Poslední návštěva: Právě je 19 dub 2024 20:38


Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 22 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: KV2 - fotky vnitřku
PříspěvekNapsal: 02 úno 2014 20:51 
Uživatelský avatar

Registrován: 23 zář 2008 23:59
Příspěvky: 3057
Bydliště: Praha-západ
Kraj: ČR - Středočeský
Koho by zajímalo jak KV2 vypadá zevnitř, může se podívat na fotky aparátu, který jsem tu měl na repas. Konkrétně VHD2.0, ES2.5, ES2.6 a VHD1.21.

http://ms-sound.cz/renovace-aparatu-kv2/

_________________
Martin S. ::::: MS sound
http://ms-sound.cz


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: KV2 - fotky vnitřku
PříspěvekNapsal: 02 úno 2014 21:05 

Registrován: 01 zář 2013 11:49
Příspěvky: 80
Kraj: ČR - Jihočeský
nádhera ;-)


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: KV2 - fotky vnitřku
PříspěvekNapsal: 02 úno 2014 21:31 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 10 srp 2011 10:57
Příspěvky: 479
Kraj: ČR - Ústecký
dobrá práce , sem zas o něco chytřejší nevěděl jsem ze krampera osazuje 18sound , škoda jen že v prodance sestavách sou uplně vynechaný určitě maj nějaký kandidáty do full range


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: KV2 - fotky vnitřku
PříspěvekNapsal: 02 úno 2014 21:36 
Administrátor
Uživatelský avatar

Registrován: 23 zář 2008 23:01
Příspěvky: 2775
Bydliště: Brandýs nad Orlicí
Kraj: ČR - Pardubický
Vynechaný úmyslně - konkurence. To víš že některé typy jsou velmi dobré, stejně tak jako Beyma...


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: KV2 - fotky vnitřku
PříspěvekNapsal: 02 úno 2014 21:40 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 10 srp 2011 10:57
Příspěvky: 479
Kraj: ČR - Ústecký
je mi to jasný , jejich mateřská značka je RCF a na tu si nikdo nemůže dovolit plivnout :) le kdyz se vratim ještě k těm sestavám tk mi přijde že dost stagnujou pár meření za rok a přitom se trh mění a nabídek je víc než dost ,škoda pro nas co si neumíme navrhnout svoje řešení


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: KV2 - fotky vnitřku
PříspěvekNapsal: 02 úno 2014 21:50 
Uživatelský avatar

Registrován: 23 zář 2008 23:59
Příspěvky: 3057
Bydliště: Praha-západ
Kraj: ČR - Středočeský
Určitě má 18sound zajímavé modely, nicméně nic, co by se nadalo nahradit RCF či BC. 18s se prý dost trhají závěsy.
Těžko se v sestavách na PD objeví něco s reproduktory, které neprodávají.

_________________
Martin S. ::::: MS sound
http://ms-sound.cz


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: KV2 - fotky vnitřku
PříspěvekNapsal: 02 úno 2014 22:20 
Uživatelský avatar

Registrován: 25 zář 2008 15:51
Příspěvky: 950
Bydliště: Holomóc-Mrsklesy
Kraj: ČR - Olomoucký
Pěkná práce Martine. Já na jednu stranu Kramperu obdivuju, protože toho hodně dokázal a má jméno i ve světě. Co mě ale výsostně sere je ten jeho "GURU" přístup, kdy všechno ostatní je póvl a jenom KV2 hraje skvěle. Ano. Některé tovární bedny renomovaných značek za nemalou sumu hrají opravdu špatně. Plochý zvuk, mrtvá bedna.... Nicméně to jeho prohlašování jak jsou jeho zesilovače jedinečný, jak se staví ke vzorkování a jak jsou bedny jedinečný.... Hraje mu to dobře, ale to je asi tak vše. Jednu dobu u něj jeden známý pracoval a prej je to super chlápek, nicméně některý věci už mu moc vlezly do hlavy a není to s ním úplně jednoduchý. Hlavně jeho synáček je prý pohroma.

Mimochodem když jsi to měl takhle vykuchané, asi jsi nedělal průmyslovou špionáž co? ;) Hlavně co se týče těch basovek.

A když se koukneme na osazení, tak jsme zase u kramperové nadutosti. Respektive možná né jeho, ale jeho "věřících". Každý tvrdí, jak KV2 používá na zakázku vyráběné 18S. No...zatím vše na těch fotkách krom 15" z ES2.6 jsou sériově vyráběný typy, co jsou veřejně dostupný. Navíc ještě na horně od RCF s 8" taktéž od RCF. Pro jistotu s odlepeným brandingem. K tomu ještě ty zakázkový 15" očividně stojí zaprd...

