Poslední návštěva: Právě je 20 dub 2024 00:00


Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 35 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další

Kombo - Kytarový zesilovač
Anketa končí za 29 črc 2010 22:36
Zajímá 0%  0%  [ 0 ]
Nezajímá 0%  0%  [ 0 ]
Celkem hlasů : 0
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Kombo 250W - Kytarový zesilovač
PříspěvekNapsal: 20 dub 2010 22:36 
Zabanovaný
Uživatelský avatar

Registrován: 20 dub 2010 22:17
Příspěvky: 17
Kraj: ČR - Zlínský
Pro zájemce o zesilovače Kombo 250W - Kytarový zesilovač


Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory (obrázky, fotky, dokumenty). Pro zobrazení je vyžadována registrace. / You haven´t authorisation for browsing photos and attachment, please check in and sign on. / Du hast nicht Legitimation für ansehen Foto und Anlage, bitte registriere dich.


Naposledy upravil Federmann dne 21 dub 2010 06:56, celkově upraveno 1

Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kombo 250W - Kytarový zesilovač
PříspěvekNapsal: 20 dub 2010 22:49 
Uživatelský avatar

Registrován: 24 zář 2008 11:46
Příspěvky: 4330
Bydliště: Slaný
Myslím, že hlasování na této verzi fora nějak přestalo pracovat. Bude potřeba se smířit se slovním hodnocením...
Za sebe jako uživatele bych řekl "absolutně nezajímá", ale nemyslím to nějak ofenzivně, uvidíme co jiní potencionální zájemci.

_________________
We are not here because we're free, we are here because we're not free.

Líbí se Vám Web a fórum? Podpořte nás!


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kombo 250W - Kytarový zesilovač
PříspěvekNapsal: 20 dub 2010 23:42 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 24 zář 2008 13:55
Příspěvky: 6248
Bydliště: White Hill - Prague
Kraj:
Byla by k tomu i popiska desky a kompletní dokumentace?


Naposledy upravil Thales dne 23 dub 2010 00:35, celkově upraveno 1

Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kombo 250W - Kytarový zesilovač
PříspěvekNapsal: 21 dub 2010 06:52 
Zabanovaný
Uživatelský avatar

Registrován: 20 dub 2010 22:17
Příspěvky: 17
Kraj: ČR - Zlínský
Thales píše:
Bala by k tomu i popiska desky a kompletní dokumentace?


Rozpisek součástek dle požadovaných parametrů je či bude několik variant. Výkon od 50W po 250W v provedení na jedné desce, pro navýšení na dvojnásobek je další plošný spoj který dotváří můstek, tedy 500W. Na desce je regulace hlasitosti, výšek a basů, mimo desku regulace vstupní citlivosti a vstupní konektor, možno zapojit i jako mix pro několik vstupů a každou citlivost regulovat samostatně a mít vlastní konektor. Mimo desku je hlavní transformátor a usměrňovací můstek.

Z desky je vyvedeno pomocné napájení pro můstek či přídavné elektronické zařízení upravující vstupní signál. Je vyveden konektor pro připojení k mix pultu s úrovní +6dB, dále je vyvedeno napětí pro připojení analogového či jiného ukazatele síly signálu. Z desky je vyveden i signál odvozený od ss složky výstupního napětí, který je možno využít pro odpojení od sítě či rychlé odpojení od napájení a pod, pro tento účel je připravena deska řídící napájení zesilovače.

Dokumentace je před finální podobou. Jde snad o nejpromakanější zapojení jaké kdy bylo vytvořeno. Nemusí být všechny části využity a tím ani osazeny. Plošný spoj je o velikosti 50mm x 175mm, přídavná část pro můstek bude cca 40mm x 122,5mm. Více je či bude rozebráno zde.

Jsou připravovány kompletní stavebnice, jejichž podoba se odvíjí od zájmu a požadavků zájemců o stavbu.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kombo 250W - Kytarový zesilovač
PříspěvekNapsal: 21 dub 2010 11:15 
Uživatelský avatar

Registrován: 24 zář 2008 11:46
Příspěvky: 4330
Bydliště: Slaný
Také bych upozornil, že pokud nebude k projektu dodaná kompletní dokumentace zdarma, jde víceméně o komerční sdělení, které v téhle sekci nemá co dělat. Pozor na to.

