Poslední návštěva: Právě je 19 dub 2024 09:27


Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 8 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Tesla ARA9918
PříspěvekNapsal: 10 úno 2020 19:49 

Registrován: 17 úno 2012 22:23
Příspěvky: 19
Kraj: ČR - Olomoucký
Dobrý den, mám možnost výměny v podstatě nehraného repra Tesla ARA9918, a zajímá mě, zda je možné tohle repro použít pro baskytaru. Chtěl bych dosáhnout old zvuku v kombinaci s Teslou Music 132 zkusil jsem dvě bedny, jednu Laney a potom dělanou s Celestionama a zvuk těchto repro je spíš takový moderní, ostřejší, přesný. Zkrátka to není to na co jsem zvyklý, a co se mi líbí ze starých nahrávek. Zajímá mě, zda by bylo vhodné použití tohoto repra k baskytaře.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Tesla ARA9918
PříspěvekNapsal: 10 úno 2020 20:36 

Registrován: 03 kvě 2010 17:35
Příspěvky: 108
Bydliště: Louny
Kraj: ČR - Ústecký
Kiňáky k base používám. Jen pozor na zatížení jak přehnaným výkonem tak přehřátím a upečení cívky. Všeobecně bych tam originál nedával, už nejsou a stejnou službu udělá nějaká převinutá. Samozřejmě zvuk bude zase jiný ale hlavní rozdíl u Basy vidím v přechodu na 15" z 12" nebo pro mě hruza 4*10" oboje plus horna. Music 132 ( a celá řada ) nemá ochranu na výstupu takže opět škoda pro origo repro. Ale jinak vím jaký zvuk myslíš a hledáš. Nám moc dobře posloužila Tesla B100-115 ale je to tak na zkušebnu, bojím se o ní. Venku byla snaha jí tahat za roh, tento zvuk basy se prostě blbě prosazuje v tom bordelu na pódiu.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Tesla ARA9918
PříspěvekNapsal: 10 úno 2020 21:48 

Registrován: 17 úno 2012 22:23
Příspěvky: 19
Kraj: ČR - Olomoucký
Myslel jsem, že tak velký magnet dokáže i odvádět část tepla. Music 132 hraje docela slušně a není potřeba jej nějak extra zesilovat a kór při citlivosti kterou má ARA9918. Hraní je na zkušebně a na malých akcích jen na komba. Nejvíc se hledanymu zvuku přiblížila Tesla ARS 6540, ale ty výškáče nelahodily mému uchu to asi i díra místo basreflexu. Chtěl bych Teslu + hornu, jen nevím co použít, tak budu naslouchat radám, a po večerech laborovat.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Tesla ARA9918
PříspěvekNapsal: 10 úno 2020 22:18 
Uživatelský avatar

Registrován: 25 říj 2009 11:12
Příspěvky: 828
Bydliště: Spišská Nová Ves
Kraj: SR - Košický
Pokiaľ pamätám ARA nebola vhodná na vyššie basy - tony, keď tak ARO 9408 a pod.. :?: Ara by mala byť vyslovene na subbas a aj výrobca pre ochranu cievky to myslím odporúčal rezať na 120? hz .. ale možno trepem no niečo také sa mi marí. Ako ale vravím nie som si istý a asi to netreba tak prežívať.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Tesla ARA9918
PříspěvekNapsal: 11 úno 2020 19:55 

Registrován: 17 úno 2012 22:23
Příspěvky: 19
Kraj: ČR - Olomoucký
Dělící frekvenci si nepamatuji, ale tyto reproduktory používala jedna zábavová kapela Alien z Hané byly zapojeny v subbasech(šnekách), že čtyři na straně dávaly 500W se zapojenim do 2 Ohmu(ty ale měl v rukách Husák, tak kdo ví jak upravoal., možná někde v análech bych našel méně kvalitní foto těchto beden. Byl to slušný kravál. V tu dobu mi bylo cca 17, tak jsem se nezaměřoval na podstatné věci jako frekvenci rozdělení, ale o holky a jejich ZOO :lol: Tohle jsem si teď vzpomněl a uvědomil (kéž by se šlo vrátit zpět :cry: ) Nevím zda baskytara, která v podstatě střídá tony, zatíží repro stejně nebo víc než soubor rock-metalové Skupiny s velkým S. Nikdy jsem nad tím nepřemýšlel do hloubky, ale možná by to bylo dobré téma k úvaze. Jaké repro se montovalo do zmiňované Tesly B100-115?


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Tesla ARA9918
PříspěvekNapsal: 12 úno 2020 22:27 

Registrován: 19 úno 2013 19:00
Příspěvky: 65
Kraj: SR - Nitrianský
Do B100-115 sa originál montovali v Tesle ARO9408. ARA9918 sa montoval do šnekov ARS2100 a potom neskôr do 2x15" bassreflexov+horn. V tom basskombe zahral tiež ARM9408 celkom slušne až do 5kHz. Pokiaľ je v tom kombe pôvodný zosilovač 100W/8R, tak by nemal ublížiť žiadnemu z horeuvedených reproduktorov pri rozumnom zaobchádzaní. Samozrejme je možné osadiť dnes inými modernejšími reproduktormi napr. 18Sound 15MB700, 15MB1000 :-)


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Tesla ARA9918
PříspěvekNapsal: 13 úno 2020 17:54 

Registrován: 17 úno 2012 22:23
Příspěvky: 19
Kraj: ČR - Olomoucký
Neznám a nevím jaký zvuk by měly reproduktory 18Sound 15MB700, 15MB1000 protože je neznám, ale hledám takovej starej zvuk basy. Mám Teslu Studiosolo 132 (původně jsem uved špatně jako Music) což je pro tento zvuk docela dobrý základ, ale ještě repro a to si myslím mi udělá právě repro od Tesly a po upřesnění by to mělo být repro ARO 9408. Bohužel kombo Tesla B100-115 jsem dlouho nikde neviděl, a pokud se někde vyskytne, tak je to mimo okruh, kam jsem schopen dojet (časově). Nechci kupovat něco co jsem neslyšel a nemoh si odzkoušet. Pokud by to nebylo v perfektním stavu (co se týče zvuku), Tak bych musel absolvovat dlouhé moratorium, než bych se dostal na řadu, aby byla provedena diagnostika a oprava :-( Dnes to jsou buď exempláře do muzea, nebo šroty, ale málokdy se najde rozumný kus, který je dostupný pro odzkoušení a za rozumnou cenu.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Tesla ARA9918
PříspěvekNapsal: 14 úno 2020 22:13 
Uživatelský avatar

Registrován: 25 říj 2009 11:12
Příspěvky: 828
Bydliště: Spišská Nová Ves
Kraj: SR - Košický
ARA mala myslím vyššie vinutie cievky a teda pri malej výchylke nebola tak účinne chladená predpokladám. Pri hudbe kedy je prítomní najčastejšie nejaký ten beat by to možno bolo v pohode lebo chodí hore dole pomerne často a dosť ale pri nejakom "sóle" na base kedy sa ide smerom k vyšším tónom by to možno mohol byť problém ale skôr si myslím ako som napísal vyššie že to netreba asi tak prežívať a tieto reproduktory podla mna zniesli aj horšie podmienky. ARO 9408 myslím nebol problém zohnať. Aj teraz dosť často natrafím na zotavu z ARO9408/04 + 6 x ARV kedy stačí ARO z toho len vymontovať. Cena za kus boxu ide okolo 50-60 eur. Spraviť k tomu box už nieje problém


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 8 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

© LuKyss 2005-2012 | ReproMania.NET & ReproObchod.cz



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group