Poslední návštěva: Právě je 19 dub 2024 16:26


Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 76 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Projekt 2.1 soustava, malé domácí PA.
PříspěvekNapsal: 10 lis 2011 02:01 
Uživatelský avatar

Registrován: 26 pro 2010 12:50
Příspěvky: 574
Bydliště: Rokycansko
Kraj: ČR - Plzeňský
Petře, neni škoda dělat tak malej sub? Já teď spíchnul subík s 18" 91dB ve 180 litrovej bedně a spokojenost :-)

_________________
Soundcraft SiEx3, Mackie DL1608, X32,SPL A394pw, IQ18b, Beyma SB18, odposlechy SPL, B@C 12CXT, EV ZLX12P, ZXA1 sub.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Projekt 2.1 soustava, malé domácí PA.
PříspěvekNapsal: 10 lis 2011 04:02 
Uživatelský avatar

Registrován: 23 zář 2008 23:59
Příspěvky: 3057
Bydliště: Praha-západ
Kraj: ČR - Středočeský
Při malé ploše je kulatý opravdu lepší, protože štěrbina má menší efektivní plochu, při větší ploše už žádnou výhodu nevidím. Důležité je aby štěrbina nebyla příliš úzká, u žádného z rozměrů bych nešel pod 4cm.

12TBX100 je jiný reprák než-li 12PS100 a stejně tak LF12G301 je jiný. 12PS100 bude bohužel chtít menší objem než LF12G301, to kvůli GD. LF12G301 je víc friendly pro větší objem a nižší ladění, což je pro takové použití velká výhoda. Ještě si s tím pohraju v simulacích a uvidíme a s finálním laděním si ještě pohraju už v hotové bedně.
LF12G301 se zdá pro tohle použití lepší, možná bych přemýšlel, zda právě ho nepoužít místo PSka...

_________________
Martin S. ::::: MS sound
http://ms-sound.cz


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Projekt 2.1 soustava, malé domácí PA.
PříspěvekNapsal: 10 lis 2011 12:03 
Uživatelský avatar

Registrován: 24 zář 2008 11:46
Příspěvky: 4330
Bydliště: Slaný
exxi: to je zajímavá otázka.
Jsem si ale jistý, že budu dělat násobně víc malých akciček (grilovačky, sport venku na hřišti, filmy, techno doma), a tam se vyplatí nižší cena a akceptovatelná velikost. Přece na rodinnou grilovačku nebudu tahat 18" basovku kterou neunesu, abych do ní pak pouštěl 3W, nebo je ohromoval tím, že to bez poklesu zaburácí 25Hz. To nedává smysl. Stejně všichni poslouchaj country :-(.
I větší audio ale jednou bude, jen to nebude nijak v dohlednu. Budu rád, že jaro-léto dodělám toto... Ono se řekne malá soustavička, ale hehe reproduktory 9000, zesilovače a materiál přes 10 000, bedny kolem 8000....

Martin: Do větších objemů se hrnout nechci. To je můj problém. Kdybych chtěl, vůbec bych nepřemýšlel o 12". Proto 12G301 nepůjde lépe využít. Taky jsem to zkoušel když jsi mi o tom řekl, a z důvodu téměř "potřeby" většího objemu, jsem od hledání jiných reproduktorů upustil.
Kulatého bassreflexu se ještě nevzdávám :-)

_________________
We are not here because we're free, we are here because we're not free.

Líbí se Vám Web a fórum? Podpořte nás!


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Projekt 2.1 soustava, malé domácí PA.
PříspěvekNapsal: 10 lis 2011 13:46 
Uživatelský avatar

Registrován: 23 zář 2008 23:59
Příspěvky: 3057
Bydliště: Praha-západ
Kraj: ČR - Středočeský
Větším objemem jsem myslel těch 55l. Podle rychlého nástřelu je v tomhle objemu na tom s GD mnohem lépe LF12G301. 12PS100 bude chtít menší objem. U LF12G301 mám ověřené že mu ten větší objem svědčí.

