Poslední návštěva: Právě je 04 kvě 2024 16:14


Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 5 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Repas satelitů, výhybky, nové osazení, napište názor...
PříspěvekNapsal: 13 dub 2009 19:09 
Uživatelský avatar

Registrován: 12 dub 2009 17:31
Příspěvky: 48
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Dobrý den, Vlastnil jsem Aparát osazený TESLA ARM 9308 a výskou D210Ti, konstrukce na fotce níze: jedna tesla nám odešla, použit nepříliš vhodný zesilovač. Rozhodl jsem se aparát Repasnout nečim novým, a jako milovník konstrukce od megatonu jsem se rozhodl tam dát Deltu 15/Deltu 15LF.
Prosím o radu který z těchto repro je vhodnější? plánuju v léťě subby, takže by to nahrávalo spíše Deltě-15, ale na druhou stranu pro použiťí samostatných satelitů v malých místnostech by ta LF delta zahrála asi lepší bas ne? V Ozvučnici byla výhybka HP na výskový driver, bohužel jsem nezjistil hodnotu. Problém je že Ta tesla ARM hrála od 50hz-5Khz, Delta hraje do 3.5-4Khz(podle verze) tak mám trocvhu strach aby byla pokrytá všechna pásma. ale tu horní výhybku změřim ve škole oscilákem ale starost mi dělá v bedně menší otvor (něco jako ozvučnice) - repro jsem kupoval z druhé ruky takze nevím jestli je to sériová výroba a jestli je odladěno ale myslím že je, ale prosím o radu co si počít s novým osazením? Děkuji moc za radu a přikládám foto ozvučnice.
Příloha:
repros 019.jpg
Příloha:
repros 021.jpg



Další můj dotaz směřuje při osazení novým reprem, jestli použít výhybku a omezit ho zespoda ? třeba na 60Hz? Nebo to nechat časem až na aktivní výhybce a nechat to hrát od frekvence kterou hraje...?

Poznámka na okraj: Cpát do toho budeme signál ze zesilovače vlastní výroby včetně všech ochran 2x250W@8Ohm.


Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory (obrázky, fotky, dokumenty). Pro zobrazení je vyžadována registrace. / You haven´t authorisation for browsing photos and attachment, please check in and sign on. / Du hast nicht Legitimation für ansehen Foto und Anlage, bitte registriere dich.

_________________
2xMegaton EM151, 2x200W@8Ohm, 50mW Laserworld green, 2x1KW strobo vybojka, Antari F80Z, 2xDflex15" horn, Reloop RTX 4.5, Numark DMX2050, Serato Vinyly, Sennheiser HD435 http://acrewsound.ic.cz


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Repas satelitů, výhybky, nové osazení, napište názor...
PříspěvekNapsal: 13 dub 2009 19:20 
Administrátor
Uživatelský avatar

Registrován: 23 zář 2008 23:01
Příspěvky: 2775
Bydliště: Brandýs nad Orlicí
Kraj: ČR - Pardubický
Ahoj,

takže začněme popořadě. Dostala se k tobě bývalá bedna od tesly, více info o ni nalezneš tady - ARS6580. Píšeš, že máš k dispozici Selenium D210TI, zvukovod podle fotky vypadá na klasiku HM25-25. Výhybku pro Eminence DELTA 15 (i LF) s D210Ti by měla být včetně schémátka k dispozici. Pokud by jsi měl zájem, mohl bych ti ji vyrobit.

Já měl stejnou sestavu jako by jsi chtěl ty, s Deltou 15LF (projekt zde) a opravdu to na menší zvučení stačí bez potřeby subu. Ovšem středy nejsou takové jako u DELTY 15 (ne LF).

Takže tady se rozhodnout, zda satelity které budou potřebovat suby a budou mít mírně lepší střední pásmo, nebo zvolit basovější satelity s trochu horšími středy. Je to vždy něco za něco, otázka kompromisu.

Otvor v ozvučnici by měl být bassreflex, ale čert ví na kolik Hz je naladěn.