_________________
http://mbelektronika.cz/
http://www.sound-agency.cz

Pronájem a prodej ozvučovací techniky.
Ozvučování a technické zajišťování akcí, DJ's.
Návrhy ozvučovacích systémů.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: KV2 - fotky vnitřku
PříspěvekNapsal: 02 úno 2014 23:11 
Uživatelský avatar

Registrován: 13 dub 2009 18:22
Příspěvky: 184
Bydliště: Frýdek-Místek
Kraj: ČR - Moravskoslezský
To že se jim trhá závěs slyším poprvé :shock: mám s něma dobré zkušenosti.
Mám je v basech a docela jim dávám po kulách a drží :) ale je možné že to bude podle modelů.
Ony jsou na těch basech takové"tvrdé"mají dost vysoké příkony a i tvrdé membrány.

KV2 fakt hraje,myslím že hraje jinak,lépe než "konkurenční" ale nechápu ty ceny,to už mi příjde moc
drahé.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: KV2 - fotky vnitřku
PříspěvekNapsal: 03 úno 2014 01:01 

Registrován: 20 led 2009 23:43
Příspěvky: 1745
Pěkně se s tím mazlíš!
Naposled jsem slyšel kramperovky (menší než tohle) na Mišíkovi a v naprosto šílený místnosti to hrálo neskutečně dokonale.
Btw, tenhle apec musí hrát jako kráva.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: KV2 - fotky vnitřku
PříspěvekNapsal: 03 úno 2014 01:40 
Uživatelský avatar

Registrován: 23 zář 2008 23:59
Příspěvky: 3057
Bydliště: Praha-západ
Kraj: ČR - Středočeský
Jo Kalvoj to napsal výborně. K těm 15", ze starších ES2.5 jsem vyndal modely 15LW1402, což zakázkový model není, ale už ne nevyrábí. A druhý byl neodym 15ND9303, což je zakázkový model. V novějších ES2.6 byly 15LW9100, což by také měl být zakázkový model. Neměřil jsem parametry, Nicméně pravděpodobně to nebude čistě zakázkový reprák, půjde jen o úpravu na kmitajícím systému. To že by stáli za prd, to bych netvrdil, mohlo jít o vadnou sérii, kde bylo špatně nanesené lepidlo atd, RCF také měli občas problémy.
KV2 je dobře hrající systém, to bez pochyb, nicméně není tam nic světaborného a je to hlavně o elektronice bez které by to nehrálo.
Co se týká truhlařiny, tak také žádný zázrak, spíš bych to řadil k tomu horšímu, co jsem u značkových aparátu vyděl, zvláště co se týká kvality spojů. Nemluvě o těch nepřilepených stěnách na 21", což bylo u 2 kusů z 8mi. Jeden kus je náhoda, ale 2 kusy, to je podezřelé.
K trhání závěsů, pokud s tím hraješ 20-30 akcí za rok, tak ti vydržej dost dlouho. Tento aparát hrál 2-3 týdně několik let.
Průmyslový špionáž, tak každý rozebrání nějakého takového aparátu je svým způsobem průmyslový špionáž, nicméně konkrétní rozměry boxu mě příliš nezajímají, protože nemám zájem dělat kopie. Dělám si svoje bedny. Zajímají mě jak výrobci řeší určité detaily, případně jak boxy ladí atd, ale beru to pouze jako inspiraci. Nicméně naměřenou 2x15 má kamarád a 21" mám naměřenou.

_________________
Martin S. ::::: MS sound
http://ms-sound.cz


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: KV2 - fotky vnitřku
PříspěvekNapsal: 03 úno 2014 10:13 
Uživatelský avatar

Registrován: 13 dub 2009 18:22
Příspěvky: 184
Bydliště: Frýdek-Místek
Kraj: ČR - Moravskoslezský
Každopádně musím poděkovat za foto,já jsem ještě KV2 uvnitř neviděl ;)

Závěsy:NO,je pravda že už tolik nehrají ale hrály.Já jsem totiž už třetí majitel,
ti předemnou používaly velice často.Abych řekl pravdu,nevěřil jsem že budou stále fungovat,
pokud fungují nebudu do toho rejpat.

Ale ta truhlařina,vzhledem k ceně,dost divné.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: KV2 - fotky vnitřku
PříspěvekNapsal: 03 úno 2014 13:52 
Uživatelský avatar

Registrován: 25 zář 2008 15:51
Příspěvky: 950
Bydliště: Holomóc-Mrsklesy
Kraj: ČR - Olomoucký
Daj se v česku 18sound vůbec nějak rozumně sehnat?