_________________
Martin S. ::::: MS sound
http://ms-sound.cz


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Projekt 2.1 soustava, malé domácí PA.
PříspěvekNapsal: 10 lis 2011 14:08 
Uživatelský avatar

Registrován: 26 pro 2010 12:50
Příspěvky: 574
Bydliště: Rokycansko
Kraj: ČR - Plzeňský
A jaký budeš mít zesíky? Moduly do aktivek?

_________________
Soundcraft SiEx3, Mackie DL1608, X32,SPL A394pw, IQ18b, Beyma SB18, odposlechy SPL, B@C 12CXT, EV ZLX12P, ZXA1 sub.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Projekt 2.1 soustava, malé domácí PA.
PříspěvekNapsal: 10 lis 2011 14:12 
Uživatelský avatar

Registrován: 23 zář 2008 23:59
Příspěvky: 3057
Bydliště: Praha-západ
Kraj: ČR - Středočeský
Já se Petra snažím dokopat, aby si nechal u Jožiho udělat Leachy, plus k tomu DSP modul Digisynthetic.

_________________
Martin S. ::::: MS sound
http://ms-sound.cz


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Projekt 2.1 soustava, malé domácí PA.
PříspěvekNapsal: 10 lis 2011 15:11 
Uživatelský avatar

Registrován: 24 zář 2008 11:46
Příspěvky: 4330
Bydliště: Slaný
V čem přesně to simuluješ? Ve WinISD mě to vyšlo tak, že pokud se reproduktory naladí na co nejpodobnější SPL (trošku divný způsob), tzn B&C 36l 42Hz, RCF 45l 45Hz, a také B&C 50l/43Hz , RCF 60l 45Hz,vychází GD pro B&C prakticky stejně. Nevím co si o tomhle přesně mám myslet.
Když tohle všecko vidím, tak se rozhodně nad 50l nehrabu, ale pořád mi vychází, že se stejnou SPL (tam kde mě to zajímá pod 80Hz) může hrát B&C v menší bedně, a o to mi jde.

exxi: ano, vypadá to, že jestli někdo nenavrhne nic rozumnějšího a levnějšího, budou leache + DSP.

_________________
We are not here because we're free, we are here because we're not free.

Líbí se Vám Web a fórum? Podpořte nás!


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Projekt 2.1 soustava, malé domácí PA.
PříspěvekNapsal: 10 lis 2011 15:41 
Uživatelský avatar

Registrován: 26 pro 2010 12:50
Příspěvky: 574
Bydliště: Rokycansko
Kraj: ČR - Plzeňský
Moduly MAD nebo Dexon nejsou kvalitní? Vůbec nemam představu, jak se kvalitativně pohybují.

_________________
Soundcraft SiEx3, Mackie DL1608, X32,SPL A394pw, IQ18b, Beyma SB18, odposlechy SPL, B@C 12CXT, EV ZLX12P, ZXA1 sub.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Projekt 2.1 soustava, malé domácí PA.
PříspěvekNapsal: 10 lis 2011 16:06 
Uživatelský avatar

Registrován: 24 zář 2008 11:46
Příspěvky: 4330
Bydliště: Slaný
exxxi: řekl bych spíš nepřesvědčivé. Chladit 800W v AB třídě (Ten nejsilnější modul dexonu) pár malými žebírky nevzbuzuje dojem solidnosti a psaného výkonu. MAD jednoduše neznám. Sinclair se o tom nezmiňoval moc pozitivně....

_________________
We are not here because we're free, we are here because we're not free.

Líbí se Vám Web a fórum? Podpořte nás!


