Poslední návštěva: Právě je 19 dub 2024 06:14


Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 21 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Odposluch/satelit
PříspěvekNapsal: 10 úno 2010 21:55 

Registrován: 30 srp 2009 14:41
Příspěvky: 56
Bydliště: Považská Bystrica
Kraj: SR - Trenčianský
Zdravím Vás, mám takú dilemu aké odposluchy postavit ma týchto adeptov:

http://www.prodance.cz/protokoly/p12-150+de10.final.pdf
http://www.prodance.cz/protokoly/Ciare_ ... 0+ME10.pdf
http://www.prodance.cz/protokoly/pd_150_finished.pdf
http://www.prodance.cz/protokoly/delta1 ... m25-25.pdf

http://www.prodance.cz/protokoly/15pw3+ ... m25-25.pdf
http://www.prodance.cz/protokoly/Delta15+D220Ti_2.pdf

Bolo by to pre kapelu Bigbít + svadby, plesy. Doteraz som si požičiaval RHsound plasťáky s 15".
Požiadavka dobrá zrozumiteľnosť, dostatočná hlasitosť (tak hlasné ako RH). Čo poradíte z týchto zostáv, alebo niečo iné? Veľkosť max do 70L, ale skôr menej. Živené by to bolo CPX 1500 alebo PA1000BM. Sem tam to môže byť použité ako satelit.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Odposluch/satelit
PříspěvekNapsal: 10 úno 2010 23:55 

Registrován: 08 bře 2009 11:10
Příspěvky: 230
Bydliště: Přelouč
Tak oproti rh soundu bude pokrok téměř cokoliv, my od nich měly 12" v aktivu a použitelné to příliš nebylo (hodně vazby, žádný zvuk). Já mám delty 12+dt150 http://www.prodance.cz/protokoly/1_finale.pdf (limitující je hlavně tweeter) buzeno cca 500 W na odposlech (Mackie FRS 2800, Elmet D2000, Zeck A902) a cca 90% rockových muzikantů se z toho slyší, plánuji udělat ještě pár kousků delty15"+D220 Ti - mají lehce vyšší citlivost, snad se dostanu se spokojeností přes 90% :) takže záleží, jak hrajete hlasitě a co si do monitorů posíláte, jestli tam chcete např. hodně kopáku, tak ten nevyrazíš moc dobře z Delty15, z D12" už vůbec ne. Mně se líbí první možnost (kompaktní, méně výkonná) a poslední (méně kompaktní, středně výkonná, nepůjde tak lehce odpálit). Podle těch plesů a svateb bych tipoval, že hrajete pianko, ne? :)


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Odposluch/satelit
PříspěvekNapsal: 11 úno 2010 00:02 
Uživatelský avatar

Registrován: 24 zář 2008 11:46
Příspěvky: 4330
Bydliště: Slaný
Dilema je, když váháš které vybrat, protože všechny možnosti jsou skvělé. Ty (ani já) ovšem vůbec nemáš ponětí, jestli jsou ty možnosti dobré, protože kdybys to věděl, vypadal by tvůj příspěvek a výběr asi uplně jinak. Z toho cos napsal ti můžem poradit snad jen podle pocitů z osobního poslechu nebo technicky, Ale opravdu ti poradit nejlepší volbu asi nepůjde.
Doufám, že přijde někdo, kdo to slyšel uplně všecko, a vyloučí některé adepty.
Na malé odposlechy k sobě snad na 15" uplně zapomeň, pokud tě nenutí nějakej extra zvláštní požadavek na SPL a basy, nebo rozběsnění bubeníci... Mě se zvukově líbí to PD+BC na vejškách, má to Martin a je to paráda, popřípadě pokud bys musel basy, tak tu variantu s delta12LF, taky hraje moc příjemně. Delta si veme tak 60l, PD ještě znatelně méně.

_________________
We are not here because we're free, we are here because we're not free.

Líbí se Vám Web a fórum? Podpořte nás!


