Poslední návštěva: Právě je 19 dub 2024 16:10


Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 51 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: 10"+1" kompakty/monitory
PříspěvekNapsal: 24 led 2017 15:22 

Registrován: 13 led 2017 22:27
Příspěvky: 35
Kraj: ČR - Pardubický
Jasně, Žďár je docela průmyslovej a bylo mi jasný, že tu nějaká lakovna je, jen jsem ji nenašel hned. Hodil jsem ale dotaz na místní FB skupinu a to Teoli mi někdo poradil (+další lakovnu).

Teď ještě sehnat nějakýho místního truhláře, kterej mi to naformátuje včetně hranovejch úhlů (a nebudu mu muset vysvětlovat, co je to multiplex:-)), ale to už si je obvolám.

No a ještě někde rozumně sehnat plech, abych nemusel kupovat celou tabuli. Co vůbec používáte? Já se díval tak na těch 3 mm díra/ 4 mm rozteč, přesazený díry? Na takhle malou bednu musí 1 mm tloušťka stačit ne? Vážně uvažuju nad tím, že plechem zakreju jenom basák a hornu nechám úplně odkrytou, stejně tak basreflex. Zároveň přemýšlím, že kolem horny dorovnám překližkou úplnou rovinu, má smysl se s tím patlat? Je jasný, že přínos asi nebude velkej, ale když dělám jenom dva kusy pro sebe, tak mi práce navíc nevadí i při malým výsledným efektu

Btw. kdybyste měl někdo tip na šikovnýho truhláře, kterej ví, co a jak s formátování desek na bedny, případně tip na dostupnej děrovanej plech na Vysočině (okolí ZR city), tak sem s tím..díky!


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: 10"+1" kompakty/monitory
PříspěvekNapsal: 24 led 2017 15:25 

Registrován: 20 led 2009 23:43
Příspěvky: 1745
Budeš to spojovat na tupo? (pokos jinej než 45° si neumím představit, ale zajímalo by mě, kdyby to někdo dokázal vyrobit)


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: 10"+1" kompakty/monitory
PříspěvekNapsal: 24 led 2017 20:57 
Uživatelský avatar

Registrován: 23 zář 2008 23:59
Příspěvky: 3057
Bydliště: Praha-západ
Kraj: ČR - Středočeský
Nevymýšlej, zakrej celý předek, ať to nějak vypadá a bude to lépe chráněné před bordelem.
Pokos je hovadina, blbě se to skládá, ujíždí to. Je to extrémně náročné na přesnost naformátování. U složitějších tvarů to musí být teprve maso. Někde to má svůj význam, třeba u spojů v tupém úhlu, tam to používám, ale taky ne vždy, nicméně jde o jeden spoj na tom formátu a drží mi to na místě už na tupý spoj, resp. na polodrážku.

Zorgu, ber ve srandě, ale zatahuješ sem do Péáčka hrozný hifistický blbosti.

_________________
Martin S. ::::: MS sound
http://ms-sound.cz


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: 10"+1" kompakty/monitory
PříspěvekNapsal: 24 led 2017 21:34 

Registrován: 20 led 2009 23:43
Příspěvky: 1745
Ne, v pohodě. Já taky hledám řešení různejch věcí napříč vším :P
Mě to přijde lepší už jen kvůli tomu, že na tupo ti může časem vylézt ten spoj. Možná teda ne pod tlustým warnexem, to nevím, ale zatím mi to vždycky vylezlo. Truhlář mi dělal zatím vše na pokos i celkem složité sloupky, ale pořád rovnoběžné. Tak mě to prostě zajímalo, jestli to někdo nezkoušel s něčím jiným; lichoběžník.
Ty tohle normálně řízneš na tupo, pod jakýmkoli úhlem, a spojuješ na drážku plus vruty pak?


