Poslední návštěva: Právě je 19 dub 2024 22:39


Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 26 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Jaké autorádio ... a čím máte kdo zlušenosti ?
PříspěvekNapsal: 10 čer 2018 22:37 
Řádný člen

Registrován: 08 kvě 2013 18:01
Příspěvky: 2052
Kraj: ČR - hl. m. Praha
Zdravím,

posralo si mi origo "rádio" z Peugeot 307. Bylo tam RD3 (což je myslím nějaký nic moc hrající Clarion nebo občas dávali i Blaupunkt - vždy dělané pro Peugeot).

Chci tam dát něco moderního, rozměrově 1DIN

1) slušná citlivost a odolnost proti křížovce (další sračku jako RD3 už nechci)
2) samozřejmě FM (ještě nevím, zda i AM)
3) jednoznačně RDS (kvůli dopravním hlášením)
4) mělo by to umět BT
5) na vstupech USB (možná na předním panelu), možná (?) i nějaký AUX vstup.
6) váhám, zda i CD (slot), ale asi jo
7) samozřejmě odnímatelný panel
8) formáty MP3/WMA/WAV/FLAC
9) nejspíš by to mohlo mít vstup pro mikrofon, aby až se mi posere jinak dobře fumkční Parrot,
to mohl používat jako handsfree

Uvažuju značky nejspíše: Pioneer, JVC (nevím, zda se jim dá věřit), Kenwood

Co kdo používáte?

_________________
Pamatujte na úctu k sobě, úctu k druhým a odpovědnost za vaše konání. Povýšenost nikdy nemá žádnou omluvu. Pochází buď z malého sebevědomí, nebo se opírá o dočasné a povrchní úspěchy. [Dalajláma]


Naposledy upravil Akusta dne 11 čer 2018 08:19, celkově upraveno 1

Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jaké autorádio ... a čím máte kdo zlušenosti ?
PříspěvekNapsal: 10 čer 2018 23:54 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 30 črc 2009 20:28
Příspěvky: 5318
Bydliště: Čerčany - Vesnice u Železniční Křižovatky nad Sázavou
Kraj: ČR - Středočeský
Aktuálně něco origo od Schade, předtím Alpine, Philips, Clarion, JVC, Blaupunkt - pozitivní zkušenosti. Negativní jen s Panasonicem.
Ten Alpine uměl všechno, co poptáváš, ta rádia předtím ještě neměla BT.

_________________
NOBLE BRICKS


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jaké autorádio ... a čím máte kdo zlušenosti ?
PříspěvekNapsal: 11 čer 2018 09:17 

Registrován: 16 kvě 2017 08:23
Příspěvky: 88
Kraj: ČR - Karlovarský
Kenwooda můžu jednoznačně doporučit, vždy funkční bez jediného zaváhání, oproti předchozímu sony hraje dramaticky líp. Ale asi na tom budou všechny ty lepší značky podobně.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jaké autorádio ... a čím máte kdo zlušenosti ?
PříspěvekNapsal: 11 čer 2018 10:07 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 30 črc 2009 20:28
Příspěvky: 5318
Bydliště: Čerčany - Vesnice u Železniční Křižovatky nad Sázavou
Kraj: ČR - Středočeský
Ještě doplním, ten Alpine je CDE-103 BT, bylo to tenkrát před deseti lety druhé nejlevnější rádio s BT HF od Alpine ale slouží k plné spokojenosti dodnes

_________________
NOBLE BRICKS


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jaké autorádio ... a čím máte kdo zlušenosti ?
PříspěvekNapsal: 11 čer 2018 11:18 

Registrován: 12 bře 2016 21:13
Příspěvky: 1805
Kraj: ČR - Jihomoravský
Dnes už je "rádio" v "autorádiu" jenom doplňková funkce, obvykle jeden švábík řízenej přes I2C, podobně jako toto: https://www.aliexpress.com/wholesale?catId=0&initiative_id=SB_20180611011546&SearchText=arduino+fm+stereo+radio ostatrpto jsou ty modulky tak levný, že jsou v milionech aparátů, od mobilů po ta autorádia...
Možná dělá opravdický rádia nakamichi nebo snad alpine, ale ostatní to mastí v tomhle stylu, hlavně aby to mělo grafickej displej, HF sadu a hrálo to z BT nebo USB...


