Poslední návštěva: Právě je 19 dub 2024 15:36


Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 26 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: 300 ohmová sluchátka - jaký DAC/AMP sluchátkový zesilovač?
PříspěvekNapsal: 25 dub 2017 19:50 

Registrován: 25 dub 2017 19:00
Příspěvky: 4
Kraj: ČR - Ústecký
Dobrý den,
koupil jsem si sluchátka, která mají impedanci 300 ohmů. Nemám žádnou Hi-fi věž, ani jinou zvukovou soupravu a veškerou muziku mám na hardisku v notebooku, a nechystám se poslouchat muziku jinak než na sluchátkách. Jsem náročný posluchač, považuji se za audiofila, má hudební sbírka je velmi rozsáhlá a vždy jsem měl hifi vež, nebo combo. Bohužel jsem o vše přišel (rozvodem), zbytek rozprodal a zbyl mi notebook s muzikou... Momentálně ale nemám dostatek peněz na pořízení něčeho jiného (teprve se zařizuji :-) a proto se teď poohlížím po nějakém (nejlépe stolním) DAC/Amp sluchátkovém zesilovači, který bych připojil k mému notebooku a užil si tak teď zakoupená, moje vysněná, legendární sluchátka Sennheiser HD 250 Linear II.
Můj rozpočet je kolem 4 tisíc. Uvažuji tedy o těchto:
1. Audinst HUD - mx1
2. AudioQuest DragonFly Red
3. Mayflower Objective2 + ODAC (o2 amp + ODAC)
4. Audioengine D1 (ten ale myslím píše, že 300 ohmová neutáhne)
5. xDuoo TA-01
6. Aune T1

DOPORUČÍTE, PORADÍTE? Díky moc :-)

PS: Nic z toho nebudu kupovat nové, stačí mi použité, zakoupené třeba na ebay


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: 300 ohmová sluchátka - jaký DAC/AMP sluchátkový zesilova
PříspěvekNapsal: 25 dub 2017 20:40 
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 03 říj 2010 12:04
Příspěvky: 11102
Bydliště: Náchod
Kraj: ČR - Královéhradecký
Odpovím jen obecně: Neexistuje sluchátkový zesilovač, který by vysokoimpedanční sluchátka "neutáhnul". Jenom některé zesilovače nedokážou sluchátka s vyšší impedancí dostatečně vybudit, protože nedají dostatečné výstupní napětí - nedosáhneš potřebné hlasitosti s rezervou na přebuzení ve špičkách. To se ale zpravidla nedá zjistit žádnou jinou cestou než poslechem. Ledaže by výrobci udávali dosažitelné výstupní napětí při určité zátěži, což ale většinou neudávají. Takže tady buď zajít se sluchátky do krámu, nebo hledat někoho, kdo daný kus doma má.
Za sebe bych vypustil Dragonfly (převodník nebude špatný, ale sluchátkový zesilovač přeci jen vypadá jinak) a ty efektní nesmysly s elektrónkami.
Protože jsme na fóru bastlířském, možná bych nakousnul možnost pořízení samotného DAC a zbastlení slušného sluchátkáče svépomocí. Není to drahá ani složitá věc a výsledek (myslím co do vybuzení 300Ω sluchátek) snadno predikovatelný.
Třeba někdo jiný odpoví něco úplně jiného.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: 300 ohmová sluchátka - jaký DAC/AMP sluchátkový zesilova
PříspěvekNapsal: 28 dub 2017 15:53 

Registrován: 25 dub 2017 19:00
Příspěvky: 4
Kraj: ČR - Ústecký
Děkuji moc za odpověď. Díky všem radám jsem vypustil všechny ostatní a zbyli mi dva favorité:

Audinst HUD - mx1

vs.

Objective2 + ODAC (o2 amp + ODAC)

Máte s některým z nich nějaké zkušenosti?