_________________
http://mbelektronika.cz/
http://www.sound-agency.cz

Pronájem a prodej ozvučovací techniky.
Ozvučování a technické zajišťování akcí, DJ's.
Návrhy ozvučovacích systémů.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: KV2 - fotky vnitřku
PříspěvekNapsal: 03 úno 2014 13:57 
Uživatelský avatar

Registrován: 23 zář 2008 23:59
Příspěvky: 3057
Bydliště: Praha-západ
Kraj: ČR - Středočeský
Časem se unaví všechny závěsy a je jedno jestli RCF, BC nebo 18sound. U často používaného aprátu to může být za 3-5let, jinde zas klidně můžou držet 20let. Taky se s tím počítá, že se to bude měnit a reconekity jsou běžné dostupné a na rozdíl od náhradních dílů pro elektrotechniku jsou za docela normální cenu.

Můžeš si je objednat ze Slovenska - www.1111.sk.

_________________
Martin S. ::::: MS sound
http://ms-sound.cz


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: KV2 - fotky vnitřku
PříspěvekNapsal: 03 úno 2014 23:27 

Registrován: 25 kvě 2009 17:05
Příspěvky: 85
Bydliště: Tábor
Kraj: ČR - Jihočeský
já osobně kramperu znám a slyšel jsem hodně od jeho výrobků,VHD ,apd. nemyslím si. proč je guru,jen že má spoustu konkurentů,co si myslí,že se dá udělat hodně dobrý muziky za málo peněz.je drahej ale dává kvalitu,nevím co tu řešíte,že používá 18sound už je dávno známý,ale........i základ je v signálu...


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: KV2 - fotky vnitřku
PříspěvekNapsal: 04 úno 2014 17:59 

Registrován: 29 kvě 2009 20:01
Příspěvky: 140
Kluci tady řeší asi tak to,že Kv2 ač hraje velmi dobře,není nic nadpozemského,jak to občas páni výrobci víceméně tvrdí,navíc vzhledem k výrobní ceně těch beden mi přijdou poměrně drahé,respektive stejná bedna ve stejné kvalitě by se bez pochyby dala zmáknout za mnohem nižší cenu.Elektronika je věc druhá,to ale rozebírat nebudu.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: KV2 - fotky vnitřku
PříspěvekNapsal: 10 úno 2014 13:04 
Uživatelský avatar

Registrován: 23 zář 2008 23:59
Příspěvky: 3057
Bydliště: Praha-západ
Kraj: ČR - Středočeský
Sakra o fotky je takovej zájem, že mám traffic za tento měsíc už 4GB, standardně mám za měsíc cca 600MB. Vzhledem k limitu 1GB, který na Webnode je a za navýšení nevědí co by chtěli, tak se chystá nový web ve Wordpressu a traffic už nebude nijak omezený.

_________________
Martin S. ::::: MS sound
http://ms-sound.cz


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: KV2 - fotky vnitřku
PříspěvekNapsal: 14 led 2017 02:58 

Registrován: 02 úno 2010 14:03
Příspěvky: 65
Martine, hezká fotodokumentace :-)

Mohu-li ještě něco poznamenat k tomu VHDčku...
8" RCF střeďák taky není uplně sériovej jak vypadá, není to klasická MR8čka. Jsou tam změny na kmitacím systému, jinej způsob nanášení a myslim že i jinej typ lepidla ve spojích od kmitačky k membráně.

A s tou zakázkovou/sériovou výrobou u 18soundu to je spíš obráceně než tu bylo zmíněno. 18sound ve spolupráci s KVčkem odladili různé repra které se později začaly vyrábět sériově a volně prodávat.
Trochu paradox je, že nových repráků přibývá a mám pocit že sortiment volně prodejných typů se zužuje. Třeba nedávno zmizely ze sériové výroby 12NDA520 a 18W1000 které byly perfektní. Naopak přibyly neskutečně předražené beryliové drivery které sice měří skoro dokonale ale v praxi jsou propadákem kvůli poruchovosti. Naopak některé skvělé repráky jsou volně naprosto neprodejné, nesehnatelné, i když by o ně byl na trhu určitě zájem protože by neměly moc konkurence. Téhle obchodní taktice moc nerozumím. Bohužel je to podobné i u jiných výrobců jako třeba B&C. No ale co tady napláču :?:

A pokud jde o vysokou cenu KVček obecně, podle mého je to hlavně kvůli elektronice která je vymakaná a vývoj takových věcí stojí víc než si většina z nás dovede představit. A je svým způsobem jedinečná a kontrastuje s masivním nástupem DSPček u ostatních výrobců takže si to nechaji zaplatit. A myslim že je ke snižování cen ani nic netlačí, když se objem výroby pořád navyšuje...


