Poslední návštěva: Právě je 20 dub 2024 03:52


Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 4 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Zesilovač Pioneer A 66x - chrastí kanál
PříspěvekNapsal: 02 pro 2020 22:52 

Registrován: 15 dub 2010 20:57
Příspěvky: 7
Kraj: ČR - Plzeňský
Ahoj. Nemáte někdo představu v jaké části zesilovače by mohl být problém? Levý kanál chrastí při jakékéli hlasitosti, sluchátkový výstup je OK, při zapnutí subsonic filtru (15Hz) nehraje levý kanál vůbec. Prohození reproduktorů jsem samozřejmě udělal a vliv na chrastění nemá pohyb žádného z potenciometrů. Případně nevíte o nějakém šikovném servismanovi okolo Plzně? Díky. Jarda

_________________
jakovar


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zesilovač Pioneer A 66x - chrastí kanál
PříspěvekNapsal: 03 pro 2020 01:15 

Registrován: 12 bře 2016 21:13
Příspěvky: 1805
Kraj: ČR - Jihomoravský
asi to dělají přepínače. U mé yamahy AX přepínač "pure direct" taky není v nejlepší kondici. A sám píšeš, že při zapnutí subsonicu jeden kanál nehraje vůbec. Tady bch začal pátrání. třeba jestli se chrastění nějak mění při dotlačování přepínače a vůbec při manipulaci s ním.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zesilovač Pioneer A 66x - chrastí kanál
PříspěvekNapsal: 03 pro 2020 01:22 

Registrován: 05 říj 2020 08:12
Příspěvky: 28
Bydliště: CV
Kraj: ČR - Ústecký
Když nejde vůbec kanál při zapnutí subsonickyho filtru, tak bude vadný kondenzátor, páč signál jím neprojde. Ten je umístěn na svislé desce za čelním panelem ( C 505, C 506 0,22 MF pro oba kanály) chrastění bude teď způsobovat nedokonalej přepínač toho subsoniku. Pokud s tím přepínačem několikrát zakvrdlas a chrastění přestane, pak je to jasný.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zesilovač Pioneer A 66x - chrastí kanál
PříspěvekNapsal: 03 pro 2020 02:24 

Registrován: 15 dub 2010 20:57
Příspěvky: 7
Kraj: ČR - Plzeňský
Omlouvám se za ukvapené založení tématu, ale přinesl jsem toho Pioneera čerstvě z bazaru ( 2 390,-), zapojil a ono to chrastilo. Čert ví kolik let to kde stálo. Na manipulaci s vypínačem subsonicu to také nereagovalo.. Otevřel jsem ho, vyfoukal pavouky, hrál a chrastit to přestalo a po manipulaci s kabelem od vypínače subsonicu do čelního plošňáku obživl i levý kanál při zapnutém SF. Takže asi studeňák. No zatím to hraje :). Jinak zatím mě překvapuje jaký z něj leze zvuk. Po patnácti letech s Teslou AZS 223 a třech letech s Philipsem FR 996 mám alespoň pocit, že jsem se posunul zase o krok k příjemnějšímu poslechu... Máte někdo s tímhle typem zkušenosti třeba jen z doslechu?

_________________
jakovar


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 4 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 16 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron

© LuKyss 2005-2012 | ReproMania.NET & ReproObchod.cz



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group