Poslední návštěva: Právě je 19 dub 2024 14:12


Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 30 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Měření na reprosoustavách? Článek.
PříspěvekNapsal: 30 kvě 2023 20:28 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 31 říj 2011 19:11
Příspěvky: 5956
Kraj: SR - Trenčianský
Jo. Měniče obdobné kvality budou tak do 150€ na pár beden. Prostě člověk přijde na to, že jen v materiálu je někde mezi 400-500€. Pak čas, co sežere stavba. A to musí jít už podle nějakýho hotovýho projektu. Vlastní vývoj stojí další čas a další prachy.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Měření na reprosoustavách? Článek.
PříspěvekNapsal: 31 kvě 2023 11:48 
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 03 říj 2010 12:04
Příspěvky: 11102
Bydliště: Náchod
Kraj: ČR - Královéhradecký
Ale mě to stejně pořád baví.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Měření na reprosoustavách? Článek.
PříspěvekNapsal: 31 kvě 2023 15:35 
Řádný člen

Registrován: 18 úno 2016 00:03
Příspěvky: 2757
Bydliště: Slovakistan
Kraj: SR - Trenčianský
Mna pocuvat. A obdivovat ludi, ktori to dokazu. Spravit no neviem.


Nahoru
Online Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Měření na reprosoustavách? Článek.
PříspěvekNapsal: 31 kvě 2023 16:24 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 21 lis 2013 20:38
Příspěvky: 1529
Bydliště: Bratislava
Kraj: SR - Bratislavský
ransom píše:
Pokud mají ty TM-265 k něčemu vypadat, a pokud budeš materiál na výhybky kupovat, nemáš šanci je za ty prachy postavit. Finalizované korpusy přijdou samy o sobě na 200€ minimálně. Výhybky na dalších 100€. To je 300€ bez repráků. Zmíněné Audioengine stojí 700€ včetně zesilovače třídy AB s reálným výkonem 2x50W, s bluetooth připojením, dálkovým ovládáním a optickým vstupem.
Súhlasím, ale práve kvôli tomu všetkému som špecificky zadal podmienku zvukového prejavu. Mať repráky čačané a plné vychytávok je síce super, ale práve to sú veci, ktoré som ochotný obetovať pre celkom slušné ušetrené peniaze.

ransom píše:
Porovnávat sestavu: Budky ze surové DTD, výhybky z recyklátu, čtyřicet roků starý reprák, plus k tomu zesilovač v misce od zmrzliny, s hotovým a designově krásným továrním výrobkem, to není fér. I když to samozřejmě ve výsledku hraje podobně.
No len keď oni mi ten hotový krásny výrobok bez toho aby bol drahý a krásny nepredajú. Samozrejme v budúcnosti určite tiež budem riešiť aj vzhľad, ale minimálne pre zatiaľ mi v prvom rade za tie peniaze záleží na zvuku.

TheLastUnicorn píše:
Jo. Měniče obdobné kvality budou tak do 150€ na pár beden. Prostě člověk přijde na to, že jen v materiálu je někde mezi 400-500€. Pak čas, co sežere stavba. A to musí jít už podle nějakýho hotovýho projektu. Vlastní vývoj stojí další čas a další prachy.
Pointa bola práve v tom, že pri DIY máš oveľa viac možností v tej najnižšej cenovej hladine. Nájdeš si projekt, skelety si vyrobíš z prakticky odpadu, výhybku zo zásob, repráky pozháňaš kde sa zrovna dá a zrazu máš bedne, ktoré síce vypadajú zle, ale majú zvuk porovnateľný s “hotovými” s niekoľkonásobne vyššou hodnotou.

_________________
Gdy ci smutno, gdy ci źle, jebnij format dysku C.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Měření na reprosoustavách? Článek.
PříspěvekNapsal: 31 kvě 2023 16:38 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 30 črc 2009 20:28
Příspěvky: 5318
Bydliště: Čerčany - Vesnice u Železniční Křižovatky nad Sázavou
Kraj: ČR - Středočeský
Vývoj samozrejme zadarmo od TLU, hardware zo zberného dvora... A koľko bude takých kolenovrtov, aby sa to oplatilo robiť?