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jaké autorádio ... a čím máte kdo zlušenosti ?
PříspěvekNapsal: 11 čer 2018 12:25 
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 03 říj 2010 12:04
Příspěvky: 11102
Bydliště: Náchod
Kraj: ČR - Královéhradecký
Já osobně bych šel do do Panasonicu. Příjem až tak moc posoudit nemožu, protože rádio neposlouchám, ale ty co jsem měl a potkal, chytají spolehlivě i u nás na Náchodsku (což je s ohledem na terén a vzdálenost vysílačů docela problém).
Jako velkou výhodu vidím velmi jednoduché ovládání, mimo jiné u MP3 křížovým ovladačem nahoru-dolů po adresářích a vlevo-vpravo po souborech.
V dodávce máme JVC, hraje slušně, ale rádio jakoby moc chytat nechtělo. Tam kde Panasonic chytne Beat, JVC zarytě mlčí. Což samozřejmě může být konkrétním typem. Křížový ovladač má taky, ale zbytek ovládání je zoufale nepřehledný.
Laminat: Opačná zkušenost mě zajímá???

A ještě se nabízí otázka, kdy jsme kdo naposledy autorádio kupoval a nakolik relevantní je dnes zkušenost s pěti-desetiletým typem. Kdo ví, co ty samé značky dělají dnes.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jaké autorádio ... a čím máte kdo zlušenosti ?
PříspěvekNapsal: 11 čer 2018 12:41 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 30 črc 2009 20:28
Příspěvky: 5318
Bydliště: Čerčany - Vesnice u Železniční Křižovatky nad Sázavou
Kraj: ČR - Středočeský
Ransom: Tak ona už je taky 20 let stará ale: Příjem dobrej, ovšem zvuk plechovej, velmi uživatelsky nepříjemné ovládání, samovolné mazání předvoleb, ignorace dopravních hlášení etc.
Userfriendliness měl bezkonkurenčně nejlepší Philips ale ten už dneska asi autorádyja ani nevyrábí.
A ještě na něco jesm zapomněl - úplně nejsamsuperhyperdokonalejší autorádyjo byl Grundink. Ale to už je taky minulost.

Co se aktuálnosti našich zkušeností týče, to může být velká pravda:
Původně jsem chtěl do Volva dát nějaké levné čínské dvoudinové rádyjo s navigací ale Číňan mi sám bez vyzvání napsal, že jestli na tom chci poslouchati FM vysílání, tak jsem u něj na špatné adrese, že ten FM rozsah je tam jen jako dpoplněk myltymedyjálního centra a citlivost a odolnost vůči křížové modulaci je mizerná.

_________________
NOBLE BRICKS


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jaké autorádio ... a čím máte kdo zlušenosti ?
PříspěvekNapsal: 11 čer 2018 15:13 
Řádný člen

Registrován: 08 kvě 2013 18:01
Příspěvky: 2052
Kraj: ČR - hl. m. Praha
Tak jsem nakonec vybral nového Kenwooda ... Přišel mi nejzajímavější a to vybavení je za ty prachy (3.590,- Kč) super. Umí to i BT včetně HF, tak asi vyhodím Parrota už teď a budu to mít všecko v jednom. Jediný, co mě malinko štve, že nemají k vyjímatelnému přednímu panýlku rovnou pouzdro. Což je trochu problém, protože díky tomu knoflíku hlasitosti je trochu vyšší a nevejde se do prodávaných plastových OEM pouzder. Budu muset něco vyrobit.

Příloha:
KDC-X5200BT.jpg


Ale zdá se, že si Kenwood drží letitou technickou serióznost. Dnes není moc výrobců, kteří tak detailně popisují techn. parametry jako třeba ty od tuneru:

FM rozsah: 87.5Mhz - 108MHz (50Khz krok) Ano
FM využitelná citlivost 0,71μV/75Ω (S/N 30dB)
FM minimální citlivost 2μV/75Ω (S/N 46dB)
FM frekvenční odezva 30Hz ~ 15kHz (± 3dB)
FM odstup signálu od šumu (Mono) 64 dB
FM stereo separace (1kHz) 40 dB
MW rozsah: 531kHz - 1611kHz (9kHz krok) Ano
MW využitelná citlivost 28,2μV
LW rozsah: 153kHz - 279kHz (9kHz krok) Ano
LW využitelná citlivost 50μV

Sice tu není křížovka, ale FM citlivost 0,71μV/75Ω (S/N 30dB) je na autorádio hodně slušné.

_________________
Pamatujte na úctu k sobě, úctu k druhým a odpovědnost za vaše konání. Povýšenost nikdy nemá žádnou omluvu. Pochází buď z malého sebevědomí, nebo se opírá o dočasné a povrchní úspěchy. [Dalajláma]


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jaké autorádio ... a čím máte kdo zlušenosti ?
PříspěvekNapsal: 11 čer 2018 15:34 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 31 říj 2011 19:11
Příspěvky: 5956
Kraj: SR - Trenčianský
Becker


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jaké autorádio ... a čím máte kdo zlušenosti ?
PříspěvekNapsal: 11 čer 2018 18:06 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 30 črc 2009 20:28
Příspěvky: 5318
Bydliště: Čerčany - Vesnice u Železniční Křižovatky nad Sázavou
Kraj: ČR - Středočeský
Becker ešte žije?

