Poslední návštěva: Právě je 19 dub 2024 17:59


Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 4 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: oprava Transiwatt 140 Studio
PříspěvekNapsal: 12 zář 2017 23:05 

Registrován: 26 říj 2016 17:51
Příspěvky: 1
Kraj: ČR - Plzeňský
Ahoj,
mám zesilovač Transiwatt 140 Studio (spolu s gramofonem Tesla NC500 hifi). Je trochu upravený (někdy kolem roku 1992) a má vstup na cinche, který jsem používal k počítači. Přestala mi ale skoro úplně hrát pravá strana (trochu něco slyšet bylo, ale fakt jen maličko). To se ale týkalo pouze vstupu z gramofonu, na cinche z PC problém nebyl. Z toho jsem usoudil, že chyba není v reprobednách, ale v zesilovači. Než jsem se odhodlal k opravě, používal jsem při poslechu z gramofonu mono (na PC, jak jsem říkal, žádný problém, takže tam jsem přepínal na stereo). Nakonec jsem ho ale dal spravit.

Pán mi to ale bohužel dojebal. Zaplatil jsem 800 a zesilovač si odvezl domů a vyzkoušel. Stav po opravě: obě strany hrajou cca jako předtím ta pravá, jen trochu víc nahlas. Takřka pouze výškově, žádné basy. Nejhorší je, že i při přepnutí vstupu na PC je situace úplně stejná. S panem opravářem bohužel nebyla domluva, dušoval se že on to spravil, že to hraje normálně, že opravoval pouze předzesilovač na gramofon vstup, že cinch vstupu se ani nedotknul. Valil do mě něco jako že když u něj byl s něčím nějaký profi houslista, že ten slyšel líp než on, i ty nejjemnější rozdíly. Tím se mi asi snažil říct, že jsem úplně hluchej a že nemám nárok mu odporovat. Pustil na ukázku nějaký sedmipalec Karla Gotta, blbý mu to nepřišlo.

Pokud by zde byl někdo ochoten a schopen se mi na to podívat, byl bych nesmírně vděčen. Disponuju bohužel jen originálním manuálem, kde ve schematu je zadokumentovaná (doufam, že dostatečně) i na začátku zmíněná úprava. Nenapadlo mě sundat kryt a vyfotit si stav před zmrvenou opravou. Jsem z Plzně, autem ale budu ochoten přijet takřka kamkoliv, protože rodinu či přátele, které bych při té příležitosti mohl navštívit, mám všude možně po republice (zejména kraje ústecký, jihomoravský, ostravský, olomoucký, Praha).

Díky za přečtení
Jakub


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: oprava Transiwatt 140 Studio
PříspěvekNapsal: 13 zář 2017 04:18 
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 03 říj 2010 12:04
Příspěvky: 11102
Bydliště: Náchod
Kraj: ČR - Královéhradecký
Prosím, prosím, vemte to někdo jinej než já.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: oprava Transiwatt 140 Studio
PříspěvekNapsal: 16 zář 2017 10:45 

Registrován: 07 dub 2013 17:39
Příspěvky: 8
Bydliště: Úpice
Kraj: ČR - Královéhradecký
Mrknul bych se na to, jen jsem bohužel až z Trutnova.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: oprava Transiwatt 140 Studio
PříspěvekNapsal: 16 zář 2017 13:18 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 31 říj 2011 19:11
Příspěvky: 5956
Kraj: SR - Trenčianský
Já až z Trenčína...a volno mám jen do 25.9. Pak zase repas GX-255.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 4 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 23 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

© LuKyss 2005-2012 | ReproMania.NET & ReproObchod.cz



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group