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Projekt 2.1 soustava, malé domácí PA.
PříspěvekNapsal: 10 lis 2011 17:34 
Uživatelský avatar

Registrován: 20 zář 2009 12:01
Příspěvky: 100
Klasické AB v tak malé bedně o výkonu 800W bude potřebovat hodně dobré aktivní chlazení.Další věc jsou vibrace.Všichni solidní výrobci modulů do aktivních beden dodají k výrobku i protokol o vibračních zkouškách.
Zkoušel jsem modul hodně podobný tomu od Digisynthetic, cca po měsící provozu v aktivním monitoru se doslova rozpadl.Nekvalitní letování dřevěným ekocínem udělá své.
Postavit spolehlivou a výkonnou aktivku není zrovna lehké...

_________________
Petr Vinš
tel.: 721 281 678


Nahoru
Offline Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Projekt 2.1 soustava, malé domácí PA.
PříspěvekNapsal: 10 lis 2011 17:38 
Uživatelský avatar

Registrován: 23 zář 2008 23:59
Příspěvky: 3057
Bydliště: Praha-západ
Kraj: ČR - Středočeský
Simuluju v Bassboxu. Je třeba do simulace zahrnout i rozměry BR, což standartě BassBox nedělá, je třeba tuto možnost zaškrtnout, jak je to ve WinISD nevím.
U LF12G301 je vyzkoušené že větší objem je lepší, hraje to víc a líp. 12PS100 zas v takové bedně má nehezké GD. Dávám grafy, je tam porovnání LF12G301 a 12PS100 ve stejných bednách 55L jednou bassreflex 53Hz, podruhé 42Hz, plus poslední asi optimální bedna pro 12PS100, ta má oproti těm 55l bednám zredukovaný rozměr bassreflexu.
Příloha:
G301vsPS100.png


EDIT: Je to na doma, 300-400W pro sub bude úplně stačit a 100W pro satelity, i méně by stačilo pro ty satelity. Modul bude vzadu v oddělené krabici od pracovního objemu basáku.


Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory (obrázky, fotky, dokumenty). Pro zobrazení je vyžadována registrace. / You haven´t authorisation for browsing photos and attachment, please check in and sign on. / Du hast nicht Legitimation für ansehen Foto und Anlage, bitte registriere dich.

_________________
Martin S. ::::: MS sound
http://ms-sound.cz


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Projekt 2.1 soustava, malé domácí PA.
PříspěvekNapsal: 10 lis 2011 17:45 
Uživatelský avatar

Registrován: 24 zář 2008 11:46
Příspěvky: 4330
Bydliště: Slaný
No, tady bych podotknul, že počítám s oddělovací přepážkou od zadní komory basovky. Nechtěl bych nechat přímo působit ty vibrace na zesilovače. Možná tak na trafa...
Nejradši bych si to celé zaletoval/přeletoval sám, ať mám jistotu. Číně už nevěřím ani popel. Pokud by byl chladič přes celou zadní stěnu basovky (nevím kolik to může stát, uvažme slušný panel 30x45 čísel), mohlo by to jít uchladit, obzvláště když očekávám spíš provoz pod 50% výkonu.
Každopádně Nic slušnějšího než Aldax nebo Leach moduly jsem nenašel.

Martin S.:
Ano, tak nám to simuluje dost jinak. Když už jsi v tom, mohl bys v bassboxu udělat to samé porovnání RCF LF12G301 55l 42Hz proti B&C 12PS100 45l a 40Hz, a prásknout to zas sem?

_________________
We are not here because we're free, we are here because we're not free.

Líbí se Vám Web a fórum? Podpořte nás!


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Projekt 2.1 soustava, malé domácí PA.
PříspěvekNapsal: 10 lis 2011 23:39 
Uživatelský avatar

Registrován: 26 pro 2010 12:50
Příspěvky: 574
Bydliště: Rokycansko
Kraj: ČR - Plzeňský
Mě se líbí od MADu 301čka, která má mít 300w na stredobas a 100w pro vyskac, delicka 1800HZ. Ale jestli to ten výkon dává reálně, těžko říct.