_________________
We are not here because we're free, we are here because we're not free.

Líbí se Vám Web a fórum? Podpořte nás!


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kombo 250W - Kytarový zesilovač
PříspěvekNapsal: 21 dub 2010 19:27 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 28 zář 2008 19:41
Příspěvky: 241
Bydliště: Kolín - middle Bohemia
Kraj: ČR - Středočeský
IMHO se jedná o kšeft, navíc by to mělo být v profi, oddělení třaskavin. Dáte profesorovi šanci, nebo :arrow: ?


Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory (obrázky, fotky, dokumenty). Pro zobrazení je vyžadována registrace. / You haven´t authorisation for browsing photos and attachment, please check in and sign on. / Du hast nicht Legitimation für ansehen Foto und Anlage, bitte registriere dich.

_________________
H.F.C.K. --------------------------------.....currently domestic audio system under construction!


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kombo 250W - Kytarový zesilovač
PříspěvekNapsal: 21 dub 2010 22:06 
Zabanovaný
Uživatelský avatar

Registrován: 20 dub 2010 22:17
Příspěvky: 17
Kraj: ČR - Zlínský
Petr Berka píše:
Také bych upozornil, že pokud nebude k projektu dodaná kompletní dokumentace zdarma, jde víceméně o komerční sdělení, které v téhle sekci nemá co dělat. Pozor na to.


Zde je schéma , pro svou velikost nejde vložit přímo, hodnoty dodám dle zájmu o konkrétní vlastnosti, výkon, citlivost, impedance a pod.

junglist píše:
IMHO se jedná o kšeft, navíc by to mělo být v profi, oddělení třaskavin. Dáte profesorovi šanci, nebo :arrow: ?

Jinak žádné obavy, stále je to neziskový projekt, jako všechny ostatní.

_____________________________________________________________
Spíš bych čekal jistý zájem od těch co mají blíže k reproduktorům, zájem o celkové provedení Komba na zpěv, kytaru, baskytaru a pod. Zesilovač je jen jedna část a reproduktorová soustava druhá. Najde se zájemce o spolupráci?


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kombo 250W - Kytarový zesilovač
PříspěvekNapsal: 23 dub 2010 00:40 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 24 zář 2008 13:55
Příspěvky: 6248
Bydliště: White Hill - Prague
Kraj:
Já nic neříkám, jen čekám co z toho vyleze. Slepé schema je tak nejak... Poprosil bych o nějakou konkrétní variantu dle vašeho výběru s konkrétními hodnotami ať je co hodnotit. Podívám se na to až později, před chvílí jsem dorazil z operace psa a mám docela dost.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kombo 250W - Kytarový zesilovač
PříspěvekNapsal: 28 dub 2010 00:37 

Registrován: 04 říj 2009 07:12
Příspěvky: 379
Bydliště: Luhačovice
Kraj: ČR - Zlínský
Slepé schéma bez hodnot součástek bych v dnešní době dokázal pochopit.
Co mi ale nejde přes fousy jsou ty 3D simulace z Eaglu nebo z čeho to je, očekával bych fotografie skutečných funkčních vzorků, takhle je to jenom v rovině babských tlachů.
Až uvidím fotografie skutečných funkčních vzorků, vestavěných v kytarovém kombu, začne mne to zajímat, do té doby si to pane Federmanne strčte do řiti.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kombo 250W - Kytarový zesilovač
PříspěvekNapsal: 28 dub 2010 06:11 
Zabanovaný
Uživatelský avatar

Registrován: 20 dub 2010 22:17
Příspěvky: 17
Kraj: ČR - Zlínský
sinclair píše:
nebo z čeho to je ... rovině babských tlachů ... strčte do řiti.
Znalosti a vrozená inteligence se nezapře.

