Poslední návštěva: Právě je 19 dub 2024 15:15


Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 8 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Rotel RCD12
PříspěvekNapsal: 14 bře 2023 08:17 

Registrován: 13 dub 2021 20:52
Příspěvky: 31
Kraj: ČR - Zlínský
Zdravím.
Pořídil jsem si CD přehrávač Rotel RCD12 z druhé ruky.
Přístroj je hezký, zvuk taktéž, jen při přehrávání CD se z mechaniky ozývá docela hlasité vrčení pravděpodobně způsobené vibracemi přehrávaného CD, které je u některých CD slyšet až k poslechovému místu vzdálenému cca 2,5 metru.
Chtěl jsem se zeptat, jestli se už někdo z vás s podobným problémem u přehrávače setkal?
Děkuji.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Rotel RCD12
PříspěvekNapsal: 14 bře 2023 13:39 

Registrován: 08 čer 2015 21:30
Příspěvky: 39
Kraj: SR - Trenčianský
Tento jav býva bežný u SACD playerov alebo u CD playerov, ktoré používajú DVD mechaniky (Harman Kardon...a pod.) a točia diskami rýchlejšie než bežná CD mechanika a načítavajú dáta do buffera, vtedy, keď je CD placka nevyvážená. Mám niekoľko takých nosičov, ktoré robia "štabarc", ale ostatné sú ticho.

Klasické CD mechaniky by taký randál robiť nemali. Neviem ako je na tom ten Rotel, ale zjavne má klasickú navyše štrbinovú CD mechaniku.

Ešte som sa raz s takýmto niečím stretol pri CD playeri, ktorý bol háklivý na rovinu, po vyvážení pomocou vodováhy police na ktorej stál player do roviny, štabarc prestal.

A tiež som sa s tým stretol u nejakého lacného CD playera, ale tam bola tá mechanika hlučná pri všetkých vložených diskoch a nebola vadná, bola to skrátka jej vlastnosť.

Rotel RCD12 som nikdy nepočul, takže nemám osobnú skúsenosť.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Rotel RCD12
PříspěvekNapsal: 15 bře 2023 08:00 

Registrován: 13 dub 2021 20:52
Příspěvky: 31
Kraj: ČR - Zlínský
Před pořízením tohoto CD přehrávače jsem dlouhá léta používal pro přehrávání CD DVD přehrávač JVC XV N 5SL bez jakéhokoliv akustického projevu jeho mechaniky nebo vibrujícího CD.
Asi to teda bude vlastnost toho Rotela nebo možná to bude špatný kus...


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Rotel RCD12
PříspěvekNapsal: 15 bře 2023 11:29 

Registrován: 27 říj 2008 18:11
Příspěvky: 64
Podle obrázku na netu to vypadá na slim štěrbinovou mechaniku pro notebooky a ta má takový zvláštní mechanizmus natahování a vysunování CD a může tam být něco povoleno,nebo poškozeno.
Pokud jde o zvuk jde to rozlišit jen jak už je popsáno výše...CD načítá rychlostí 1x a v průběhu přehrávání k okraji snižuje otáčky.Počítačové mechaniky,SACD a DVD načítají do bufferu takže roztočí disk x-násobnou rychlostí následně zpomaluje na 1x a po vyprázdnění bufferu opět zvýší otáčky a tak stále dokola,svištění disku je přerušované...


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Rotel RCD12
PříspěvekNapsal: 15 bře 2023 14:53 
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 03 říj 2010 12:04
Příspěvky: 11102
Bydliště: Náchod
Kraj: ČR - Královéhradecký
Protože ten přehrávač podporuje MP3, má jednoznačně počítačovou mechaniku.
Pokud drnčí při přehrávání audio CD, okamžitě bych ho vrátil. Za ty prachy nemá co drnčet. Pokud by to prodejce okecával, že jako je to vina disku, praštil bych ho tyčí.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Rotel RCD12
PříspěvekNapsal: 18 bře 2023 11:07 

Registrován: 13 dub 2021 20:52
Příspěvky: 31
Kraj: ČR - Zlínský
Ransom: S člověkem, který mi ten přehrávač prodal se dohadovat nebudu. Určitě by mě poslal někam.
Hned po vyzkoušení jsem mu psal e-mail, že CD v přehrávači drnčí a odpověděl, že v dobových recenzích byl tento přehrávač za to kritizován, ale žádnou takovou recenzi jsem nenašel. Možná hledám špatně...
Tak se s tím budu muset nějak srovnat...


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Rotel RCD12
PříspěvekNapsal: 18 bře 2023 20:03 
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 03 říj 2010 12:04
Příspěvky: 11102
Bydliště: Náchod
Kraj: ČR - Královéhradecký
Sakra. Já myslel, že ho máš z krámu. Zdálo se mi, že jsem ho ještě někde zahlíd, ale on to byl asi použitý u prodejce.
Stejně je to divný. Vždyť už v éře Windows 98, kdy měly ty nejrychlejší mechaniky stěží 12x čtení, existovaly drobné systémové nástroje, které uměly zpomalit mechaniku při čtení audia. Právě proto, aby mechanika neřvala. Později to bylo součástí třeba balíku Nero (Nero Drive Speed). Ať mi nikdo neříká, že to nejde v Linuxu, na kterým tyhle přehrávače běhají.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Rotel RCD12
PříspěvekNapsal: 23 bře 2023 08:14 

Registrován: 13 dub 2021 20:52
Příspěvky: 31
Kraj: ČR - Zlínský
Ransom: Mechanika si myslím sama o sobě nedělá neplechu. Myslím, že to drnčení dělají některá CD. Natrefil jsem ve své sbírce na pár CD, která jsou úplně zticha při přehrávání. Ale většina CD to vrčení produkuje.
Možná ho pošlu dál s upozorněním na tuto chybu a pořídím jiný. Anebo se vrátím ke svému 20 let starému DVD přehrávači. A bude...


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 8 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

© LuKyss 2005-2012 | ReproMania.NET & ReproObchod.cz



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group