Poslední návštěva: Právě je 19 dub 2024 19:45


Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 42 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: koaxiál - B&C 10FCX64
PříspěvekNapsal: 05 čer 2016 10:19 
Uživatelský avatar

Registrován: 24 zář 2008 11:46
Příspěvky: 4330
Bydliště: Slaný
Je to takový paradox - vždycky když mě trkne dodělávat mou nekonečnou 2.1 reprosoustavu, tak v tom zájmu koukám i kolem, a vždy najdu něco nového, něco zajímavého. A tak začnu přemýšlet, co budu dělat pak, jaké budou upgrady atd, jaké kompromisy jsem v tom svém udělal, a jaké mě začínají omezovat až v momentě, když hardware (alespoň zkušebně) běží.
To rozmýšlení, zda unesu nebo neunesu 18" nebo 21" basovku, kam se mi na stůl vejdou jaké satelity, je pořád dokola a nekonečné.

Myslím si, že to řešení které mám a v létě dodělám, nebude konečné.
Jako další 2.1 projekt přemýšlím o ultra lehkém řešní s 21", které opravdu půjde nastavit na domácí nebo PA použití. Když vidím, jak magoři z AVS fora tahají z 21" profíků 12 Hz, tak mi z toho vstávají chlupy po celém těle. A možná nejen chlupy. :-D

21" bas už by byl vpodstatě rozhodnutý - RCF dělá asi nejlehčí neo model.
Ale satelity, které budou dostatečně kompaktní na stůl, tam to je těžší. U near-field bych velice rád udržel bodový zdroj, a tak to vpodstatě směřuje jen ke koaxu.

Myslíte, že 10FCX bude dobrá cesta? Pokud bychom to nějak rozsekli, mohlo by dojít k tomu, že je letos koupím, a zapůjčím někomu šikovnému na dlouhodobější hraní + odladění vyhybky. Ještě lépe, pokud by to zajímalo více lidí, a šel z toho udělat projekt. Doporučená dělící frekvence 1,2kHz je asi to, co mě trklo nejvíce.

_________________
We are not here because we're free, we are here because we're not free.

Líbí se Vám Web a fórum? Podpořte nás!


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: koaxiál - B&C 10FCX64
PříspěvekNapsal: 05 čer 2016 11:33 
Uživatelský avatar

Registrován: 23 zář 2008 23:59
Příspěvky: 3057
Bydliště: Praha-západ
Kraj: ČR - Středočeský
Ty koaxy jsou většinou dělené niž, hlavně ty s hornou, která zabraňuje vyzařazování vyšších frekvencí z LF. Tady asi bude důvodem ta díra cca na 1600Hz. Driver má 2,5" cívku, celkový výkon toho koaxu nebude nikterak velký, tak není problém to takto říznout, i když je tedy skoro spíš na aktiv, jak na to koukám, je to dost divoké... Já bych tam viděl jeden jediný problém, kmitka pochází z DE620, což je s prominutím driver úplně ale úplně na hovno. Nemá vůbec výšky, sice dle grafu tam jsou, ale poslechově tam prostě něco chybí, je to takové strašně měkké a výsledný zvuk naprostá nuda a spolehlivě ten driver zabije jakoukoliv bednu, do které se dá... Samozřejmě tady to může být jinak, je otázka kolik tady ta HF sekce má společného s DE620, ale dal bych si na to pozor.

_________________
Martin S. ::::: MS sound
http://ms-sound.cz


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: koaxiál - B&C 10FCX64
PříspěvekNapsal: 05 čer 2016 14:36 
Uživatelský avatar

Registrován: 24 zář 2008 11:46
Příspěvky: 4330
Bydliště: Slaný
Jo. Ta představa, že si výškáč udělá hornu z membrány reproduktoru mi také úplně nevoní, a Bůh ví, co z toho leze. No, bylo by potřeba slyšet na vlastní ušiska.

Driver jsem možná slyšel, ale ne tak, abych si dovolil říct, jak na tom je. Navíc toto je odnož, takže už vůbec nevím. Nicméně díky za upozornění. Asi mám čas najít nějaké info. Ty máš rád jasnější a říznější výšky poněkud víc, a tak je otázka, jestli se tím můžu řídit. Kdyby takové řešení měl alespoň někdo v provozu, tak bych obětoval čas a palivo na to, jet si to někam poslechnout. No o nikom takovém nevím. Možná jako kdysi rozhodím sítě, a někdo se ozve.