Omezení zespodu obstarává subsonický filtr, který bývá u zesilovače. Tento filtr omezuje kmitočty například pod 30Hz.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Repas satelitů, výhybky, nové osazení, napište názor...
PříspěvekNapsal: 13 dub 2009 22:01 
Uživatelský avatar

Registrován: 12 dub 2009 17:31
Příspěvky: 48
Bydliště: Jablonec nad Nisou
paráda dík moc za odpoved, kompromis ted resim, ten bassreflex asi nechám žít, uvidíme co se s tím stane po osazení tou deltou. hrát to bude, a lepší než stavet novou ozvučnici. Ta výhybka by mela fungovat v obou kusech repra, tedy spis jen v jednom, takže ji az tak neschánim jen se mi ji nepodarilo dohledat. díky za info. A nevis jaké jsou vlastnosti té Delty LF pokud bude omezena aktivni vyhybkou se subama treba na 120-160Hz ? Nebude pak tak zatizena pro stredni frekvence ne? ale ta citlivost rozdíl 3dB je docela znat..:( prostě velké dilema.

_________________
2xMegaton EM151, 2x200W@8Ohm, 50mW Laserworld green, 2x1KW strobo vybojka, Antari F80Z, 2xDflex15" horn, Reloop RTX 4.5, Numark DMX2050, Serato Vinyly, Sennheiser HD435 http://acrewsound.ic.cz


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Repas satelitů, výhybky, nové osazení, napište názor...
PříspěvekNapsal: 13 dub 2009 22:04 
Uživatelský avatar

Registrován: 12 dub 2009 17:31
Příspěvky: 48
Bydliště: Jablonec nad Nisou
btw ta bedna zrejme byla nekim predelana, vyskac je tam opravdu 210Ti :) zvukovod asi klasika, nevim jak s kobercema jestli si ji nekdo potahoval sam, protoze to celkove vypada relativně nově a zachovale. Konecny nazor teda: neresit vyhybku a dat tam deltu-15 a kaslat na bassreflex? ono by to asi moc ani neslo resit, leda ten bassreflex zalepit kusem desky lepidlem silikonem a mit to jako uzavrenou ozvucnici..

_________________
2xMegaton EM151, 2x200W@8Ohm, 50mW Laserworld green, 2x1KW strobo vybojka, Antari F80Z, 2xDflex15" horn, Reloop RTX 4.5, Numark DMX2050, Serato Vinyly, Sennheiser HD435 http://acrewsound.ic.cz


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Repas satelitů, výhybky, nové osazení, napište názor...
PříspěvekNapsal: 17 dub 2009 04:01 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 24 zář 2008 13:55
Příspěvky: 6248
Bydliště: White Hill - Prague
Kraj:
Já bych se rozhodoval podle toho jestli si někdo dal při výměněn těch původních ARV za D210 tu práci a odladil pro to výhybku (neboli hraje to v rámcimožností dobře) a nebo to tam prostě nějak nabastlil a na skutečné odladění se vyprdfnul a hrálo to nic moc nebo vyloženě blbě. za předpokladu odladěné výhybky by stálo za to ten původní ARM nechat opravit. předopkládám ýže jeho kmitací systém bude až na former shodný se současným ARA389 a pak by ti tuto opravu provedl za zajímavou částku sám výrobce TVM-acoustic (kontaktuj je) což je nástupnické organizace Tesly Valašské Meziříčí která ten reproduktor vyrobila. Taková oprava vyjde mnohem levnějí než nákup nových repro a protože ten reproš není vůbec špatný pak se to prostě musí vyplatit. Pokud to ale hrálo na prd už dřív pak máš opět dvě možnosti - oprava repra s odladěním nové výhybky a nebo nové osazení. Hlavně se nenech zmášst příkonem těch původních ARM. To je ještě dle staré normy a reálně vydrží více (za předpokladu správného zacházení). Naopak repra eminence aniž bych je chtěl jakkoliv pomlouvat je třeba uvedený povolen příkon brát dosti s rezervou. Tudíž pokud to osadíš nějakou levnou Eminencí, což si měl asi v plánu, tak si výkonově nijak zvlášť nepomůžeš. Promysli to. Znovu upozorňuju že oprava původního repra klidně i s odladěním nové výhybky vyjde levněji.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 5 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

© LuKyss 2005-2012 | ReproMania.NET & ReproObchod.cz



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group