Poslední návštěva: Právě je 19 dub 2024 13:46


Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 26 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Fane Collosus 15"
PříspěvekNapsal: 20 pro 2015 20:06 

Registrován: 25 lis 2015 19:40
Příspěvky: 19
Bydliště: Valašské Království
Kraj: ČR - Zlínský
Zdar chlapi. Mam moznost koupit 3 pasma osazene - 15" bass -Fane Colossus 15B 400W, stred 8" nejaky Zomax 100W a nahore Eminence APT-80 40W. Vyhybka 12dB, kompenzace impedance basu, volitelne zatlumeni vysky s ochranou zarovkou. Jelikoz se v tom moc neorientuju, tak vubec nevim co popis vlastnosti vyhybky vlastne znamenaji. Cena je necelych 5litru za jednu bednu. Co vy na to? Chci to pouzivat na ozvuceni diskoteky do mensich prostor, rekneme max 50 lidi.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Fane Collosus 15"
PříspěvekNapsal: 20 pro 2015 22:32 
Uživatelský avatar

Registrován: 26 pro 2010 12:50
Příspěvky: 574
Bydliště: Rokycansko
Kraj: ČR - Plzeňský
Je to drahej smejd a vyhozeny prachy. Za trochu vic penez muzes mit aktivky od thomanna, at uz 12 Monpro nebo 15MonPro a bez tahani zesiku. Nebo pasivku Electrovoice zlx12.

_________________
Soundcraft SiEx3, Mackie DL1608, X32,SPL A394pw, IQ18b, Beyma SB18, odposlechy SPL, B@C 12CXT, EV ZLX12P, ZXA1 sub.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Fane Collosus 15"
PříspěvekNapsal: 21 pro 2015 19:21 

Registrován: 25 lis 2015 19:40
Příspěvky: 19
Bydliště: Valašské Království
Kraj: ČR - Zlínský
Ty MonPro asi ne, kdyz se nedaji postavit. Muj problem je, ze nemam jak porovnat, jestli mi bude stacit 12" nebo 15" bass. Pak si myslim, ze z duvodu, ze hraju prevazne rockovou muziku, je pro mne zrejme nejvhodnejsi 3 pasmo. Libily by se mi pasivky

http://www.thomann.de/cz/jbl_jrx_225.htm

ale nejsou tam stredy, tak nevim. Zas si rikam, ze JBL je asi dokonalost sama a zabyvat se absenci stredu je u teto znacky zbytecne. Dal bych do toho neco mezi 10-15 litru. Zesak bych poridil casem, zatim mam k dispozici svuj 2x70W z receiveru Sony na male mikro party, nebo si pujcuju DAP Palladium Vintage 500, tusim 2x270W..

Takze nabizene bazarove sestavy s Fane Colossus 15 urcite nebrat? Rad bych slysel nazor jinych znalcu..


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Fane Collosus 15"
PříspěvekNapsal: 21 pro 2015 19:48 

Registrován: 20 led 2009 23:43
Příspěvky: 1745
Jestli tím chceš ohlušovat až 50 lidí, tak to udělej pořádně. Kdo má bejt zvědavej na nějakou jebku s APT honěnou receiverem. Uši máme jenom jedny! :evil:

Ty JBL nemusí bejt úplně špatný, ale nedělám si iluzi, že za tyhle prachy to je ojebaný (nejsou detaily: měření, zapojení, vnitřek). Za 10 litrů na bednu už se snad sežene něco rozumnýho. Spíš bych se poohlíd třeba po nějakejch Megatonech (2.5 pásma s 2x12" budou bohatě stačit) příp. něco tady od Martina S.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Fane Collosus 15"
PříspěvekNapsal: 21 pro 2015 21:24 

Registrován: 25 lis 2015 19:40
Příspěvky: 19
Bydliště: Valašské Království
Kraj: ČR - Zlínský
Hehe, chapu, ale proto to zkoumam. Priznam se ze jsem z toho megatonu kapku zmaten. Na Prodance je stavebnice za necelych 8tis
http://www.prodance.cz/emc2122-kit.html
nebo cela sestava
http://www.prodance.cz/emc2122-lak.html
To jsme ale ponekud nekde jinde davat 30 litru za dve bedny. To urcite neklapne. Takze navrat k JBL?