_________________
NOBLE BRICKS


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jaké autorádio ... a čím máte kdo zlušenosti ?
PříspěvekNapsal: 12 čer 2018 10:12 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 31 říj 2011 19:11
Příspěvky: 5956
Kraj: SR - Trenčianský
Už sám netuším. Prestal som to sledovať...ale všetky beckery, čo som mal a mám hrajú super a majú aj výborné tunery. Akurát tá šialená cena...
Dobré skúsenosti s FM časťou mám ešte u radii Continental...ale netuším, kto to pre nich vyrába.
Kenwoodov som mal niekoľko, zvukovo to nebolo zlé, tunery ale po roku 2005 už len priemer.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jaké autorádio ... a čím máte kdo zlušenosti ?
PříspěvekNapsal: 15 čer 2018 00:52 
Řádný člen

Registrován: 08 kvě 2013 18:01
Příspěvky: 2052
Kraj: ČR - hl. m. Praha
Akusta píše:
Tak jsem nakonec vybral nového Kenwooda ... Přišel mi nejzajímavější a to vybavení je za ty prachy (3.590,- Kč) super. Umí to i BT včetně HF, tak asi vyhodím Parrota už teď a budu to mít všecko v jednom.

Tak jsem to namontoval a z hlediska funkcí a zvuku to nemá chybu. Přece jen integrovaný BT do rádia s možností komunikovat různými způsoby s telefonem je v autě dobré (umí to najednou obsluhovat HF od dvou spárovaných mobilů). Ať už jde o BT audio - kdy to umí "prohrabat" a přehrávat muziku v mobilu (kdyby člověk neměl CD nebo flashku s muzikou sebou), ale hlavně bezchybná komunikace s navigací v mobilu, takže není nutné mít BT pro tyto účely extra. A desítkami dalších nastavení a možností se teprve budu zvolna prokousávat.
Zatím mi stačí rádio, muzika ze všech možných médií a formátů, HF a čistý zvuk z navigace (Waze apod.). Citlivosti rádia a celkově vlastnosti tuneru otestuju ježděním ...
Suma sumárum: zatím spokojenost.

Link na parametry v detailu je tady.

_________________
Pamatujte na úctu k sobě, úctu k druhým a odpovědnost za vaše konání. Povýšenost nikdy nemá žádnou omluvu. Pochází buď z malého sebevědomí, nebo se opírá o dočasné a povrchní úspěchy. [Dalajláma]


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jaké autorádio ... a čím máte kdo zlušenosti ?
PříspěvekNapsal: 24 led 2019 17:47 

Registrován: 16 říj 2010 19:05
Příspěvky: 203
Kraj: ČR - Jihomoravský
Zdar, ako je na tom Kenwood po pol roku? Taktiež plánujem kúpiť 1Din autorádio, mne ale stačí bez CD :) Neruší ti autorádio telefón keď máš len Edge?


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jaké autorádio ... a čím máte kdo zlušenosti ?
PříspěvekNapsal: 24 led 2019 20:56 
Řádný člen

Registrován: 08 kvě 2013 18:01
Příspěvky: 2052
Kraj: ČR - hl. m. Praha
Kenwood šlape skvěle. A užívám si krásné čisté handsfree přes repráky auta. To samé navigace Waze.
Super. Poslouchám flash disky přes USB včetně FLAC), telefon přes BT, když nemám flash disk, v režimu BT Audio si to samo najde muziku v telefonu atd. atd. A rádio, samozřejmě.
Max. spokojenost.

_________________
Pamatujte na úctu k sobě, úctu k druhým a odpovědnost za vaše konání. Povýšenost nikdy nemá žádnou omluvu. Pochází buď z malého sebevědomí, nebo se opírá o dočasné a povrchní úspěchy. [Dalajláma]


