Poslední návštěva: Právě je 19 dub 2024 13:58


Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvek: 1 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Eminence Beta 12 pro baskytaru
PříspěvekNapsal: 17 lis 2016 23:00 

Registrován: 02 čer 2012 20:45
Příspěvky: 591
Bydliště: Bratislava IV
Kraj: SR - Bratislavský
Na domácí hraní teď zkouším nově koupený reproduktor Eminence Beta 12C (4 Ω verze). Naměřené hodnoty nového reproduktoru jsou blízké katalogovým.
K reproduktoru firma uvádí i několik aplikačních ozvučnic. Já si z toho vybral menší basový box s objemem 1,75 kubické boty, tedy asi 50 lit. Jedná se o basreflex s doporučeným laděním na 54 Hz.
Já jsem jej osadil do boxu s objemem cca 52 lit. laděným na cca 44 Hz. Otvory resonátoru mají spolu 100 cm2, záslepku uprostřed je možné odejmout. Na baskytaru je vhodnější nižší ladění. Pokles akustického tlaku je pak méně strmý a je možné jej snadno kompenzovať pomocí EQ.
Box zkouším v místnosti s objemem 250 m3. Použil jsem zesilovače Tesla Music 40, Mono 50, Studio EQ 131 a Disco 240H a basovou kytaru Precision Bass se strunami Warwick. Na vyzkoušenou hraju klidnější alternativní rock. Se zvukem jsem spokojený, hraje to uspokojivě od najnižších poloh (E) a výborně znějí i figury (až figuríny :) ) ve vyšších polohách. Snáší dobře i efekt owerdrive. Zatížitelnost odhaduju asi na 150 W, zvuk je ještě bez zřetelného zkreslení.
Pro srovnání tu mám box osazený Fane 12-200 v basreflexu o objemu 65 lit., laděný na 44 Hz. Ve výsledku hrají prakticky stejně.


Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory (obrázky, fotky, dokumenty). Pro zobrazení je vyžadována registrace. / You haven´t authorisation for browsing photos and attachment, please check in and sign on. / Du hast nicht Legitimation für ansehen Foto und Anlage, bitte registriere dich.

_________________
Sony TC-129


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvek: 1 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

© LuKyss 2005-2012 | ReproMania.NET & ReproObchod.cz



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group