Poslední návštěva: Právě je 19 dub 2024 20:49


Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 48 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: CD přehrávač
PříspěvekNapsal: 29 led 2020 00:20 

Registrován: 27 říj 2008 18:11
Příspěvky: 64
Na nějaké rady co by za něco stály je to málo použitelných údajů,co jsi vlastně vše dělal nebo zjistil...
a)rozdílné označení-je to skutečně doporučená náhrada té původní.Někdy bývá i několik různých modifikací se stejným označením...
b)byla odstraněna zkratovací propojka laseru a je funkční...jde to zkontrolovat třeba fot'ákem v mobilu...
c)co myslíš koncovou polohou...hlava je u středu CD na zaváděcí stopě a tam nejdříve načítá TOC,na okraj přejíždí jen pokud je nějaký problém a hledá záznam...
Pokud je to čínský kousek od alíka nebo z ebaye tak tam je možné ledacos.Už se mi stalo že jsem musel brousit hranu unašeče protože na okraji mělo CD kolísání 3mm,nebo špatná výška unašeče k laserové hlavě mimo toleranci z datasheetu...ohnutý koncový spínač...pokud je vše jak má být není na tom moc co nastavovat.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: CD přehrávač
PříspěvekNapsal: 29 led 2020 07:46 

Registrován: 16 kvě 2017 08:23
Příspěvky: 88
Kraj: ČR - Karlovarský
Koupil jsem jí v AME, VAM1202D by měla být přímá náhrada za CDM-12.1/05, která tam byla. Píšou to jednak v AME, jednak na stránkách classic serviceparts, odkud jí ame má, jednak na několika anglicky psaných webech.

Zkratovací propojka byl plíšek nasazený na konci plochého kabelu, který se musel odstranit před zastrčením do konektoru.

Na zkoušku jsem prstama natočil laser do nějaké prostřední polohy, abych viděl, jestli dojede na začátek - dojel a pak začal zaostřovat.

V manuálu přiloženému u mechaniky, a dále na ebastlírně jsem se dočetl, že při problémech je třeba použít osciloskop a nastavit laser pomocí trimru.
(na ebaslírně jsem se neptal, kdysi jsem tam registrovaný byl, ale jejich způsob komunikace mi nevyhovuje).


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: CD přehrávač
PříspěvekNapsal: 24 úno 2020 12:41 

Registrován: 16 kvě 2017 08:23
Příspěvky: 88
Kraj: ČR - Karlovarský
CD přehrávač jsem dal do servisu, kde se válel tři týdny, přičemž slíbili, že to bude do dvou týdnů a že se ozvou. Nakonec mi došla trpělivost a do servisu si zajel. K mému překvapení se v tom prej skutečně vrtali, řekli mi že to má vadnou základní desku a je to neopravitelný. Tak jsem se nasral, vrazil sem do toho zpátky tu původní mechaniku, a disky to opět čte jako divý. V dnešní době ty vole, dovolat se nějakýho odborníka je nemožný.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: CD přehrávač
PříspěvekNapsal: 02 bře 2020 08:15 

Registrován: 16 kvě 2017 08:23
Příspěvky: 88
Kraj: ČR - Karlovarský
Tak abych tu anabázi uzavřel. Ame.cz mi zdarma zaslalo ještě jednu mechaniku, která konečně fungovala. Ta první, co mi poslali, měla nějakou závadu, nevím. Objevil se potom ale nový problém, některá CD prokluzovala. Motůrek v nové mechanice má o dost slabší magnet na přítlačném talířku. Takže jsem nakonec z nové mechaniky vypreparoval akorát laser s plošným spojem, a vsadil ho do původní mechaniky, a přehrávač opět maká. :) (musím zaklepat)


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: CD přehrávač
PříspěvekNapsal: 04 bře 2020 20:33 

Registrován: 27 říj 2008 18:11
Příspěvky: 64
No,tak to je pozitivní zpráva že to nakonec funguje...však jsem to psal - pokud je vše jak má být není na tom moc co nastavovat.Vice mě překvapuje kvalita v AME,jeden kus nefunkční(to se může stát)druhý se slabým magnetem na clampu(to už připomíná čínu z ebaye kde se za 1/3 ceny prodává mimotoleranční odpad určený do drtiče po více kusech aby se z toho složil provozuschopný kus)
Magnet rozhodně neměnit,použij originál.Bývá to takový vyladěný kompromis mezi tím aby to ještě spolehlivě drželo a přitom ne moc působilo magnetickým polem na vychylovací cívky čočky na začátku záznamu na CD.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: CD přehrávač
PříspěvekNapsal: 04 bře 2020 22:13 

Registrován: 16 kvě 2017 08:23
Příspěvky: 88
Kraj: ČR - Karlovarský
Obě nové mechaniky mají ten magnet stejně silný (slabý), ale u té první jsem na to nepřišel, když se to cd ani neroztočilo..


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: CD přehrávač
PříspěvekNapsal: 04 bře 2020 22:34 

Registrován: 27 říj 2008 18:11
Příspěvky: 64
Aha,napsal jsem to asi nějak nejasně :-) bylo to myšleno - použít clamp s magnetem z původní staré mechaniky a vyhnou se experimentům s něčím jiným.Slabší nebude mít dostatečný přítlak a silnější bude mít negativní vliv na cívky fokusu.Působí tam víc faktorů co mají vliv na kvalitu čtení stopy - proudění vzduchu při roztočeném CD,setrvačné síly,mikrovibrace CD a podobně.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: CD přehrávač
PříspěvekNapsal: 05 bře 2020 08:14 

Registrován: 16 kvě 2017 08:23
Příspěvky: 88
Kraj: ČR - Karlovarský
Však jsem použil ten původní :) Chtěl jsem ho vsadit do nové mechaniky, ale jelikož se rozměrově trochu liší, musel bych použít i původní motůrek, a ten má trochu jinde upevňovací šrouby. Takže nakonec bylo nejrozumnější řešení použít z nové mechaniky čistě jenom laser s tišťákem a všechno ostatní ponechat původní..


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 48 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 15 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

© LuKyss 2005-2012 | ReproMania.NET & ReproObchod.cz



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group