Poslední návštěva: Právě je 19 dub 2024 06:12


Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 5 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: B&C 15PS100
PříspěvekNapsal: 31 črc 2016 18:30 

Registrován: 20 led 2009 23:43
Příspěvky: 1745
Všimnul jsem si, že B&C začalo dělat novější verzi 15PS100, nevím od kdy, ale kdysi měla o trochu silnější pohon vhodnější do menšího objemu výše lazeného, o pisl, ale přece:
Starý:
Obrázek
fs = 33 Hz
Re = 5.3 Ω
Qms = 4.8
Qes = 0.33
Qts = 0.31
Vas =152 dm3 (5.3 ft3)
Sd = 855 cm2 (132.5 in2)
η₀ = 1.8 %
Xmax = 8 mm
Xvar = 8 mm
Mms = 145 g
Bl = 22.5 Txm
Le = 2.1 mH

Nový:
Obrázek
Fs = 39 Hz
Re = 5.2 Ω
Qms 6.0
Qes = 0.47
Qts = 0.43
Vas = 103.0 dm3 (3.64 ft3)
Sd = 855.0 cm2 (132.5 in2)
η₀ = 1.35 %
xmax = 8.0 mm
xvar = 6.5 mm
Mms = 160 g
Bl = 21.2 Txm
Le = 2.0 mH

Mě jen trochu zaráží xvar jen 6.5 mm, což u starého bylo víc :?


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: B&C 15PS100
PříspěvekNapsal: 31 črc 2016 22:22 
Uživatelský avatar

Registrován: 24 zář 2008 11:46
Příspěvky: 4330
Bydliště: Slaný
Ano, něco takového si pamatuju. Když se koukneš k nim na web, najdeš tam fotku asi toho původního, s hladkou membránou, zatímco novější model má ten vroubkovaný typ z TBX. I Prodance má starou fotku. To také může udělat tu změnu.
Z historie si také pamatuju, že si lidé stěžovali i na další modely (konkrétně PZB), které prý bývali lepší.

Věřím, že je to navýšením počtu modelů, a rozodnutím o nastavení nových tříd daných modelů - nějaké třídní "kvality". Ač PSka fungujou skvěle, muselo to asi trošku dolů, a nad to se dostalo NA,BG,NW,TBX,NBX,TWB,SW,IPAL. Není těch modelů na výběr zrovna málo. Pokud má někdo v úmyslu obnovit nadpoloviční většinu svého basového parku ve značce B&C, měl by podle mě šáhnout výš. Dnes už mi nepřijde ekonomické dělat hejno budek, každou krmit 800-1000W. Zbytečně moc dřeva a reproduktorů, člověk na převoz musí mít větší vůz, víc bedňáků, atd. Část ušetřených peněz se může dát do zesilovačů, které dají lepšímu modelu pořádně napít (2,5kW+). Za ty ušetřené peníze lze pořídit třeba slušný DSP, který to opravdu ohlídá. Pak člověk dostane aprát, který není tolik vidět jako spíš slyšet.

Co se osobních zkušeností týká, tak ty slabší modely mě nepřesvědčily, a do výchylky se jim moc nechtělo. Vůbec BíSíčka mají takové divné chování ve free air. Dělají pazvuky skoro všechny, dokud se nezamontují do budky. Pak je klid.

Zajímavé je, že skoro s každým B&C, co jsem měl v ruce (PS76,NDL76,PZB100,NW100,TBX100,SW115), jsem měl problém s klepáním přívodů. Jen zřídka o membránu, občas jsem měl pocit, že snad přívody kmitají při pohybu membrány i do strany, a to dělá pazvuky, popřípadě něco dalšího. Ano, i můj SW115 je postižený. Musel jsem mu udělat ze strany přívodů na koši takový udělátor, který podrží vývody ve správné poloze, aby se to nedělo. Ještě teď po namontování do budky se něco děje asi na 24-28Hz, ale nejsem si jist, zda to není přívod od budky k terminálům, protože v testovací budce se nic takového nedělo.

_________________
We are not here because we're free, we are here because we're not free.

Líbí se Vám Web a fórum? Podpořte nás!


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: B&C 15PS100
PříspěvekNapsal: 31 črc 2016 23:58 
Uživatelský avatar

Registrován: 23 zář 2008 23:59
Příspěvky: 3057
Bydliště: Praha-západ
Kraj: ČR - Středočeský
U těch PZB myslím šlo o PZB40 a PZB100, takže jde víceméně o rozdílné modely. U těch 15PS100 byly myslím ještě do nedávna uvedené ty staré parametry. Otázkou, kdy tato změna opravdu proběhla. Nevnímal bych tuhle změnu nějak negativně, do bassreflexové bedny jsou ty parametry lepší. Nepříjemné je to pro výrobce, kteří už v nějakém boxu 15PS100 používají, protože jde v zásadě o jiný reproduktor.
S přívody u BC tedy žádný problém nemám.

_________________
Martin S. ::::: MS sound
http://ms-sound.cz


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: B&C 15PS100
PříspěvekNapsal: 01 srp 2016 18:06 
Uživatelský avatar

Registrován: 24 zář 2008 11:46
Příspěvky: 4330
Bydliště: Slaný
Jo, poslední problém se SW115kou je pravděpodobně ufukováním pod košem a mezi dírkami pro šrouby. Normální vruty na to prostě nestačej. Je potřeba vzít větší a s půlkulatou hlavou....

_________________
We are not here because we're free, we are here because we're not free.

Líbí se Vám Web a fórum? Podpořte nás!


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: B&C 15PS100
PříspěvekNapsal: 01 srp 2016 22:24 

Registrován: 20 led 2009 23:43
Příspěvky: 1745
Jo, ty nový TSka mi přijdou lepší na nižší ladění. Přesně to bude fungovat v té budce od Petra, jen uvažuju jestli a jak moc tlumit. Dal bych nějaké rouno někam doprostřed bedny. Lazení bych rád měl maximálně 35Hz, tak uvidíme, jak to nakonec vyjde, když to bude na podlaze, tj. defakto takové přirozené prodloužení bassreflexu.
Martine, neznáš něco v 15" od RCF, co by se tomuhle novému PSku podobalo, ale mělo větší výchylku? Z BíSíček jsem uvažoval o NBX, ale to už je moc "silné" na tak velkou bednu, tak leda BGčko, ale tomu bych zas dopřál o pisl větší budku a nižší lazení. No ono něco nad 10 opravdových mm už se hledá špatně...


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 5 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Google [Bot] a 10 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron

© LuKyss 2005-2012 | ReproMania.NET & ReproObchod.cz



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group