Jde o stokrát ověřené zapojení, kde jsem stokrát dostatečně popsal význam a vliv každého prvku. Kdo tomu nerozumí, nech se dotáže neveřejnou cestou s konkrétním dotazem, není účelné omílat vše stále dokola. Pokud někdo nechápe původní text, není předpoklad, že by to pochopil ve vlákně, které je zaměřeno méně detailně.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kombo 250W - Kytarový zesilovač
PříspěvekNapsal: 28 dub 2010 16:20 
Uživatelský avatar

Registrován: 28 úno 2009 16:30
Příspěvky: 478
Kraj: ČR - Vysočina
Za to tvoje znalosti zatím spí, nebo žádné nemáš :)

_________________
www.radiojournal.cz


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kombo 250W - Kytarový zesilovač
PříspěvekNapsal: 28 dub 2010 16:21 

Registrován: 25 zář 2008 14:31
Příspěvky: 14
Bydliště: BpH
Pokud tedy jde o "stokrát ověřené zapojení" nebude problém vybrat jeden z těchto Vašich sto zapojených a oživených "modulů" zaslat jednomu z našich technicky vybavených členů, pro důkladnou testovací recenzi. :!:


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kombo 250W - Kytarový zesilovač
PříspěvekNapsal: 28 dub 2010 16:42 

Registrován: 17 srp 2009 19:13
Příspěvky: 29
stejně nic nemá! mu to určitě jen hoří jak papítoví čerti. za předpokladu že mu to funguje, se hlasim jako dobrovolník na recenzi údajně funkčního modulu, který MUSÍ být oživen samotným autorem konstrukce - fedrmanem, to aby se předešlo spekulacím že to někdo dal blbě do kupy ...


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kombo 250W - Kytarový zesilovač
PříspěvekNapsal: 28 dub 2010 20:14 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 24 zář 2008 13:55
Příspěvky: 6248
Bydliště: White Hill - Prague
Kraj:
Já si to klidně poslechnu a odnesu na měření OpAmpovi do National Semiconductor na měření. Ostatně OpAmp měl už na měření jeden FedrStroj tak může udělat srovnání 2 yeras later nebo jak je to dlouho 8-)


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kombo 250W - Kytarový zesilovač
PříspěvekNapsal: 28 dub 2010 20:28 
Zabanovaný
Uživatelský avatar

Registrován: 20 dub 2010 22:17
Příspěvky: 17
Kraj: ČR - Zlínský
Co by se chtělo asi tak testovat a s čím? Kde jsou pravidla, kterými se běžně testy řídí? Který zesilovač se postaví jako protivník na 100kHz či 200kHz při plném výkonu?

Pár zajímavých měření ještě zveřejním, ale zatím na ně není čas, je to pořád jen můj malý koníček.

Konec, který měřil OpAmp neměl dobře připojené země, přítomnost filtračních kapacit přímo na kolektorech tranzistorů tuto možnost již nepřipouští. To, že takové zapojení mnohým pod rukama hoří, je jen důkaz naprosté neznalostí topologie a prostorového uspořádání a je dobře, že jim to hoří, když něco neumí nech to nedělají!

Já jsem s výsledky mých topologii a prostorového uspořádání více než spokojen a nejenom já, a závistlivci jež se již zase houfují mohou vzteky puknout a psát sebevětší špínu. Tímto jsem v tomto vlákně vyčerpal míru mých odpovědí kolidujících s osobní rovinou a dále jen v rovině odborné.

Přeji pěkný večer.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kombo 250W - Kytarový zesilovač
PříspěvekNapsal: 28 dub 2010 20:41 
Zabanovaný
Uživatelský avatar

Registrován: 20 dub 2010 22:17
Příspěvky: 17
Kraj: ČR - Zlínský
Dal bych obrázky sem, ale nevejdou se a zmenšené by nebyly čitelné. Zde "Měření zesilovače HQQF-55-503W-4-2" je několik měření, včetně pohledu na zesilovač, transformátor, skříň i prostorové uspořádání. Mohu ještě prozradit, že se jedná o verzi se čtyřmi páry HEXFET Power MOSFETů a nebyla to má stavba, já jsem jen asistoval, zesilovač se stavil ne jeden ale bylo jich několik. Na obrázku je můžete vidět hned dva, jeden do ±100V a druhý do ±63V, dáno filtračními kapacitami atd.


