Poslední návštěva: Právě je 19 dub 2024 14:33


Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 4 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: RFT SV 3000 HIFI
PříspěvekNapsal: 18 dub 2021 21:34 

Registrován: 12 úno 2021 17:23
Příspěvky: 2
Kraj: ČR - Olomoucký
Prosím o radu. Mám zesilovač RFT SV 3000 hifi. Podařilo se mi nedopatřením spojit levý a pravý kanál (skrat). Odešla pojistka T 400 mA. Při výměně odešla znovu. Vyměnil jsem koncové obvody MDA 2020. Nepomohlo. Vyhazuje stále pojistku. Když jsem dal silnější 800mA. Udržela to ale zesilovač je hluchý.
CO MOHLO ODEJÍT?


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: RFT SV 3000 HIFI
PříspěvekNapsal: 18 dub 2021 22:23 
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 03 říj 2010 12:04
Příspěvky: 11102
Bydliště: Náchod
Kraj: ČR - Královéhradecký
Bez rozpojování desek a měření to nikdo nevyvěští...
Koncák po výměně švábů je nutné nejprve oživit ze stabilizovaného zdroje s proudovým omezením. Jestli nezhebly nějaké součásti okolo TDA-ček. Do zkratu by mohly jít třeba ochranné diody, víc podezřelých věcí tam asi není. Ale nedovedu si představit, jak by asi střelily při zkratu mezi výstupy. Zvlášť zkusit zdrojovou část, zkontrolovat napětí na všech napájecích větvích pro předzesilovač. Je vůbec k dispozici symetrické napětí pro koncák? Nejebla ještě pojistka ve zdroji pro předzesilovač? Je mrtvý koncák? Nebo nejde signál už před ním? Svítí nějaká kontrolka? Sepne relé výstupní ochrany? Pokud ne, není na výstupech koncáků ss napětí?

V servisáku Dederon machruje, že prej "Überstromschutzschaltung der Endstufen in der IS MDA2020 integriert". Což je volovina, protože zase obšlehli "doporučené zapojení" podle katalogu Tesly Rožnov, kde je nadproudová ochrana vyzkratovaná (spojené vývody 3-5 a 12-14). Díky čemuž nejsou výstupy zkratuvzdorné. Takhle se ty šváby musely měnit pořád kolem dokola všude kde je výrobci použili (majitelé B-113 a B-115 vědí).


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: RFT SV 3000 HIFI
PříspěvekNapsal: 18 dub 2021 22:40 

Registrován: 12 úno 2021 17:23
Příspěvky: 2
Kraj: ČR - Olomoucký
Dík moc. To je na mě moc. Jsem amatér, takže s tím asi nehnu a skončí to v popelnici.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: RFT SV 3000 HIFI
PříspěvekNapsal: 18 dub 2021 22:47 
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 03 říj 2010 12:04
Příspěvky: 11102
Bydliště: Náchod
Kraj: ČR - Královéhradecký
Všichni jsme amatéři. Na tohle stačí pár pomůcek a trpělivost. Výměna čehokoli naslepo je ale zpravidla k ničemu.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 4 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 17 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

© LuKyss 2005-2012 | ReproMania.NET & ReproObchod.cz



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group