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: KV2 - fotky vnitřku
PříspěvekNapsal: 14 led 2017 08:26 
Uživatelský avatar

Registrován: 24 zář 2008 11:46
Příspěvky: 4330
Bydliště: Slaný
Také se mi z jiné strany dostalo, že některé větši drivery (basové) mají mechanické problémy. Něco továrního se řešili na speakerplans.
Já bych taky proti kvalitě nic moc neměl, ale ty kecy kolem toho, to technicky založený vzdělaný člověk prostě nemůže snášet. Šarlatánství ve třetím tisíciletí...

_________________
We are not here because we're free, we are here because we're not free.

Líbí se Vám Web a fórum? Podpořte nás!


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: KV2 - fotky vnitřku
PříspěvekNapsal: 14 led 2017 11:11 

Registrován: 20 led 2009 23:43
Příspěvky: 1745
jef111 píše:
neskutečně předražené beryliové drivery které sice měří skoro dokonale
Máš k takovému silnému prohlášení něco v ruce? :)

Citace:
Naopak některé skvělé repráky jsou volně naprosto neprodejné, nesehnatelné, i když by o ně byl na trhu určitě zájem protože by neměly moc konkurence. Téhle obchodní taktice moc nerozumím. Bohužel je to podobné i u jiných výrobců jako třeba B&C.
Nevím sice, které myslíš (to NDAčko bych asi nepoužil, ale 18W1000 se mi velmi líbí z několika důvodů), ale neviděl bych to tak černobíle resp. nedělal z toho takovej hype. Jsou to pořád jenom repráky, někdy se povedou líp, někdy nic moc.

EDIT: tak pardon, 18W1000 je už docela stará vykopávka a dlouhou dobu není v katalogu, náhrada je 18W2000, což mi přijde stejné, ale evolučně lepší. To 12NDA520 pravda neznám, ale nikdy mě ty jejich repráky s AIC nějak nelákaly použít. Třeba se neprodával, kdo ví. Daleko víc pláču, že už oficiálně není dostupné 15NMB420, ale jeho menší kojenci naštěstí stále ano.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: KV2 - fotky vnitřku
PříspěvekNapsal: 14 led 2017 14:08 
Uživatelský avatar

Registrován: 23 zář 2008 23:59
Příspěvky: 3057
Bydliště: Praha-západ
Kraj: ČR - Středočeský
No, ono MR8N301 bude celkově Kramperova práce. Typ lepidla moc roli nehraje, za předpokladu že jde o lepidlo vhodné na toto použití, já recone kity taky lepím jiným lepidlem, než jaké použili ve fabrice, a taky z reconovaného L18P300 nevznikne L18P301 a je vcelku jedno jestli jsem lepidlo nanášel zleva nebo zprava. Musely by se ty 8" dát vedle sebe a změřit, pak se dá soudit jestli je na té 8" z KV2 něco nestandardního. Případně měl jsi je třeba vedle rozebrané?
Ono kolikrát ten zakázkový reproduktor je naprosto shodný se sériovým model, což je poměrně výhoda, protože pak lze koupit recone kit za skoro poloviční cenu. Například 12" EAW LC12/4002, který dávají do SBX220 nebo KF750, ač má menší průměr magnetu je shodný s 12LW1400. A takových případů by se našlo, ono skutečně zakázkových, kde jsou nějaké změny, tolik nebude.
Jestli ten reproduktor vymyslel Krampera nebo 18sound je vcelku jedno, je běžně v prodeji - tedy je to sériový model. Podobně vznikly jistě i reproduktory jiných značek. Například backplate jaký mají nové Xkové reproduktory RCF, byly už dávno na reproduktorech vyráběných pro EAW.
Je vcelku běžné, že vznikají nové modely, které nahradí starší, na tom nevidím nic divného. Pravda, že u RCF či BC ty staré většinou v nabídce zůstávají, na druhou stranu nechrlí také množství nových modelů jako 18s.
Beryliový driver pokud vím, mají jen jeden (ND4015BE). No někdy hold nové technologie selžou, nebo je třeba ještě nějakého vývoje. Někdy se to nepovede ani u zaběhlých technologií, viz třeba rozpadlé membrány v některých DE620.
Drahé jsou všechny slušnější značkové aparáty, nové modely od RCF jsou taky pěkně mastné.

_________________
Martin S. ::::: MS sound
http://ms-sound.cz


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 22 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

© LuKyss 2005-2012 | ReproMania.NET & ReproObchod.cz



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group