Poslední návštěva: Právě je 19 dub 2024 22:53


Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 19 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Basový reproduktor
PříspěvekNapsal: 01 říj 2015 08:14 

Registrován: 02 čer 2012 20:45
Příspěvky: 591
Bydliště: Bratislava IV
Kraj: SR - Bratislavský
Nazdar, potřeboval bych vybrat vhodný basový reproduktor do BR boxu o objemu 50 l.

Před léty jsem vyrobil ozvučnici, rozměry kopii komba Regent 50-B. Sekci pro zesilovač jsem neoddělil. Myslel jsem si, že ten reproduktor RFT seženu jako nic, ale realita byla jiná. Momentálně tam mám nouzově reproduktor Orion LB 1231. Nový reproduktor může mít max. 400 mm.
Potřebuji to na domácí hraní, na normální 4 strunnou basovou kytaru. Reproduktor bych chtěl spíše levnější a dostupný na Slovensku.

_________________
Sony TC-129


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Basový reproduktor
PříspěvekNapsal: 01 říj 2015 20:57 
Uživatelský avatar

Registrován: 20 lis 2008 10:59
Příspěvky: 899
Kraj: SR - Košický
Do 50l objemu by som asi 15" neodporúčal pchať, skôr ostať pri 12". Bežne sa dajú zohnať reproduktory Basgitarové od Eminence a Celestion napr.: z lacnejších Basslite S 2012. Podľa mňa by však celkom dobre fungoval hocjaký 12" stredobas od seriózného výrobcu, pokiaľ nie si náročný čo sa týka špecifickej farby zvuku, konkrétny výber záleži aj od požiadavky na výkon resp, akým zosilňovačom to bude napájané?


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Basový reproduktor
PříspěvekNapsal: 01 říj 2015 21:37 

Registrován: 02 čer 2012 20:45
Příspěvky: 591
Bydliště: Bratislava IV
Kraj: SR - Bratislavský
Momentálne tu mám Mono 50, Music 70 a music 40. Všetky sú po revízii. Z pohľadu Music 40, ktorý z nich asi najlepšie basuje, by bolo vhodné vybrať repro 4Ω. Keby sa našiel nejaký zaujímavý reproduktor, tak kľudne vyrobím väčšiu ozvučnicu a kúpim iný zosilňovač.

http://www.proaudio.sk/reproduktory-sam ... or---3841/

Nevyzerá špatne, je na hornej hranici môjho rozpočtu.

_________________
Sony TC-129


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Basový reproduktor
PříspěvekNapsal: 25 říj 2016 20:56 

Registrován: 03 kvě 2016 16:18
Příspěvky: 7
Kraj: SR - Trenčianský
Ahojte, potrebujem poradit basovy reproduktor. Mam masivny 50L skelet z MDF dosky a chcel by som z neho postavit Hi-fi subwoofer na doma, bude to k PC ako subwoofer k terajsim reproduktorom, popripade k domacemu kinu. Nepotrebujem najpresnejsi bass ale aby to islo podla moznosti co najnizsie, preto hladam co najlepsie riesenie a co najlepsi pomer cena/vykon. Dopredu dakujem za odpovede a rady ;)


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Basový reproduktor
PříspěvekNapsal: 26 říj 2016 09:53 

Registrován: 20 led 2009 23:43
Příspěvky: 1745
Vzal bych nějakej 12" Dayton, za ty prachy jsou to super repráky. Z hlavy nevím, ale simulace celkem odpovídá.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Basový reproduktor
PříspěvekNapsal: 26 říj 2016 16:03 

Registrován: 03 kvě 2016 16:18
Příspěvky: 7
Kraj: SR - Trenčianský
Objavil som Dayton SD315A-88 alebo SD315-88, ale ktory z tychto dvoch by bol lepsi, neviem. Parametrami sa moc nelisia, avsak nerozumiem sa az tolko v danej problematike aby som vedel rozhodnut sam. A za dalsie dal by sa pouzit v bassreflexovej ozvucnici s vnutornym objemom 50 litrov?
Daju sa zohnat aj na ceskej, popripade slovenskej stranke? Na googli som nic nenasiel.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Basový reproduktor
PříspěvekNapsal: 26 říj 2016 17:15 

