Poslední návštěva: Právě je 19 dub 2024 10:31


Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvek: 1 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Streamer s funkcí Spotify Connect (udělej si sám)
PříspěvekNapsal: 31 črc 2016 23:32 
Uživatelský avatar

Registrován: 09 úno 2013 23:11
Příspěvky: 945
Bydliště: Reichenberg
Kraj: ČR - Liberecký
Dnes jsem dokončil svůj streamer s funkcí Spotify Connect,tak pokud by někoho zajímalo jak na to...
!!! Pozor, tento projekt je vysoce nerentabilní, z mé strany šlo spíš o zabavení a využití volného Raspberry Pi 2. Na trhu jsou zařízení s s podobnými nebo lepšími parametry a funkcí Spotify Connect za lepší cenu, např. Chromecast Audio !!!

Příloha:
IMG_20160731_193621.jpg


Komponenty:

-Jako základ jsem použil Raspberry Pi 2, je možné použít i verzi 3, 1B nebo 1B+ (doporučuju aspoň 512MB RAM, takže né verzi 1A ).
- MicroSD kartu 4GB a více
- DAC pro Raspberry s rozhraním I2S nebo USB (není povinné, ale onboard zvukovka raspberry stojí za prd, takže doporučuju) já použil levný DAC s čipem Sabre 9023 od společnosti ESS s rozhraním I2S
- USB wifi kompatibilní s Raspberry (nepovinné, pouze v případě že nepoužijete LAN)
- zdroj 5V min. 2A (2,5A pro verzi Rpi3) pro napájení Raspberry
- malý hliníkový chladič pro verzi Rpi2 nebo 3 (zejména pro verzi 3!!!! dost topí)
- krabička, vypínače, diody...prostě nějaká ta bižutérie

Software:
Jako sofware jsem si vybral linuxovou distribuci Runeaudio určenou pro streamery. Umí to přehrávat prakticky vše od MP3 až do FLAC z různých zdrojů (USB, síťové disky např. NFS a SAMBA nebo i přímý stream pomocí uPnP nebo AirPlay a nakonec i internetová rádia). K ovládání poslouží jakékoliv zařízení s internetovým prohlížeče od PC, tabletu až po Smartphone. Pro Android je v marketu i appka.

To je základ, ale bohužel bez Spotify Connect což je ta nejzajímavější funkce. Tu musíme dodělat zvlášť a pomocí této implementaci oficiální API. Pro instalaci použijeme odstavec Quickstart using a pre-built chroot. Script je nutné udělat aby startoval ihned po startu Pi (kdo by nevěděl napiště popíšu jak na to).
A je to.

Na závěr už jen fotka pohledu dovnitř.
Příloha:
¨ffsdsdfsd.jpg


Není to ani tak návod jako spíš ukázka jak jsem to vyřešil já. Pokud by měl někdo zájem, můžu mu dopodrobna vysvětlit jak co udělat, ale tady mi přišlo zbytečný bez předchozího zjištění zájmu vypisovat obsáhlej návod. Pokud bude zájem , klidně ho udělám.


Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory (obrázky, fotky, dokumenty). Pro zobrazení je vyžadována registrace. / You haven´t authorisation for browsing photos and attachment, please check in and sign on. / Du hast nicht Legitimation für ansehen Foto und Anlage, bitte registriere dich.

_________________
Wenn ist das Nunstruck git und Slotermeyer? Ja! ... Beiherhund das Oder die Flipperwaldt gersput!
---Moje sbírka LP---


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvek: 1 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 20 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

© LuKyss 2005-2012 | ReproMania.NET & ReproObchod.cz



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group