Může to dopadnout i jiným měničem, ale myslím, že se to k tomu koaxu schyluje velice.

_________________
We are not here because we're free, we are here because we're not free.

Líbí se Vám Web a fórum? Podpořte nás!


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: koaxiál - B&C 10FCX64
PříspěvekNapsal: 05 čer 2016 16:25 

Registrován: 20 led 2009 23:43
Příspěvky: 1745
Koaxy, to je něco jak ten Defimax. Nechápu, kdo si to pořídí, drahý je to jako kráva, když se koukneš na charky, je to spíš bída, většinou se svazek směrem nahoru zužuje, chtít to i na nearfield mi přijde zcestný (to jek chtít jezdit v autě, co umí lítat a je zároveň kvalitní bojová ponorka :D), ačkoliv si spočti, v jaký vzdálenosti už se sečte kombinace třeba kvalitní 10" horna + 10" MB, podle mě v metru už cajk. Imho ta 'desina' ideální kombinace na výkonný přenosný PA. Koukni, co dělá RCF nebo Faital za 600-700W zvěře, k tomu nějaká dobrá kombinace nad to a ve 30 ltr. bys měl malou bestii.
Apropo mi řekni, jestli je to RCFko lehčí než 21NLW4000, který váží 10kg :P (ale bohužel chce celkem velkou ozvučnici, dle simulace)


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: koaxiál - B&C 10FCX64
PříspěvekNapsal: 05 čer 2016 16:53 
Uživatelský avatar

Registrován: 24 zář 2008 11:46
Příspěvky: 4330
Bydliště: Slaný
Cenově jsem si to porovnával, a není to drahý jako kráva, když Ti opět nejde o výkon. Pohybuješ se oproti té zvěři u laciného řešení v řádu stovek korun přirážky, v rámci lepšího řešení pak to je i znatelně levnější.
Ještě tu ta možnost dvoupásma otevřená je, ale chtěl bych něco opravdu hodně napasnovaného k sobě. A to se mi najít nic slušného i hezkého zároveň nepodařilo.
Popravdě i s designem koax satelitu mám dost problém. Je to nezvyk.

Metr místa před bednami u stolu opravdu mít nebudu. To by byl velký stůl. cca 130cm hluboký :-D
Mám ho velký, opravdu velký, ale ne zas takhle. Bedny budou blíž. Typicky podle mého pohybu 60-80cm daleko.

Ale jestli se Vám povede mě od toho odradit, tak to prostě padne. Co už...

Co se basovky týká, tak na stovky gramů už asi hrát nemusím, ale jestli bude pět kilo na reproduktoru a pět kilo na povedené bedně, tak to mě asi zajímat u 35-40kg těžké bedny bude. Ještě jsem nic z toho nesimuloval, ale 180-200l mě fakt děsí :-)

//Podle simulací ve WinISD to vypadá paradoxně tak, že když dám tomu svému 18SW115 trošku víc místa a podladím, ukazuje zdaleka největší hodnoty SPL. GD pod 40Hz dopadne přirozeně nejhůř. Tož mám nad čím přemýšlet.

_________________
We are not here because we're free, we are here because we're not free.

Líbí se Vám Web a fórum? Podpořte nás!


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: koaxiál - B&C 10FCX64
PříspěvekNapsal: 05 čer 2016 17:29 
Uživatelský avatar

Registrován: 23 zář 2008 23:59
Příspěvky: 3057
Bydliště: Praha-západ
Kraj: ČR - Středočeský
Jo, já rád středy a výšky řádně nabroušený, nicméně DE620 je fakt naprostý extrémní opak. A shodl jsem se na tom s více lidmi... Samozřejmě zde může být všechno jinak, ale prostě pozor na to.