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Odposluch/satelit
PříspěvekNapsal: 11 úno 2010 00:17 

Registrován: 30 srp 2009 14:41
Příspěvky: 56
Bydliště: Považská Bystrica
Kraj: SR - Trenčianský
To PD sa mi asi podáva najviac. Uvažoval som aj nad 12LF+D220, ale mám obavy z tej D220. Mal som možnosť počuť Delata 15LF+D220+HM25-25 a bolo to dosť uvrieskané. Neviem či to mohlo byť výhybkou, alebo je to štandardný zvuk D220. To PD by som hodil do tejto konštrukcie http://www.d-a-s.cz/index.php?page=kons ... ukce=pd121 . Do monitorov idú väčšinou spevy, girata, klávesy, a bubeníkovy basa.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Odposluch/satelit
PříspěvekNapsal: 11 úno 2010 01:07 
Uživatelský avatar

Registrován: 24 zář 2008 11:46
Příspěvky: 4330
Bydliště: Slaný
Podle ladění s Delta12LF to vychází trošku lépe než s 15" verzí, ale taky bych se spíš přikláněl k té uřvanosti a ostrosti selenia. Bylo by tu jisté řešení vybrat soustavu s jiným driverem -
http://www.prodance.cz/protokoly/delta1 ... a7570u.pdf
Tahle sestava už musí hrát dobře, a špatné už na tom můžou být (ironicky) snad už jen tvoje uši...
Byl jsi dlouhou dobu zvyklý poslouchat ten paskvil, tak se také seznam s tím, že se ti zdá pořádný driver někdy až hnusný, aniž by hrál špatně. Možná je to uplně normální, a v tu chvíli posloucháš dobrej zvuk při rovný charakteristice. To je holt úděl za RHsound. Pak se takovéhle choroby špatně a dlouho léčí :-)

_________________
We are not here because we're free, we are here because we're not free.

Líbí se Vám Web a fórum? Podpořte nás!


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Odposluch/satelit
PříspěvekNapsal: 11 úno 2010 12:11 

Registrován: 27 úno 2009 13:24
Příspěvky: 91
Bydliště: Ústečák
Být tebou tak bych šel určitě do DE10,oproti 220ti má líbivější a příjemnější zvuk (membrána Mylar oproti titanu v 220)...Já taky potřebuji odposlechy a jelikož už mám Ciare/de10/me10 tak jdu znovu do toho,páč to za ty prachy hraje hodně slušně (a když to opatrně nakrmíš cca 300w zesíkem,tak klobouk dólů,to se Hubertovi povedlo),do velké dálky to už ale není ono,ale odposlech taky nemáš 15 metru od sebe.nevím jak hraje PD+DE10,ale mě se tam nelíbí ta chárka oproti ciare,kde je plochá a má větší citlivost...toť můj názor

_________________
Nádobíčko:2x Ciare/De10/Me10,2xSub MS SBF15 LF15G401,2x Sub15 15ps100,Qsc 2450,Tapco j-800,DBX223xl,Vestax Pmc280,Sl-1210Mk2,NI-Traktor Scratch Duo 2


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Odposluch/satelit
PříspěvekNapsal: 11 úno 2010 14:47 
Řádný člen

Registrován: 25 led 2010 21:57
Příspěvky: 1105
Kraj:
Delta12+de16+A7570u / Delta12LF+de250+A7570u

Můžeš si vybrat středovější/basovější
Do Ciare bych nešl - nemám důvěru ve značkách, které mi nic neříká a to že je PD prodává, nemusím rozvádět proč. Již tak levné ceny za tyto repráky znamenaj šileně nízkou nakupni cenu. Kvalita=cena stále plati.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Odposluch/satelit
PříspěvekNapsal: 11 úno 2010 17:31 

Registrován: 27 úno 2009 13:24
Příspěvky: 91
Bydliště: Ústečák
2 jmalyska:
Ono by jsi to měl jít nejdřív si poslechnout a pak říkat co si myslíš!!!a ona eminece delta12 není nějaký lepší zázrak oproti ciare,jedinej rozdil je v zatížitelnosti...

