Poslední návštěva: Právě je 06 kvě 2024 19:13


Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 41 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Transiwatt TW 200, pomoc s reprobednami
PříspěvekNapsal: 05 srp 2011 18:35 

Registrován: 04 říj 2009 07:12
Příspěvky: 379
Bydliště: Luhačovice
Kraj: ČR - Zlínský
Transiwatte, TW50S je vestavný koncový stupeň, nemá kastli, jenom přední panel, možná proto se mu říkalo panelový. Je to klasický konec se zapojením budiče podobným jako v TW100G nebo TW100L, budicí trafo a sekundár síťového trafa je přepínatelný tak, aby do 4 i do 8 ohmů dal konec vždy těch 50W. Já nevím, čím to tehdy osazovali, ve schématu jsou na konci 2xKU605, v budiči KU601, ale mně to při výrobě repliky zaboha nechtělo chodit. Buď to kmitalo, nebo při větším přidání klidového proudu kmitání sice ustalo, ale klidový proud byl nestabilní a vandrovalo to od zdi ke zdi. Tak jsem se nasral, osadil jsem to dvěma KD607 s Uceo asi 100V a v tu ránu to začalo chodit i kliďák byl stabilní. Tak už jsem je tam nechal. Jinak kompletní návod na stavbu TW50S je v ročníku 1971 časopisu Hudba a Zvuk, začíná to tuším číslem 3 a po TW50S následoval kompletní návod na stavbu univerzálního mixpultu Phonomix 5, který je také kompletně mj. uveřejněn i v knize "Čtení o hifi".
První zmínka o zesilovači TW200 Stereo je v časopise Hudba a Zvuk č. 6/1970 v souvislosti s jakousi výstavou audiovizuální techniky. Takže dost slušný veterán, skoro souputník zesilovače TW30G, ovšem TW200 je celokřemíkový, na konci má dovezené RCA 2N3055, zcela nepochybně vybírané na Uceo, protože napájení je tam téměř 110V, jinak by nebylo možné dosáhnout výkonu
100W/8 ohm. Jinak další informace z hifi magazínu - TW200S byl primárně určen na napájení čtyř reproduktorových sloupů RS516, dva a dva na kanál, případně na buzení dvou 100V reproduktorových linek s tlakovými reproduktory přes speciální transformátory.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 41 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

© LuKyss 2005-2012 | ReproMania.NET & ReproObchod.cz



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group