Naposledy upravil Federmann dne 28 dub 2010 20:46, celkově upraveno 1

Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kombo 250W - Kytarový zesilovač
PříspěvekNapsal: 28 dub 2010 20:46 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 24 zář 2008 13:55
Příspěvky: 6248
Bydliště: White Hill - Prague
Kraj:
V žádném případě bych nechtěl vyvolávat nějaké spekulace nebo dokonce přímo mluvit o souvislostech (to bych si nedovolil) ale jen pro zajímavost tento text jsem našel mezi materiály na webu Masarykovy Univerzity:

Člověka trpícího Kassandřiným komplexem tedy poznáte dle opakovaných neutěšených proroctví, které však zpravidla nikdo neposlouchá (nebo lépe, ani nechce slyšet), či je ostatní neberou vážně a z dotyčného si tropí, ať žertem nebo vážně, posměch. Oproti Kassandře mají takto postižení jen jednu ne-výhodu: jejich věštby se oproti těm jejím nevyplňují vždy....



...Neposlouchají, nechtějí slyšet. A pak se diví, když provedou pitomost, za jakou by se styděla i chcíplá sépie. „Jaks to mohl udělat? Proč jsi neudělal radši tamto? Vždyť je to úplně jasné!“ Ale příště se celá kampaň rozjíždí nanovo, pěkně od počátku: „To zvládneš. Věříme ti. To já jsem na tom bledě, ale ty… Ty jsi v pohodě.“


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kombo 250W - Kytarový zesilovač
PříspěvekNapsal: 28 dub 2010 21:08 
Uživatelský avatar

Registrován: 28 úno 2009 16:30
Příspěvky: 478
Kraj: ČR - Vysočina
federmane, už 1 sem tě na tvojem fóru žádal o zaslání 1 testovacího modulu mterej by si udělal kolečko po čr a každý by si, udělal názor... naodpověděl si :!:

_________________
www.radiojournal.cz


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kombo 250W - Kytarový zesilovač
PříspěvekNapsal: 28 dub 2010 21:24 
Zabanovaný
Uživatelský avatar

Registrován: 20 dub 2010 22:17
Příspěvky: 17
Kraj: ČR - Zlínský
sberatelrepraku píše:
federmane, už 1 sem tě na tvojem fóru žádal o zaslání 1 testovacího modulu mterej by si udělal kolečko po čr a každý by si, udělal názor... naodpověděl si :!:


Nějak mi uniklo, že by se tady jen tak pro každého posílaly testovací moduly, spíše jsem svědkem, že mnozí nezveřejní ani zapojení ne tak něco více.

Nejsem proti testování, ale postavme pravidla a postavme proti sobě moduly, Například výkon 100W či 500W, při 2÷200kHz atd. ...

Postačí převodní charakteristika při 100kHz.
Obrázek


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kombo 250W - Kytarový zesilovač
PříspěvekNapsal: 28 dub 2010 21:35 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 24 zář 2008 13:55
Příspěvky: 6248
Bydliště: White Hill - Prague
Kraj:
Prostě nikdo tomu tady nevěří aby si to koupil. Testovací vzorek je jediná šance jak si napravit reputaci. Míček je teď na vaší straně a je na vás co s tím uděláte. Buď si chcete udělat reklamu a pak je potřeba něco podniknout, nebo o reklamu nestojíte (pak je zbytečné se tu o tom bavit), nebo prezentujete svůj výrobek a pak se hodnotí buď vizuální stránka a nebo je třeba dodat podklady aby bylo možné hodnoti i technicky. Výsledek je ten že ohodnotíme a tím to hasne - ticho po pěšině. Jak to tedy je?


Naposledy upravil Thales dne 29 dub 2010 00:05, celkově upraveno 2

Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 35 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

© LuKyss 2005-2012 | ReproMania.NET & ReproObchod.cz



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group