Poslední návštěva: Právě je 07 kvě 2024 11:23


Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 22 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: 3-pásmo výběr reproduktorů
PříspěvekNapsal: 20 led 2015 22:40 
Uživatelský avatar

Registrován: 16 led 2015 22:31
Příspěvky: 183
Bydliště: Bystré
Kraj: ČR - Pardubický
Zdravím, mám v plánu si udělat sloupové třípásmovky. Líbí se mi hlubokotónové http://www.bsacoustic.cz/hlubokotonove- ... /wpu1505x/, středotónové http://www.bsacoustic.cz/stredove-repro ... 196/6w16p/ a vysokotónové http://www.bsacoustic.cz/vysokotonove-r ... +60/st200/. Ale jsem jenom začátečník, tak bych uvítal rady jestli je tahle sestava vůbec vhodná a jestli má někdo s těmito reproduktory osobní zkušenosti.Chtěl bych to používat pro domácí účely, ale občas třeba na nějaké akci.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: 3-pásmo výběr reproduktorů
PříspěvekNapsal: 21 led 2015 09:20 
Uživatelský avatar

Registrován: 20 lis 2008 10:59
Příspěvky: 899
Kraj: SR - Košický
3-pasmové bedne sa v súčasnej dobe už príliš nerobia. Zvolené reproduktry by asi zrejme nefungovali optimálne, lebo stred je málo citlivý. Pokiaľ trváte na 3-pásme tak jeden z mála projektov je stavebnica od DAN http://www.danacoustic.sk/download/E/D15.htm , no sú tam repra Eminence, čiže nebude to žiadna sláva no ani bordel.
Veľa záleží aj od toho, akým zosilom to bude živené, pdľa toho treba aj vybrať meniče, zbytočne ich nejako predimenzovívať. Pokial ste do toho ochotný investovať toľko čo tie repra stoja dokopy, tak sa dajú vybrať už pomerne slušné komponenty.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: 3-pásmo výběr reproduktorů
PříspěvekNapsal: 21 led 2015 11:31 
Uživatelský avatar

Registrován: 16 led 2015 22:31
Příspěvky: 183
Bydliště: Bystré
Kraj: ČR - Pardubický
Toho jsem se přesně bál toho středu a kdyby jsem sehnal nějaký, který by měl aspoň 95-97dB, tak ten už by se dal použít ? Já bych právě chtěl, aby to mělo hodně dobrý zvuk, tak jsem přemýšlel i o hodně dobrým Hi-Fi, ale táhne mě to spíš k PA. A na poprvé bych do toho hodlal dát nějakých 25000-30000,- se zesilovačem. A neměl by jste ještě něco jiného krom tej stavebnice, když jste řikal, že to nebude žádná sláva s tím zvukem ? A dal bych tak max. 8500,- na bednu nepočítám v tom vyhýbky.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: 3-pásmo výběr reproduktorů
PříspěvekNapsal: 21 led 2015 12:32 
Uživatelský avatar

Registrován: 16 led 2015 22:31
Příspěvky: 183
Bydliště: Bystré
Kraj: ČR - Pardubický
Koukal jsem se na tyhle dva http://www.dexon.cz/katalog/reproduktor ... onovy.html a http://www.dexon.cz/katalog/reproduktor ... onovy.html
Vadí, když jsou od jiné značky ?


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: 3-pásmo výběr reproduktorů
PříspěvekNapsal: 22 led 2015 01:20 

Registrován: 20 led 2009 23:43
Příspěvky: 1745
Jestli fakt chceš PA 3 pásmo, kup si něco takovýho: http://eshop.prodance.cz/nd374-lak/d-97808/
To je v reprácích tak 8500 na bednu. Pochybuju, že to ty budeš schopnej odladit lépe a zároveň levněji...
Doporučoval bych ti v tvém případě nebláznit a postavit si něco komorního, normálního (~2p+sub)...

djmayo píše:
3-pasmové bedne sa v súčasnej dobe už príliš nerobia.
Ale dělají, ale dělají! :P Např. kolem střeďáku RCF MR8N301 v horně H6000, k tomu nějakej 1.4" a pod to se dávají citlivé 2x12" (a ještě suby pod, samozřejmě), ale není to prdel odladit, každopádně pak je výsledek na papíře mohutnej přitom relativně kompaktní bedna. Já slyšel origo kramperovu verzi a hrálo to po čertech dobře.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: 3-pásmo výběr reproduktorů
PříspěvekNapsal: 22 led 2015 14:31 
Uživatelský avatar