_________________
Martin S. ::::: MS sound
http://ms-sound.cz


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: koaxiál - B&C 10FCX64
PříspěvekNapsal: 05 čer 2016 18:42 
Uživatelský avatar

Registrován: 24 zář 2008 11:46
Příspěvky: 4330
Bydliště: Slaný
Při cenách 21" basových měničů jsem se kouknul i na 18 IPAL, ale v bassreflexu to nevypadá příznivě :-)

Jojo, ND3030 Ti tak nevadí, já ho nemůžu vystát za žádných okolností. Tož nic, budu hledat řešení dál. Třeba nakonec dojde k nějaké custom úpravě nebo custom zvukovodu blízko měniče. Ještě by mohla být zajímavá zhovadilost udělat nějakou V-slot exotiku s hornou veprostřed.

_________________
We are not here because we're free, we are here because we're not free.

Líbí se Vám Web a fórum? Podpořte nás!


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: koaxiál - B&C 10FCX64
PříspěvekNapsal: 05 čer 2016 19:57 
Uživatelský avatar

Registrován: 23 zář 2008 23:59
Příspěvky: 3057
Bydliště: Praha-západ
Kraj: ČR - Středočeský
IHMO Ipal bez Ipal modulu od Powersoftu nemá moc velký význam. Ono se s těmi drivery od RCF musí pracovat opatrně. RCF u svých beden mívá často převýšení od středních frekvencí, což s těmi nabroušenými drivery je až moc ostré...

_________________
Martin S. ::::: MS sound
http://ms-sound.cz


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: koaxiál - B&C 10FCX64
PříspěvekNapsal: 05 čer 2016 20:15 

Registrován: 20 led 2009 23:43
Příspěvky: 1745
Petře, fakt nechápu, co řešíš. Chceš mít PAčko na stole a zároveň s ním uhrát 100 lidí na place!? :shock: S tím blízko sebe, koukni, jak mám řešený Open8 (imho maximum na nearfield), ten zvukovod by šel i k desetipalci; přetáhnout přes. Neni špatnej, ale stoupá mu plíživě DI směrem vyšším frekvencím. Večer ještě kouknu na ceny, ale koaxy mi vždycky přišly mimo jak cenou, tak kvalitou, tak výkonem...


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: koaxiál - B&C 10FCX64
PříspěvekNapsal: 05 čer 2016 20:36 
Uživatelský avatar

Registrován: 24 zář 2008 11:46
Příspěvky: 4330
Bydliště: Slaný
Martin S.: Kdyby došlo na lámání chleba, tak si umím představit, jak nakrmit IPAL v té impedanci, jen by se mi nechtělo moc do vývoje. Potíž je v tom, že bez pořádného zatížení akustickou impedancí to nepodá zajímavě větší výkon než ostatní lepší 18". Ten super silný motor nemá vpodstatě čím do toho vzduchu zabrat, dokud to není v horně. Zajímavé tam musí být ty poměry, když to má Xmax 20mm, a do horen obvykle stačí kolem 6-9mm.

Zorg: Chci něco trošku většího, silnějšího, a univerzálního. Nechci PAčko, které uhraje 100+ lidí. Je ale třeba pochopit, že výkon nejde mezi lidi dělit tak, že sto lidem stačí 2000W, a jednomu člověku tedy podílem 20W. Takhle to nepracuje.
Nicméně ano, rád bych udělal něco nestandartního, a cpu velmi vysoký jak elektrický, tak akustický výkon do co nejmenších krabiček, které budou použitelné i na normální, relativně tišší poslech u PC. Je to challenge. Je to speciální projekt, a proto mě to baví. Kdyby ne, tak už na stole stojí dvě ART310A, nebo něco podobného. No nechci to tak.

_________________
We are not here because we're free, we are here because we're not free.

Líbí se Vám Web a fórum? Podpořte nás!


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: koaxiál - B&C 10FCX64
PříspěvekNapsal: 05 čer 2016 22:31 
Uživatelský avatar

Registrován: 26 pro 2010 12:50
Příspěvky: 574
Bydliště: Rokycansko
Kraj: ČR - Plzeňský
Mam tu koaxy BC 12CXT, s tovarni vyhybkou. Klidne ti je pujcim, at si to poslechnes. Taky tu mam nejaky stary 12" koax od Eminence,zatim bez budky, ale muzu taky pujcit.