Registrován: 12 bře 2016 21:13
Příspěvky: 1805
Kraj: ČR - Jihomoravský
pokud chceš basy z malýho objemu, tak dayton RSS210HO stačí do 30l basreflexu, a nebo větší z téhle řady, to jsou hodně extrémní repro pro sub. sice nižší citlivost, ale extrémní výchylka a ten magnet není tak velkej ani na eminence lab12. Samozřejmě RSS265 HO (HF) nebo ještě větší RSS315HO (HF) je zase o něčem jiným, ale k tomu potřebuješ odpovídající větší objem. Mrkni na http://www.daytonaudio.com/index.php/loudspeaker-components/loudspeaker-drivers-by-type/subwoofers.html jsou tam u každýho i "optimum cabinet size" s min kmitočtem co to uhraje v jakým objemu, akorát si musíš kubický stopy převést na litry.
Co je na HO nebo HF jinak teda netuším. Zkoušel jsem si simulovat 210HO v 35l basreflexu a 30Hz by to mělo-3db uhrát.
Ten tvůj má sice vyšší citlivost, ale podle výrobce uhraje 38Hz v 60l bedně, ten RSS210HO uhraje ve stejným objemu 27Hz, HF snad i míň, ale zes musí mít cca trojnásobnej výkon. Je to o koncepci, jestli menší repro s větším zdvihem a nižší citlivostí v malé bedně, nebo velkej reprák, velká bedna, velká citlivost.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Basový reproduktor
PříspěvekNapsal: 26 říj 2016 19:01 

Registrován: 20 led 2009 23:43
Příspěvky: 1745
Chtěl levný repro, resp. s lepším poměrem cena / výkon. To ty RS bohužel nejsou, ač jsou to slušný repráky. HO je High Output, tj. o cosi citlivější, než High Fidelity, který by měl jít i níž. Výhodnější (levnější) i vzhledem k zesáku bude repro se slabším pohonem do větší (citlivější) ozvučnice (což ta jeho cca. je).

Mě se víc líbí ten "Classic", jsou to dobrý repráky za málo peněz. Nicméně ve tvém objemu a slepě dle jejich doporučených údajů bude líp fungovat to DVCčko. Ale spíš si to nějak solidně odsimuluj, tak nejlíp pochopíš, jak se ten reprák v té které ozvučnici a ladění bude chovat, a minimalizuješ tak špatný výsledek.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Basový reproduktor
PříspěvekNapsal: 26 říj 2016 20:33 

Registrován: 12 bře 2016 21:13
Příspěvky: 1805
Kraj: ČR - Jihomoravský
jo, už jsem to prohnal loudspeaker lab v mnoha variantách bedny, doufám, že uváděný T-S jsou pravda, můj kus jsem ještě neměřil. Simulace mě navádí na ještě menší basreflex než uvádí ten dayton. Budu to v nejbližsí době testovat, zmeřím i T-S, jestli je to pravda. Hledal jsem taky něco co půjde dost nízko, s limitem objemu na cca 40l, a zjistil jsem, že bez použití peněz to nepůjde...


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Basový reproduktor
PříspěvekNapsal: 26 říj 2016 21:10 

Registrován: 03 kvě 2016 16:18
Příspěvky: 7
Kraj: SR - Trenčianský
Osobne by som investoval aj do RS serie, na intertechniku maju v ponuke konkretne tieto dva modely RSS210HF-4 a RSS210HO-8, cenovo su rovnako, takze zalezi uz len z ktoreho bude lepsi vysledok, tak ten zoberem. Ci uz to bude v bassreflexovom alebo v uzavretom boxe nehra rolu...popripade hocijaka dalsia varianta je vitana.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Basový reproduktor
PříspěvekNapsal: 26 říj 2016 23:21 

Registrován: 20 led 2009 23:43
Příspěvky: 1745
Tu 210 HO mám doma a je to mrcha silná! Chce to extrémně malou a podlazenou ozvučnici, klidně jen 20 litrů a pod 30Hz, což s sebou přináší zřejmé problémy s délkou bassreflexu. Navíc výsledek bude velmi necitlivý, ale půjde to extrémně odspoda. Pro alespoň nějaký tlak to pak snese 300W na plný kule, takže si připrav tak 500W zesilovač, aby to něco dělalo :) Jestli chceš, pak sem postnu simulaci (myslím, že už jsem jí sem někdy dával). Chystám na to spešl labyrintovou ozvučnici, ale čekám na truhláře. A nebo by tam šlo přirozeně fláknout dva 8" pasivní rezonátory.

EDIT: viewtopic.php?f=9&t=4658&p=87278&hilit=106e36505601989#p87278
Obrázek

Imho nejvíc nejhlubší muziky za rozumno peněz tak, aby se s tím dobře pracovalo je ten 12" klasik.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Basový reproduktor
PříspěvekNapsal: 27 říj 2016 00:03 

Registrován: 03 kvě 2016 16:18
Příspěvky: 7
Kraj: SR - Trenčianský
Asi budem musiet upustit z tejto koncepcie lebo samotny projekt by sa tym velmi predrazil a budem sa musiet uspokojit s niecim co nepojde az tak nizko. Popripade pozriet nejake ekonomickejsie riesenie s tym zeby ladenie slo na 40hz a podobne. Myslim ze aj menic nebude tak nakladny ako momentalne navrhovany, ci mylim sa?