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jaké autorádio ... a čím máte kdo zlušenosti ?
PříspěvekNapsal: 22 bře 2019 23:56 
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 03 říj 2010 12:04
Příspěvky: 11102
Bydliště: Náchod
Kraj: ČR - Královéhradecký
Řešil jsem teď podobný problém hned dvakrát. A taky jsem skončil u Kenwooda. Nic jiného mě prostě neoslovilo.
V práci do Mergla to bylo hlavně kvůli telefonování za volantem - tam šel levný KDC-BT430U. Překvapil velice příjemně. Výborné handsfree a navzdory aušusovým širokopásmovým reprákům to hraje (bez korekcí) znatelně líp než s předchozím rádiem JVC.
Do svýho auta, když už se tedy koupě novýho odkládá, jsem aktuálně pořídil DPX-7100DAB. Tam už jasně zvítězil design. Všecko ostatní (kromě Pioneerů) mi přišlo buď ošklivý nebo ergonomicky nesmyslný.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jaké autorádio ... a čím máte kdo zlušenosti ?
PříspěvekNapsal: 23 bře 2019 20:10 
Uživatelský avatar

Registrován: 09 úno 2013 23:11
Příspěvky: 945
Bydliště: Reichenberg
Kraj: ČR - Liberecký
Ve služební Oktávce 3 mám nějaké základní rádio a hraje to teda příšerně podle mě. To můj prastarej Passat s origo TVM repro a rádiem Pioneer MVH-8300BT hraje podstatně líp. Tenhle týden jsem si byl otestovat novou Toyotu Corrolu a tam zase základní rádio hraje slušně.

_________________
Wenn ist das Nunstruck git und Slotermeyer? Ja! ... Beiherhund das Oder die Flipperwaldt gersput!
---Moje sbírka LP---


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jaké autorádio ... a čím máte kdo zlušenosti ?
PříspěvekNapsal: 23 bře 2019 21:27 
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 03 říj 2010 12:04
Příspěvky: 11102
Bydliště: Náchod
Kraj: ČR - Královéhradecký
Tam to bude spíš reprákama. Jestli to je totéž jako ve Fabiích v základu, tak tam to je k neposlouchání. Naopak si užívám, jak dobře hraje tovární ozvučení v Aveu. S korekcemi na nule.
Corrolu - to jak teď mají ten výprodej?


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jaké autorádio ... a čím máte kdo zlušenosti ?
PříspěvekNapsal: 23 bře 2019 21:33 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 30 črc 2009 20:28
Příspěvky: 5318
Bydliště: Čerčany - Vesnice u Železniční Křižovatky nad Sázavou
Kraj: ČR - Středočeský
Já mám zase taky ve služební O III to nejvyšší rádio (nějakého tuším Amundsena), s Cantonama a se subhofrem a hraje to úplně super.

_________________
NOBLE BRICKS


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jaké autorádio ... a čím máte kdo zlušenosti ?
PříspěvekNapsal: 24 bře 2019 11:21 
Uživatelský avatar

Registrován: 09 úno 2013 23:11
Příspěvky: 945
Bydliště: Reichenberg
Kraj: ČR - Liberecký
ransom píše:
Tam to bude spíš reprákama. Jestli to je totéž jako ve Fabiích v základu, tak tam to je k neposlouchání. Naopak si užívám, jak dobře hraje tovární ozvučení v Aveu. S korekcemi na nule.
Corrolu - to jak teď mají ten výprodej?


Ne, ne. Tu novou 2019. Uvažuju že si jí koupim v hybridu s 1.8 benzinem. Je to příjemný svezení, dobrá spotřeba a za ty peníze i pěkná výbava. Uvidíme...

_________________
Wenn ist das Nunstruck git und Slotermeyer? Ja! ... Beiherhund das Oder die Flipperwaldt gersput!
---Moje sbírka LP---


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jaké autorádio ... a čím máte kdo zlušenosti ?
PříspěvekNapsal: 28 bře 2019 23:03 
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 03 říj 2010 12:04
Příspěvky: 11102
Bydliště: Náchod
Kraj: ČR - Královéhradecký
Jo.
Měl jsem odpoledne krátký záchvat činorodosti. Už jsem v pořádku, ale stačilo to přesně k namontování nového rádia. Nejvíc zabrala montáž DAB antény a mikrofonu.
Signál tady opravdu jakýsi máme z Černé hory, jsou na tom všecky stanice ČRo. Tudíž zrovna ty jediné dvě stanice, co mě zajímají (Vltava a ČRo Jazz) opravdu naladím. Jen když zajedu do ďolíku do Náchoda, každých pár metrů signál mizí. Časem to snad zase dokryjou; na cesty směr Hradec a do Prahy to bude dobré. Beztak poslouchám na 99% vlastní zásoby, rádio skoro nepoužívám, ale prostě jsem si to musel vyzkoušet. In natura vypadá ten Kenwood mnohem líp než na obrázku.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 26 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Google [Bot] a 14 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

© LuKyss 2005-2012 | ReproMania.NET & ReproObchod.cz



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group