Registrován: 23 zář 2008 23:59
Příspěvky: 3057
Bydliště: Praha-západ
Kraj: ČR - Středočeský
Ono dnes není moc dobrý důvod proč mezi středobas a výšku cpát přímovyzařující 6" či 8", který bude sestavu výkonově brzdit. Dnes jsou k dispozici jiné repráky a "klasické" 3pásmo s přímovyzařujícím středem a tweeterem či malým driverem opravdu nemá význam. Moderní drivery dovolují mnohem nižší dělení a zároveň mají dostatečný rozsah na vysokých frekvencích. Takže bez problémů pokryjí pásmo, kde se používala ta 6"(8") a tweeter. Například drivery se 4" cívkou dovolují dělení pod 1kHz, například zde je takový driver použit.

A když už 3pásmo, tak se používají středy na zvukovodu, který zajistí konstantní směrovost a zvýší účinnost reproduktoru. Dělení obvykle není řešeno celopasivně, ale minimálně v bi-ampu. středy jsou schopné hrát zhruba od 350Hz a pasivní dělení na těchto frekvencích je vcelku problematické, tudíž zde se obvykle používá aktivní dělení. Například toto, zde je použití zmíněný MR8N301 s hornou H6000.

_________________
Martin S. ::::: MS sound
http://ms-sound.cz


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: 3-pásmo výběr reproduktorů
PříspěvekNapsal: 22 led 2015 16:56 

Registrován: 20 led 2009 23:43
Příspěvky: 1745
To děláte i tenhle druh zvěrstva?! Pěkně, pěkně :)

Co to je "planar waveguide" a jak se to projeví? Přiznám se, že jsem to slyšel poprvé, až když jsem narazil na tuhle konstrukci...


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: 3-pásmo výběr reproduktorů
PříspěvekNapsal: 22 led 2015 18:29 
Uživatelský avatar

Registrován: 23 zář 2008 23:59
Příspěvky: 3057
Bydliště: Praha-západ
Kraj: ČR - Středočeský
Planar waveguide není nic jiného, než to že se stěna, s reproduktorem zapustí, přidá to něco na citlivosti a zmenší rozsah k vyšším frekvencím, v zásadě jde o bandpass. Není to nic neobvyklého. EAW KF650, RCF H1315, H1312, Megaton ND374 používají také také planar WG pro LF pásmo.

_________________
Martin S. ::::: MS sound
http://ms-sound.cz


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: 3-pásmo výběr reproduktorů
PříspěvekNapsal: 22 led 2015 20:50 
Uživatelský avatar

Registrován: 16 led 2015 22:31
Příspěvky: 183
Bydliště: Bystré
Kraj: ČR - Pardubický
A co si myslíte, že by bylo lepší koupit si kvalitní Hi-Fi nebo PAčka ? Jak jsem řikal, tak jsem jenom začátečník a moc o tom nevim. Chci aby to měli hodně kvalitní zvuk, ale aby to zahrálo i dost nahlas, tak vůbec nevím. Ale nechci do toho vrazit majlant max. nějak těch zmíněných 30000.Podle toho co tady píšete bych radši šel do Hi-Fi...


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: 3-pásmo výběr reproduktorů
PříspěvekNapsal: 22 led 2015 22:20 
Uživatelský avatar