_________________
Soundcraft SiEx3, Mackie DL1608, X32,SPL A394pw, IQ18b, Beyma SB18, odposlechy SPL, B@C 12CXT, EV ZLX12P, ZXA1 sub.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Projekt 2.1 soustava, malé domácí PA.
PříspěvekNapsal: 11 lis 2011 00:22 
Uživatelský avatar

Registrován: 24 zář 2008 11:46
Příspěvky: 4330
Bydliště: Slaný
Tenhle model už nějako nemůžu na netu najít, každopádně jsem našel nula kladných hodnocení, takže tudy cesta bohužel nepovede. Na 400W satelity by to mohlo být zajímavé, ale také pouze pokud jde spíš o low-cost. Bojim bojim :-)

_________________
We are not here because we're free, we are here because we're not free.

Líbí se Vám Web a fórum? Podpořte nás!


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Projekt 2.1 soustava, malé domácí PA.
PříspěvekNapsal: 11 lis 2011 02:11 
Uživatelský avatar

Registrován: 23 zář 2008 23:59
Příspěvky: 3057
Bydliště: Praha-západ
Kraj: ČR - Středočeský
Takový modul je stejně na dvě věci, když už se dělí středobas / driver aktivně, tak to chce digitál a ne jen analog s pevnou dělící frekvencí a maximálně s nastavením úrovně. To dobře odladěná pasivní výhybka udělá víc práce...

LF12G301 mi vychází asi jako nejlepší volba mezi 12" PA pro domácí použití. Byla to dobrá volba, a to jsem to před několika lety, kdy jsem je vybíral, zas tak moc neřešil, nicméně jsem se myslím trefil úplně bezvadně.
Tady je ta simulace jak jsi chtěl. Červená LF12G301, zelená 12PS100. Bassreflexy jsou tak aby vycházeli stejně dlouhé (LF12G301 trubka o průměru 120mm, u 12PS100 100m trubka).


Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory (obrázky, fotky, dokumenty). Pro zobrazení je vyžadována registrace. / You haven´t authorisation for browsing photos and attachment, please check in and sign on. / Du hast nicht Legitimation für ansehen Foto und Anlage, bitte registriere dich.

_________________
Martin S. ::::: MS sound
http://ms-sound.cz


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Projekt 2.1 soustava, malé domácí PA.
PříspěvekNapsal: 14 pro 2011 03:52 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 24 zář 2008 13:55
Příspěvky: 6248
Bydliště: White Hill - Prague
Kraj:
Já si myslím že jediná možnost jak se dostat ke kvalitnímu a dlouhodobě spolehlivému výsledku je vykašlat se na všechny ty komerční nesmysly a udělat si to sám, nebo to zadat někomu ke komu mám důvěru. Aktivní dělení má jistě své klady, ale když tak s processingem, jelikož to umožňuje zvolit na středobas a výšku zesilovače z různou preferencí parametrů. Na basovou sekci to pak může být zesilovač výkonnější ale nemusí to být vyloženě nějaký rychlík, případně to může být můstek (dají se v tom najít určité výhody - například klidový proud x tepelné ztráty), na výšky může být méně výkonný ale s větším klidovým proudem a hlavně rychlejší (když už tu byla řeč o Jožiho modulech tak například Leach All-in-one MK2 - na jejich webu to nemá ale je to ta novější verze od tohoto http://zosilnovace.eu/ZosilonovacHifi250W.htm , na SE to někde bude, případně MK3, ta nebyla ani na SE ale mluvili jsme o tom). Pokud by na basech došlo z nějakého důvodu došlo k limitaci zesilovače výškové sekce se to netýká. Problém je že takový digitální processing nebude žádná levnota a to z toho prostého důvodu co všechno se tam děje. Je to v podstatě celkem složitý stroj a je tam tedy mnoho možností jak signál kvalitativně domrvit. V okamžiku, kdy si nelze dopřát takovéto vysoce kvalitní řešení (tím spíše chceme-li to používat i doma) bych se raději přiklonil ke kvalitně provedené pasivní výhybce. Ta signál sama o sobě nemrví je-li kvalitně navržena. Problém je pak ale zase v hmotnosti. Přeci jen cívky na basovou sekci a pro takový požadovaný výkon nebudou žádní drobečci. Tedy mají-li být provedené tak aby nebyly brzdou.

