Poslední návštěva: Právě je 19 dub 2024 17:18


Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 35 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Modul zosilňovača
PříspěvekNapsal: 16 pro 2022 07:59 

Registrován: 16 črc 2021 22:06
Příspěvky: 128
Bydliště: Puste Čemerne
Kraj: SR - Košický
Ja z aliexpresu objednávam tak maximálne do 15 €. Väčšinou do 5 €. Pár veci mi už neprišlo, tak som opatrný. Tých 38 € aj s dopravou za 5 kusov je dobra cena,ale toľko riskovať nebudem. Pre mňa je najrozumnejšie riešenie typ od Ransoma. Ak by predsa len niekto objednával viac kusov, taktiež by som 2 zobral. Každopádne ďakujem za diskusiu, už sa v tom lepšie orientujem.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Modul zosilňovača
PříspěvekNapsal: 16 pro 2022 09:54 

Registrován: 16 črc 2021 22:06
Příspěvky: 128
Bydliště: Puste Čemerne
Kraj: SR - Košický
Ešte som narazil na jeden modul.Uvádza sa tam, že je pre BTL zosilňovače. Myslíte,že ten by mohol vyhovovať?

https://m.aliexpress.com/item/1005002375289722.html


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Modul zosilňovača
PříspěvekNapsal: 17 pro 2022 14:35 
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 03 říj 2010 12:04
Příspěvky: 11102
Bydliště: Náchod
Kraj: ČR - Královéhradecký
Předběžně by to mohlo být.
Jeden jsem objednal a poreferuju. I kdyby se k BTL nehodil, využiju ho.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Modul zosilňovača
PříspěvekNapsal: 09 led 2023 20:19 

Registrován: 12 bře 2016 21:13
Příspěvky: 1805
Kraj: ČR - Jihomoravský
zkusil jsem objednat těch 5ks btl ochran, a číňan je neodeslal. Takže nejsou a nebudou. že bych udělal zpětným inženýrstvím kopii čískýho krámu a nechal to vyrobit v evropě? To jsme to dopracovali...


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Modul zosilňovača
PříspěvekNapsal: 09 led 2023 20:45 
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 03 říj 2010 12:04
Příspěvky: 11102
Bydliště: Náchod
Kraj: ČR - Královéhradecký
Já teď pro změnu padnul na další čínskou desku pro jednoduchoučký zesilovač, která opět v přírodním stavu protivně vrčí. Protože špatná topologie zemí. Už mě s tím pěkně serou. Vždyť to musí spoustu lidí odradit. Tady to navíc nepůjde vyřešit jenom přeškrábnutím jednoho spoje. Naštěstí LM1876 ani 4766 nejsou tolik rozšířené.
(Zato já našel doma jednu LM1876 a jednu LM1876TF, co jsem kupoval někdy začátkem 90. let, takže ty úplně nejvíc nejoriginálnější originály).


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Modul zosilňovača
PříspěvekNapsal: 12 led 2023 12:53 
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 03 říj 2010 12:04
Příspěvky: 11102
Bydliště: Náchod
Kraj: ČR - Královéhradecký
Přišel mi ten modul z odkazu Martina.
Podle předběžného ohledání pozorným zrakem soudím, že to je pouze opožděné připojení repráků. V případě použití AC napájení ještě i detekce vypnutí (pro okamžitý odpad relé). Ale nikoli DC ochrana.
Doma to ještě vyzkouším, ale myslím, že závěr měnit nebudu.
A ještě je tam tedy vyvedené napájení ventilátoru.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Modul zosilňovača
PříspěvekNapsal: 13 led 2023 10:22 
Uživatelský avatar

Registrován: 18 kvě 2018 09:52
Příspěvky: 228
Kraj: ČR - hl. m. Praha
Tady máte schema na pořádné ochrany, tam je ošetřené všechno, a pro každé pásmo zvlášť :-)


Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory (obrázky, fotky, dokumenty). Pro zobrazení je vyžadována registrace. / You haven´t authorisation for browsing photos and attachment, please check in and sign on. / Du hast nicht Legitimation für ansehen Foto und Anlage, bitte registriere dich.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Modul zosilňovača
PříspěvekNapsal: 13 led 2023 11:00 
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 03 říj 2010 12:04
Příspěvky: 11102
Bydliště: Náchod
Kraj: ČR - Královéhradecký
To není ochrana pro BTL.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Modul zosilňovača
PříspěvekNapsal: 13 led 2023 14:58 
Uživatelský avatar

Registrován: 18 kvě 2018 09:52
Příspěvky: 228
Kraj: ČR - hl. m. Praha
Pravda


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Modul zosilňovača
PříspěvekNapsal: 21 led 2023 15:11 
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 03 říj 2010 12:04
Příspěvky: 11102
Bydliště: Náchod
Kraj: ČR - Královéhradecký
Takže:
Martin 11 dal odkaz z mobilní aplikace. Ten se zobrazuje na PC nepoužitelně.
Je to tahle věc.
Testoval jsem to dnes doma, nicméně po pozorném ohledání to už bylo de facto zbytečné.
Jak jsem už napsal výše: Lze to použít pro BTL zesilovač, protože minusy repro svorek jsou pro levý a pravý kanál oddělené. Dovede to zpožděné připojení repráků, a v případě napájení AC napětím ještě detekci napájení. NENÍ to ale ochrana.