Registrován: 23 zář 2008 23:59
Příspěvky: 3057
Bydliště: Praha-západ
Kraj: ČR - Středočeský
To spíš záleží na co to chceš používat. Hifi je jen domácí poslech a při nějaké té "akcičce" je dost pravděpodobně odpálíš. Naopak PA můžeš používat tak i tak. I hifi bedny se staví z PA reproduktorů. Problém jsou však rozdílné požadavky na design. Hifi je kus nábytku, kdežto u je třeba mobilita, ochrana reproduktorů atd...
Takže chceš-li s tím dělat nějaké akce tak PA, nicméně vzhledem k tomu, že nemáš zkušenosti, je lepší koupit hotový výrobek, ale 30tis je docela málo. Vešli by se tam sice nějaké plastové aktivky, třeba něco z řady ART od RCF. Ale nepřijde mi to úplně vhodné na doma, jelikož aktivky, díky tomu, že driver není tlumen pasivní výhybkou, více šumí, což doma může rušit. A vypínač na zadní panelu, není zrovna taky nejpohodlnější, což by tedy šlo pořešit prodlužkou s vypínačem, nebo tak něco na ten způsob.
Já ti třeba můžu dodat kvalitní 15"+1"(2" VC) za 14387Kč/ks. K tomu třeba iNuke3000DSP, nebo nějaký bazarový zesilovač. iNuke by byl ideální díky tomu DSP, aby se mohl snadno naekvalizovat spodek, ale to jde pořešit i jinak. S nějakými kabely k tomu jsi lehce pod 40tis...

_________________
Martin S. ::::: MS sound
http://ms-sound.cz


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: 3-pásmo výběr reproduktorů
PříspěvekNapsal: 23 led 2015 16:38 
Uživatelský avatar

Registrován: 30 kvě 2013 14:35
Příspěvky: 18
Kraj: SR - Trenčianský
No neviem neviem ci by som ho hned tlacil MS Sound verim ze su skvele ale myslim si ze pre zaciatocnika je dost dat 28k za boxy. Keby som bol na jeho mieste asi by som zvolil em151 viem ze ma svoje chyby ale na zaciatok je to fajn. Inak tu na fore su celkom zaujimave boxy http://www.repromania.net/forum/viewtopic.php?f=18&t=6070 .
Ako zosilnovace by som urcite nasiahol hned po crown , QSC (financie) ale asi by som sa pozrel po t amp ta 2400, mozno qsc gx 5 , alebo nieco bazarove a casom by som siahol po crest cpx2600 .

Za gramatiku sa ospravedlnujem .


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: 3-pásmo výběr reproduktorů
PříspěvekNapsal: 23 led 2015 18:24 
Uživatelský avatar

Registrován: 16 led 2015 22:31
Příspěvky: 183
Bydliště: Bystré
Kraj: ČR - Pardubický
Tak já jsem jenom ve fázi plánování. Sestavovat bych to začal až tak nejdřív v září. A chtěl bch si to sestavit sám, protože tím chci nabrat právě nějaký zkušenosti a kdyby jsem něco nevěděl, tak mě pomůže otec ten s tím má taky nějaký zkušenosti. Jako já bych do toho klidně dal těch 40 000,-, ale tady je problém, že jsem na střední, takže si nemám moc šanci vydělávat, ale kdybych to sehnal, tak není problém.A těch 40 000,- to by bylo úplně se vším ? A předpokládám, že by to bylo 2-pásmo, ale jestli si řikal, že to není moc dobrý do toho cpát střeďák, tak budiž ;) A radši bych dělal ty PA, ale ještě se uvidí jak to všechno bude...


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: 3-pásmo výběr reproduktorů
PříspěvekNapsal: 23 led 2015 21:50 
Uživatelský avatar

Registrován: 23 zář 2008 23:59
Příspěvky: 3057
Bydliště: Praha-západ
Kraj: ČR - Středočeský
EM151 je už docela stará ohraná věc a myslím, že by bylo už na čase se posunout od EM151 dál. A pokud jsou na to peníze, tak je to rozhodně lepší, než začínám na tom nejlevnějším a pak to prodávat a kupovat něco lepšího, vyjde to ve výsledku na víc.

Těch 40tis máš za bedny (ano 2pásmo, něco jako toto, tohle je ovšem vyšší model s 1,4" driverem) a zesilovač a nějaké kabely k tomu. Asi by se hodila k tomu nějaká zvukovka (předpokládám, že jako zdroj budeš používat notebook), či nějaký DJ midi kontroler, nevím zda chceš jen něco pustit a dál se o to nestarat, nebo chceš dělat DJe. To se ale dá už pořídit docela levně, třeba bazarové. Já nedávno koupil za 1200Kč zvukovku E-MU 0404USB, je to starší kousek, který se už nevyrábí, má ale 196kHz vzorkovací frekvenci, což je pro mne ideální na měření, jede bez poklesu ke 40kHz. Dnes taková zvukovka vyjde nejlevněji kolem 7tis. Nicméně to by se do rozpočtu 40tis také vlezlo. Ještě by se asi hodili stativy pro reproboxy, ty se dají koupit zhruba za 1500Kč.

