Poslední návštěva: Právě je 19 dub 2024 20:58


Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 50 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: thomann vs. ac akustika
PříspěvekNapsal: 30 čer 2016 20:23 
Uživatelský avatar

Registrován: 24 zář 2008 11:46
Příspěvky: 4330
Bydliště: Slaný
Aby to šlo hezky dóóólůůů, pod 30Hz. Doma se to zcela jistě hodí. Venku už si tolik jistej nejsem.

_________________
We are not here because we're free, we are here because we're not free.

Líbí se Vám Web a fórum? Podpořte nás!


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: thomann vs. ac akustika
PříspěvekNapsal: 30 čer 2016 21:35 

Registrován: 12 bře 2016 21:13
Příspěvky: 1805
Kraj: ČR - Jihomoravský
Není nad to, ušetřit při rekonstrukci za sundávání kachliček a otloukání omítky ze zdí, když to může udělat audiosoustava, že jo. Navíc prověří statiku budovy, takže je pak možná lepší začít jinde, s železobetonovým skeletem... :lol:


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: thomann vs. ac akustika
PříspěvekNapsal: 30 čer 2016 22:42 

Registrován: 20 led 2009 23:43
Příspěvky: 1745
Martin S. píše:
Na co vlastně domu potřebuješ reprák s takovou výchylkou? Mě do 1,2kW PA subu s 35Hz/-3dB stačí reprák s 10mm, resp 10,6mm když to vezmem podle vzorce, který používá Faital...
Přesně jak píše Petr, na PA zbytečnost, ale v kině (samozřejmě ne domácím :lol: ) se takový monstrum hodí. Na basech rychle dochází dech. Od 32Hz to má být rovný, tj. lazení cca. těch plusmínus 27Hz, a musí dát trvalé SPL 115dB v místě posluchače (!), což bývá třeba 12m. Tak si to spočítejte, kolik to musí dát v metru. To není prdel, notabene pod 30Hz.
Teď nekdo psal, že na novym Independence day naměril SPLmax = 118.2 dBZ :O což muselo bejt v pásmu do 120Hz, nebo alespoň L-C-R kanály není potřeba takto dimenzovat.

Apropo, docela by mě zajímalo, jak často - když zvučíte - se vám vyskytujou frekvence pod 42Hz a kde (5/6 strunka nebo podlazenej kopák?) :?:


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: thomann vs. ac akustika
PříspěvekNapsal: 01 črc 2016 00:40 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 21 lis 2013 20:38
Příspěvky: 1529
Bydliště: Bratislava
Kraj: SR - Bratislavský
V elektronickej hudbe nie sú frekvencie pod 42Hz žiadna nezvyčajnosť.

_________________
Gdy ci smutno, gdy ci źle, jebnij format dysku C.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: thomann vs. ac akustika
PříspěvekNapsal: 01 črc 2016 00:54 
Uživatelský avatar

Registrován: 26 pro 2010 12:50
Příspěvky: 574
Bydliště: Rokycansko
Kraj: ČR - Plzeňský
Zorgu, co se 115 dB u posluchace? Kdyz mam u mixpultu (15m od jeviste) 90dB, isem nervozni. Pri 100 uz jsem znacne nasranej. Zazil jsem debila, ktery poustel 100dB na podkresovou muziku detskyho divadla. Musel jsem odejit.

Edit: pri zivym zvuceni stejne prizpusobuju basy schopnostem beden. Kdyz bedna neumi 40Hz, tak ladim kopak vys. Basu zduraznuju nad kopakem, pokd nejde o neco specialniho.

_________________
Soundcraft SiEx3, Mackie DL1608, X32,SPL A394pw, IQ18b, Beyma SB18, odposlechy SPL, B@C 12CXT, EV ZLX12P, ZXA1 sub.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: thomann vs. ac akustika
PříspěvekNapsal: 01 črc 2016 02:14 
Uživatelský avatar

Registrován: 23 zář 2008 23:59
Příspěvky: 3057
Bydliště: Praha-západ
Kraj: ČR - Středočeský
Petře, že jsem magóóór, ale stejně nějak nevím na co bych tohle doma potřeboval, úplně mi stačí ty "nízko" vychylkový 12"...

Ale jó, dokázal bych si představit s tím i sub pro PA. Nicméně tyhle potvory už fakt potřebují nakrmit 3-4kW, což není zrovna vůbec levné. Ale už bych spíš preferoval 21", kdybych se snažil o něco extra nízkým -3dB bodem.Třeba L'acoustics používá ty BMS 18N862 v SB28.

