Poslední návštěva: Právě je 20 dub 2024 01:22


Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 6 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Staré stroje vs. nové stroje
PříspěvekNapsal: 18 črc 2018 09:03 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 31 říj 2011 19:11
Příspěvky: 5956
Kraj: SR - Trenčianský
Na podnět vedlejšího tématu zakládám tento. :)
Jak to vidím já?
No...nechci tady psát nějaké sáhodlouhé epicko-lyrické dílo, takže to shrnu asi takhle: Staré stroje jsou většinou velmi krásné, bytelné, jednoduché a s předimenzovanými konstrukčními částmi. Bývají udělané z ušlechtilých materiálů a řada z nich je s trochou nadsázky doživotní, neboli nezničitelná záležitost. Ty stroje umí přežít nás všechny a pokud se porouchají, jsou poměrně jednoduše opravitelné.
No ať se to někomu bude líbit, nebo ne, většinou nesnesou srovnání se svými současnými protějšky, co se zvuku týče. Vezměte si třeba takový iphone, trošičku normálnější zvukárnu nebo i DAC odněkud z Ali. Za sebe říkám, že hraje lépe, než většina špičkových CD přehrávačů ze začátku 90-tých let. Ty převodníky a výstupní obvody za ty roky opravdu velmi pokročily. A nelze vůbec posuzovat na základě toho, že dnes má zařízení jednoho švába pro všechno. Co vám je platná třeba hromada operáků typu M5214L, když stojej za hovno?
Mám rád staré zesilovače, magiče, gramce, repráky...ale stejně jako i starý auta. Netvrdím, že hrají/jezdí líp, než ty nový, protože to většinou není pravda. :)


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Staré stroje vs. nové stroje
PříspěvekNapsal: 18 črc 2018 11:48 
Řádný člen

Registrován: 08 kvě 2013 18:01
Příspěvky: 2052
Kraj: ČR - hl. m. Praha
TLU:
pěkně řečeno ...
typická aplikace této úvahy: umím si skutečně představit kvalitní monolitický DAC, ale když vidím integrovaný koncák NF, víc mě přesvědčí dobře udělaný z diskrétních prvků. A to nemluvím o opravitelnosti ... atd.

_________________
Pamatujte na úctu k sobě, úctu k druhým a odpovědnost za vaše konání. Povýšenost nikdy nemá žádnou omluvu. Pochází buď z malého sebevědomí, nebo se opírá o dočasné a povrchní úspěchy. [Dalajláma]


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Staré stroje vs. nové stroje
PříspěvekNapsal: 18 črc 2018 17:57 

Registrován: 27 říj 2008 18:11
Příspěvky: 64
:roll: Já se tedy omlouvám že jsem si v tom vedlejším tématu dovolil tak neomaleně vám sáhnout na hifistický DENON.
Je to tím že já na značky nehraju,podle mě existuje jen povedený výrobek,průměrný a nepovedený a je jedno jaké je značky.
K tématu :
TLU...pěkně a výstižně popsáno...zesilovače,gramofony a magnetofony nemůžu hodnotit protože na to nemám dostatek zkušeností a tolik mi jich rukama neprošlo...pokud jde o CD přehrávače,v tom s tebou souhlasím jen v malé části,velmi jsi to totiž zjednodušil.Dnes je totiž populární omračovat ve specifikacích bitovým rozlišením a vzorkovací frekvencí.Kdyby záleželo jen na tom,tak na té mechanické části by dostačovala nejlacinější plastová mechanika z plážového rádia s CD a vyřešil by to supermoderní převodník.Jenže on existuje jev který se nazývá chybovost čtení a proto se staví a jsou velmi dobře hodnoceny takové stoje jako C.E.C. TL1,DENON DP S1,MBL 1621A,TEAC VRDS...Protože CD načtené s chybami a výpadky díky mechanické části nezachrání ani zázračný převodník,ani načítání do vyrovnávací paměti.Pokud jde o bitovou hloubku,co třeba takový 1Bit ? :)
Tím jsem to také zjednodušil :) protože těch proměnných které ten konečný výsledek ovlivňují je mnohem více...
Mě by se zamlouvala stará poctivě udělaná mechanika s novým převodníkem,ale dle mé zkušenosti s ESS Sabre by to nebyl typ-vše v jednom.Ale někomu jinému to zase může takhle vyhovovat.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Staré stroje vs. nové stroje
PříspěvekNapsal: 18 črc 2018 21:39 
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 03 říj 2010 12:04
Příspěvky: 11102
Bydliště: Náchod
Kraj: ČR - Královéhradecký
Pokud jde o mě, tak jsem se naučil rozdíly radši moc neřešit. Pokud mě poslech sám o sobě něčím zásadním nesere, nedumám už o tom, jestli něco jiného bude či nebude hrát líp.
Třeba ten zmíněný iPhone. Vím, že si v Apple dali záležet a že hraje dobře. Ale nedokážu zrovna tuhle věc mít rád. Mašinka pro mě musí mít kromě zvuku i něco jako sexappeal. Nechci tvrdit, že to či ono líp hraje jenom proto, že se mi to víc líbí. Správnější asi je říct "rád to poslouchám".


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Staré stroje vs. nové stroje
PříspěvekNapsal: 18 črc 2018 22:19 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 31 říj 2011 19:11
Příspěvky: 5956
Kraj: SR - Trenčianský
Já tak rád lidem rozkopávám bábovičky. :lol:


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Staré stroje vs. nové stroje
PříspěvekNapsal: 18 črc 2018 22:31 
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 03 říj 2010 12:04
Příspěvky: 11102
Bydliště: Náchod
Kraj: ČR - Královéhradecký
Tak to jsi měl být ve Skalici a vidět majitele dvou zesilovačů, co projely test.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 6 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

© LuKyss 2005-2012 | ReproMania.NET & ReproObchod.cz



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group