Poslední návštěva: Právě je 05 kvě 2024 19:37


Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 87 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Chystam nove PA
PříspěvekNapsal: 28 pro 2008 22:46 
Uživatelský avatar

Registrován: 24 zář 2008 20:18
Příspěvky: 158
Bydliště: Bruntal
Zdravím

Jelikož už me se** muj shitskej apec chcu už neco pořádného co bude hrat a co vydrží..

Asi 2 hodiny jsem se bavil s CrashPC a AGEm co mam postavit?

došlo na tohle:

Jako suby jsem zvolil 2x na stranu (4suby) http://www.bcspeakers.com/suggested.php?
fotka : http://www.massage.unas.cz/aparatura/bas.jpg

do subů hodim tyto basaky : http://eshop.prodance.cz/DetailPage.asp?DPG=82998

Jako satelity jsem zvolil 2x na stranu (4 satelity) EM121KIT osazene BC DE160+Delta12LF+A757U
Driver basak horna
Dřevo na suby budu mít 10sáteho v lednu doma hned se pustim do práce...

Satelity koncem unora --> ke me prijede kamarad a doveze my skelety s hornama (em121kit).
Na druhou bednu (em121kit) mám taky dřevo ve sklepe.takže budu stavet 4x suby a 1x satelity

Vyhybky na satelity mam domluvenou u AGEHO za celkem levny peníz.

Zesilovače budou na suby 2xQSC GX5 (ty basové repraky budou v 4 ohmovem provedení)

Zesilovače na satelity budou 2x QSC GX3 (satelity v 8 ohmovem provedení)

U těch subech mi jde hlavne o velikost do auta nacpu 2 kdyz sklopim sedadla tak 4.,,.,.
satelity hodim dopředu.
Chtěl bych se zeptat co říkate na tuhle sestavu případně jak propojit vsechny 4 zesilovače? jakej koupit crossver?

kdyz jsem to počítal dohromady to je njak 4,2KW za ty peníze si myslím že je to dost kvalitniho zvuku.


PS: Hrubky v textu prosím neberte, jsem na to laik :D

_________________
Ozvučování akcí všeho druhu - http://www.drsound.cz


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Chystam nove PA
PříspěvekNapsal: 28 pro 2008 23:45 
Uživatelský avatar

Registrován: 24 zář 2008 11:46
Příspěvky: 4330
Bydliště: Slaný
george, nebude to tak růžové.
18PS76 je sice citlivější, ale s ohledem na to, že nepůjde tolik nakrmit, že má o palec menší cívku, a že pod 50Hz to s tou citlivostů vůbec nebude tak žhavý jak to vypadá. Nehledě na zdvihovej objem reproduktoru, kterej je tam dole podstatnější. Proč ten kluk má kupovat dva repráky za 3500 na kanál a stavět pro ně dvě bedny za dalších X, když to bude hrát na půl plynu? Na tom úplném spodku to bude jedno, zato skoro tři decibely na ceně si připlatí :-)

Tu ohmáž jsme vybírali s ohledem na zesilovače. V případě zdvojování půjde o koupi druhého GX5, což pro začátečníka bude poměrně výhodná koupě. Takhle by musel prodat stávající GXko/ka, co nedávno koupil, půl rodiny a ještě ledvinu, aby měl na opravdu lepší zesilovače.

Do satelitů se hrabat nebudu...

No a k tvým reproduktorům - TBX nemá zas tak zářnou citlivost, tak nepřeháněj. Je tu ale problém, že ten kluk je na půli cesty, a nemá peníze. Rodiče mu koupili před chvílí aspoň trošku schopné zesilovače, a co s tím asi má dělat? prodat? to radši prodají jeho do otroctví :D
Prostě tu nejlepší možnou cestu už propásl, teď je jen potřeba doklopýtat jak nejlépe to jde za přijatelný peníz...

čachrování se zesilovačema: takovéhle bastli, třeba profesionálně provedené vždy znamenají jisté oběti a kompromisy. Tuším, že sis to dělal sobě na míru. Třeba ti to vyhovuje. Věřím ale, že jsou aplikace - hodně aplikací - kde lépe, nebo třeba bezpečněji funguje původní verze od QSC. jinak by to už dávno udělali. Nehledě na ztrátu záruky v případě problému.