Ve velkém kině nikdy nebude jeden sub. Může mít třeba výchylku 40mm, ale prostě pořád je platí, že plocha je plocha.

Ono je něco jiného 100dB na 50Hz a 100dB na 3kHz.

Pod 40Hz basa a klávesy. Kopák je většinou laděný kolem 60Hz. Basu dávám pod kopák.

_________________
Martin S. ::::: MS sound
http://ms-sound.cz


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: thomann vs. ac akustika
PříspěvekNapsal: 01 črc 2016 08:03 
Uživatelský avatar

Registrován: 20 lis 2008 10:59
Příspěvky: 899
Kraj: SR - Košický
Nizke frekvencie sú ešte dôležité pri organovej hudbe. Pri píšťalových organoch sa vo väčších vyskytujú aj 32" registre tam je najnižší tón C 16,35Hz, avšak v reále to človek skôr vníma ako ruch a počuje o oktávu vyšší tón t.j. 32,7Hz, takisto tento ton je najnižším tonom všetkých menších nástrojov.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: thomann vs. ac akustika
PříspěvekNapsal: 01 črc 2016 19:41 
Uživatelský avatar

Registrován: 24 zář 2008 11:46
Příspěvky: 4330
Bydliště: Slaný
Kdybych měl fungovat na bázi "stačí", tak mám asi nějaké kompové Geniusky na stole. Jelikož jsem ale od nátury člověk, kterému "nestačí", a dělá věci nejlépe jak může, tak tíhnu k těmto nadstandartním, často i nevyužitelným řešením.
Plochu do jisté míry nahradit lze. Obzvláště tam, kde se rozhoduju, zda jeden reproduktor o dvojnásobné výchylce, nebo dva reproduktory o poloviční výchylce, a mám z čeho vybírat. Netrápí mě pro mou aplikaci nic jiného než obligátní místo a kompaktnost. Kdyby si i výrobci reproduktorů toto nemysleli, tak takové reproduktory nedělají.

_________________
We are not here because we're free, we are here because we're not free.

Líbí se Vám Web a fórum? Podpořte nás!


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: thomann vs. ac akustika
PříspěvekNapsal: 02 črc 2016 12:42 

Registrován: 20 led 2009 23:43
Příspěvky: 1745
Petře, Martin to s tebou myslí dobře, podle mě seš ultrabrutal overkiller a jednou skončíš na JIPce s vyhřezlými bubínky a akutním krvácením v lebeční dutině :lol:
I z tvýho, tebou zavrhnutého, mnou hýčkaného :mrgreen: 12PS100 pověšenym na SPD600 mi dokáže bejt v mým kinču docela šoufl :D

exxi: Naprosto chápu, já to taky nesnáším, všechny filmy jsou přeřvaný. Tohle je obsaženo v DCI normě, neznamená to, že to tak jede furt, ale aby to bylo dimenzovaný dostatečně a špičky to přeneslo nezkresleně. Dělaly se kdysi empirické testy mezi lidmi kolem filmu, až se to všem zdálo akorát (mě to teda přijde zvláštní) :)
No, poslední dobu toho ti vypatlaní režiséři (jako třeba Emmerich) zhusta využívají a požadují takovou a takovou hlasitost po nějakou % dobu filmu. Snad se tím i chlubí, dementi :D Daly by se i najít statistiky, jak dlouho a jaké prům. hodnoty akustického tlaku toho kterého filmu. Na druhou stranu je fakt, že na nejnižších oktávách je 100dB prd (koukni na křivky ekvivalentní hlasitosti) ;)

Martin/exxi: Docela bych vás chtěl někdy slyšet, až budete mít pod palcem nějakou povedenou akcičku. Většinou právě narážím na dementní řezníky, co maj všelék každej nástroj postupně zesilovat, až je z toho uširvoucí koule :?


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: thomann vs. ac akustika
PříspěvekNapsal: 02 črc 2016 21:56 
Uživatelský avatar

Registrován: 24 zář 2008 11:46
Příspěvky: 4330
Bydliště: Slaný
Potom, co jsem měl doma dvě basovky ClassA s 18NW100 už snad nic horšího přijít nemůže. Ten 18SW115 tahám doma hodně dolů, takže spíš narazí na limit výchylky než na výkon nebo nesnesitelný akustický tlak. Se 12" by to asi nešlo, a ani by to nestačilo.

_________________
We are not here because we're free, we are here because we're not free.

Líbí se Vám Web a fórum? Podpořte nás!


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 50 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

© LuKyss 2005-2012 | ReproMania.NET & ReproObchod.cz



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group