Poslední návštěva: Právě je 19 dub 2024 21:17


Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 31 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: yamaha mx 1000 rv 1988
PříspěvekNapsal: 25 kvě 2021 21:10 
Uživatelský avatar

Registrován: 21 bře 2010 13:03
Příspěvky: 262
Kraj: ČR - Olomoucký
Nezbývá, než schéma, a měřit...


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: yamaha mx 1000 rv 1988
PříspěvekNapsal: 25 kvě 2021 22:10 

Registrován: 21 pro 2017 10:56
Příspěvky: 107
Kraj: ČR - Jihočeský
Díky všem moc za rady a ochotu. Poznam, kdy je to už nad moje schopnosti. Půjde to do servisu. Pokud by někdo snad věděl, nebo znal, nebo by se do toho snad chtěl pustit samozřejmě za peníze můžeme se domluvit. Ještě jednou děkuji.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: yamaha mx 1000 rv 1988
PříspěvekNapsal: 27 kvě 2021 11:21 

Registrován: 21 pro 2017 10:56
Příspěvky: 107
Kraj: ČR - Jihočeský
Tak uz mám i CXso do setu vypadá to dobře, má dokonce i originální dálku a všechny záslepky vstupů na zadním konektoru.

Domluvil jsem se s tady tím servisem v úterý jim to předám na servis, tak uvidíme.
https://www.itra.cz/audiotechnika/oprav ... maci-kino/

Díky


Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory (obrázky, fotky, dokumenty). Pro zobrazení je vyžadována registrace. / You haven´t authorisation for browsing photos and attachment, please check in and sign on. / Du hast nicht Legitimation für ansehen Foto und Anlage, bitte registriere dich.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: yamaha mx 1000 rv 1988
PříspěvekNapsal: 30 čer 2021 15:40 

Registrován: 21 pro 2017 10:56
Příspěvky: 107
Kraj: ČR - Jihočeský
Ahoj cca po měsíci aktualizace. Zesilovac je opraven a seřízen. Bylo tam vícero problémů. Budu parafrazovat, nesymetrie napětového stupně, značné kmitání jednoho kanálu a částečně mechanicky poškozený omezovaci obvod, který kvůli tomu, že měl špatnou zem a napájení zpusoboval privreni některých tranzistorů (nicméně nebyl to úplně studenak). Takže oprava za 4000. Z toho náklady na součástky tak cca 100kc. Nějaké překlemovací dráty a pár pasivních součástek. Pan opravář říkal, že kdyby ta konstrukce nebyla tak robustní, tak že běžné dochází při těchto problémech ke spálení dalších věcí. Oprava trvala cca 10 hodin s tím, že prý bylo složité lokalizovat zavady, protože to obecně může být cokoliv, takže se šlo součástka po součástce. Nakonec jsem rád, že to je opraveno. Jestli někdo nemáte možnost si cokoliv opravit sami, nebo nemáte někoho kdo vám to opraví a nevadí vám za opravu něco zaplatit, kluky z itra doporučuji, přišlo mi že jsou to profíci a referenci mají kopec. Dneska to snad konecne otestuju


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: yamaha mx 1000 rv 1988
PříspěvekNapsal: 03 črc 2021 14:50 

Registrován: 21 pro 2017 10:56
Příspěvky: 107
Kraj: ČR - Jihočeský
Ahoj, tak jsem to zapojil a nic uplne mrtvo. Hrabal jsem se ještě nějaký čas v tom předzesilovači a všiml jsem si že je vypadla kšanda k regulaci hlasitosti. Zastrčil a frčí to jako z praku. Ze začátku jsem dal na ransomovi rady a hrál nějakou hodinku potichu a postupně zvyšoval hlasitost. Už hraju normálně a je to paráda, výkonu je na rozdávání. I se mi zdá že na kvalitě je to znát, ale hlavně jsou to krásný předměty. Ještě se mi podařilo sehnat gramec yahama gt 750 v origo stavu jako kdyby nebyl nikdy použitý a dohromady je to krása na oči i uši. Ještě až se manželka trošku uklidní seženu z té doby cdcko a bude to komplet. Díky všem za rady a že jste mě dobře navedli před pár lety, když jsem sem přišel a vůbec nevěděl co a jak.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: yamaha mx 1000 rv 1988
PříspěvekNapsal: 06 črc 2021 12:26 

