příspěvky: 2757
Bydliště: Slovakistan
Kraj: SR - Trenčianský
Samo - vo webovom prehliadači je podklad "googlácky".
Práve pozerám v mobilnom Waze napríklad severské krajiny, sú tam jazerá atd teda zrejme máš pravdu, že sú to dáta z Googlu. :)


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Audio přehrávač pro Android
PříspěvekNapsal: 27 úno 2019 13:13 
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 03 říj 2010 12:04
Příspěvky: 11102
Bydliště: Náchod
Kraj: ČR - Královéhradecký
Že já vůl tu navigaci zmiňoval...

Waze je v mých očích takovej cestovní fejsbuk s infantilní grafikou pro šestileté děti a debilníma kolonkama Přátelé nebo Moje nálada. Používám to leda v Praze, když jsou zácpy. Jinak mě dráždí k nepříčetnosti. Nemá offline mapy. Když na ukrajinský vesnici bez internetu skočím do auta a potřebuju dojet 100km pro kolegu na letiště nebo hledat v nejbližším (60km) městě skladiště, je mi zhola k ničemu. Někomu jinému určitě vyhovuje 100%, což nikterak nepopírám.
Here má samozřejmě kromě stabilních offline podkladů k dispozici i dobré online informace. Pokud je člověk potřebuje, stačí povolit data.

Úplně ze všeho nejvíc nejlepší navigace je samozřejmě ruskej Yandex. O tom se nediskutuje. To je prostě nevyvratitelný fakt, který nezbývá než pokorně přijmout. Rusové mají totiž nejlepší úplně všecko.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Audio přehrávač pro Android
PříspěvekNapsal: 27 úno 2019 18:48 

Registrován: 12 bře 2016 21:13
Příspěvky: 1806
Kraj: ČR - Jihomoravský
Já používám střídavě sygic a offline mapy.cz, a i když povolím data, tak sygic často nemá aktuální údaje, tj navigace hlásí kolonu, která tam není, a naopak. Ale párkrát mě sygic protáhl zdánlivě neprůjezdnejma oblastma okolo ucpané D1, takže zatím mu dávám šanci. Waze jsem teď zkoušel tady po okolí a je to bída.
Když se tady uděje klasickej každodenní lokální kolaps dopravy mezi 15:00 a 15:30 (co dokáže způsobit prakticky jeden přejezd a 2 motoráčky tam a zpět v 5 min odstupu ve spolupráci se světly řízenou křižovatkou) tak waze do 17:00 hodin hlásí kolonu a doporučuje to objet 20 km kolem... přitom v 16:15 jsem stál na světlech jako druhej a za mnou už nikdo. Takže taky neaktuální údaje.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Audio přehrávač pro Android
PříspěvekNapsal: 27 úno 2019 19:07 
Řádný člen

Registrován: 18 úno 2016 00:03
Příspěvky: 2757
Bydliště: Slovakistan
Kraj: SR - Trenčianský
Vo Waze sa dá ten "cirkus" - chat, hľadanie blbostí atd vypnúť.
Jeho problém sú používatelia - zadávajú pi*oviny aby nazbierali body :(


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Audio přehrávač pro Android
PříspěvekNapsal: 28 úno 2019 09:08 
Řádný člen

Registrován: 08 kvě 2013 18:01
Příspěvky: 2052
Kraj: ČR - hl. m. Praha
ransom píše:
Rusové mají totiž nejlepší úplně všecko.

Že mají Rusové špičkové programátory, je obecně známo. O tom žádná. Ale jinak ... :lol:

Ale objektivně je třeba říct, že si Yandex vede dobře. Tohle je sice už neaktuální, ale zajímavé.
https://www.lupa.cz/clanky/rusove-dal-v ... do-evropy/

_________________
Pamatujte na úctu k sobě, úctu k druhým a odpovědnost za vaše konání. Povýšenost nikdy nemá žádnou omluvu. Pochází buď z malého sebevědomí, nebo se opírá o dočasné a povrchní úspěchy. [Dalajláma]


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Audio přehrávač pro Android
PříspěvekNapsal: 03 bře 2019 13:48 
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 03 říj 2010 12:04
Příspěvky: 11102
Bydliště: Náchod
Kraj: ČR - Královéhradecký
Od Yandexu už pár let používám grátis cloud YandexDisk. Pro mě jednička s obrovským náskokem před konkurencí.
Poweramp jsem nakonec za pár drobných koupil. Asi to bude pro mé nároky OK.
Mobilní Foobar neumí otevírat .cue, ale jebnul jsem ho na telefon manželce. Jí vyhovuje bez výhrad. A líbí se jí bubák. Manželka přechází na Androida taky, jen jí to tolik nesere jako mě. Koupil jsem jí aspoň o něco lepší telefon než co jsem si poručil v práci. Mně by to bylo k prdu. Telefon beru jen jako nutné zlo. Furt mi někdo volá nebo píše, což mě vytáčí.
Abych mohl beztrestně zvedat hovory za volantem, dostal jsem do Mergla nový autorádio s blůtůt hensfry. Proti očekávání to dokonce i s těma aušusovýma reprákama hraje o malinko líp než původní.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Audio přehrávač pro Android
PříspěvekNapsal: 03 bře 2019 14:35 
Řádný člen

Registrován: 18 úno 2016 00:03
Příspěvky: 2757
Bydliště: Slovakistan
Kraj: SR - Trenčianský
Nejak nemám dôveru v Cloud všeobecne a voči ruským o hodne viac :)


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 79 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 24 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

© LuKyss 2005-2012 | ReproMania.NET & ReproObchod.cz



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group