Poslední návštěva: Právě je 23 dub 2024 20:41


Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvek: 1 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Postrehy, skúsenosti a cenné rady.
PříspěvekNapsal: 15 lis 2013 15:20 
Uživatelský avatar

Registrován: 21 zář 2009 20:37
Příspěvky: 190
Bydliště: Ersekjurvar
Kraj: SR - Nitrianský
Čau takže ako každý piatok sedím za pc klikám si v exceli a pozerám čo beriem večer na akciu.
Dnešná akcia bude v KD maňa idem hrať oslavu 50tku pre cca 150ludí. Nejako to zvládnem.
Jak na to ? Tak viem že na Máni je dosť veľký kulturák a zároveň 150 ľudí je číslo na to aby som bral už dodávku .

takže poďme na to. ideme do skladu . čo tu máme ? je tu toho dosť aj na topfest pomaly.
čo vziať aby toho nebolo zbytočne moc, ale aby to aj stačilo . takže prvé budú bedne. čo brať ?
pri poslednej akcii sa mi osvedčili JBL SRX 700-722 na stranu jeden a do stredu pódia jednu JBL SRX 700-728s. oki bedne máme naložené (sú to mrchy....) čo ďalej ? koncáky . nechcem brať veľké racky kde sú 4 I-techy od crowna. Nápad padol skúsiť mini rack v ktorom je Tapco J-2500 a DBX driverack PA. Nad nimi je namontovaný jeden malý alesis mix pult 8 kanálový. bude stačiť :)

zvuk by bol .

a teraz prehrávače + mix ? alebo konzolu a noťas ? - beriem konzolu ušetrím 3 kufre na CD.

ok...... to by bolo kočky . ideme ďalej svetlo čo zobrať ? budem brať rampy ? nieeee.... beriem dve derby svetlá jedného kvanta a dva ojrolajt skenery. stačilo by.
_________________________________________________________________________________

Iné postrehy. Používajte nejako inak farebné káble, mikrofóny a vlastne techniku ktorú necháte na pódiu keď ozvučujete. fakt to oceníte keď nebudete musieť riešiť že vám potiahli mic a podobné serepetičky. keď sme boli hrať v plnej zostave to znamená .
8x JBL SRX 728S
4x JBL SRX 722
4x JBL SRX 725
Konce:
4x Crown Itech 6000
4x Crown Itech 4000
odposluchy 8x JBL SRX 712
MIX souncraft SI compact 32ch
full svetlá všetko proste, tak sme zistili že ahá dva mikrofóny shure beta a jeden beyerdynamics sú proste preč. a o kábloch ani nehovorím asi dohromady 30 metrov kábla zmizlo . od vtedy mám vždy kolegu na pódiu a používame výhradne len naše veci takže si z pódia nič neberú muzikanti . len si prinesú nástroje napichajú a hrajú


začal som používať reflexné žlté pásky na káble olepil som každý kábel asi na 50 cm úsekoch a viem že je môj . tak isto mic. komplet prestriekané telá sú reflexnou žltou v spreji a za lakované . zaujímavo to vyzerá komentujú mi ľudia .

Ako zastreliť človeka ? páni to bolo ale zaujímavé používame Hand Made dymostroj s výkonom 10kw /4 čiže 4 trysky každá na 2,5kw špirále . raz sa stalo že jedna tryska bola asi uvoľnená a tlakom keď som fúkol vystrelila na týpka . ten keby že stoji o 10 cm vedľa tak to netrafí strom ale oko. . .



ešte bacha na svetlá sú to svine . keď vám 25kg vážiaca rotačná hlava buchne po hlave jak vám ju kolega natáča keď stojíte na rebríku pod ňou a programujete ju, je bezpochyby najlepšie. Hlavne keď dopadnete do náručia čistého asfaltu :D


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvek: 1 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron

© LuKyss 2005-2012 | ReproMania.NET & ReproObchod.cz



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group