_________________
Martin S. ::::: MS sound
http://ms-sound.cz


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: 3-pásmo výběr reproduktorů
PříspěvekNapsal: 24 led 2015 00:34 
Uživatelský avatar

Registrován: 16 led 2015 22:31
Příspěvky: 183
Bydliště: Bystré
Kraj: ČR - Pardubický
Tak prozatím jsem nic podobnýho neplánoval, ale třeba se něco v budoucnu naskytne, tak proto bych docela rád ty PA. Zatím bych to měl spíš tak, že si něco pustím a nestaral bych se o to, takže by mě stačila nějaká obyčejná zvukovka co mám doma, ale až by byly prachy, tak bych se určitě poohlídnul po lepší, protože takhle má maximální vzorkovací frekvenzi jen 48kHz. A ty stativy bych třeba taky koupil časem. A jaký by byl nejlepší materiál pro ty PA ? A co u tý zvukovky znamenají ty kHz ?


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: 3-pásmo výběr reproduktorů
PříspěvekNapsal: 24 led 2015 00:59 

Registrován: 20 led 2009 23:43
Příspěvky: 1745
Tady je každá rada drahá. Doporučuju hodně, hodně a HODNĚ studovat, poslouchat, zkoušet, abys vůbec věděl základní věci; abys vůbec věděl, co chceš, než vyhodíš 40k...


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: 3-pásmo výběr reproduktorů
PříspěvekNapsal: 24 led 2015 01:10 
Uživatelský avatar

Registrován: 16 led 2015 22:31
Příspěvky: 183
Bydliště: Bystré
Kraj: ČR - Pardubický
Proto zítra jedu s kámošem ohledně tohodle do České Skalice ;) A právě proto si několik měsíců předtím zjišťuji věci, aby jsem neudělal hovadinu. A všem děkuji za každou radu ;)


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: 3-pásmo výběr reproduktorů
PříspěvekNapsal: 24 led 2015 14:48 
Uživatelský avatar

Registrován: 23 zář 2008 23:59
Příspěvky: 3057
Bydliště: Praha-západ
Kraj: ČR - Středočeský
Vzhledem k tomu, že většinou stejně nahrávky s větší vzorkovací frekvencí než je těch 48kHz, tak tohle nemá smysl řešit. I spousta profi náčiní - digitální mixy, DSP... pracují jen s 48kHz. I když si tedy myslím, že by těch 96kHz mohl už být jako standart, i ten blbej Behringer má u iNuke DSP s 96kHz, nicméně není...

_________________
Martin S. ::::: MS sound
http://ms-sound.cz


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: 3-pásmo výběr reproduktorů
PříspěvekNapsal: 24 led 2015 18:39 
Uživatelský avatar

Registrován: 16 led 2015 22:31
Příspěvky: 183
Bydliště: Bystré
Kraj: ČR - Pardubický
A z jakýho materiálu by bylo nejlepšího udělat ty PA ?


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: 3-pásmo výběr reproduktorů
PříspěvekNapsal: 24 led 2015 18:46 
Uživatelský avatar

Registrován: 23 zář 2008 23:59
Příspěvky: 3057
Bydliště: Praha-západ
Kraj: ČR - Středočeský
Tisíckrát omílaný téma, hledej trochu a nečekej, že dostaneš všechny informace naservírovaný na stříbrném podnosu.

_________________
Martin S. ::::: MS sound
http://ms-sound.cz


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: 3-pásmo výběr reproduktorů
PříspěvekNapsal: 24 led 2015 19:12 
Uživatelský avatar

Registrován: 16 led 2015 22:31
Příspěvky: 183
Bydliště: Bystré
Kraj: ČR - Pardubický
To je jasný, ale jak jsi říkal, že u Hi-Fi je to většinou kus nábytku (co tak čtu tak je to často MDF), ale aby to nebylo tak těžký, tak by bylo vhodný něco jiného a jak tady čtu ty Projekty PA, tak tam dost lidi používaj právě to MDF, tak přemýšlím, že bych to postavil taky z toho. :)


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 22 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

© LuKyss 2005-2012 | ReproMania.NET & ReproObchod.cz



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group