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: 10"+1" kompakty/monitory
PříspěvekNapsal: 24 led 2017 22:36 
Uživatelský avatar

Registrován: 23 zář 2008 23:59
Příspěvky: 3057
Bydliště: Praha-západ
Kraj: ČR - Středočeský
Ono je něco jiného klavírní lak na hifi bedně a struktura na Péáčku, i když to trochu vyleze, není to prakticky vidět, když to neprohlížíš z pár centimetrů, a navíc to nikomu nevadí. A kolikrát to ani nevyleze. Teď jsem koukal na instalační rack stříknoutej strukturou, co se mi tu válí, je starej 3 roky, na jednom spoji je to lehce vylezlé, na druhém úplně hladké a tipuju, že tam co to vylezlo, to jen nebylo úplně dokonale vybroušené.
Hlavní (obvodové) spoje na polodrážka, pokud nejsou v prvém úhlu, tak na tupo, u větších úhlů pak pokos. Vruty jsou pro domácí kutily, to zabere moc času, ujíždí to, je po tom velká díra. Používám sponky, je to rychlý, neujíždí to, jak tam desku přitlačím, tak tam je, je po tom minimální díra.

_________________
Martin S. ::::: MS sound
http://ms-sound.cz


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: 10"+1" kompakty/monitory
PříspěvekNapsal: 25 led 2017 16:03 

Registrován: 13 led 2017 22:27
Příspěvky: 35
Kraj: ČR - Pardubický
Tak horny 7571u už jsem si vyzvedl a detailně prohlédl - trochu lituju, že jsem rovnou nekoupil H100. Sice jsem trochu ušetřil, ale odlitek je dost hrubý a nijak zvlášť přesný. Třeba ta 1" díra pro driver vůbec není kruhová, ale má tvar dost nepravidelný brambory...Povrch je taky dost hrubý, se stopami po materiálu formy. Vlastně mi to dost připomíná můj první hliníkovej odlitek na cvičeních z Výrobní technologie na strojárně, to bylo dost podobný.
Otázkou je, kolik toho Komaxit srovná, jestli mám nějak výrazně hrubý povrch brousit a nakolik vlastně mírně hrubý a zrnitý povrch horny vadí...?

Spoje jsem plánoval dělat natupo, teda, tak já aspoň říkám spoji, kdy se do úhlu seřízne jedna deska, druhá se připlácne a stáhne/sešroubuje. Takže plán byl na tupo, lepdilo+vruty.
Ale po tíhou vašich příspěvků o tom zase přemýšlím. Udělat to na kolíky? Můžeš Martine nějak přiblížit tu sponkovačku? Předpokládám, že je to nějaká truhlářská nastřelovačka/sponkovačka, která spoj projede sponkou, zafixuje, ale asi tolik nestáhne, jak třeba vruty?

Každopádně sponkovačku nemám, takže buď bych ji musel někde půjčit nebo to udělám na vruty. Kupovat nářadí kvůli dvoum bednám se mi nechce (teda, já bych nakupoval, ale manželce by se to nelíbilo:-))

Celkově by mě zajímalo, jak se kdo vypořádáváte s technologií spojů? Nějaký tipy, triky, návody, osvědčený postupy?


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: 10"+1" kompakty/monitory
PříspěvekNapsal: 26 led 2017 01:30 
Uživatelský avatar

Registrován: 23 zář 2008 23:59
Příspěvky: 3057
Bydliště: Praha-západ
Kraj: ČR - Středočeský
Nějaké odlitky A7570u se mi taky válí, úplný průser to není, ale na to, že jde o sériovku to opravdu není žádná hitparáda. Díru občas u těch odlitků lehce upravuju pilníkem a přírubu pro driver zarovnám pásovkou. A celý to přejedu flexou a kam se flexa nedostane tak to dojedu papírem P80, čímž strhnu ty největší nerovnosti. Jak moc se to zalije/nezalije záleží jak velkou vrstvu tam dají. Mám tady foto, bohužel jen zadní strany, tu jsem nijak nebrousil vyjma rantlu a příruby. Ze předu to vypadalo vcelku obstojně.
Příloha:
SAM_0063u.jpg


Základ je kvalitní PVAc lepidlo, dá se použít i PU. Mě osobně polyuretanový lepidlo nějak nenadchlo, navíc je to humus, když se to dostane na ruce. Můžeš třeba použít Wood Super 3 od Pattexu, koupíš to i v OBI či Hornbachu, možná budou mít i něco od DenBravenu, který má obecně také dobré produkty.
Sponkovačka je pneumatická, kvůli pár bedničkám to opravdu nemá smysl pořizovat. Sponka jako taková má dost velkou přítlačnou sílu, k prvotnímu přitlačení desek k sobě, je samozřejmě použít vlastní sílu. Nesmíš bejt bačkora a musíš trochu (někdy víc) zatlačit :-D. Už na to mám grif... Výjimečně použiju svěrku, když se tomu nechce, třeba v případě, že jsou desky víc zkroucený, což je bohužel běžný, nebo když to úplně nechce sednout. EAW na má svém YouTube kanálu nějaká videa z výroby, dělám to v zásadě stejně.


Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory (obrázky, fotky, dokumenty). Pro zobrazení je vyžadována registrace. / You haven´t authorisation for browsing photos and attachment, please check in and sign on. / Du hast nicht Legitimation für ansehen Foto und Anlage, bitte registriere dich.

_________________
Martin S. ::::: MS sound
http://ms-sound.cz


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: 10"+1" kompakty/monitory
PříspěvekNapsal: 29 led 2017 16:23 

Registrován: 13 led 2017 22:27
Příspěvky: 35
Kraj: ČR - Pardubický
Horny jsem přepbrousil v ruce 80 papírem a vypadá to hned mnohem lépe. Myslím že pod komaxitem už to bude uplně v pohodě.

Kvalitní lepidlo je samozřejmost, konkrétně ten Pattex tu myslím přímo mám. V konstrukci asi nebudu vymýšlet uplně novoty, udělám všecko hlavně na lepidlo, zpevněné a stažené vruty.

Moje otázka k zafrézování basového repro - kolik si můžu dovolit zafrézovat? Zatím mi to vychází hloubka zafrézování 4 mm. Pokud bych udělal desku z 15 mm multiplexu, zbyde pod reprem cca 11 mm materiálu, je to ještě v pohodě?

Kvůli hnízdu na stojan bych chtěl posunout basový repro co nejblíž horně, možná ho dokonce lehce podsunout pod hornu, cca něco jako na těchto bednách:
https://www.facebook.com/photo.php?fbid ... =3&theater

Zatím to ještě furt ladím ve 3D v CATIA, pak udělám rozstřel a začnu shánět kdo mi naformátuje přesně desky včetně úhlů:-). Každopádně teď jsem uzavřel pololetí, tak snad s tím trochu pohnu:-)


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: 10"+1" kompakty/monitory
PříspěvekNapsal: 29 led 2017 19:51 
Uživatelský avatar

Registrován: 23 zář 2008 23:59
Příspěvky: 3057
Bydliště: Praha-západ
Kraj: ČR - Středočeský
Dělá se i strukturovaný komax, ten to může schovat o cosi víc.
Zapustit to lze cca o ty 4-5mm, aby se tam ještě vešla narážecí nebo závrtná matice. Nebo dvojitou stěnu a můžeš zapustit klidně o celou tloušťku desky, což vůbec ničemu ublíží tu 10" víc zapustit, zmenší tak delay HF pásma.
Tam to podsunuté není, jen je koš středobasu hranatý. U těch menších průměrů repro je hnízdo problematický, prakticky vždycky to vychází tak, že těžiště bedny je cca kolem osy magnetu a hnízdo pak leze do magnetu. Takže je třeba použít kratší hnízdo, posunout repro o něco víš atd...

_________________
Martin S. ::::: MS sound
http://ms-sound.cz


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: 10"+1" kompakty/monitory
PříspěvekNapsal: 31 led 2017 02:53 

Registrován: 13 led 2017 22:27
Příspěvky: 35
Kraj: ČR - Pardubický
Tak už se návrh blížím k finiši. Rozhodl jsem se bednu dále nezvětšovat a koupím tedy kratší hnízda (chtěl jsem využít nějaká, která se mi tu válí, bohužel mají na výšku skoro 10 cm a to se mi do bedny rozumně nevejde).

Zítra ještě znova proměřím vnitřní objem. a začnu pomalu chystat výkresy přířezů.