Se stavbou atypických ozvučnic fandím. Jestli dáš jednou něco dokupy, a proslavíš se podobně jako Mogale, tak všechna čest :D

_________________
We are not here because we're free, we are here because we're not free.

Líbí se Vám Web a fórum? Podpořte nás!


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Chystam nove PA
PříspěvekNapsal: 28 pro 2008 23:57 
Uživatelský avatar

Registrován: 24 zář 2008 20:18
Příspěvky: 158
Bydliště: Bruntal
tak to zůstáva tak jak jsem psal výše, do subů dam ty 18PS100.

_________________
Ozvučování akcí všeho druhu - http://www.drsound.cz


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Chystam nove PA
PříspěvekNapsal: 29 pro 2008 01:03 

Registrován: 27 říj 2008 17:00
Příspěvky: 112
Všichni píšou, jak maj pro 2x18TBX100, která má 1kw rms, zesilovač QSC RMX 1850HD. Já jsem si pořídil 2450 a chci po zimě stavět pár wooferů pro RCF 1kw rms. Ještě přesně nevím jaký typ, ale doufam, že jsem neprohloupil, když jsem koupil remixe 2450. Myslíš, že bych ho moch dát na plno, a ty rcf by to pořád utahly?


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Chystam nove PA
PříspěvekNapsal: 29 pro 2008 01:11 
Uživatelský avatar

Registrován: 24 zář 2008 11:46
Příspěvky: 4330
Bydliště: Slaný
záleží jaký RCF, ale pokud nemáš místo rukou obě přední nohy, a místo uší brambory, tak se nemusíš bát do nich naprat plnej výkon RMX2450. zvládnou to.

_________________
We are not here because we're free, we are here because we're not free.

Líbí se Vám Web a fórum? Podpořte nás!


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Chystam nove PA
PříspěvekNapsal: 29 pro 2008 01:24 

Registrován: 27 říj 2008 17:00
Příspěvky: 112
U mě vede RCF. Minule si řikal, že B&C by potřřebovaly nakrmit víc aby hrály stejně jako RCF. Už jenom to slovo RCF jde ruku v ruce s kvalitou a spolehlivostí. Jenomže nevim, jestli LF18G400, LF18G401, LFX400, L18P300. Paramatrama jsou skoro podobný, a slyšitelnej rozdíl asi postřehne málo kdo. Omlouvam se, že vám tady rušum diskusi, ale nechce se mi kvůli jednomu příspěvku zakládat novej dred. Konstrukci bych chtěl w-bin. Je to sice starý, těžký, ale hraje dobře a nemusim se bát zničení.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Chystam nove PA
PříspěvekNapsal: 29 pro 2008 01:31 
Uživatelský avatar

Registrován: 24 zář 2008 11:46
Příspěvky: 4330
Bydliště: Slaný
Nejde brát obecně všechny BC na jednu kupu. Taky si to zkus odsimulovat. RCF jsou průměrně takové "rychlejší" repráky s dost nízkým Qes, budou slušně kopat. 18TBX100 už je spíš takový valibuk, co zase pohraje víc kolem a pod 40Hz. Teď jde o to, co se ti víc líbí. Dilema má každý, ale ty si přímo odporuješ - nejdřív rozdíl "neslyší skoro nikdo", a pak je strašně důležitý "jakej reprák vybrat" nebo spíš naopak... Projeď si diskuse o těch reprákách na prodance, třeba to trochu pomůže. LF18G401 je dost levnej na to co umí. Nebál bych se ho použít.
W-biny jsou staré, a pokud jsi se rozhodl pro stavbu, nebudu ti v tom nějak bránit. Ta poslední věta se zničením s tím ale nesouvisí. Samozřejmě, že se musíš bát, ať je reproduktor v kterékoli ozvučnici. Zničit půjde tak nebo tak. Je to o obsluze, a žádnej reprák to nezachrání.

_________________
We are not here because we're free, we are here because we're not free.

Líbí se Vám Web a fórum? Podpořte nás!