_________________
Nádobíčko:2x Ciare/De10/Me10,2xSub MS SBF15 LF15G401,2x Sub15 15ps100,Qsc 2450,Tapco j-800,DBX223xl,Vestax Pmc280,Sl-1210Mk2,NI-Traktor Scratch Duo 2


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Odposluch/satelit
PříspěvekNapsal: 11 úno 2010 18:57 
Uživatelský avatar

Registrován: 24 zář 2008 11:46
Příspěvky: 4330
Bydliště: Slaný
Taknějak. Prodance bych do toho zatahoval až v případě průšvihu, nikoli v případě vlastní neznalosti. PD12-150 je taky relativně méně známej, a jak pěkně za ty prachy hraje! Když se pak podívám na grafy měření s obyč deltou, slyšim ten nedobrej zvuk opravdu přímo očima.

_________________
We are not here because we're free, we are here because we're not free.

Líbí se Vám Web a fórum? Podpořte nás!


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Odposluch/satelit
PříspěvekNapsal: 11 úno 2010 19:59 
Řádný člen

Registrován: 25 led 2010 21:57
Příspěvky: 1105
Kraj:
Jerry píše:
2 jmalyska:
Ono by jsi to měl jít nejdřív si poslechnout a pak říkat co si myslíš!!!a ona eminece delta12 není nějaký lepší zázrak oproti ciare,jedinej rozdil je v zatížitelnosti...


Právě Ciare s 200W jsou do PA celkem k ničemu, s 200W utáhneš 50 lidí na svatbě max bez subu. Se suby ještě budiž. Kdo řekl jsem je neslyšel?


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Odposluch/satelit
PříspěvekNapsal: 11 úno 2010 21:29 
Uživatelský avatar

Registrován: 24 zář 2008 11:46
Příspěvky: 4330
Bydliště: Slaný
Notak kluci… schlaďte hlavy dobrou hudbou.
Faktem je, že jako hlavní aparát pro bigbeat není možno mít na vrchách slabé 200W 12” po jednom kuse na stranu. To je dostatečné tak na nějakej hudební podkres politické kampaně na náměstíčku malého města, nikoli však na koncert. Na druhou stranu na ty plesy, svatby, gril a pohraní s kámošema, či jako odposlech to použitelné je. Proto se to taky vyrábí a k tomu to asi slouží, takže je spíš potřeba se rozhodovat nikoli o tom, zda je reproduktor dobrý nebo špatný, ale jestli ho potřebuju,využiju , nebo potřebuju uplně jinej, silnější. To musí rozhodnout opět sám tazatel. Porušuješ Jirko svoje vlastní kodexy. Ten reproduktor je k ničemu jenom tobě. Ostatním profíkům umí sloužit královsky :-)

_________________
We are not here because we're free, we are here because we're not free.

Líbí se Vám Web a fórum? Podpořte nás!


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Odposluch/satelit
PříspěvekNapsal: 11 úno 2010 21:38 

Registrován: 30 srp 2009 14:41
Příspěvky: 56
Bydliště: Považská Bystrica
Kraj: SR - Trenčianský
Váham medzi http://prodance.cz/protokoly/delta12lf_ ... m25-25.pdf a http://prodance.cz/protokoly/p12-150+de10.final.pdf . Citlivosť či basy to je otázka :lol: ? Na halasitosť to bude asi rovnaké. Pri akej frekvencii treba deliť to PD ak by som to použil ako satelity? U toho selenia ma laka nižšia delička čiže by to malo mať zrozumiteľnejšie stredy. Mate ešte nejaké pro a proti čo by mi uľahčilo rozhodnutie?


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Odposluch/satelit
PříspěvekNapsal: 12 úno 2010 00:31 
Uživatelský avatar

Registrován: 24 zář 2008 11:46
Příspěvky: 4330
Bydliště: Slaný
dzjaro: jak jsem říkal - pokud nejde o blbého hluchého bubeníka, tak ber spíš PD nebo Ciare, Delta12LF na odposlech sice použít jde, ale nemá tam žádnou výhodu. Zatižitelnost samotná rozhodně výhoda není.

_________________
We are not here because we're free, we are here because we're not free.

Líbí se Vám Web a fórum? Podpořte nás!


