Poslední návštěva: Právě je 19 dub 2024 08:56


Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 29 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Jak ovládat hlasitost na vintage zesilovači přes smart t
PříspěvekNapsal: 30 lis 2020 22:29 
Řádný člen

Registrován: 18 úno 2016 00:03
Příspěvky: 2757
Bydliště: Slovakistan
Kraj: SR - Trenčianský
Tatko to má z prepínačov na 230 Voltov.
Prvé stáli za hovno (neprenášali pri malých hlasitostiach, pri tak nízkom napätí mali vysoký prechodový odpor) - druhé zatiaľ 100% funkčné.
Pravda je, že mám prepínače dva, teda ručne preklopím oba naraz - no viem pokusne pustiť do jednej bedne signál z jedného zosiku, do druhej z druhého, respektíve jeden kanál vypnúť a porovnávať na druhom bezprostredné prepnutie.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jak ovládat hlasitost na vintage zesilovači přes smart t
PříspěvekNapsal: 01 pro 2020 00:10 

Registrován: 12 bře 2016 21:13
Příspěvky: 1805
Kraj: ČR - Jihomoravský
jo, tak to já bych musel mít přepínače tři a ještě hlavní vypínač :) protože plánuju vypínat i napájení těch aparátů, takže na panelu budou jenom dva tlačítkový pěkný vypínačě s podsvětlením ( a dva potenciometry od výhybky SUBu) , vevnitř dvě relátka na přepínání repro s síťový relé pro každej vypínač, protože ty vypínače jsou tak na 2A. Spíš řeším, jak zapojit repro speakony, jestli vstupy ze zesilovačů dát každej na jeden čtyřpólovej speakon, což není nic proti ničemu, ušetřil bych si dvě díry do zadního panelu, a mám dojem, že tam bude dost těsno: IEC C13/14 na přívod, celkem 3ks zásuvek 230V sytému 45mm, 4 nebo 6 speakonů, 2x mini USB prodlužka na panel pro zvukovku (kabley ven asi nebudu dělat s mezikusama na panel, ale jenom je provleču dírou) a pro DVBT2 tuner, anténní konektor, šroubovací konektory pro subwoofer, cinch na vstup pro sub. A možná ještě něco vymyslím, a pak mi bude těch 43cm možná i málo, jenom sprostým součtem mi vychází (s nějakejma mezerama mezi speakonama a pod ) celkem natěsno už teď. Možná budu muset dát speakony nad sebe, ale to zas budou hrozně natěsno.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jak ovládat hlasitost na vintage zesilovači přes smart t
PříspěvekNapsal: 01 pro 2020 00:11 
Řádný člen

Registrován: 30 kvě 2014 01:04
Příspěvky: 2082
Bydliště: lázně PDY
Kraj:
Je fakt, že ty speakony jsou asi nejlepší a nejjednodušší možnost. Nezavrhl jsem je jen jsem přemýšlel nad přepínačem a je to asi blbost moc složitý. Nepotřebuju dálku. Neměl bych to pro nějaké okamžité přepínání. Jen pro občasnou změnu a bez nutnosti přehazovat k bednám tři páry kabelů. Nebo dva zesíky prodat to se mi ale nechce... ;)
Díky.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jak ovládat hlasitost na vintage zesilovači přes smart t
PříspěvekNapsal: 01 pro 2020 00:39 

Registrován: 12 bře 2016 21:13
Příspěvky: 1805
Kraj: ČR - Jihomoravský
takže na to naroubuješ 4 pin samice směrem od zesilovačů a 4 pin samce na přívody k reprobednám a máš vyřešeno. Budeš přehazovat jenom jeden kabel. Když ty samice dáš na nějakej nenápadnej panýlek, tak by to mohlo být i celkem "obývákový" řešení.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jak ovládat hlasitost na vintage zesilovači přes smart t
PříspěvekNapsal: 01 pro 2020 08:00 
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 03 říj 2010 12:04
Příspěvky: 11102
Bydliště: Náchod
Kraj: ČR - Královéhradecký
Kodl: Jestli je to určené k trvalému zapojení bez častého přepojování, nerozpakoval bych se nahradit několik Speakonů jedním Hartingem.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jak ovládat hlasitost na vintage zesilovači přes smart t
PříspěvekNapsal: 22 pro 2020 17:16 

Registrován: 18 bře 2014 11:12
Příspěvky: 16
Kraj: SR - Prešovský
Zdravím všetkých, ak by som sa mohol vrátiť ku téme príspevku. Už nejaký čas riešim rovnaký problém ovládania zvuku zo smart TV (KD-55XF9005). Vyskúšal som už rôzne prevodníky z optiky, aj HDMI ARC extraktory (TV by mala vedieť regulovať zvuk z tohto výstupu) avšak všetko neúspešne. Nakoniec som sa zmieril s tým, že kúpim receiver, ktorý je kompatibilný s TV a dokáže ovládať zvuk cez HDMI. Voľba padla na Sony STR-DH550. Je to výbehový kus, ale niekde by som ho snáď zohnal. Aby som prešiel na moje dve otázky:
1. Je tento receiver (Sony STR-DH550) samozrejme v režime stereo dostatočný ku TM380?
2. Ak je na trhu niečo vhodnejšie, má niekto vyskúšané, či funguje ovládať rôzne značky TV s rôznymi značkami receveiverov?
Ďakujem za odpovede.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jak ovládat hlasitost na vintage zesilovači přes smart t
PříspěvekNapsal: 22 pro 2020 21:10 

Registrován: 14 bře 2010 18:20
Příspěvky: 253
Kraj: ČR - hl. m. Praha
Ovládání hlasitosti bude fungovat na všech značkách, to je základní funkce.

Servisní manuál k tomu receiveru https://elektrotanya.com/sony_str-dh550 ... nload.html

Tady (a na audiowebu) jsou borci, co dokáží zhodnotit, jestli něco v zapojení není špatně. Já to nejsem. Výkonové transistory jsou ve všech kanálech stejné

https://www.ame.cz/Elektronika/Aktivni- ... 10699.aspx

DAC TI PCM1681


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jak ovládat hlasitost na vintage zesilovači přes smart t
PříspěvekNapsal: 22 pro 2020 21:56 

Registrován: 18 bře 2014 11:12
Příspěvky: 16
Kraj: SR - Prešovský
Ďakujem za schému ale hlavne za info, že to pôjde aj na iných značkách. Podľa papierov to musí stačiť, ale ku kvalite zvuku súčasných zariadení nečítam (aj tu) nejakú chválu. Možno sa nájde niekto, kto má to Sony a vyjadrí sa ku zvuku alebo máte nejaký tip na niečo schopné, samozrejme s podporou toho hdmi. Iné funkcie ma nezaujímajú, môže to byť aj staršie. Teraz používam JPA 100 SE, zvuk mi vyhovoval.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jak ovládat hlasitost na vintage zesilovači přes smart t
PříspěvekNapsal: 31 pro 2020 15:29 

Registrován: 18 bře 2014 11:12
Příspěvky: 16
Kraj: SR - Prešovský
Odkázanie na Audioweb bolo dobré nasmerovanie. Po prejdení diskusií som sa rozhodol pre iné zariadenie a to Marantz SR-5008. Už druhý deň cez to počúvam a spokojnosť. Prepojenie s TV funguje presne tak, ako som si predstavoval.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 29 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

© LuKyss 2005-2012 | ReproMania.NET & ReproObchod.cz



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group