Poslední návštěva: Právě je 20 dub 2024 08:18


Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 27 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Šunt
PříspěvekNapsal: 07 dub 2021 10:37 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 30 črc 2009 20:28
Příspěvky: 5318
Bydliště: Čerčany - Vesnice u Železniční Křižovatky nad Sázavou
Kraj: ČR - Středočeský
Já se teda zrovna při nákupu LED zdrojů řídím tím, že se nedá předem zjistit, co je jaký krám, takže taky LED žárovky E14 a E27 z IKEA a nějaké stropnice za pár šlupek z LIDL, nějaké ty LED-ky s halogenkovými paticemi ty nejlevnější z kupzarovky.cz (tam mi vždycky dokázali dobře poradit, co z toho šuntu v nabídce je nejmenší bočník) a všechno to jede dobře.
Stejně tak alkalické články LR3, LR6 a 6LR61 z LIDLA a IKEA - kapacita stejná, ba i lepší, než u předraženého Energizeru nebo Duracellu. Kdysi jsem kupoval GP ale ten se nějak zkazil.

_________________
NOBLE BRICKS


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Šunt
PříspěvekNapsal: 07 dub 2021 20:59 
Řádný člen

Registrován: 30 kvě 2014 01:04
Příspěvky: 2082
Bydliště: lázně PDY
Kraj:
Posluchači, tak bohužel nic nového. Většina jsou Ikea, několik Osramů vyrobených na Ukraině které jsou už bělejší ale ještě se to dá. V koupelně v rohu zůstala jedna Ecolite ale ta už je dost bílá.
Nejzajímavější ale je, že ty žárovky Ikei mají psáno 2700K a jsou nejteplejší ze všech pak se v tom vyznejte... Kdyby jste měl někdo zájem mužu darovat 3ks Osram s UG paticí 4000K nové.
Pro mě naprosto nepoužitelné.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Šunt
PříspěvekNapsal: 07 dub 2021 22:02 
Uživatelský avatar

Registrován: 18 kvě 2018 09:52
Příspěvky: 228
Kraj: ČR - hl. m. Praha
Tak to jsme na tom stejne, a muzu to potvrdit. 2700K ma mit klasicka vlaknova zarovka, a z beznych LED je tomu opravdu nejpodobnejsi vetsinou ta Ikea. Navic dobrá cena a spolehlivost, takze pro me ideál. Vetsina ostatnich sice udava 2700K, ale svetlo je studenejsi, pripadne jeste spatne podani barev kvuli mizernemu CRI, nekdy i blikání. Ja jsem na vlaknovych zarovkach vyrostl a jinou barvu svetla taky nesnesu.

A barerky samozrejme taky Ikea nebo Lidl.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Šunt
PříspěvekNapsal: 07 dub 2021 22:22 
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 03 říj 2010 12:04
Příspěvky: 11102
Bydliště: Náchod
Kraj: ČR - Královéhradecký
Když už jste magoři do teplé bílé, tak u Hartmana ve Skalici kupuju filamentové LED žárovky McLED. Za provozu je docela problém rozeznat ji od klasické vláknové žárovky.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Šunt
PříspěvekNapsal: 07 dub 2021 23:05 
Uživatelský avatar

Registrován: 18 kvě 2018 09:52
Příspěvky: 228
Kraj: ČR - hl. m. Praha
Ransome, a muzes prosim otestovat jestli blika? Ja jsem si na vyzkouseni koupil nejake filamentove zarovky z Ali, a ty blikaji hodne. Nejjednodussi metoda je namirit na zarovku zblizka fotak v mobilu, u blikající se udelaji pruhy.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Šunt
PříspěvekNapsal: 08 dub 2021 08:05 
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 03 říj 2010 12:04
Příspěvky: 11102
Bydliště: Náchod
Kraj: ČR - Královéhradecký
Vím jak, jsem elektrikář. Dávali jsme je už někam, blikat by neměly. Ale zkusím. Akorát to bude někdy příští týden. Jsem mimo základnu.

No a krom toho máte stále možnost nefrflat a používat klasické žárovky. Zásoby jsou. Jen vědět kam sáhnout.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Šunt
PříspěvekNapsal: 08 dub 2021 08:46 
Uživatelský avatar

Registrován: 08 pro 2019 14:33
Příspěvky: 128
Bydliště: území Chrámu chmele a piva
Kraj: ČR - Ústecký
Já si do lustrů před pár lety naobjednal filamentové 6W/E27 od Hutermanna, když je měli v akci za pár kaček (kolem 40Kč bez DPH). Ono to bude asi nějaká čína, prodávaná pod jejich značkou, ale udávají 3000K. Teď mají bohužel nějak vybrakováno. Žádného blikání jsem si nevšiml, jen ta životnost asi nebude deklarovaných 20000 hodin. Tam, kde se svítí téměř celý den, začnou zhruba po roce slábnout, až chcípnou úplně.
Do lampiček jsem kupoval LED v Lidlu (v blistru), světlo bělejší, ale drží už několik let.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 27 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 28 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

© LuKyss 2005-2012 | ReproMania.NET & ReproObchod.cz



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group