Tak už jsem tu verzi MK2 našel
http://svetelektro.com/modules.php?name ... start=1575
Na druhou stranu je otázka zda ta rychlost nemůže být i na závadu. Doma to až tak nevadí ale aby se tam venku nedostal nějaký fakt svinec z něčeho a nemělo to negativní vliv na stabilitu. no, to už si musí každý promyslet sám.

Na basy pak SPDčko od Sinclaira. Existuje i SPD800 ale není v ceníku - Sinclair si ponechává právo takový modul dodat pouze vybraným jedincům kteří ví co činí a nejeví náznaky debility. A nebo se opět domluvit na něčem s Jožim.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Projekt 2.1 soustava, malé domácí PA.
PříspěvekNapsal: 14 pro 2011 13:06 
Uživatelský avatar

Registrován: 24 zář 2008 11:46
Příspěvky: 4330
Bydliště: Slaný
Hezké žes mi sem napsal a oživil diskusi.
Už už se chystám nějak po Novém Roce dát dopaďous ten OPampův upgradovaný TW, a z beden jistě zbydou dvě ARN tusíšm 226-7/8,. Tátovi tam místo toho prdnu něco továrního v aktivu, ale jen 2.0. O tom jsme se už bavili...

Teď k té 2.1 soustavě:
Bude to dlouhá cesta. Vím co chci zvukově, ale nevím přesně, jak se k tomu dopracuju.
Rozhodně nepůjde o komerční záležitost. Některé věci udělám lépe a na některé se zas úplně vykašlu, a každý mi nějakou tu pro mě nepodstatnou chybku vytkne....

Teď jsem si třeba nasimuloval 12TBX100 ve 34l co jsem měl původně, a zněl skvěle (jen bylo málo spodních basů), a GD je tam naprosto strašné. Když si to uvědomím, tak to asi není jeden z těch parametrů, za kterými bych se musel hnát. Nebo alespoň ne tak, jak třeba popisoval Martin.

Dělení bude možná pasivní, a na něj ještě processing. Na basech se processingu vůbec nebojím, ten Digisynthetic co jsem měl to zvládal krásně. O vrchách ještě nějaké pochybnosti mám, ale asi to stejně s tím jejich modulem zkusím, protože hmotnost a cena jsou též podstatné. Prostě není možné, aby mě malé 2.1 stálo 50 litrů. To by nemělo smysl to vůbec dělat, a koupil bych aktiv RCF za velmi podobnou cenu.
Krmení ještě není definitivně rozhodnuto, ale Leach připadá v úvahu zatím jako nejrozumnější možnost č1. Až nastane čas, jistě to s Jožim proberu, a něco bysme dali dokupy. víc než 200W rozhodně nahoru nepotřebuju, i se 100W bych se uskromnil, a SPD600 na basy(prý problém uchladit pasivně) by byl takový ten "akorát luxus" :-)

_________________
We are not here because we're free, we are here because we're not free.

Líbí se Vám Web a fórum? Podpořte nás!


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Projekt 2.1 soustava, malé domácí PA.
PříspěvekNapsal: 14 pro 2011 18:25 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 24 zář 2008 13:55
Příspěvky: 6248
Bydliště: White Hill - Prague
Kraj:
U toho Leacha pozor. Pokud se mluví o Leachu je tím myšlena původní originální konstrukce. Jenže od té doby vzniklo veliké množství modifikací původní koncepce takže když řekneš jen Leach je to poněkud zavádějící. Například tu Jožiho verzi co jsem linkoval jsem sice neslyšel, ale podle toho jak je to udělané věřím že to bude zvukově dost jinde oproti originálu. Proto by bylo dobré mluvit o nějaké konkrétní verzi.