Děkuji, hezký den všem


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: 300 ohmová sluchátka - jaký DAC/AMP sluchátkový zesilova
PříspěvekNapsal: 28 dub 2017 19:45 
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 03 říj 2010 12:04
Příspěvky: 11102
Bydliště: Náchod
Kraj: ČR - Královéhradecký
Ještě jsem se ze zvědavosti koukal po těch udělátkách ve světě. Ona je to stejně všecko (kromě těch nejdražších) brandovaná hromadně vyráběná Čína. Já sám používám doma laciný, ale vcelku slušný DAC Breeze Audio za 100$ z Aliexpressu. Když člověk pár takových krabiček otevře, zjistí že to je v podstatě totéž, co se za -násobné ceny prodává v Evropě. Jen chybí ten šikovný marketing plný vzletných blábolů.

Možná (ale opravdu MOŽNÁ) by jako startovací zařízení mohlo posloužit tohle. A nestojí to majlant.
https://www.aliexpress.com/item/2016-Fx ... 72771.html

Zrovna pro tvůj případ je zajímavý údaj 90mw / 600Ω, 180mw / 300Ω. Pokud to není vycucané z prstu, je tu jistá naděje na dobrou spolupráci s Tvými sluchátky. Připomínám, že běžné, průměrně kvalitní paměťové přehrávače dovedou kolem 10-20mW/32Ω (odhadem 3mW/300Ω). A pokud by mašinka z jakéhokoli důvodu nevyhovovala, asi by nebyl problém ji zase beze ztráty střelit třeba na Aukru. Moje zkušenost je zatím cca taková, že i když jakési zvukové rozdíly mezi převodníky jsou, nejsou rozhodně tak dramatické jako mezi aušusovou integrovanou zvukovkou a jakýmkoli, i levným USB DACem.

Ty zmiňované ale nevím, neznám, neslyšel.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: 300 ohmová sluchátka - jaký DAC/AMP sluchátkový zesilova
PříspěvekNapsal: 28 dub 2017 19:45 
Řádný člen

Registrován: 18 úno 2016 00:03
Příspěvky: 2757
Bydliště: Slovakistan
Kraj: SR - Trenčianský
Fiio


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: 300 ohmová sluchátka - jaký DAC/AMP sluchátkový zesilova
PříspěvekNapsal: 28 dub 2017 22:30 
Řádný člen

Registrován: 08 kvě 2013 18:01
Příspěvky: 2052
Kraj: ČR - hl. m. Praha
A co profesionální převodník s výstupem na sluchátka? Žádná Čína, ale německá firma ESI.
Napájený je z portu USB. Cena 2.090,- s tuzemskou zárukou Tě asi mile překvapí:

http://www.esi-audio.com/products/maya22usb/
http://shop.disk.cz/maya-22-usb--esi-/

Audio Specifications:
- 24-bit / 96kHz
- ADC Dynamic Range:
102dBA@48kHz, SNR = 102dBA@48kHz
- DAC Dynamic Range:
108dBA@48kHz, SNR = 108dBA@48kHz

Teď jsem zkoušel z FLAC (Judas Priest) na sluchátkách Sennheiser 380 Pro a Sony MDR XD200.

A můžeš ho použít i jako vstupní zařízení ...

_________________
Pamatujte na úctu k sobě, úctu k druhým a odpovědnost za vaše konání. Povýšenost nikdy nemá žádnou omluvu. Pochází buď z malého sebevědomí, nebo se opírá o dočasné a povrchní úspěchy. [Dalajláma]


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: 300 ohmová sluchátka - jaký DAC/AMP sluchátkový zesilova
PříspěvekNapsal: 29 dub 2017 07:35 
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 03 říj 2010 12:04
Příspěvky: 11102
Bydliště: Náchod
Kraj: ČR - Královéhradecký
Akusta píše:
A co profesionální převodník s výstupem na sluchátka? Žádná Čína, ale německá firma ESI.
Napájený je z portu USB. Cena 2.090,- s tuzemskou zárukou Tě asi mile překvapí:

http://www.esi-audio.com/products/maya22usb/
http://shop.disk.cz/maya-22-usb--esi-/

Audio Specifications:
- 24-bit / 96kHz
- ADC Dynamic Range:
102dBA@48kHz, SNR = 102dBA@48kHz
- DAC Dynamic Range:
108dBA@48kHz, SNR = 108dBA@48kHz

Teď jsem zkoušel z FLAC (Judas Priest) na sluchátkách Sennheiser 380 Pro a Sony MDR XD200.