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Odposluch/satelit
PříspěvekNapsal: 12 úno 2010 07:58 
Řádný člen

Registrován: 25 led 2010 21:57
Příspěvky: 1105
Kraj:
Však tak jak to popsal P.B. tak jsem to taky myslel :-)


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Odposluch/satelit
PříspěvekNapsal: 12 úno 2010 11:03 

Registrován: 27 úno 2009 13:24
Příspěvky: 91
Bydliště: Ústečák
2 jmalyska: Já vím přeci ,že to není žádné profi PA ale spíš Low-end ale na tohle použítí co to chce to je přímo za ty prachy lxs a narozdíl od ostatních sraček (rh,ohniš,scytek atd) to hraje.jasně je to jenom na malé akce a podle mě výhradně se subama.mě se líbí na ciare ,že má rovnou chárku a nemusí se tak dohánět EQ...
2 Dzajro:kdyby jsi byl ze severočeské metropole :lol: Ústí n/L tak by ani nebyl asi problém se u mě zastavit a poslechnout si to...

_________________
Nádobíčko:2x Ciare/De10/Me10,2xSub MS SBF15 LF15G401,2x Sub15 15ps100,Qsc 2450,Tapco j-800,DBX223xl,Vestax Pmc280,Sl-1210Mk2,NI-Traktor Scratch Duo 2


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Odposluch/satelit
PříspěvekNapsal: 12 úno 2010 11:41 

Registrován: 30 srp 2009 14:41
Příspěvky: 56
Bydliště: Považská Bystrica
Kraj: SR - Trenčianský
Tak ja to skúsim s tým PD+DE+ME10. Ďakujem za cenné pripomienky.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Odposluch/satelit
PříspěvekNapsal: 15 úno 2010 12:51 
Řádný člen

Registrován: 25 led 2010 21:57
Příspěvky: 1105
Kraj:
Ano, za ty peníze pořád lepší než značky, cos vypsal a milion dalších...
Osobně jsme nějaký čas hrával právě na delty12LF a do 50lidí bez subu se to dalo, ale více lidí=větší volume, na basech konečná, více ten reprák nedal, to jsem ho krmil 400W na bednu a ještě k tomu byla oproti original horně A8080 dána A7570u upravení výhybka (H.M.) aby to alespoň více hrálo dále před sebe, když už na basech slabší - taky jse s tím občas venku zvučil hasičské závody - mluvené slovo a s podporou subbasu celkem OK. Nyní ale mám 18" sub + 10"+2" na zvukovodu a ikdyž výkonem o polovinu slabší, citlivostí 2x tolik, takže to hraje více, lépe, dále //bohužel samotný vrch bez basu (subbasu) ani ránu//


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Odposluch/satelit
PříspěvekNapsal: 15 úno 2010 13:21 

Registrován: 30 srp 2009 14:41
Příspěvky: 56
Bydliště: Považská Bystrica
Kraj: SR - Trenčianský
To bude hlavne odposluch. Možo na nejaku menšiu akciu so subom ako satelit. Ide mi o to postaviť to aby sme mali cez čo cvičiť a predať bedne čo používame a postaviť niečo iné (láka ma 15ndl76+DE82+ME90)


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Odposluch/satelit
PříspěvekNapsal: 15 úno 2010 13:28 
Řádný člen

Registrován: 25 led 2010 21:57
Příspěvky: 1105
Kraj:
Láká Tě dobrá a hrající sestava :-)

Jako satelit se subwoofrem ano, proč ne, samotné bez subu to budeš na akci pro více jak 20 lidi docela trápit na basech a z parametrů bych mu moc dlouhé existence nedával...

Přece jenom to každý znáš zná, že slovo "občas" a "málo" je přesný opak - pravidelně a hodně takže podle toho raději dimenzovat aparát.

Jak to znám, během akce se furt přidává volume na odposlechu. Rada zvukaře, během přestávce zase zpátky stáhni odposlechy o -3dB, -6dB dle potřeby a dle toho, kolik si přidal.. Ušetříš si repráky, muzikantům uši a posluchačům zpříjemníš poslech...


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Odposluch/satelit
PříspěvekNapsal: 15 úno 2010 15:27 

Registrován: 30 srp 2009 14:41
Příspěvky: 56
Bydliště: Považská Bystrica
Kraj: SR - Trenčianský
Ja nezvučim skoro vôbec, je to pre kapelu ktorá sa zvučí sama a pojdu tam len spevy a klaves, možno gitara. Basov je za bednami vždy dosť.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 21 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 15 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron

© LuKyss 2005-2012 | ReproMania.NET & ReproObchod.cz



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group