Kdybyste měli tip na někoho fakt přesnýho, kdo by to dokázal naformátovat jen podle výkresů a pak třeba poslat, sem s ním


Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory (obrázky, fotky, dokumenty). Pro zobrazení je vyžadována registrace. / You haven´t authorisation for browsing photos and attachment, please check in and sign on. / Du hast nicht Legitimation für ansehen Foto und Anlage, bitte registriere dich.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: 10"+1" kompakty/monitory
PříspěvekNapsal: 13 úno 2017 07:47 

Registrován: 13 led 2017 22:27
Příspěvky: 35
Kraj: ČR - Pardubický
Tak jsem si bednu zpracoval do podoby výkresu jednotlivých přířezů a jdu shánět truhláře, který ví, co je multiplex a umí udělat přesné úhly na hranách:)

Tady u nás ve Žďáru je prodejna s dřevomateriálem a překližku sice prodávají i řežou, ale co je multiplex borec nevěděl, o březový překližce snad ani neslyšel:-)

Kdybyste měl někdo tip na osvědčenýho truhláře, sem s ním. Ideálně Vysočina nebo pardubický kraj. Případně jestli máte kontakt na někoho, na koho je spoleh, že to zvládne přesně udělat a následně poslat i bez osobního kontaktu...?


Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory (obrázky, fotky, dokumenty). Pro zobrazení je vyžadována registrace. / You haven´t authorisation for browsing photos and attachment, please check in and sign on. / Du hast nicht Legitimation für ansehen Foto und Anlage, bitte registriere dich.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: 10"+1" kompakty/monitory
PříspěvekNapsal: 15 úno 2017 19:32 

Registrován: 13 led 2017 22:27
Příspěvky: 35
Kraj: ČR - Pardubický
Tak uz domlouvam výrobu přířezů na cnc, uvidíme, jaká bude cena.

A když uz se tu řešili drivery - na bazaru je teď nabídka na RCF cd350. Je nějakej rozdíl oproti nd350 ve zvuku? Že jsou odlišné hmotnosti a rozměry, to je jasné...

Ale co zvuk? Treba jen hypoteticky - ne že bych to plánoval -kdyby byl v jedné bedně cd a v druhe nd, musí být různé výhybky a projeví se to ve zvuku?

Blbá otazka,uz jsem to zacal studovat na prodance - parametry se mirne lisi a měření taky...


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: 10"+1" kompakty/monitory
PříspěvekNapsal: 23 úno 2017 16:22 

Registrován: 13 led 2017 22:27
Příspěvky: 35
Kraj: ČR - Pardubický
V poslední době nebyl moc čas, ale přece jen nějaký progres - koupil jsem drivery, nakonec tam budou DE400TN.

Teď finalizuji 3D model, abych to nechal u Roty vyříznout. S tím souvisí, že mám doma horny A7571u (to byl původní plán) a RCF H101 (ty mám nově) a přemýšlím které nakonec použít. H101 je o něco menší, projeví se to nějak (třeba menším dostřelem do dálky?). Musím si tuhle otázku dořešit, než pošlu 3D data do výroby, abych měl správnej montážní otvor...

Takže - RCF H101 nebo Megaton A7570u?


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: 10"+1" kompakty/monitory
PříspěvekNapsal: 23 úno 2017 18:01 

Registrován: 20 led 2009 23:43
Příspěvky: 1745
To by chtělo vidět vyzařovací diagram, jinak je to jen plácnutí do vody. Oboje to bude podobné (nedobré, přeci jen se jedná o difrakční horny). Kvůli již dříve zmíněným problémům bych asi intuitivně sáhnul po originálu.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: 10"+1" kompakty/monitory
PříspěvekNapsal: 25 úno 2017 12:59 

Registrován: 13 led 2017 22:27
Příspěvky: 35
Kraj: ČR - Pardubický
Velký rozdíly mezi těmi hornami nebudou.
Zmiňujes difrakcni horny jako nevhodný, přiznám se, že tomu moc nerozumím, nebyl by třeba odkaz na nějaký přehled druhů zvukovodu a shrnutí jejich výhody/nevýhody?
V PA aplikacích jsem snad ani jiný druh horen než tento difrakcni tip neviděl, dá se použít něco jiného?


