Poslední návštěva: Právě je 24 dub 2024 14:12


Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 5 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Sestava pro určitý zesilovač
PříspěvekNapsal: 24 pro 2015 15:25 

Registrován: 23 pro 2015 23:49
Příspěvky: 4
Kraj: ČR - Olomoucký
Zdravím mám tyto dva zesilovače:

MONO : http://www.toa.jp/products/amplifiers/a ... 24_uk.html

a STEREO : http://www.hifi-tower.co.uk/Hollywood-I ... _i1429.htm

A teď k mému problému potřeboval bych doporučit nějákou sestavu kterou by tyto zesilovače utáhly. Na mono zesilovač bych nejspíš zapojil subwoofer a na ten stereo satelitní repro. Zdrojem hudby by byl mixážní pult. Co se týká ceny nevadila by mi klidně stavba beden vlastních na určité repro, záleží co by vyšlo líp. Díky za jakékoliv rady. Jsem tomto oboru celkem nováček. Mělo by to být na menší akce jako jsou oslavy zahradní párty a kluby.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sestava pro určitý zesilovač
PříspěvekNapsal: 24 pro 2015 21:18 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 31 říj 2011 19:11
Příspěvky: 5957
Kraj: SR - Trenčianský
To starý téma v hifi sekci jsem Ti smáznul, jelikož máš tady nový a zde se může psát k věci.
Já osobně sice vím, co bych si asi postavil, kdybych potřeboval nějaký úplný low-cost PA, ale nebudu s tím provokovat lépe zasvěcené... :)


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sestava pro určitý zesilovač
PříspěvekNapsal: 24 pro 2015 21:36 

Registrován: 20 led 2009 23:43
Příspěvky: 1745
No žádnej hit to není, ale na kalby to bude v pohodě. A kolik na to máš rozpočet, co od toho čekáš a jak to má být velké? Čím větší a citlivější ty bedny uděláš, tím hlasitější to budeš mít i s těmi 100W na kanál. Třeba já se jako satelity rozhodnul pro kompaktní a levné 8"+1", přitom skvěle hrající, které mi odladil právě Unicorn, a které jsou na těch 100W v pohodě provozovatelné. Jako sub lze použít leccos, čím větší plocha membrány a objem ozvučnice, tím to půjde níž a citlivějš a vice versa. Záleží s čím se chceš tahat, taková lehká neodymová 15" v bassreflexu je vcelku příjemná záležitost a dá se vejít do 80 litrů objemu s rozsahem už od 40Hz, jen takový repráky nebejvaj moc levný :)


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sestava pro určitý zesilovač
PříspěvekNapsal: 28 pro 2015 16:11 

Registrován: 23 pro 2015 23:49
Příspěvky: 4
Kraj: ČR - Olomoucký
Zkuste mi něco navrhnout. Něco co využije výkon zesilovačů a bude příznivý poměr cena/výkon. a nějáký subbwoofer co bude mít výraznou basovou linku.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sestava pro určitý zesilovač
PříspěvekNapsal: 28 pro 2015 18:00 
Uživatelský avatar

Registrován: 20 lis 2008 10:59
Příspěvky: 899
Kraj: SR - Košický
Satelity Eminence Beta8 alebo Beta10 + DT150 Prípadne ak nevadia väčšie bedne tak Ciare COD alebo PD P12-150(ten asi už nezoženieš) v kombinácii s B&C DE10 a ME10 vyjde skoro na ten istý peniaz a hrá čosi lepšie. Prípadne hodne citlivé sú B&C Speakers 10PE26 + DE250 + RCF H100 alebo v 12" verzii B&C Speakers 12HPL64 + DE160 + Megaton A1160u len tam je cena čosi vyššia.

Subbas Selenium 15PW5 v 4ohm prevedení prípadne Eminence Delta15LF alebo B&C 15PS76 v 4 ohm prevedení aby sa využil výkon toho zosilu čím viac. Prípadne siahnuť až po 18" v 4 ohm prevedení z lacnejších sa dá zohnať Selenium WPU1809 či B&C 18PS76 samozrejme 18" subbas už nie je dobre kombinovať s 8" satelitom.

Potenciál tých bdení tie zosily nevyužijú no to je asi to najlacnejšie čo je rozumné na PA stavať.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 5 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

© LuKyss 2005-2012 | ReproMania.NET & ReproObchod.cz



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group