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Chystam nove PA
PříspěvekNapsal: 29 pro 2008 01:59 

Registrován: 27 říj 2008 17:00
Příspěvky: 112
Tou poslední větou jsem chtěl říct, že ty wbiny můžu postavit klidně do bahna a nemusim se o ně tolik bát, jako kdybych měl MT18suby. G401 má o půl decibelu víc, ale má zase jenom 900W. Jasně, je v tom víc parametrů, ale nejspíš bych vzal G400. Už jsem si všechno promyslel. Díky, že jsi měl se mnou po celou dobu takovou trpělivost.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Chystam nove PA
PříspěvekNapsal: 29 pro 2008 02:02 

Registrován: 27 říj 2008 17:00
Příspěvky: 112
djgeorge: Stavba atypických konstrukcí mě hodně zajímá. Několikrát jsem o tom uvažoval. Mě by bavilo se tímto tématem zabívat. Ten tvůj uploadnutej plánek by se mi tak hodil do pokoje, nezabírá tolik místa, ale pořád tam vidím nějaké mouchy.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Chystam nove PA
PříspěvekNapsal: 29 pro 2008 10:24 
Uživatelský avatar

Registrován: 24 zář 2008 11:46
Příspěvky: 4330
Bydliště: Slaný
pepku, to číslo neznamená vůbec nic. Podívej se na reproduktory od PD. Rozhodně nemají míň "W" než kilowattová BC a RCF....

_________________
We are not here because we're free, we are here because we're not free.

Líbí se Vám Web a fórum? Podpořte nás!


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Chystam nove PA
PříspěvekNapsal: 29 pro 2008 17:25 

Registrován: 05 říj 2008 09:26
Příspěvky: 569
Bydliště: Trenčín
Kraj: SR - Trenčianský
vidím že profíci prechádzajú na DTD...


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Chystam nove PA
PříspěvekNapsal: 29 pro 2008 17:32 

Registrován: 29 pro 2008 01:20
Příspěvky: 160
djgeorge
To mas okopcene zo speakerplans?

O tom, ci je najlepsia sa da polemizovat.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Chystam nove PA
PříspěvekNapsal: 29 pro 2008 17:54 
Uživatelský avatar

Registrován: 24 zář 2008 20:18
Příspěvky: 158
Bydliště: Bruntal
komare nene... http://www.mikesound.com/ --> jsou to ceši.. náádherné bedny

_________________
Ozvučování akcí všeho druhu - http://www.drsound.cz


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Chystam nove PA
PříspěvekNapsal: 30 pro 2008 21:50 
Uživatelský avatar

Registrován: 23 zář 2008 23:59
Příspěvky: 3057
Bydliště: Praha-západ
Kraj: ČR - Středočeský
No nevím Drobku, nevím proč by bedny měli být tak nápadné. Černá je nejlepší, není zapotřebí aby bedny svítili na celý sál, hlavně by měli pořádně hrát což s těma Beymama to žádný zázrak nebude.

drim: spíš šetřej... Já bych se teda DTD ani nedotkl, jedině překližku.

_________________
Martin S. ::::: MS sound
http://ms-sound.cz


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Chystam nove PA
PříspěvekNapsal: 30 pro 2008 22:27 
Uživatelský avatar

Registrován: 24 zář 2008 20:18
Příspěvky: 158
Bydliště: Bruntal
Shot:

Asi máš pravdu ohledně černé bedny,ono to tak vypadá profesionalně..

s těma beymama je to pravda,jednou me kreš poslal tohle:

Zdenku, něco je špatně. Nějak to nehraje. "To je dobrý, tam jsou ty Beymy" :lol: :lol:


od te doby když mi nekdo řekne něco od "beymy" spomenu si na tu větu a mám jasno ;)

_________________
Ozvučování akcí všeho druhu - http://www.drsound.cz


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Chystam nove PA
PříspěvekNapsal: 30 pro 2008 22:33 
Uživatelský avatar

Registrován: 24 zář 2008 11:46
Příspěvky: 4330
Bydliště: Slaný
Jo, byl to nějakej vtípek přímo od Pana Mašína z prodance.
Občas se i červená hodí, ale když se zajedete kouknout na nějaký koberce, zjistíte, že opravdu obyčejný modrý, zelený a červený koberce jsou dokonce levnější než nějakej ušmudlanej zátěžák, takže o šetření by mohlo jít. Tak nebo tak se aspoň trochu snažej, vybrali si svou kvalitativní úroveň, za kterou jim jsou asi lidé ochotní platit, na tom není nic divného. není důvod k hanění ani k vyzdvihování. Daleko zásadnější váhu bych přikládal třeba cenám za služby a jednání.