Martin S je kdo?
Aha, uz chapu. Muj rozpocet je max 15 litru za dve bedny, abychom si rozumeli. Proto patram po bazarech.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Fane Collosus 15"
PříspěvekNapsal: 22 pro 2015 10:02 

Registrován: 25 lis 2015 19:40
Příspěvky: 19
Bydliště: Valašské Království
Kraj: ČR - Zlínský
Obavam se, ze Martin S, jakozto stavitel spickovych a drahych veci, se z logickych duvodu nebude zabyvat mymi pozadavky. Takze v tuto chvili bych byl velmi rad, kdyby se tu nasel nekdo, kdo by mi mimo forum sem tam poradil nad vyberem nejakych bazarovek kterych je mraky. Zatim to vypada, ze se budu drzet sestav, ktere v basech disponuji od min. 2x12" do 2x15". System dvou satelitu a subwooferu zavrhuji. Podle toho co jsem si tady precetl, naladit 3pasmovou vyhybku neni zadna prdel a tak tedy se budu drzet 2pasmoveho provedeni. Jeste teda nevim, jestli jit i do 1x18" basu nebo jestli se vyrabi 17" nevim. Ale to uz asi pak bude o velkych objemech, mobilite a taky cene. Dik za vase nazory.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Fane Collosus 15"
PříspěvekNapsal: 22 pro 2015 11:38 
Uživatelský avatar

Registrován: 23 zář 2008 23:59
Příspěvky: 3057
Bydliště: Praha-západ
Kraj: ČR - Středočeský
Za 15tis nelze koupit dvě slušné bedny, je to na hraně za jednu. Ty levné JBL, jsou jen a jen předražené sračky. JBL už jen parazituje na dobré pověsti. Chtít slušné 3pásmo za tyto prachy je taktéž utopie. 2pásma se zdvojeným středobasem mají také několik neduhů a čím levnější bedna, tím se to samozřejmě projevuje více, je to sice možná cesta, nicméně taky nelze říci, že nejlepší.
Zkus sehnat třeba bazarové Yamahy S115V, je to sice taky jebka, ale docela se to dá poslouchat. Na disko pro 50lidí zdvojený středobas myslím nepotřebuješ. Nebo ještě něco došetřit a vzít aktivní RCF ART 312-A, je to sice "jen" jedna 12", nicméně nehraje to vůbec málo.

_________________
Martin S. ::::: MS sound
http://ms-sound.cz


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Fane Collosus 15"
PříspěvekNapsal: 22 pro 2015 14:41 
Uživatelský avatar

Registrován: 26 pro 2010 12:50
Příspěvky: 574
Bydliště: Rokycansko
Kraj: ČR - Plzeňský
Ostatne, za desitku mas par bazarovych EM151. MonPro jdou stavet samozrejme normalne, jako jine bedny. Tomu koaxialu je jedno, jestli je na bok nebo nastojato.

_________________
Soundcraft SiEx3, Mackie DL1608, X32,SPL A394pw, IQ18b, Beyma SB18, odposlechy SPL, B@C 12CXT, EV ZLX12P, ZXA1 sub.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Fane Collosus 15"
PříspěvekNapsal: 22 pro 2015 22:57 
Uživatelský avatar

Registrován: 20 lis 2008 10:59
Příspěvky: 899
Kraj: SR - Košický
Fane colosus 15B je sam o sebe slušný repro, no hodí sa skôr do tlakového subbasu aj keď sa dá použiť aj ako stredobas, no ta kombinácia s 8"zomaxom a APT50 príde nevhodná.

