Poslední návštěva: Právě je 05 kvě 2024 00:22


Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 8 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Subwoofer X1 by Rog Mogale
PříspěvekNapsal: 07 črc 2009 10:21 

Registrován: 07 črc 2009 10:11
Příspěvky: 2
Zdravim , som amater co sa tyka audiotechniky.... ale kedze mam kapelu a riesim problem s koncertnym ozvucenim barovych a terasovych priestorov kvoli financiam rozmyslam nad domacou vyrobou. Na nete som nasiel kompletny plan basovej ozvucnice celkom zaujimaveho tvaru.... preto sa chcem spytat, ci uz nahodou nema niekto skusenost s takymto boxom, resp. aky je vas nazor na tuto konstrunkciu.
Příloha:
x1a.jpg


Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory (obrázky, fotky, dokumenty). Pro zobrazení je vyžadována registrace. / You haven´t authorisation for browsing photos and attachment, please check in and sign on. / Du hast nicht Legitimation für ansehen Foto und Anlage, bitte registriere dich.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Subwoofer X1 by Rog Mogale
PříspěvekNapsal: 07 črc 2009 11:56 
Uživatelský avatar

Registrován: 23 zář 2008 23:59
Příspěvky: 3057
Bydliště: Praha-západ
Kraj: ČR - Středočeský
X1 je dobrá konstrukce, jedná se o bandpass, hraje hodně nízko. Ovšem jedná-li se o živou hudbu tak bych bandpass nedoporučoval, mají spíš takový zahuhlaný zvuk. Záleží taky co hrajete za musiku, obecně na živou musiku bych doporučil bassreflex nebo hornflex.
Napiš co hrajete za musiku, jaké jsou požadavky, pak můžeme něco vymyslet, ale to se zatím bavíme jen o basech, je třeba řešit celý aparát.

_________________
Martin S. ::::: MS sound
http://ms-sound.cz


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Subwoofer X1 by Rog Mogale
PříspěvekNapsal: 08 črc 2009 12:06 

Registrován: 11 kvě 2009 10:42
Příspěvky: 59
X1-ky mam monetalne v drzeni 4 kusy a jsem maximalne spokojeny. Ja je ovsem pouzivam k uplne jinym ucelum. Vzdy je to reprodukovana tanecni hudba. Jak rikame u nas Bomby-Rany. Na tohle se to hodi skvele. NA zive hrani se obecne nedoporucuje ale sam jsem to nikdy nevyzkousel. Do malych prostor je to jako s kanonem na komara. Dve X1 v malem klubu dokazou vyrobit ohromny tlak. Zvuke je podle mne velmi dynamicky. Je to ale dost velka a tezka bedna, takze to neni na caste noseni. Osobne bych doporucil dva nejake hezke patnactipalce, treba sub15 s 15ps100.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Subwoofer X1 by Rog Mogale
PříspěvekNapsal: 08 črc 2009 14:01 

Registrován: 07 črc 2009 10:11
Příspěvky: 2
No hrame taky progressive styl, nieco ako Opeth :) .... nechem aby vysledny zvuk bol prebasovany ale zasa chem aby tam ostala ta mohutnost zvuku pre dany styl hudby...
hmmm co sa tyka apratu , tak mam moznost zohnat satelity / 1x15" celestion 500W , 1x1" selenium 120W / ku ktorym by som si chcel vyrobyt subwoofery. takze ked ta X1-tka nieje vhodna pre moje umysli .... co by ste mi odporucili? keby pouziem klasicky box s bassreflexom a reproduktorom priamo orientovanym do priestoru aky by mal mat asi vykon aby nezaostaval za tymi satelitmi?