_________________
We are not here because we're free, we are here because we're not free.

Líbí se Vám Web a fórum? Podpořte nás!


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Chystam nove PA
PříspěvekNapsal: 05 led 2009 02:24 

Registrován: 25 říj 2008 16:39
Příspěvky: 136
Bydliště: Praha
Kraj: ČR - hl. m. Praha
to Drobek

Já bych s Tebou s těma Beymama tak úplně nesouhasil.V minulosti samozřejmě bylo dost špatnejch modelů , který vysloveně nehrály.
Pokud však mohu z vlastní zkušenosti posuzovat, 18ND1200, nebo jak se to monstrum jmenuje, je docela slušný repro, hraju na něj a nemám vysloveně problém.
Taktéž nová řada 1,4"neodimových driverů se jeví docela slušně , zejména ve spojení s hornou B8575 z cihelny.
12ndW je výborný středobas , osadil jsem je do monitoru společně s BC DE 200 a stala se z toho nejoblíbenější verze monitor/kompakt . Navzdory 4" kmitce to moc nebasuje , ale asi právě proto je to hodně čitelné a nemusí se to moc kuchat.
15nDW od Beymy mám zatím v krabici , tak nevím.Až bude čas, odladím k tomu něco ,asi RCF T3030.
Hubert se mi asi vysměje , že chci dát jeden z nejdražších driverů k obyčejné beymě , ale neposuzuji repráky podle ceny , nýbrž podle zvuku.
A T3030 je opravdu dobrý , alespoň na mé ucho.
Co se týče výběru , asi bych opravdu hlasoval pro BC , alespoň u driverů a středobasů.
U basáků bych byl opatrnější , RCF hraje dost dobře (mám taktéž vyzkoušeno) asi nejlíp , ale pokud někdo bazíruje na pašování z polska , a dokáže na tom ušetřit, neni Beyma zase tak špatná.
Toto jsou prosím pouze mé názory, neberte je jako etalon.Na rozdíl od jiných jsem tyto kombinace opravdu postavil a hrál na ně , stále se považuji za aktivního zvukaře , který si ubastlené zkouší na vlastní kůži :-)
S pozdravem Jirka
http://www.jklsound.cz

_________________
www.jklsound.cz


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Chystam nove PA
PříspěvekNapsal: 05 led 2009 16:47 
Uživatelský avatar

Registrován: 24 zář 2008 11:46
Příspěvky: 4330
Bydliště: Slaný
Tak jsou to funkční repráky, a šlo určitě o nějaké staré typy, tomu už je pár let spátky. Jak je to s cenama vs kvalita dnes opravdu nedokážu soudit. Dokud je nemám v ruce a pod "klikou" tak se o nich zdráhám vynášet soudy. Snad jen, že jsem na ně slyšel špatné reference od majitelů, kterým šly v poměrně velkém procentu do kopru.

_________________
We are not here because we're free, we are here because we're not free.

Líbí se Vám Web a fórum? Podpořte nás!


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Chystam nove PA
PříspěvekNapsal: 07 led 2009 19:40 

Registrován: 09 pro 2008 09:57
Příspěvky: 3
Bydliště: Horní Bečva
kdy by to přibližně mělo být hotovo? rád bych si to poslechl... Pokud by to bylo možné :-)...


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Chystam nove PA
PříspěvekNapsal: 08 led 2009 17:32 
Uživatelský avatar

Registrován: 24 zář 2008 20:18
Příspěvky: 158
Bydliště: Bruntal
Asi do roka,klidne by si mohl přijet :)

_________________
Ozvučování akcí všeho druhu - http://www.drsound.cz


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 87 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

© LuKyss 2005-2012 | ReproMania.NET & ReproObchod.cz



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group