Ono přímo v tom dlouhém popisu nikde není ani zmíněno, že by to ochrana byla. Pouze v názvu nabídky. Hádám, že většina zájemců popis stejně nečte, nebo mu nerozumí dostatečně. Navíc je to v čínské angličtině, nebo přeložené strojově.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Modul zosilňovača
PříspěvekNapsal: 21 led 2023 18:12 

Registrován: 16 črc 2021 22:06
Příspěvky: 128
Bydliště: Puste Čemerne
Kraj: SR - Košický
Ransom dik, že si si s tým dal námahu. Asi sa na to vykašlem a tie TPA nechám tak ako sú. Minulý rok som ich použil 4x so staršími repro a tak to aj ostane. Pozitívne na tom je, že zas som sa niečo nové dozvedel.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Modul zosilňovača
PříspěvekNapsal: 20 úno 2023 19:38 

Registrován: 16 črc 2021 22:06
Příspěvky: 128
Bydliště: Puste Čemerne
Kraj: SR - Košický
Trochu z nudy a trochu zo zvedavosti som zostavil koncák z modulov HYPEX UCD180HG HxR 180W. Súrne ho nepotrebujem, ale poznáte to, kdo si hraje,nezlobí. Pre priemerného až podpriemerného bastlíže ako som ja, je to tak akurát. S originálnym SMPS to má DC ochranu a bez signálu sa prepne do pohotovostného režimu. Neviem ako je tu riešené oneskorené pripojenie reproduktorov,ale po zapnuti nepočuť žiadne lupnutie. Moduly sú v krabici od starého Pioneera.Na predné čelo som umiestnil VU meter, tak je to trochu s nádychom vintage. Mám to na dva vstupy. Prvý priamo na moduly, druhý cez fyziologickú reguláciu hlasitosti Tá čínska regulácia na môj vkus veľmi pridáva na basoch.Skúsim vyrobiť tú podľa návrhu Ransoma, tá by mohla byť lepšia.Na priamo hrá veľmi čisto a detailne. Niektoré nahrávky znejú nebojím sa napísať až kryštálovo čisto.Na druhej strane niektoré nahrávky mi znejú
ostrejšie ako som bol doteraz zvyknutý.Asi niečo na tom bude, že trieda D je na výškach ostrejšia.To už je asi podle vkusu každého soudruha.Netvrdím, že je to nejaký zázrak, ale s LSM mi to hraje slušne a ten pocit vlastnej práce je na nezaplatenie. Však to všetci poznáte.


Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory (obrázky, fotky, dokumenty). Pro zobrazení je vyžadována registrace. / You haven´t authorisation for browsing photos and attachment, please check in and sign on. / Du hast nicht Legitimation für ansehen Foto und Anlage, bitte registriere dich.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Modul zosilňovača
PříspěvekNapsal: 16 dub 2023 20:37 
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 03 říj 2010 12:04
Příspěvky: 11102
Bydliště: Náchod
Kraj: ČR - Královéhradecký
https://a.aliexpress.com/_mPQP4Ug

Ochrana pro BTL. Sice trojkanálová, ale holt se jeden kanál nevyužije. Drahá není.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Modul zosilňovača
PříspěvekNapsal: 10 kvě 2023 03:22 

Registrován: 29 pro 2008 01:20
Příspěvky: 160
Tie TPA zvyknu nejak specialne horiet a pustit plny DC vstup na reprosvorky?
Ci tu ochranu davate pre pokoj duse?
Lebo zatial som za ziadny takyto digi modul ochranu neriesil; tie integrovany svaby zvyknu mat same o sebe, dokonca aj TPA ma DC ochranu a navyse este aj dokaze k tomu rozsvietit LEDku, ak existuje v takom zapojeni.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Modul zosilňovača
PříspěvekNapsal: 10 kvě 2023 09:17 
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 03 říj 2010 12:04
Příspěvky: 11102
Bydliště: Náchod
Kraj: ČR - Královéhradecký
Koncový stupeň se může prorazit u jakéhokoli zesilovače. Spínací s FETy nebo lineární s bipoláry, to je fuk. Pravděpodobnost velmi malá, ale nenulová.

Tipuju, že při proražení tranzistoru v jedné větvi ochrana v TPA podrží sepnutý ten protější, takže půjde zdroj do zkratu. Tedy nedovedu si to představit jiným způsobem, aby se na výstupu neudrželo DC napětí. Ale svoje oblíbené repráčky bych na to stejně nevsadil. Takže ano, pro pokoj duše.

Navíc to cvaknutí relé je něco jako zvonek před svátečním obědem.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 35 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 15 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

© LuKyss 2005-2012 | ReproMania.NET & ReproObchod.cz



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group