Poslední návštěva: Právě je 19 dub 2024 13:47


Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 25 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: 12+1 full range, PA do obýváku
PříspěvekNapsal: 16 lis 2014 21:45 
Řádný člen

Registrován: 02 kvě 2012 10:57
Příspěvky: 134
Kraj: ČR - Vysočina
Zdravim
už delší dobu mi leží v hlavě projekt sloupovek do obýváku s PA osazením. RCF LF12G301 + B&C DE250 + A9090 se mi nechce použít především kvůli designu (nelíbí se mi kulatá horna) a taky kvůli ceně. 15 palců repro se mi nechce používat kvůli rozměrům, ale pokud by výsledek byl zvukově o moc lepší tak to možná ještě zvážím. Jde mi o to jestli takové osazení 12+1 dobře hrající na doma půjde vymyslet.

Požadavky:
hranatá horna ideálně aby se nemusela opracovávat a lakovat
cena za repro + hornu okolo 5 tisíc (na jednu bednu)
dobře hrající bedna i bez ekvalizace

výkon ani citlivost nehraje roli myslim že cokoli PA by mi mělo v obýváku urvat uši i na hi-fi zesilovači


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: 12+1 full range, PA do obýváku
PříspěvekNapsal: 16 lis 2014 22:10 
Uživatelský avatar

Registrován: 23 zář 2008 23:59
Příspěvky: 3057
Bydliště: Praha-západ
Kraj: ČR - Středočeský
Ekvalizaci bude potřebovat všechno a jestli-že nejsi ochotný ekvalizovat, tak se na to rovnou vyprdni. Obecně se dobré se dívat po reproduktorech s vyššími Q, jdou ochotněji do basů. Třeba Fane Sovereign PRO12-300. K tomu DE250, ND350 nebo tak něco, hornu H100. Nicméně ono by bylo nejlepší to celé prohnat přes nějaké DSP, udělat jen jednoduchou pasivní výhybku a zbytek dorovnat v DSP. Ono když budeš chtít dělící kmitočet natáhnout nějak více dolů, pro toto použití bych driver s 1,7" cívkou klidně pustil i k 1kHz, tak abys tam neměl hory doly, tak pasivní výhybka je dost složitá. DSP modul od Digisynthetic se dá koupit zhruba za 2 litry, ono to pak nemusí být o moc dražší než ta složitá pasivní výhybka a samozřejmě to řeší i problém ekvalizace na spodním pásmu.

_________________
Martin S. ::::: MS sound
http://ms-sound.cz


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: 12+1 full range, PA do obýváku
PříspěvekNapsal: 17 lis 2014 01:08 
Řádný člen

Registrován: 02 kvě 2012 10:57
Příspěvky: 134
Kraj: ČR - Vysočina
Jaký DSP modul máš konkrétně namysli?


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: 12+1 full range, PA do obýváku
PříspěvekNapsal: 17 lis 2014 02:44 
Uživatelský avatar

Registrován: 23 zář 2008 23:59
Příspěvky: 3057
Bydliště: Praha-západ
Kraj: ČR - Středočeský
http://www.secozvuk.cz/seco.php?id=88

_________________
Martin S. ::::: MS sound
http://ms-sound.cz


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: 12+1 full range, PA do obýváku
PříspěvekNapsal: 17 lis 2014 14:57 

Registrován: 20 led 2009 23:43
Příspěvky: 1745
..nebo miniDSP.

Nebo koukni na Open12, to bude hrát líp než cokoliv s difrakční hornou právě kvůli "kulaté horně", co se ti nelíbí. Zvlášť, pokud by sis s tím vyhrál aktivně. Já zatím spatlal jednoduchou pasivní výhybku a i tak jsem byl celkem překvapenej a spokojenej. S tou 12CL64, co tam mám já, je to na 12" malá bedýnka (40l vnitřní objem) a celkem levný osazení, jen zvukovod si musíš nechat vyfrézovat. Nejnižší 2 oktávy samozřejmě musíš řešit vhodnějším řešením.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: 12+1 full range, PA do obýváku
PříspěvekNapsal: 17 lis 2014 17:11 
Řádný člen

Registrován: 02 kvě 2012 10:57
Příspěvky: 134
Kraj: ČR - Vysočina
Martin S. píše:
Ekvalizaci bude potřebovat všechno a jestli-že nejsi ochotný ekvalizovat, tak se na to rovnou vyprdni. Obecně se dobré se dívat po reproduktorech s vyššími Q, jdou ochotněji do basů. Třeba Fane Sovereign PRO12-300. K tomu DE250, ND350 nebo tak něco, hornu H100. Nicméně ono by bylo nejlepší to celé prohnat přes nějaké DSP, udělat jen jednoduchou pasivní výhybku a zbytek dorovnat v DSP. Ono když budeš chtít dělící kmitočet natáhnout nějak více dolů, pro toto použití bych driver s 1,7" cívkou klidně pustil i k 1kHz, tak abys tam neměl hory doly, tak pasivní výhybka je dost složitá. DSP modul od Digisynthetic se dá koupit zhruba za 2 litry, ono to pak nemusí být o moc dražší než ta složitá pasivní výhybka a samozřejmě to řeší i problém ekvalizace na spodním pásmu.