_________________
Soundcraft SiEx3, Mackie DL1608, X32,SPL A394pw, IQ18b, Beyma SB18, odposlechy SPL, B@C 12CXT, EV ZLX12P, ZXA1 sub.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: koaxiál - B&C 10FCX64
PříspěvekNapsal: 05 čer 2016 23:24 

Registrován: 20 led 2009 23:43
Příspěvky: 1745
Heleď, fakt nevím, přijde mi to uhozené. K počítači si za litr postav ptačí budky s 4-5", je jich tu hafo, i tak to bude do 1m overkill (sub ti může pod nohama klidně bublat to SWčko). A na pořádnou akci si pořiď něco normálního, může to vyjít i levnějš než ten koax, no určitě ale řádově líp, kvalitnějš. Zrovna sonduju, jak udělat extra citlivý a kurva výkonný, navíc lehký a kompaktní 2(apůl)pásmo (problém s citlivostí je spodek + nad cca. 10kHz). Zatím mám tip na 12NMB420- bedna jak pro 10", váha 2.8kg/ks! Co jsem zatím checkoval, od 100Hz by to jelo rovně s citlivostí 100dB/W/m a prát by do toho šlo skoro 250W bezpečně (SPLmax=100+10*log(250) (mínus asi 2.5dB tepelné komprese) ;) ) kde 300W má psáno zatížitelnost. Kdyby ses chtěl přidat, můžu se pokusit to nějak urychlit :D

Btw, ta 21NLW4000 vychází nemlich stejně, jako 18PS100 s tím rozdílem, že do ní můžeš prát 10x takovej výkon. Ze simulace mi to fakt vychází jak na obrázku pro PSko, ale to NLWčko vyletí z xmax v takovéhle ozvučnici bez dalších filtrů až někde za 1200W. Ale zase to jede od 30Hz rovně a dokonce to o 3Hz překračuje DCI specifikace :D


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: koaxiál - B&C 10FCX64
PříspěvekNapsal: 06 čer 2016 06:11 
Uživatelský avatar

Registrován: 24 zář 2008 11:46
Příspěvky: 4330
Bydliště: Slaný
exxi: Děkuju za nabídku. Já jsem měl možnost slyšet pár koaxů, a některé byli i na PD demu. Je to jiné, a každý měnič mi přijde dost jiný natolik, že člověk opravdu potřebuje slyšet konkrétní kus. 12" ke svému PC zatím neplánuju. Budu si muset trhnout ploutví. :-)

Zorg: To nemusím vůbec nic stavět. Už mám odladěné SP8/150PRO + DE12/120 + a9090m. Žádné cílené a větší akce pro lidi se konat nebudou. Maximálně tak ožíračka/grilovačka, dětský den pro dvacet dětí ve vsi. Je to vážně jen pro mě. Mám rád hlasitou hudbu, a také rezervu. Místo nadměrného výkonu zesilovače to samozřejmě citlivé být může. V tom problém nevidím.

Na basáčik se podívám...

_________________
We are not here because we're free, we are here because we're not free.

Líbí se Vám Web a fórum? Podpořte nás!


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: koaxiál - B&C 10FCX64
PříspěvekNapsal: 06 čer 2016 06:35 

Registrován: 20 led 2009 23:43
Příspěvky: 1745
No tak neblázni :)
Ale zase výhoda, ty NMBčka by pravděpodobně byly hlasité i na sluchátkáči :lol:


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: koaxiál - B&C 10FCX64
PříspěvekNapsal: 06 čer 2016 09:33 
Uživatelský avatar

Registrován: 26 pro 2010 12:50
Příspěvky: 574
Bydliště: Rokycansko
Kraj: ČR - Plzeňský
Kdyz koukam na mereni toho FCX, to uz si muzes koupit ART310 nebo EV ZLX12 a budes na tom stejne, jenze v aktivu. Citlivost to ma pod 95dB, takze nic moc na 200W bednu.

_________________
Soundcraft SiEx3, Mackie DL1608, X32,SPL A394pw, IQ18b, Beyma SB18, odposlechy SPL, B@C 12CXT, EV ZLX12P, ZXA1 sub.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: koaxiál - B&C 10FCX64
PříspěvekNapsal: 06 čer 2016 18:28 

Registrován: 20 led 2009 23:43
Příspěvky: 1745
No spíš 94... :roll: A z Melissy to vážně vyšlo dost otřesně nahoře: BC_Speakers_10FCX64.pdf. Ono člověk se osype už z tohohle: 10FCX64 HF directivity map...