A můžeš ho použít i jako vstupní zařízení ...


Nevybudí dostatečně 300Ω sluchátka. Nevím, jestli jsi četl zadání nahoře. Indus potřebuje sluchátkový zesilovač přímo dedikovaný pro sluchátka s vyšší impedancí. Tak to i žádal.
Navíc seriózní sluchátkový zesilovač má mít ovládání hlasitosti až za výstupem převodníku, nejlépe klasickým potenciometrem. Tady bys reguloval hlasitost softwarově, což je dostačující pro monitorování při brnkání na kytaru u domácího recordingu, ale pro náročný poslech hudby nevhodné a taky nekomfortní. Summa summárum: Neodpovídá uvedeným potřebám. Jako převodník určitě dobré, ale pouze jako line-out.
Ty audio specifikace jsou tu naprosto zbytečné. U všech podobných zařízení je to na jedno brdo.

Převodník bude u té ESI samozřejmě hrát slušně, ale co na tom má být profesionálního? Tohle je laciná krabička na takové to domácí hudlání pro amatérské muzikanty. Takových existují spousty (já mám třeba za podobnou cenu Icon Cube). Kdybys chtěl vidět opravdový profesionální převodník, můžu ti domluvit exkurzi u bratrance (zvukař v ČT, dělal i nějaké filmy).
A samozřejmě, že to není žádná Čína, ale pravá, čistokrevná árijská firma. Číňani to totiž určitě už před pár lety dováželi v kontejnerech z Německa:
https://www.aliexpress.com/store/produc ... 32740.html
(Všimněte si, prosím, na krabičce již neexistující webové adresy vévévé.esi-audio.cn. Na těle samotném je tady Made in Korea).
Původ opravdu nemá smysl řešit. Vím jak to vypadá s německou průmyslovou elektronikou, se kterou dělám (Siemens, ABB...).


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: 300 ohmová sluchátka - jaký DAC/AMP sluchátkový zesilova
PříspěvekNapsal: 29 dub 2017 08:00 
Řádný člen

Registrován: 18 úno 2016 00:03
Příspěvky: 2757
Bydliště: Slovakistan
Kraj: SR - Trenčianský
Fiio E09
Output power: 1W (16Ω Loaded);80mW(600Ω Loaded)
Headphone Impedance Range:16Ω ~600Ω

Kvalitu ovšem neviem posúdiť, mne stačí.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: 300 ohmová sluchátka - jaký DAC/AMP sluchátkový zesilova
PříspěvekNapsal: 29 dub 2017 08:04 
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 03 říj 2010 12:04
Příspěvky: 11102
Bydliště: Náchod
Kraj: ČR - Královéhradecký
Ale ano, to by určitě šlo, a dobře. Já na něj taky koukal...
EDIT: Blbost, kecám nesmysly. To je samotný zesilovač, převodník se přeci strká do docku nahoře. Ale sluchátkový zesilovač dobrý.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: 300 ohmová sluchátka - jaký DAC/AMP sluchátkový zesilova
PříspěvekNapsal: 29 dub 2017 08:45 
Řádný člen

Registrován: 18 úno 2016 00:03
Příspěvky: 2757
Bydliště: Slovakistan
Kraj: SR - Trenčianský
Mám:
Fiio E09K QOGIR + Fiio E07K ANDES
Som to kúpil na inzerát za tuším 60-65 eur.

Moje Koss Porta Pro majú deklarovaných 60 ohm a 101 dB / 1 mW. Nedajú sa cez to počúvať "naplno".
Ako by šli 300-ohmové slúchadlá môžem len odhadovať no pri ich dostatočnej "citlivosti" snáď dobre.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: 300 ohmová sluchátka - jaký DAC/AMP sluchátkový zesilova
PříspěvekNapsal: 29 dub 2017 08:57 
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 03 říj 2010 12:04
Příspěvky: 11102
Bydliště: Náchod
Kraj: ČR - Královéhradecký
Ano, už jsem si to dohledal celé. Ovšem to jsi měl kliku, cena celého setu nového nebude takhle malá.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: 300 ohmová sluchátka - jaký DAC/AMP sluchátkový zesilova
PříspěvekNapsal: 30 dub 2017 13:45 
Řádný člen