_________________
NOBLE BRICKS


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Měření na reprosoustavách? Článek.
PříspěvekNapsal: 31 kvě 2023 18:18 
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 03 říj 2010 12:04
Příspěvky: 11102
Bydliště: Náchod
Kraj: ČR - Královéhradecký
Neclovek:
Já sice rozumím, kam tím míříš, nicméně to porovnávání prostě nefér je. Jde stále o neporovnatelné věci.
Tovární bedýnky, které budou hrát srovnatelně s TM265, dostaneš odhadem za 500€ plus. Ty zmíněné aktivy bych zrovna do podobné kategorie zařadil. Akorát že jsou to aktivy, takže zastanou zároveň - bez práce a pohodlněji - funkci těch našich zesilovačů a Bluetooth modulů z Aliexpressu. Tudíž je i cena ještě o něco výš.
Jak správně napsal Laminat: To, že tebe osobně vývoj nic nestál, to vůbec neznamená, že byl zadarmo. Někdo do něj investoval množství času a energie při získávání znalostí, někdo si pořídil měřící výbavu, někdo zainvestoval svůj materiál do prototypu, a pak to tahal na srazy, aby se ostatní natěšili. Tohle bys mohl kvalifikovaně zhodnotit jedině pokud sám podstoupíš totéž.
Ano, nepotřebujeme nezbytně pro osobní potřebu věci hezké a s komfortní výbavou. Tak je zkus vyrábět a nabízet obchodníkům. Schválně jak to dopadne.

Ano, je to krásný koníček pro radost. Pro mě osobně je značně prodělečný. Mnoho času jsem zadarmo věnoval mladým mamlasům bez znalostí a zkušenosti. Mnoho věcí rozdal nebo se ztrátou posunul dál. Je mi to jedno - jiný stejné prostředky promrhá za zážitky, kterým zase nerozumím já. Takže potud je to v pořádku.
Ale DIY nemůže a ani nikdy nebude konkurovat průmyslu. Mnozí si rádi připlatí za to, že spolu se zvukem dostanou design a komfort. Jiní si naopak za cenu slušných DIY nízkonákladovek pořídí levný aušus, protože jim to je jedno. A protože PlugAndPlay.

Stejně jako kdo si svépomocí postaví dům, nemůže konkurovat stavebním firmám. Může si sice pucovat cihly z bouračky, sehnat někde okna z přebytků - každé jiné, může mít trámy z vlastního lesa. Ale cement ani tašky na střechu nebude mít nikdy za stejnou cenu jako stavební firma, která je kupuje po vagonech. A na stavbě stráví nevratně kus života.

Úplně stejně jako ne každý skončí u DIY repráků, tak nestaví každý mašinky, nechová každý halančíky, nejezdí každý motokros, nelítá každý s větroněm.

Osobně zatím každopádně zůstávám u svých domadělek, ač bych si něco hotového mohl bez problémů dovolit.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Měření na reprosoustavách? Článek.
PříspěvekNapsal: 31 kvě 2023 21:21 
Řádný člen

Registrován: 18 úno 2016 00:03
Příspěvky: 2757
Bydliště: Slovakistan
Kraj: SR - Trenčianský
"koľko bude takých kolenovrtov" - je úplne, ale úplne jedno (lautrhovnofuk).

Máme necelé dva mesiace nového kolegu. Zdá sa byť celkom pri zmysloch - v mnohom. Až nezvyklo v zemiach česko-slovenských.

Vyparatil som mu ťažkú prasačinu (lebo sa zaujímal) - zobral som ho ku mne domov, pustil som mu jeho obľúbené skladby a to, čo naposledy počul naživo na koncerte cez jedny unicornovky a "vežičku" s celkom nie zlým koncom hoci iba 2x30 Watt, kúpenú kdesi na inzerát za ťažkých 16 eur.