Takže aby jsme si rozuměli nebránil bych se použití DSP ale pak bych asi trošku změnil koncept a udělal si rovnou aktivní bedny. Nějak nerozumím tomu "udělat jen jednoduchou pasivní výhybku a zbytek dorovnat v DSP". Pokud půjdu cestou DSP tak předpokládám že potřebuju dva stereo zesilovače jeden na drivery a jeden na středobasy protože je potřebuju nějak srovnat do fáze a ekvalizovat (jak to znám z PA).


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: 12+1 full range, PA do obýváku
PříspěvekNapsal: 17 lis 2014 18:31 

Registrován: 20 led 2009 23:43
Příspěvky: 1745
Lufe píše:
Pokud půjdu cestou DSP tak předpokládám že potřebuju dva stereo zesilovače jeden na drivery a jeden na středobasy protože je potřebuju nějak srovnat do fáze a ekvalizovat (jak to znám z PA).
Když uděláš pasivní výhybku tak, aby té bedně jako celku šly jen doekvalizovat do rovna nějaké horydoly, které nechceš potlačovat ve výhybce, tak nemusíš (tj. aby ti to sedělo časově, směrově,..). Ale imho je pak lepší jak už jsem psal to řešit celé aktivně, kdybys už to DSP a další 2 kvalitní zesy měl.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: 12+1 full range, PA do obýváku
PříspěvekNapsal: 17 lis 2014 20:19 
Uživatelský avatar

Registrován: 23 zář 2008 23:59
Příspěvky: 3057
Bydliště: Praha-západ
Kraj: ČR - Středočeský
Už odpověděl Zorg. Prostě jednoduchá výhybka, která pouze řeší dělení a srovnání úrovní jednotlivých pásem a zbytek se dorovná v DSP. Takto kombinuje i v PA, ne vše jde v pasivní výhybce srovnat, nebo je to příliš složité a drahé. Běžně máš bednu s pasivní výhybkou a k tomu ještě odladěný preset pro DSP, který charku ještě dorovná. Případně u 3pásmových PA, která jsou živena v bi-ampu, mají velmi jednoduchou výhybku mezi středovou a výškovou sekcí a zbytek se řeší v DSP.

Samozřejmě to můžeš celé dělit aktivně, což dává nějaké možnosti navíc - strmější dělení, přesné doladění delay atd... Zamýšlel jsem to co nejvíce ekonomicky, vhledem k tomu, že jsi psal kolem 5tis za repráky.

_________________
Martin S. ::::: MS sound
http://ms-sound.cz


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: 12+1 full range, PA do obýváku
PříspěvekNapsal: 17 lis 2014 20:46 

Registrován: 20 led 2009 23:43
Příspěvky: 1745
Btw, to 12CL64 + BMS4524 + 12"OSWG vychází přesně pod 5 tis. :P


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: 12+1 full range, PA do obýváku
PříspěvekNapsal: 18 lis 2014 19:24 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 10 srp 2011 10:57
Příspěvky: 479
Kraj: ČR - Ústecký
jednou to do obývaku vidím na

http://www.prodance.cz/files/dl/1/1235/ ... Ba9090.pdf a starší equalizer ...

zaleží jak si vzručný pokud to chceš dělit aktivně a vyhrat si stím tk proč ne ...


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: 12+1 full range, PA do obýváku
PříspěvekNapsal: 18 lis 2014 21:34 

Registrován: 20 led 2009 23:43
Příspěvky: 1745
No moc pěkně to rozhodně nevypadá...


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: 12+1 full range, PA do obýváku
PříspěvekNapsal: 19 lis 2014 11:31 
Uživatelský avatar

Registrován: 23 zář 2008 23:59
Příspěvky: 3057
Bydliště: Praha-západ
Kraj: ČR - Středočeský
Špatně na tom je vysoké dělení, na to domácí hraní se ta dělička dá posunout podstatně níž, protože driver při tom domácím hraní bude podstatně méně zatěžován. Tedy zůstává u driveru nevyužitý potenciál...

_________________
Martin S. ::::: MS sound
http://ms-sound.cz


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: 12+1 full range, PA do obýváku
PříspěvekNapsal: 19 lis 2014 20:24 

Registrován: 06 čer 2009 08:37
Příspěvky: 90
Bydliště: Bratislava
Kraj: SR - Bratislavský
Na tie projekty s prodance by som sa moc nespoliehal. Síce len raz som si podla "nich" robil a katastrofa , netuším kde to merali a čim ,to sa nedalo počúvať.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: 12+1 full range, PA do obýváku
PříspěvekNapsal: 19 lis 2014 21:02 
Administrátor
Uživatelský avatar

Registrován: 23 zář 2008 23:01
Příspěvky: 2775
Bydliště: Brandýs nad Orlicí
Kraj: ČR - Pardubický
Jo ty výhybky jsou hodně jednoduchého návrhu, nejde o žádnou vypiplanou výhybku.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: 12+1 full range, PA do obýváku
PříspěvekNapsal: 19 lis 2014 22:53 
Uživatelský avatar

Registrován: 23 zář 2008 23:59
Příspěvky: 3057
Bydliště: Praha-západ
Kraj: ČR - Středočeský
I s jednoduchou výhybkou se dá hrát velké divadlo. Ne, že bych měl potřebu se Prodancu zastávat. Nicméně je třeba si uvědomit, že provedení čelní stěny, rozmístění a zapuštění reproduktorů výsledek dosti ovlivní. Bohužel k těm měřením není uvedeno v jaké bedně to bylo měřené a pokud se z některý parametrů bedny změní tak to výsledek pravděpodobně dost ovlivní. Často třeba lidé dělají chybu hodně velkým zapuštěním čelní stěny...

