Poslední návštěva: Právě je 19 dub 2024 19:08


Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 7 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: DAC
PříspěvekNapsal: 01 kvě 2018 21:24 

Registrován: 23 zář 2016 22:27
Příspěvky: 30
Kraj: ČR - Zlínský
zdravím pánové.rád bych se zeptal zde fundovaných na d/a převodníky.mám v merku CambridgeAudio DAC Magic.v podstatě proto,že by mělo jít o slušný převodník a taky kvůli dvoum digitálním vstupům (S/PDIF nebo toslink) a jednomu USB.to v podstatě pokrývá mé potřeby (tv,cd,htpc).pokud by tady měl někdo jakoukoliv zkušenost ať už přímo s výše uvedeným nebo jiným DAC,budu moc rád za každou informaci či názor.děkuji


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: DAC
PříspěvekNapsal: 02 kvě 2018 06:36 

Registrován: 02 led 2011 12:53
Příspěvky: 854
Kraj: SR - Trenčianský
Dlho som zvažoval, aký DAC kúpiť. Nakoniec som skúsil ísť do DacMagic Plus a neľutujem investované peniaze.

Prečítaj si recenzie po fórach, aby si si utvoril obraz.

_________________
4xJPA50, 2xJPA250, 2xJPA250, DPA223, Harrison X1000, Teson A2200, A2400, Luxman L-430, Dual CV1462, CS704, DAC MagicPlus, Senn HD558, Golem II


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: DAC
PříspěvekNapsal: 02 kvě 2018 15:01 
Řádný člen

Registrován: 06 led 2014 11:42
Příspěvky: 192
Kraj: ČR - Ústecký
To už radši PRO-JECT Pre Box S2 Digital , D/A převodníky ES poslední generace , cena do 10k....

Měl jsem jej půjčený asi týden, testoval jsem sluchátka.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: DAC
PříspěvekNapsal: 30 kvě 2018 16:55 

Registrován: 01 pro 2012 17:16
Příspěvky: 221
Kraj: ČR - hl. m. Praha
Zdravím,nechce se mi zákládat nový téma tak to napíšu sem.Jelikož poslouchám hudbu převážne z PC tak bych rád upgradoval ozvučení.Současná zvukovka Sound Blaster X-FI HD sice není až tak špatná(oproti interní zvukovce v PC je super)Ale chtěl bych si polepšit..Co jsem koukal na DACy tak mě právě zaujal CAMBRIDGE AUDIO DACMAGIC PLUS a PRO-JECT Pre Box S2 Digital ale ceny jsou už docela vysoké tak přemýšlím jestli má cenu investovat 10k do DACu když mám zes Yamaha AX1050 a bedny Totem TWR.Co myslíte?Rád bych našel něco slušného dejme tomu za 5-7tis. kč.Nebo si radši připlatit za ty dva zmíněné výše?
Díky


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: DAC
PříspěvekNapsal: 30 kvě 2018 22:25 
Řádný člen

Registrován: 30 kvě 2014 01:04
Příspěvky: 2082
Bydliště: lázně PDY
Kraj:
Zesík znám mám stejný a spokojenost. Nikdy jsem TWR neslyšel. Pokud jseš s nima spokojen tak bych řekl, že to smysl má.
Jen jsem nepochopil jak psal Basinga jestli ty DACy porovnával mezi sebou?
Mám ten DAC CA pár dní. Díky Penjovi a jak psal on tak i v mém případě je lepší než Sanskrit. Sanskrit, ale není vůbec špatný oproti standart zvukovce myslím výborný.
Celkově ten zvuk CA je jasnější a zajímavě hraje na spodku a i v malém prostoru se zdá,že má lepší podání prostoru.To vše ale v přímém porovnání okamžitě za sebou. Kdybych to poslouchal na slepo po delších pauzách, tak už si tím třeba tak jistý nebudu.
Co si ale troufnu tvrdit je, že ale poznám třeba o půlnoci jestli hraju na Akai nebo Yamahu nebo na Totem či URS.
Pro mě je mnohem zásadnější rozdíl mezi zesíkem a bednama.
Ten DAC je pro mě už jen taková třešnička na dortu. I když velmi příjemná.
Jestli neopovrhuješ zbožím z druhé ruky tak mrkni občas na Ebay dá se tam sehnat kolem 6k mě se zadařilo za 4,5 ...
Musim ještě říct,že jsem zatím nelaboroval s největším převzorkováním.To zatím neovládám.
CD přehrávač jsem zkoušel přes optiku v nejnižším možném převzorkování a zvuk byl výborný minimálně srovnatelný s CD Yamaha 1050...


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: DAC
PříspěvekNapsal: 31 kvě 2018 15:16 

Registrován: 01 pro 2012 17:16
Příspěvky: 221
Kraj: ČR - hl. m. Praha
Jo ta Yamaha AX1050 je zesík kterej jentak nehodlám měnit :D I ty TWR jsou slušný akorát nemám nic moc prostor ale i tak to hraje slušně.Taky poznávám rozdíl mezi zesíkama a bednama nejvíc,ale nějakej slušnej DAC bych k tomu rád pořídil pokud se najde něco slušnýho za normální cenu.Ten DAC Magic se mi zdá ok ale pod cenu 9k kč jsem ho zatím neviděl.Snad se poštěstí a najdu ho někde za těch dejme tomu 6K..


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: DAC
PříspěvekNapsal: 18 pro 2018 11:48 

Registrován: 21 lis 2018 10:16
Příspěvky: 44
Kraj: ČR - Jihomoravský
DAC MAGIC PLUS MAM DOMA A MOHU ŘÍCT ŽE JSEM SPOKOJEN. NAVÍC I JAKO SLU CHATKAC.NO DOBRÝ.


Nahoru
Online Profil E-mail  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 7 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Google [Bot] a 12 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

© LuKyss 2005-2012 | ReproMania.NET & ReproObchod.cz



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group