K tomu processingu - ono se to projeví všude na zvuku, záleží na tom kde to má slabiny. Možná bych měl nápad nebo to spíš ber jen jako takovou informaci která by se ti možná mohla hodil. před lety mě někdo upozorňoval na jakési francouzské stránky, kde parta nadšenců vzala šrotoidního Behringera DCX2496 (tedy pokud dobře pamatuju - fakt jsou to leta), v podstatě ho oholila až na procesor (protože to je něco co si normální člověka doma neudělá) a obestavěla ho kompletní novou analogovou částí na slušné úrovni. Výsledek byl ten že za solidní peníz to mělo být někde úplně jinde a nejslabším článkem byl výkon vlastního procesoru, který zvládal jen omezené množství řekněme efektů. Pokud bys moc těch nastavení nepotřeboval možná by to byla cesta jak se za přijatelný peníz dostat k rozumnému zvuku. Mě by to ostatně také zajímalo. Otázka je jestli by si byl ochotný se v tom hrabat nebo se s někým domluvit kdo ti to udělá. Možná by to Jožiho mohlo zajímat a udělat to podle dokumentace (která na těch stránkách byla) jako zakázkovku. Link jsem si někam uložil (nevím kam) ale rychlejší to asi bude vygooglit. Ber to jen jako nápad.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Projekt 2.1 soustava, malé domácí PA.
PříspěvekNapsal: 14 pro 2011 18:39 
Uživatelský avatar

Registrován: 23 zář 2008 23:59
Příspěvky: 3057
Bydliště: Praha-západ
Kraj: ČR - Středočeský
V plánu je použít DSP modul od Digisyntheticu, který prodává Seco, stojí kolem dvojky, není tam třeba měnit součástky. Behringer se může jít zahrabat.
Jinak co se pasivního dělení týká, tak u subwoofer to půjde těžko. Ono vůbec mi pasivní dělení basů (u třeba nějaké to hifi 3pásmo) přijde jako naprostá zhovadilost. Basák se má odříznout nízko (do 150Hz a pořádně strmě (alespoň 3. řád) , což samozřejmě vyžaduje aby nad tím byl středobas, který bude schopný na ten basák navázat, což je u 3pásma s hifi repráka asi nemožný.

_________________
Martin S. ::::: MS sound
http://ms-sound.cz


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Projekt 2.1 soustava, malé domácí PA.
PříspěvekNapsal: 14 pro 2011 20:23 
Uživatelský avatar

Registrován: 24 zář 2008 11:46
Příspěvky: 4330
Bydliště: Slaný
Thales: Jistě, kterou verzi a konstrukci zvolit, to ještě budu probírat s jožim…
Dělám s digitálem a SMT prakticky denně, tam problém není, ale nechci se v tom zas tak vrtat, rád bych čas použil jinak, a ten Digisynthetic nebyl zvukově vůbec špatně. Nejdřív to vyzkouším a pak se uvidí co dál. Názor se dá vždycky změnit.

Ruku na srdce – Pro hi-fi použití by basovka měla být jen jakýsi efektový box, a všechno by měly zvládat přední reproduktory.
Pokud jde o menší 2.1 složené z citlivého PA osazení, už je jasné, že to nejde splnit, a nějaké “co by se mělo nebo nemělo” už pozbývá své platnosti. Jde to jen postavit tak, aby to vadilo co nejméně.
Naštěstí nám v tom pomůže DSP, takže bych se nebál satelity pustit k 50Hz, naladit skoro samostatně tak, aby se moc netýraly, a basovku pak doladit k tomu.
To je můj pocit a názor. Naštěstí na to je čas, Nejdřív začnem stavbou satelitů, počítám v únoru nebo jak bude mít Martin čas, a poté podle volných peněz teprve budu řešit krmení, takže ještě bude do té doby co řešit a vymýšlet.
Rád si vyslechnu názory každého z Vás.

_________________
We are not here because we're free, we are here because we're not free.

Líbí se Vám Web a fórum? Podpořte nás!


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 76 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

© LuKyss 2005-2012 | ReproMania.NET & ReproObchod.cz



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group