Registrován: 08 kvě 2013 18:01
Příspěvky: 2052
Kraj: ČR - hl. m. Praha
Ransom:
Jediný fakt je to, že tam nebude velká rezerva ve vybuzení. Kvalitou na daný účel plně postačí.
Však jsem taky psal, že při nízké ceně je i prostor pro jednoduchý DIY sluchátkáč i s tou hlasitostí.
Zda je to pro tazatele řešení, nechť posoudí JEN on sám. Klidně bych mu takový SL zesilovač vyrobil. Ale to by jistě zvládl sám.
Zbytek je balast, nehodný předpokládané (a slíbené) klidné reakce moderátora. Všude jsi byl, všechno znáš ...
BTW: já tu krabičku mám (není na ní Made in Korea) a kvůli snaze seriózně odpovědět tazateli jsem vše zapojil, na sluchátkách Sony (70 ohm) a Sennheiser (54 ohm) pečlivě otestoval a v klidu slušně napsal. I na 70 ohmech tam byla výrazná rezerva hlasitosti. Ale to už bylo řečeno.
Prosím, už na to žádnou "reakci" nepiš. Už mě to nebaví a flamewar není dobrá věc. Preferuji klidnou čistě technickou diskusi. Děkuji. Veselý den.

_________________
Pamatujte na úctu k sobě, úctu k druhým a odpovědnost za vaše konání. Povýšenost nikdy nemá žádnou omluvu. Pochází buď z malého sebevědomí, nebo se opírá o dočasné a povrchní úspěchy. [Dalajláma]


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: 300 ohmová sluchátka - jaký DAC/AMP sluchátkový zesilova
PříspěvekNapsal: 01 kvě 2017 06:57 
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 03 říj 2010 12:04
Příspěvky: 11102
Bydliště: Náchod
Kraj: ČR - Královéhradecký
Akusta píše:
Klidně bych mu takový SL zesilovač vyrobil.


To je ovšem nabídka, jakou bych důrazně radil zvážit. Nějaké akustovy výrobky jsem viděl na vlastní oči a musím uznat, že v rámci domácích podmínek je má nadprůměrně udělané.
Takový doma dělaný Dispre II postavený z vybraných součástí by mohl být nadlouho velmi kvalitním základem sestavy pro sluchátka (nebo se dá použít i jako buffer pro buzení kvalitního koncáku). S výstupním napětím kolem 8V RMS/600Ω vybudí jakákoli, i málo citlivá sluchátka. A dá se postavit za babku (myšleno v rámci kvalitativní třídy).
Já bych do toho šel!


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: 300 ohmová sluchátka - jaký DAC/AMP sluchátkový zesilova
PříspěvekNapsal: 01 kvě 2017 12:33 
Řádný člen

Registrován: 02 pro 2012 15:54
Příspěvky: 1049
Kraj: ČR - Liberecký
Mimochodem na Audiowebu je moje vlakno predzesilovace, s prepinacem vstupu (nemusi se pouzit) v modushop 1U bedynce, s IR ovladanim hlasitosti, ktery pouziva velmi kvalitni bufer BUF634, takze to umi i sluchatka do male impedance + je to hodne jednoduchy... Je to schema P. Macury, volne dohledatelne na www. Zbytek rizeni je muj.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: 300 ohmová sluchátka - jaký DAC/AMP sluchátkový zesilova
PříspěvekNapsal: 03 kvě 2017 22:00 

Registrován: 25 dub 2017 19:00
Příspěvky: 4
Kraj: ČR - Ústecký
Děkuji moc za Vaše odpovědi a nabídky. Objednal jsem si nakonec tento, Audinst HUD - mx1

http://www.audinst.com/en/mx1?ckattempt=3

Děkuji všem, hezký den.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: 300 ohmová sluchátka - jaký DAC/AMP sluchátkový zesilova
PříspěvekNapsal: 04 kvě 2017 06:58 
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 03 říj 2010 12:04
Příspěvky: 11102
Bydliště: Náchod
Kraj: ČR - Královéhradecký
Jako ten, co všude byl a všechno zná (a to se nechlubím, to tady vědí i ti nejlepší a nestydí se to v diskuzi uznat) říkám, že pravděpodobně dobrá volba.
Tak jen poprosím: Ne hned, ale až se s novou hračkou trochu sžiješ a opadnou prvotní emoce, vzpomeň si a hoď sem nějaké heslovité zhodnocení.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: 300 ohmová sluchátka - jaký DAC/AMP sluchátkový zesilova
PříspěvekNapsal: 20 led 2021 13:03 
Uživatelský avatar