Reproduktory čo sú určené na monitory by som na PA použil iba v krajnom prípade o to menej keby išli bez subbasu, keďže majú malý objem nejdú moc dole, lebo to je pri odpposluchu skôr nežiadúce.

Z pasívu by som odporúčil z lacných prípadne aj z druhej ruky aj spomínané Yamahy S115V alebo C115V (vnútri je to isté len iný dizajn), prípadne EM151 alebo DAN Raptor 152-500LF alebo 152-600, prípadne Taurus 152-1, The Box Achat 112, 115 prípade aj tie JBL JRX 115 resp. 125 celkom to aj hrá aj keď výškové repro je tam slabšie a keď sa to preháňa trak veľa nevydrží, ale celkovo , veľkosti bedne to hrá dosť málo. Poriadne pasívne bedne vyžadujú aj kvalitatívne podobný zosil napr EAV VFR159, veľmi slušne hrajú aj niektoré modely od Megatonu, len to je cenovo už dosť mimo.

Ak by si zvolil aktívne tak lacnejšie EV ZLX15P, dB Opera 715DX alebo RCF ART312A by malí byť v pohode na danú aplikáciu, z lepších napr. RCF ART715 ART735, , dB Opera 915DX, EV EKX-15P, ETX-15P... Nejakými super lacnými sa nemá zmysel zaoberať veľa vody nenamútia skôr to sú vyhodené peniaze, aj keď občas sa najde nejaký model čo sa podarí napr. Behringer Neo (už sa nerobia).


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Fane Collosus 15"
PříspěvekNapsal: 23 pro 2015 09:54 

Registrován: 25 lis 2015 19:40
Příspěvky: 19
Bydliště: Valašské Království
Kraj: ČR - Zlínský
Djmayo super dikes! Pak ze to nejde vyresit... Neco jsem pres noc objevil, neco obvolam a pak bych to tu vecer sepsal co by bylo teda k mani, pripadne i co to stoji. Teda pokud to nebude brano jako spam nebo vec k reseni pres SZ. :-)


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Fane Collosus 15"
PříspěvekNapsal: 23 pro 2015 17:34 

Registrován: 25 lis 2015 19:40
Příspěvky: 19
Bydliště: Valašské Království
Kraj: ČR - Zlínský
1. Slysel jsem tedy dnes rok stare Yamaha S115V, propiskal jsem je Android generatorem sinusu, ale bohuzel majitel disponoval zesilovacem pouze nejakych 200W, takze jsem basak nedokazal dostatecne vydrazdit... Ale nic nechrastelo a podobne. Techto S115V sestav je po bazarech vice, je z ceho vybirat. V podstate az na jednu vyjimku jsou okobercovane, jedna je v laku. Nevim, jestli ma vliv na zvuk i koberec, ktery je spise ochranou si myslim..?

2. Dale je k mani Megaton - EM151 a v nem puvodni veci - EM Delta15 + Selenium D220Ti - 400+80W s orig vyhybkou. Zajima mne proc je to teda Megaton, kdyz to ma cizi repro. Megaton pro tuto sestavu vyrabi pouze skelet? Jak je to?

3. Dalsim adeptem je skelet c.1 Yamaha S115V a v nem vymeneny bas za DAS 15B
http://www.dasaudio.com/en/p/15b-2/ a puvodni 2" vyskovy titan. Vyhybka je vymenena za nejakou RCF. Jakou presne nevim. Majitel pise, ze zvuk je meksi a otevrenejsi ve vyskach..

