Poslední návštěva: Právě je 19 dub 2024 05:34


Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 13 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Pioneer A-20K
PříspěvekNapsal: 03 pro 2017 17:34 

Registrován: 24 led 2010 11:05
Příspěvky: 17
Bydliště: Šarišské Michaľany
Kraj: SR - Prešovský
Zdravím páni, má niekto osobnú skúsenosť so zosilovačom Pioneer A-20K ? Chcem ho použiť namiesto Tesly AZS 223. Repro sú domácej výroby: ARN 664, ARZ 4604 a ARV 3604, stavané podľa plánu. Ten Pioneer v recenziách celkom chvália: http://www.avtest.pl/archiwum/technics/ ... -a-20?...1 a cena mi tiež vyhovuje (200€). Tesla už má svoje roky, blbne mi balance a zvuk je taký akýsi zliaty. Viac basov by mi tiež nevadilo (počúvam hudbu 80s a 90s vrátane akustickej hudby). Neraďte mi prosím drahšie alebo bazárové kúsky. Proste chcem vedieť, či si tým Pionierom polepším alebo nie. Ďakujem.


Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory (obrázky, fotky, dokumenty). Pro zobrazení je vyžadována registrace. / You haven´t authorisation for browsing photos and attachment, please check in and sign on. / Du hast nicht Legitimation für ansehen Foto und Anlage, bitte registriere dich.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pioneer A-20K
PříspěvekNapsal: 03 pro 2017 18:18 
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 03 říj 2010 12:04
Příspěvky: 11102
Bydliště: Náchod
Kraj: ČR - Královéhradecký
Polepšíš si v tom smyslu, že bude nový. Jinak je to podobně podprůměrný zesilovač jako ta Tesla. Za 200€ tak či tak nemáš šanci dostat něco lepšího.
Tvojí největší brzdou budou stejně ty bedny. Pokud jsi spokojený s nimi, lepší zesilovač nemusíš vůbec řešit a ten Pincek ti poslouží dobře.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pioneer A-20K
PříspěvekNapsal: 03 pro 2017 20:04 

Registrován: 12 bře 2016 21:13
Příspěvky: 1805
Kraj: ČR - Jihomoravský
Díval jsem se na schéma do servisního manuálu, a konce by měly být o trochu lepší než AZS, ale zapínání loudnes pomocí cmos 4052 , elektronickej přepínač vstupů a 200 drátovejch propojek na desce. Na rozdíl třeba od starejch yamaha AX-xxx nemá tlačítko "pure direct" kterým se všechno tohle vařadilo a zůstal jenom potenciometr hlasitosti a koncový stupně. Ale dálkáč a vzhled je jistě lepší než u toho AZS. Jinak zcela souhlas s Ransomem, hned po zesilovači by to chtělo vyměnit bedny. Aby tě nepřekvapilo to, že se zvuk s novým zesilovačem nijak nezlepší - i když placebo efekt 200E na nějakej den bude stačit.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pioneer A-20K
PříspěvekNapsal: 04 pro 2017 08:55 

Registrován: 16 říj 2010 19:05
Příspěvky: 203
Kraj: ČR - Jihomoravský
Čo tak radšej niečo z druhej ruky za 200€? Samozrejme vymeniť bedne, to už TM380 budú hrať určite lepšie.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pioneer A-20K
PříspěvekNapsal: 04 pro 2017 09:39 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 31 říj 2011 19:11
Příspěvky: 5956
Kraj: SR - Trenčianský
Tak napísal jednoznačne, že starý nechce, takže mu starý ani nebudem radiť. Ničmenej sa stotožňujem s názorom, že so stávajúcimi sústavami to bude prašť, jak uhoď. Basovať to bez nejakých barličiek (loudness, EQ, korekcie) nebude aj tak, zvyšok sa tiež zmení len minimálne. Ľudia by si mali konečne uvedomiť, že najslabším článkom sú proste reprobedne. Kor keď sa jedná o stariny postavené z nevhodných meničov a s nevhodnou výhybkou. Ak kamo chce naozaj posunúť zvuk ďalej, musí v prvom rade vymeniť tie sústavy. Dobré bedne zahrajú dobre v zásade aj s tou AZS-kou...s lepším zosom tam bude rozdiel, ale rozhodne nie taký, ako keď vymení tie príšery s ARN664 + ARZ4604 + ARV3604 za niečo ako napr. LSM.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pioneer A-20K
PříspěvekNapsal: 05 pro 2017 21:25 

Registrován: 24 led 2010 11:05
Příspěvky: 17
Bydliště: Šarišské Michaľany
Kraj: SR - Prešovský
Tie moje bedne sú fakt taká tragédia? Čítal som tu na fóre príspevok od Godz-a: návrh novej výhybky pre moje repro, akurát namiesto ARN 6604 ja mám ARN 664. Výsledky zmeny tam dosť chvália. Stála by prestavba za to ?