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Basový reproduktor
PříspěvekNapsal: 27 říj 2016 00:04 

Registrován: 20 led 2009 23:43
Příspěvky: 1745
a co se ti nelíbí na těch dvou prvně zmiňovaných daytonech? vyber jeden z nich a nešpekuluj.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Basový reproduktor
PříspěvekNapsal: 27 říj 2016 19:11 

Registrován: 03 kvě 2016 16:18
Příspěvky: 7
Kraj: SR - Trenčianský
Neham si poradit a zoberem SD315A-88, len potrebujem pomoct s odladenin bassreflexovych natrubkov. Ak teda bude bassreflex vhodny, mozno v uzavretej sa to bdue spravat inak, zial moje zrucnosti nesiahaju az tak daleko aby som to dokazal verne odsimulovat a posudit co bude lepsie.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Basový reproduktor
PříspěvekNapsal: 28 říj 2016 11:30 
Uživatelský avatar

Registrován: 20 lis 2008 10:59
Příspěvky: 899
Kraj: SR - Košický
Nebude tých 50l pre ten SD315A-88 málo predsa len je to 12" so slabším pohonom (aj keď to nejde zovšeobecniť, keďže RSS315 su v pohode aj v menšom objeme) a môže sa stať, že to nebude ísť dosť nízko v tom objeme. Na stránke je pre BR F3=38Hz pri objeme 2.15ft³= 60.88122L, čo nie je na domáci sub nejako extra nízko a v 50l to bude ešte vyššie aj keď zasa sa to dá podladiť a naháňať výkonom + EQ. Ešte by to mohol niekto hodiť pre porovnanie do simulácie napr v porovnaní s RSS315-HO, či 10" DCS255 ten nieje cenou až tak ďaleko ako RSS a mohol by v 50l z toho výsť lepšie.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Basový reproduktor
PříspěvekNapsal: 28 říj 2016 21:22 

Registrován: 12 bře 2016 21:13
Příspěvky: 1805
Kraj: ČR - Jihomoravský
Dal jsem včera RSS210-HO do zkušební bedýnky cca 25l, (původně tam bydlel ARN6604) basreflex dle simulace na 22hz d 3cm, 16cm dýlky - neměřil jsem to, zatím jenom zapnul, a je to jak píše zorg: 50W zesilovač na to fakt nemá, a navíc tak tenká roura basreflexu vydává pazvuky a funguje trochu jako ventilátor :D - bylo to fakt narychlo, při d 5cm vychází 45 cm délky, tak to bude asi nadstavený elektrikářskou chráničkou - vevnitř je skoro rovná, tak co, a jde ohnout.
Co jsem ale zjistil, že budu muset nějak omezit spodek u hlavních beden, aby zbytečně nepumpovaly basáky, když to stejně nehrají.
Na LAB12 nemám ani zkušební bednu, ale jak to vidím, tak by neměla mít míň než 100l, a to bude nějakýho dřeva... Ale s citlivostí o 6dB výš by to s 50W zesem měla být celkem mela... Takže dilema nekončí.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Basový reproduktor
PříspěvekNapsal: 29 říj 2016 15:38 

Registrován: 03 kvě 2016 16:18
Příspěvky: 7
Kraj: SR - Trenčianský
Spomedzi 8" verzii daytonov na ktore by objem 50L BR kludne postacoval som objavil

DCS205-4 objem 13L BR ladenie na 48Hz ale pri vecsom objeme by to mohlo ist aj nizsie tereticky, ci mylim sa?
DC200-8 objem 38L BR ladenie na 37Hz
SD215A-88 objem 26L BR ladenie na 38Hz
RS225-4 pri objeme 45L BR ladenie na 36Hz co tiez nie je zle

chcem z toho subwoofer ktory by nepotreboval moc silny zosik a nepotrebujem ani moc velke zemetrasenie kedze byvam na cinzaku tak by ma susedia nemali moc v laske, ale aby z toho nejaky bass isiel


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Basový reproduktor
PříspěvekNapsal: 30 říj 2016 17:00 
Uživatelský avatar

Registrován: 20 lis 2008 10:59
Příspěvky: 899
Kraj: SR - Košický
Ja som to pochopil že bedňa je už daná tých 50l. Do 8" by som asi nešiel, pokiaľ by sa nejednalo o menšiu bedňu z priestorových dôvodov. Obvykle väčší repro pri rovnakom výkone zosilu zahrá viac avšak musí sa mu doprieť patričný objem. 50l je obvykle tak akurát pre slabší 10", samozrejme silnejšie 10" sí poradia aj v menšom objeme.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Basový reproduktor
PříspěvekNapsal: 30 říj 2016 17:48 

Registrován: 03 kvě 2016 16:18
Příspěvky: 7
Kraj: SR - Trenčianský
Bedna je pevna 50L, to som napisal udaje z daytonackej stranky na tie 8 palce. Ale z 10" prichadzaju do uvahy DC250-8, DS270-8, DCS255-4, SD270A-88 alebo DSA270-8
No mam v ponuke aj komplet hotovy subwoofer Wisaton
https://elektro.bazos.sk/inzerat/663461 ... ofer-8.php
ma cenu do toho investovat alebo nie


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 19 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 15 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

© LuKyss 2005-2012 | ReproMania.NET & ReproObchod.cz



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group