4. DAN Taurus 152D - tam je Eminence Delta 15LF 400W a JBL Selenium D220Ti, skelet v lakovane verzi.

5. Taurus 12" 400W/8ohm, model 1521.DA, 2 roky stary. Ale 12" je zrejme prilis malo...

Vsechny sestavy se pohybuji od 12 do 15tis KC (550EUR). Takze co teda vzit? Kdo bude vitez? Diky za vase nazory.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Fane Collosus 15"
PříspěvekNapsal: 23 pro 2015 18:23 
Uživatelský avatar

Registrován: 23 zář 2008 23:59
Příspěvky: 3057
Bydliště: Praha-západ
Kraj: ČR - Středočeský
Je naprosto běžné, že výrobce reproboxu nakupuje reproduktory u jiného výrobce nebo u více výrobců. Vývoj reproboxů a vývoj reproduktorů je trošku něco jiného, takže ne každý výrobce dělá obojí. Já si reproduktory také nevyrábím, ale kupuji od RCF či BC. Stejně tak EAW, L'acoustics, Nexo... nakupují od jiných výrobců a reproduktory si sami nevyrábí.
Yamaha je například osazená Eminencí.
Osobně moc nemám rád zvuk D220Ti, které je v EM151 a Taurusu 152D. Ty S115V sice nejsou žádný zázrak, ale na poslech mi to přijde vcelku příjemný. Předělaný S115V bych nebral, bůh ví co to tam nacpal, středobas od DASu, původní driver a výhybka RCF je dost zvláštní kombinace a jistě to k sobě nepatří.

Všechno co jsi tu vypsal za bedny, tak dávají nějaký smysl na tvoje použití, ovšem každému se líbí něco jiného, takže nelze zcela univerzálně poradit. Nebýt té D220Ti tak bych asi nejvíc prosazoval ty Taurusy. Tam ovšem také záleží jestli jsou s origo výhybkou nebo upravenou od Prodance. S origo výhybou to neskutečně rve uši. Samozřejmě výhybku lze předělat.

_________________
Martin S. ::::: MS sound
http://ms-sound.cz


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Fane Collosus 15"
PříspěvekNapsal: 23 pro 2015 18:47 

Registrován: 25 lis 2015 19:40
Příspěvky: 19
Bydliště: Valašské Království
Kraj: ČR - Zlínský
Jasne, takze ty Yamahy by se teda podle tebe vzit daly, nebyt driveru tak Taurusy. Diky. Zeptam se te, je na tech S115V neco, co by jsi na nich upravil pro moje ucely? Mam na mysli doladit vyhybku, dodelat ochrany a tak. Teda pokud tam zadne ochrany nejsou a vyhybka by si opravdu zaslouzila upgrade.. Az nejake 115 koupim, kuchnu vyhybku a necham ji zmerit. Ale predpokladam, ze zrejme presne vis co tam davaji.. :-)


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Fane Collosus 15"
PříspěvekNapsal: 23 pro 2015 19:58 

Registrován: 20 led 2009 23:43
Příspěvky: 1745
Vyhybka se neměří takhle. Stačí, když skoukneš schema a hodnoty (a samozřejmě, jestli jsou všechny součástky v cajku) a podle toho se dál rozhodovat, jestli to vzít nebo co s tím lze vymyslet v budoucnu.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Fane Collosus 15"
PříspěvekNapsal: 23 pro 2015 20:06 
Uživatelský avatar

Registrován: 23 zář 2008 23:59
Příspěvky: 3057
Bydliště: Praha-západ
Kraj: ČR - Středočeský
Já ochrany zásadně žádný nedávám, je to zvukokurvič a pokud je driver dostatečný dimenzovaný pro danou sestavu tak ochrany nejsou třeba. Kuchnutý jsem ty Yamahy neměl, jestli dat jsou nebo nejsou ochrany nevím, ani jsem to neměřil. jen vím, že jsou v tom osazené Eminence, což je ve všech Yamahách. Na ucho je ta bedna celkem OK. Nijak zvlášť bych se tím asi nezabýval, to nějak upravovat, to asi nemá moc smysl.

Jestli máš možnost, tak si poslechni i ty Raptory, třeba se ti budou líbit. Ono jak v těch Yamahách tak v Raptorech ty drivery za moc nestojí (což v těch levných bednách bude vždy problém), takže otázka co pro tebe bude zvukově akceptovatelnějšího.