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pioneer A-20K
PříspěvekNapsal: 05 pro 2017 22:11 

Registrován: 14 bře 2009 19:57
Příspěvky: 388
Bydliště: U Ostravy
Kraj: ČR - Moravskoslezský
Mnohé je dané hlavně zvykem. Měl jsem během doby asi všechny tovární modely beden s tímto osazením repro. Po koupi jsem si časem zvyknul na jejich přednes a byl jsem i spokojený. To trvalo ale jen do té doby, dokud jsem je neotestval současně s jinými značkami - tam většinou vždy prohrály.
Někde je tady Godzův návrh nové výhybky pro tuto sestavu repro. Uvažoval jsem o její realizaci, ale nakonec to dopadlo tak, že bedny v původním stavu odešly z domu po pořízení jiného, lepšího modelu .
Mám za to, že výměnou zesilovače nenastane v reprodukci žádná zásadní změna. Rešení by zřejmě mělo být komplexní - jak zesilovač, tak bedny, aby nastal posun o level výše.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pioneer A-20K
PříspěvekNapsal: 30 črc 2018 08:41 

Registrován: 24 led 2010 11:05
Příspěvky: 17
Bydliště: Šarišské Michaľany
Kraj: SR - Prešovský
Zdravím páni a obnovujem tému. Zosilňovač (Pioneer A-20) je doma, mali ste pravdu, na zadok som nespadol. Chce to iné bedne. Ak máte nejaké návrhy dajte. Predstava o cene bední je 200-300€.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pioneer A-20K
PříspěvekNapsal: 30 črc 2018 11:45 
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 03 říj 2010 12:04
Příspěvky: 11102
Bydliště: Náchod
Kraj: ČR - Královéhradecký
Kupovat nebo stavět?


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pioneer A-20K
PříspěvekNapsal: 30 črc 2018 21:05 

Registrován: 24 led 2010 11:05
Příspěvky: 17
Bydliště: Šarišské Michaľany
Kraj: SR - Prešovský
Kupovať, môžu byť aj bazárové kúsky, ale vhodné k tomu zosilňovaču.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pioneer A-20K
PříspěvekNapsal: 31 črc 2018 10:15 
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 03 říj 2010 12:04
Příspěvky: 11102
Bydliště: Náchod
Kraj: ČR - Královéhradecký
K tomu se hodí cokoli. Jak velká místnost? Regálovky nebo na podlahu?
Z nových bych nedoporučoval nic pod 1000€ a i potom bych byl hodně opatrný.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pioneer A-20K
PříspěvekNapsal: 02 srp 2018 16:24 

Registrován: 24 led 2010 11:05
Příspěvky: 17
Bydliště: Šarišské Michaľany
Kraj: SR - Prešovský
Pri tej cene, ktorú uvádzaš môžem zabudnúť. Poraď teda stavané. Obývačka 20m2, reproduktory by som rád stlpové, ak bassreflex tak vpredu, budú pri stene. Zosík je 2x50w, aktuálne Tesly tiež, nepotrebujem veľkê výkony.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pioneer A-20K
PříspěvekNapsal: 02 srp 2018 17:42 
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 03 říj 2010 12:04
Příspěvky: 11102
Bydliště: Náchod
Kraj: ČR - Královéhradecký
Bedny nemají s výkonem zesilovače mnoho společného. A výkon domácí sestavy je daný výhradně zesilovačem, ne bednami. Já nevím, proč výrobci na HiFi bedny píšou příkony. Asi nemají co by tam napsali jiného. Mnohem zajímavější je u beden citlivost, abys věděl, jak účinně ten výkon zesilovače vůbec využiješ.

Nejméně pracné, levné a relativně vzhledné, vhodné pro začátečníka by mohly být TM-265 v BR verzi.
Fotky jsou na té stránce někde uprostřed, povídání k tomu je v celém vláknu. Vyjdou štíhlé, takže nepřekáží v interiéru

Určitě by se daly na výšku natáhnout TM-380, které jsou osvědčené, dobře hrající, taky levné, ale už pracnější a rozhodně ne vzhledné. Tam je nejpůsobivější ten efektní kontrast mezi prapodivným vzhledem a dobrým zvukem


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 13 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

© LuKyss 2005-2012 | ReproMania.NET & ReproObchod.cz



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group