_________________
Martin S. ::::: MS sound
http://ms-sound.cz


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: 12+1 full range, PA do obýváku
PříspěvekNapsal: 20 lis 2014 21:24 
Řádný člen

Registrován: 02 kvě 2012 10:57
Příspěvky: 134
Kraj: ČR - Vysočina
nasadili jste mi brouka do hlavy s tím DSP, vážně zvažuju jestli neudělat rovnou vlastní zesilovač s DSP a SPV 100P na drivery a SPV 100P+ na středobas (viz: http://www.aldax.cz/?act=prod&show=spv100). Ono je to už větší investice a pak by už asi ani nemělo cenu škudlit na repro a udělat RCF LF12G301 + DE250 + hornu H100
a pak už je taky jasný, že tohle nebude projekt který budu stavět zítra ale nadruhou stranu bych poprvé měl audio bez větších kompromisů..

To zorg: děkuju za názor ale nelíbí se mi kulaté horny. Musí to taky splňovat požadavky na design. Jak myslíš že dopadne zvukově horna H100 VS OSWG ?


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: 12+1 full range, PA do obýváku
PříspěvekNapsal: 21 lis 2014 15:28 
Uživatelský avatar

Registrován: 23 zář 2008 23:59
Příspěvky: 3057
Bydliště: Praha-západ
Kraj: ČR - Středočeský
Vybírej si spíš reproduktory s vyššími Q, jdou ochotněji do basů. Osobně bych použil třeba 12PS100.

_________________
Martin S. ::::: MS sound
http://ms-sound.cz


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: 12+1 full range, PA do obýváku
PříspěvekNapsal: 21 lis 2014 16:55 

Registrován: 06 čer 2009 08:37
Příspěvky: 90
Bydliště: Bratislava
Kraj: SR - Bratislavský
Ja mam spravené ako satelity RCF LF12G301 + DE250 + ME10 a musím povedať že celkom som spokojný , len určite tam nedávaj výhybku, ktorá je navrhnutá v Prodance.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: 12+1 full range, PA do obýváku
PříspěvekNapsal: 24 dub 2015 00:00 

Registrován: 20 led 2009 23:43
Příspěvky: 1745
Zrovna 12PS100 má celkem silnej pohon a nízký qčka. Ale spíš má už kolem předpokládané děličky breakupy, já bych si do 2p vybral něco jinýho...

Lufe píše:
děkuju za názor ale nelíbí se mi kulaté horny. Musí to taky splňovat požadavky na design. Jak myslíš že dopadne zvukově horna H100 VS OSWG ?
A proč si asi myslíš, že jsem se patlal s custom zvukovodem a prostě a jednoduše nekoupil nějakou difrakční hornu, hm?

Fakt sorry, ale rozhodně vypadá o několik řádů líp tohle:

Obrázek Obrázek

Než tohle:
Obrázek
Obrázek


Ale když posloucháš očima...


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: 12+1 full range, PA do obýváku
PříspěvekNapsal: 14 říj 2016 20:23 

Registrován: 28 srp 2013 17:54
Příspěvky: 4
Kraj: ČR - Moravskoslezský
Zdravím všechny.

Já bych tohle již celkem zapomenuté téma trošku oprášil. Co jsem tady přečetl se jedná o domácí výrobu těchto boxu, ale jsou firmy co PA reproduktory přímo montují do Hi-Fi pro domácí poslech, tak asi to nějaký smysl dává.

Tady posílám odkaz na konkrétní výrobky:
http://www.bvaudio.sk/f3b.htm
http://www.bvaudio.sk/max.htm

Co si o tom myslíte?
Dokážou podle vás reprosoustavy v cenové hladině dejme tomu 50.000kč osazené PA reproduktory konkurovat klasickému Hi-Fi?
Ptám se z toho důvodu, že taky mě možnost osazení boxu PA reproduktory zaujala, ale do ted jsem uvažoval spíš o tomhle:
http://www.vmaudio.cz/clanky_pokracovani/vma_1sl.php
a k tomu zesilovač HYPA 17

Je mě jasné, že reálný poslech nic nenahradí, ale zajímal by mě váš názor zda PA dokáže přehrát po kvalitativní stránce klasické Hi-Fi při stejné ceně.
Za vaše názory předem děkuji.
Mirek.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 25 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 15 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

© LuKyss 2005-2012 | ReproMania.NET & ReproObchod.cz



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group