_________________
Martin S. ::::: MS sound
http://ms-sound.cz


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Fane Collosus 15"
PříspěvekNapsal: 23 pro 2015 20:33 

Registrován: 25 lis 2015 19:40
Příspěvky: 19
Bydliště: Valašské Království
Kraj: ČR - Zlínský
Ano, vim ze merit civku ve vyhybce je z duvodu jeji frekvencni nervozity ponekud problematicke, ale myslel jsem tim zmerit aspon kondy a rezistory, pokud tam jsou. Omrknout civku opticky jestli neni prismahnuta izolace treba.. Co ten koberec, ma vliv?


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Fane Collosus 15"
PříspěvekNapsal: 23 pro 2015 21:21 

Registrován: 20 led 2009 23:43
Příspěvky: 1745
Koberec uvnitř? Nedával bych ho nikam...


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Fane Collosus 15"
PříspěvekNapsal: 25 pro 2015 13:29 

Registrován: 25 lis 2015 19:40
Příspěvky: 19
Bydliště: Valašské Království
Kraj: ČR - Zlínský
Nene, myslel jsem rozdily mezi lakem a kobercem z venku. Nicmene uz mam doma ty S115V pod stromeckem. Doufam, ze jsem nekoupil zajice v pytli.. mrknu co je tam za repro, nafotim vyhybku a hodim to sem pro info ostatnich pokud bude zajem. Mam tam vlezt od basaku nebo ze zadu? Nemam je ted u sebe abych se podival jestli se da zadni stena rozumne odsroubovat.
Jsem si jeste rikal, ze bych nejak vypucoval ten koberec. Zrejme vezmu kobercovy Karcher a opatrne s minimem vody to prejedu, doufam ze se mi to nerozklizi... :-)))


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Fane Collosus 15"
PříspěvekNapsal: 29 pro 2015 13:46 
Uživatelský avatar

Registrován: 23 zář 2008 23:59
Příspěvky: 3057
Bydliště: Praha-západ
Kraj: ČR - Středočeský
Rozdíl ve zvuku lak/koberec fakt neřeš, čistě teoreticky by se možná dal naměřit nějaký malý rozdíl, ale asi tak malý, že by se dal považovat za chybu měření.
Nevím z čeho to má udělaný skelet, jestli je už z překližky, tak nějaká vlhkost vadit nebude, pokud by to byla dřevotříska, tak bych byl opatrnější.

_________________
Martin S. ::::: MS sound
http://ms-sound.cz


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Fane Collosus 15"
PříspěvekNapsal: 29 pro 2015 15:27 
Uživatelský avatar

Registrován: 20 lis 2008 10:59
Příspěvky: 899
Kraj: SR - Košický
Od Yamahy som používal a deteilnejšie preskúmal S215V tie boli vyrobené s preglejky, výhybka vizeralá na oko seriozne spravená, HF driver bol Eminence PSD2002 akurát z nápisom Yamaha čiže nie až úplne najlacnejší aj keď z nižšej cenovej kategórie no s 2" membránov, čo k dvom 250W basakom chcelo ničo silnejšie (to by však bola bedňa inej cenovej kategórie), no pri jednom by som sa neobával.
Išlo s tým aj bez podpory subbasov zvučiť menej náročné (folklor, dychovka gospel a p.) akcie tak do 200 ludí v sále. Vonku to už chcelo po 2ks na stranu a samozrejme aj 8 subbasov na strane.

Predpokladám že v 115 je rovnaký basák aj výškač. Basáky su zákazkové Eminence u liatinovým košom, podobné ako Delta PRO 15A avšak s inou membránou. Odporučaný zosil by mal byť výkonu 400-500W rms na 8 ohm. Dokonca som aj našiel schému výhybky http://www.forum.poweraudio.ro/download ... &mode=view vizerá to tak že to má poistku pre HF.
Pokiaľ nie sú nijako upravované mali by hrať pomerne slušne, dokonca aj celkom basujú.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 26 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

© LuKyss 2005-2012 | ReproMania.NET & ReproObchod.cz



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group