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: 10"+1" kompakty/monitory
PříspěvekNapsal: 25 úno 2017 13:58 
Uživatelský avatar

Registrován: 23 zář 2008 23:59
Příspěvky: 3057
Bydliště: Praha-západ
Kraj: ČR - Středočeský
Neber Zorga vážně, von je zarytej hifista. CD horny používá v PA asi 99% světa, občas se někde objeví nějaké WG. Ono vzhledem k provedení čelní stěny PA bedny, ti tam ty difrakce vzniknou stejně, takže je to fuk. Neměl jsem najednou v ruce H100 i A7570, tak nevím jak moc jsou rozdílné, nicméně volil bych stejné všechny 4,především kvůli tomu, že jsou mechanicky stejné a nebude třeba řešit u každé bedny jiné otvory atd, a jestli H100 nebo A7570 to je vcelku jedno.
Ještě bych k tématu H100/A7570 přidal citaci Hubertova postu z fóra PD:
"H100 a A7570 se dají bez problému zaměňovat, A7570u v zásadě taky. Hlavní výhoda H100 je menší váha, hliníkové horny jsou ale pevnější a lépe odvádějí teplo z driveru i bedny. Povrchová úprava není problém, musí tam být jen proto, že se z odlitku uvolňují zbytky formovacího materiálu. Funkčně vyhoví jakákoli nátěrová hmota nanesená libovolným způsobem. Já jsem původně chtěl výrobu A7570 po získání zastoupení RCF jako zbytečnou zastavit, ale je po nich trvale poptávka..."

_________________
Martin S. ::::: MS sound
http://ms-sound.cz


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: 10"+1" kompakty/monitory
PříspěvekNapsal: 25 úno 2017 15:42 

Registrován: 13 led 2017 22:27
Příspěvky: 35
Kraj: ČR - Pardubický
Jasně H100 s 7570u jsou prakticky stejný, ale já k těm driverum dostal H101, která je o něco menší než H100. Navíc teda H101 se od H100 liší i materiálem, je totiž z hliníku...


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: 10"+1" kompakty/monitory
PříspěvekNapsal: 25 úno 2017 20:32 
Uživatelský avatar

Registrován: 23 zář 2008 23:59
Příspěvky: 3057
Bydliště: Praha-západ
Kraj: ČR - Středočeský
Aha, ty máš na mysli HF101, tu jedničku jsem přehlédl. To jsou samozřejmě úplně rozdílný horny a nelze je zaměňovat.

_________________
Martin S. ::::: MS sound
http://ms-sound.cz


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: 10"+1" kompakty/monitory
PříspěvekNapsal: 09 bře 2017 21:26 

Registrován: 13 led 2017 22:27
Příspěvky: 35
Kraj: ČR - Pardubický
Tak H101 jsem docela výhodně prodal, takže DE400tn mě vyšly na 1650 za kus. A Aby byl nějaký progres, tak Reta z Audiowebu už mi na cnc vyrábí přířezy a nakonec budu dělat rovnou čtyři kusy. Co řeším jsou drivery. Mám dva DE400TN a jeden ND350.

Zvažuju co s tím - buď někde seženu ještě pár DE400TN a tím pádem aspoň budou ve všech bednách identické výhybky. Nebo druhý pár osadím něčím jiným (DE250 nebo ND350). Sice se bude muset ladit druhá výhybka (vzhledem ke stejný bedně a stejnýmu basáku by rozdíly nemusely bejt moc velký), ale zase si udělám osobní zkušenost a na vlastní ucho posoudím:-)

Kdybyste někdo měl za slušnou cenu ND350 nebo DE400TN, dejte vědět:-)


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: 10"+1" kompakty/monitory
PříspěvekNapsal: 10 bře 2017 12:06 
Uživatelský avatar

Registrován: 23 zář 2008 23:59
Příspěvky: 3057
Bydliště: Praha-západ
Kraj: ČR - Středočeský
Zrovna driver a horna dělá největší rozdíly ve zvuku. Samozřejmě průměr středobasu má také vliv. Nicméně charakter zvuku dělá především driver s hornou.

_________________
Martin S. ::::: MS sound
http://ms-sound.cz


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 51 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Google [Bot] a 17 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

© LuKyss 2005-2012 | ReproMania.NET & ReproObchod.cz



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group