A koukám, že ten koax stojí stejně, jak Faital 10HP1020 - nic brutálnějšího neznám: http://vseprozvuk.cz/faital-pro-10hp1020-10-reproduktor-8ohm, takže by tě řádově lepší řešení vyšlo o plus driver s hornou. A nebo i ta vzpomínaná 12" pojede ve stejnym objemu a bude vážit polovinu a stát o dva litry míň...

A nebo si udělat dedikovanou středovou hornu s MR10N301 a nad tím nějakou menší hornu na vejšky - 110dB/W/m, to by z půlmetru zabíjelo (bez prdele) :twisted:


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: koaxiál - B&C 10FCX64
PříspěvekNapsal: 06 čer 2016 19:37 
Uživatelský avatar

Registrován: 24 zář 2008 11:46
Příspěvky: 4330
Bydliště: Slaný
Opakujte po mně: processing je mocný, processing je mocný, processing je mocný... :-D

exxxi: Opravdu, žádná sláva. I přesto si myslím, že s tím jde udělat znatelně víc než s ART310a. Ten plast JE slyšet, ne že ne. V novějším modelu už asi bude velice levný digitální konec - no já mám 300W v AB třídě. Nicméně srovnávat dvě řešení, z nichž ani jedno by nebylo dobré, nemá moc cenu.

Zorg: Pozdě, pozdě. Blázen už jsem pěknou řádku let. Directivity map mi nedělalo takové vrásky, jako ostatní aspekty. Driver s hornou by musel být k tomu Fatialu stejně tak brutální, a to už je cenově jinde. Zase hnát to co nejvýš jen tak pro srandu, abych na to kydnul levný zesík a poslouchal to doma, to také nemám zapotřebí.
Můj směr je vybrat slušné měniče, a když náhodou budou i hodně citlivé a zatižitelné, tak hurá. Nehoním se ale přímo za tím, a za posledním decibelem. Když se ale podívám na 10NDL64 a NW64, nebo PLB verzi, tak to jsou modely, které hrají opravdu hodně moc.

To tedy s koaxem vypadá bledě. Už jsem se těšil na hraní s dalším projektem, a vy takhle na mě....

_________________
We are not here because we're free, we are here because we're not free.

Líbí se Vám Web a fórum? Podpořte nás!


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: koaxiál - B&C 10FCX64
PříspěvekNapsal: 06 čer 2016 22:51 

Registrován: 20 led 2009 23:43
Příspěvky: 1745
Ten plast je na tom ARTu imho ta nejlepší součástka :lol: přijde mi mrtvej dost na to, aby nevadil, podle mě se to "nenafukuje"; ale fakt jen můj dojem.

10NDL/NW64 hrajou tak normálně :D ale ta 12" 18s chce stejnej objem a hraje kurevštějš a stojí stejně 8-) co se ti nelíbí na ní?
A jaks to myslel s tím processingem, že tím potlačíš totální vysokofrekvenční kolaps membrány!? :roll:


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: koaxiál - B&C 10FCX64
PříspěvekNapsal: 06 čer 2016 23:02 
Uživatelský avatar

Registrován: 26 pro 2010 12:50
Příspěvky: 574
Bydliště: Rokycansko
Kraj: ČR - Plzeňský
Tak jestli chces neco citlivejsiho, nez ART, tak zkus ten 12CXT. O 3dB vic a v podstate staci jen lehce pridat na 1300Hz. Hraje prijemne pri nizkych i vysokych hlasitostech a pomer cena/vykon je luxusni.

_________________
Soundcraft SiEx3, Mackie DL1608, X32,SPL A394pw, IQ18b, Beyma SB18, odposlechy SPL, B@C 12CXT, EV ZLX12P, ZXA1 sub.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: koaxiál - B&C 10FCX64
PříspěvekNapsal: 07 čer 2016 05:34 
Uživatelský avatar

Registrován: 24 zář 2008 11:46
Příspěvky: 4330
Bydliště: Slaný
No, 2ks 12" už se mi na stůl asi nevejdou....

_________________
We are not here because we're free, we are here because we're not free.

Líbí se Vám Web a fórum? Podpořte nás!


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 42 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

© LuKyss 2005-2012 | ReproMania.NET & ReproObchod.cz



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group