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Subwoofer X1 by Rog Mogale
PříspěvekNapsal: 11 črc 2009 12:21 

Registrován: 27 úno 2009 13:24
Příspěvky: 91
Bydliště: Ústečák
2 Jawis:ty suby15 s 15Ps100 mám 2 ks a jsem s nima spokojenej,hrajou nízko a pěkně masíroujou nohavice :lol: ale myslím si že na ven to chce jinou konstrukci.Do menšího klubu to je ale super!Chtěl bych stavět další dva kousky,ale napadlo mě jestli nezkusit postavit něco jako Megaton ND215!myslíte že to zahraje víc/líp než 4ks sub15.To Ndčko má hodně velkou citlivost ale zase nevm jestli hraje tak nízko jak sub15.Ta bedna je postavená výhradně pro tento typ repra (15N401),nebo se dá použít i LF15G401/L15P400/LF15G400/X..Pořádně ani nevím jakou maj výhodu repra s NdFeb magnetem :cry:

_________________
Nádobíčko:2x Ciare/De10/Me10,2xSub MS SBF15 LF15G401,2x Sub15 15ps100,Qsc 2450,Tapco j-800,DBX223xl,Vestax Pmc280,Sl-1210Mk2,NI-Traktor Scratch Duo 2


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Subwoofer X1 by Rog Mogale
PříspěvekNapsal: 11 črc 2009 20:30 

Registrován: 05 říj 2008 09:26
Příspěvky: 569
Bydliště: Trenčín
Kraj: SR - Trenčianský
ND215 je obyčajný bassreflex. Pri stavbe 4ks SUB15 s rovnakým reprom a ladením docieliš skoro ten istý zvuk. Výhoda 4ks SUB15 bude väčšia pružnosť systému, potrebuješ len dve basovky, zoberieš len dve...


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Subwoofer X1 by Rog Mogale
PříspěvekNapsal: 13 črc 2009 07:50 

Registrován: 11 kvě 2009 10:42
Příspěvky: 59
Já bych se té 15ps100-ky nebál. Sice píše že to chce provozovat i venku, ale na terasách apod, takže nečekám, že bude chtít aby to hrálo 100m před sebe. A zdvojit to jde vždycky.
Ohledně těch Nd magnetů. Obecně je to materiál, který má oproti klasickému feritu mnohem hustší magnetické pole. Resp. k dosažení stejného mag. toku a intenzity mag. pole jako při použití feritu stačím mnohem méně Nd. materiálu. To vede na mnohem menší magnety a ve finále úsporu hmotnosti měniče. U poctivých 18-ti palců může být úspora hmotnosti až 7 kg na reprák, takže bedna se dvěma 18" je ve finále až o 14 kg. lehčí.

To o čem se ale moc nemluví je ztráta intenzity mag. pole v závislosti na teplotě, která se při velkých příkonech bezesporu projeví. Intenzita při ohřátí na 80°C klesá o 30 - 40 % (po ochladnutí se pochopitelně vrací zpět) To se ale v datasheetech, propagujicích moderní repra nedočtete.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Subwoofer X1 by Rog Mogale
PříspěvekNapsal: 13 črc 2009 10:15 
Uživatelský avatar

Registrován: 24 zář 2008 11:46
Příspěvky: 4330
Bydliště: Slaný
A kde se to dočtu nějak techničtěji, s měřením?
Na Prodance je to taková nejasná diskuse, lidi tam haněj neodym, ale to , že porovnávaj 3" cívkovej neodym se 4" cívkou hovadskýho feritu o třídu vejš, to už jim je jedno...
Totéž bude o aplikaci. Kritičtější aplikace, jako jsou horny, kde je snížená nebo zamezená výměna vzduchu sice nahraje na lepší absolutní výsledek feritu, ale když tedy zamezíte principielní funkci chlazení neodymového reproduktoru, tak co čekáte? Adekvátní měřené porovnání jsem ještě nikde neviděl. Stejně tak bych to neviděl s tepelnou kompresí samotného materiálu.
On si o tom ale každý mluví jak chce. Na Speakerplans se někdo kasal, jak Beyma neodymy díky "super cooling system patented technology", kterou ovšem nikomu ani náznakem nesmí přiblížit, uchladí svoje repráky asi uplně stejně jako kterýkoli konkurenční ferit, a vešketé konkurenční neodymy nechá daleko za sebou. Žádné testy, měření, zkrátka planá slova. Planá slova jsou i ta naše, protože reálná data nemáme žádná

_________________
We are not here because we're free, we are here because we're not free.

Líbí se Vám Web a fórum? Podpořte nás!


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 8 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

© LuKyss 2005-2012 | ReproMania.NET & ReproObchod.cz



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group