Registrován: 21 pro 2017 10:56
Příspěvky: 107
Kraj: ČR - Jihočeský
Ahoj, tak asi poslední postřeh, kdyby to někoho zajímalo. Když to porovnám po nějaké době poslechu, abych tu nepopisoval nějaké placebo, oproti yamaze as 801 co jsem měl doteď. Jsou to teda generačně úplně jiné stroje, ale tak pro tu legraci. Vesměs ten projev je hodně podobný a 801 i když to je střední třída se fakt nemusí stydět. Kde je zcela určitě slyšet celkem značný rozdíl je v momentě, když se začne poslouchat na větší hlasitost. 801 měla problém ukocirovat ten 12" basák a začínalo to trošku hucet a stávala se z toho malinko koule, zvlášť u zivaku kde tech nástrojů bylo víc atd. Těžko se to popisuje ale rusilo mě to proto jsem se hlasitejsimu poslechu vyhýbal. Pripisoval jsem to reproduktoru, místnosti atd klasika. Ale teď je to úplně pryč i na velký randal je to krásné čitelný a nástroje oddělené i při dynamických nahrávkách. Zastihl jsem se že mě začíná čím dál víc bavit přidávat hlasitost. Celej ten projev mi přijde vyklidnenejsi a neutralnejsi a všechno hraje am úplně mimochodem není problém s žádným žánrem ani hlasitosti. Určitě je rozdíl taky v phono části, tam to hraje dle mě citelne lépe.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: yamaha mx 1000 rv 1988
PříspěvekNapsal: 18 srp 2021 21:54 

Registrován: 27 říj 2008 18:24
Příspěvky: 12
Tenhle konec jsem viděl a slyšel na výstavě v Holešovicích nějak po sametu a krmili s tím obří Jama.
Ten indikátor je super, hned po stěračích )). Gratuluju k pěknému stroji.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: yamaha mx 1000 rv 1988
PříspěvekNapsal: 15 říj 2021 18:58 

Registrován: 21 pro 2017 10:56
Příspěvky: 107
Kraj: ČR - Jihočeský
Ahoj chlapci. Začal jsem se v tom zase hrabat nakoupil jsem u nichiconu audio recap kit na zesik i predzesik. Něco už mám vyměněno, každopádně zarazilo mě, že u některých kousků jsou ty kondiky o dost menší než ty originály. Kapacita teplotní zatížení a napětí sedí. Ty rozdíly velikosti jsou markantní. Co myslíte je to nějaký problém? Viz obrázek. Díky


Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory (obrázky, fotky, dokumenty). Pro zobrazení je vyžadována registrace. / You haven´t authorisation for browsing photos and attachment, please check in and sign on. / Du hast nicht Legitimation für ansehen Foto und Anlage, bitte registriere dich.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: yamaha mx 1000 rv 1988
PříspěvekNapsal: 16 říj 2021 16:27 
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 03 říj 2010 12:04
Příspěvky: 11102
Bydliště: Náchod
Kraj: ČR - Královéhradecký
Je to fuk.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: yamaha mx 1000 rv 1988
PříspěvekNapsal: 18 říj 2021 19:32 
Uživatelský avatar

Registrován: 21 bře 2010 13:03
Příspěvky: 262
Kraj: ČR - Olomoucký
Změna technologie po cca 30-letech, někde se to musí projevit, ale staré kondy jsou tak v pohodě, pokud nemají velký svod, já u Grundigů narazil na 2 vadné kondenzátory asi v 15 strojích, což není až tak moc na 40 let... :)


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: yamaha mx 1000 rv 1988
PříspěvekNapsal: 25 říj 2021 13:02 

Registrován: 21 pro 2017 10:56
Příspěvky: 107
Kraj: ČR - Jihočeský
Tak Recap jsem provedl. Všechny ty elity jsem vyměnil plus většinu slíd na té napájecí desce. Vypadaly nějak unaveně, nic jsem neměřil možná byly ok, ale když už tak už. Nějaké elity většinou malé byly evidentně spálené cca 3 měly v sobě díru pak 3 rozdrolený rezistory. Dopadlo to dobře už hraju. Jestli to mělo na něco vliv co se zvuku týče fakt netuším :D Ale minimálně ten konec je teď v lesku a klid v duši :D

Ještě si dám ten předzesík, ale tam je toho mrak. Jenom co jsem procházel service manual tak cca 180 Elektrolitů. Ke všemu tomu to rozebrat bude peklo, takže to nechám na zimní večery :)

Díky.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 31 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

© LuKyss 2005-2012 | ReproMania.NET & ReproObchod.cz



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group