Registrován: 13 led 2019 18:42
Příspěvky: 9
Bydliště: Praha
Kraj: ČR - hl. m. Praha
Zdravím,

nějak nemohu nějaké téma o sluchátkových zesilovačích a tak využiji tohoto, staršího tématu.

Jsem v podobné situaci jako tazatel. Mám tu starší DT900 PRO a nějak mi nestačí ta hlasitost. Krmím je zvukem z Macbook PRO a nepřijde mi, že by to hrálo špatně, ale potřebuji zesilovač. Je nějaký zesilovač, ideálně do cca 100 euro/3 000Kč se kterým neudělám chybu a je jakýmsi "etalonem" či dobrým výchozím bodem pro hledání svého ideálu? Internet, eBay či Aliexpress je zaplaven zesilovači, ale nějak nemám chuť testovat a vracet, raději bych něco osvědčeného, i kdybych si měl připlatit.

Budu rád za nasměrování na něco osvědčeného. Raději si připlatím, než abych měl těžítko v šuplíku. Díky!


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: 300 ohmová sluchátka - jaký DAC/AMP sluchátkový zesilova
PříspěvekNapsal: 20 led 2021 14:46 

Registrován: 25 dub 2017 19:00
Příspěvky: 4
Kraj: ČR - Ústecký
Dobrý den,
sluchátkový zesilovač Audinst HUD-mx1 je topka, dlouho jsem hledal a vybíral, abych si pořídil to nej. Kdyby nebyl k sehnání, tak alternativa je:
JDS Labs O2+ODAC neboli Objective2 + ODAC (o2 amp + ODAC), pak Audioengine D1 a NuForce. Dále to jsou uDAC3, Aune T1, xDuoo TA-01. Přesně v tomto pořadí. Asi 3 měsíce každý den hledání ve fórech a recenzích, věřte mi...

Hezký den. S pozdravem Jiří Kříž


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: 300 ohmová sluchátka - jaký DAC/AMP sluchátkový zesilova
PříspěvekNapsal: 20 led 2021 16:54 
Uživatelský avatar

Registrován: 13 led 2019 18:42
Příspěvky: 9
Bydliště: Praha
Kraj: ČR - hl. m. Praha
Super, díky moc za odpověď, také už hledám nějaký čas a tyto krabičky mám v užším výběru. Bohužel recenze mluví o to jak jsou super, ale jak jsou reálně super se nikde moc nedočtu, natož abych si to někde poslechl.

Ale potřeboval bych krom doporučení vědět, zda je krabička jen DAC nebo i opravdu sluchátkový zesilovač. A to zesilovač, který uživí 250Ω sluchátka, né pecky či KOSS Porta. MacBook PRO či M-Audio, co tu mám, mé 250Ω sluchátka uživí, ale i na "plné kule" bych potřeboval ještě kus. A bohužel nikde nemohu najít, co za parametr sledovat nebo jak zjistit, jak silný je zesilovač např. v porovnáním co tu mám. Nerad bych si ke krabičce za týden hledal krabičku další, raději chci najít nástupce svých DT990.

Mimochodem, Audinst HUD-mx1 má vůbec podporu pro Apple? Vidím tam jen Windows ovladače.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: 300 ohmová sluchátka - jaký DAC/AMP sluchátkový zesilova
PříspěvekNapsal: 20 led 2021 17:32 
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 03 říj 2010 12:04
Příspěvky: 11102
Bydliště: Náchod
Kraj: ČR - Královéhradecký
Většinou najdeš ve specifikaci údaje o výkonu do různých zátěží. Hledej aspoň 50mW do 250Ω. Radši víc.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 26 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron

© LuKyss 2005-2012 | ReproMania.NET & ReproObchod.cz



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group