Výsledok bol, že mi pri odchode povedal - "Tak kurva Ti poviem - teraz si ma strašne nasral - hneď ako príem domov, vyhodím tie moje bedne (xyz) z okna".

Je jedno, koľko (percent) ľudí to poteší - aj ak by šli spočítať na prstoch - oni za to stoja. Sú entity, spokojné s tým, že si dokážu kúpiť kábel za stovky (tisíce) - a iné, že nemajú v hlavách a ušiach nasrané. A že sa "všetci ostatní" uspokoja s podpriemerom? Ono to v našich zemiach (...) a nie len v nich je tak akosi zabehnuté.


Nahoru
Online Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Měření na reprosoustavách? Článek.
PříspěvekNapsal: 01 čer 2023 09:44 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 31 říj 2011 19:11
Příspěvky: 5956
Kraj: SR - Trenčianský
Ja to samozrejme nikomu neberiem. Kto stavať chce, ten má stále možnosť. Čokoľvek, z čohokoľvek. Kľudne aj moje projekty, ak si pre ne dokáže zohnať materiál. Z nových ale už bude len URS3100 MKII. Mám proste niekoľko dobrých dôvodov, prečo to ďalej nechcem robiť.
1. čas
2. chuť
3. priestory na meranie
4. prestáva mi to dávať zmysel
5. neustále meniaci sa sortiment meničov
Ostatné náležitosti už radšej spomínať nebudem. Človek má aj chuť niečo urobiť, vysvetliť, pomôcť. Následne sa objaví skupinka idiotov, ktorí síce p.ču o danej veci vedia, ale budú tvrdiť, že to tak nie je. Bojovať s nimi? Načo? Strata času. Radšej niekomu spravím diagnostiku auta, ktorú si ľudia vedia v týchto časoch oceniť, keďže v servisoch vedia asi len vyčítať pamäť závad. Na nejaké hifi sa môžem z vysoka viete čo.
Nebaví ma ani mentorovanie cudzích projektov. Ľudia si postavia, donesú mi na meranie bedňu, ktorá je nepripravená, nevytlmená, často s prepólovanými meničmi, problémami s tesnosťou...ja už proste na to všetko nemám čas a nervy.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Měření na reprosoustavách? Článek.
PříspěvekNapsal: 01 čer 2023 12:03 

Registrován: 02 led 2011 12:53
Příspěvky: 854
Kraj: SR - Trenčianský
Jak hifistům chutná život.
.
.
Jak hifisti ztrácejí naději.
.
.
Jak svět přichází o hifisty.

_________________
4xJPA50, 2xJPA250, 2xJPA250, DPA223, Harrison X1000, Teson A2200, A2400, Luxman L-430, Dual CV1462, CS704, DAC MagicPlus, Senn HD558, Golem II


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Měření na reprosoustavách? Článek.
PříspěvekNapsal: 01 čer 2023 14:43 

Registrován: 22 črc 2009 10:57
Příspěvky: 386
Všetkého z mierou. Od určitej doby som odmietol robiť merania šitoidných sústav a s noname meničmi. Človek sa s tým zakope a výsledok býva diskutabilný. Robím už zriedkavo, ale skôr sú to zaujímavosti. Naposledy som robil projekt v korpusoch, ktoré sme robili ešte v Ilave. Tie boli naozaj dobré. Chlapík mal pôvodný zámer robiť to aktívne, ale podarilo sa mi ho od toho odhovoriť. Použil som osvedčené meniče (cenovo to nebol žiaden zabijak) a výsledok stál za to. Meranie som zmákol v obyvačke. A vôbec to nebol biznis, len krátenie dlhej chvíle.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 30 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 20 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

© LuKyss 2005-2012 | ReproMania.NET & ReproObchod.cz



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group