Poslední návštěva: Právě je 20 dub 2024 01:03


Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 25 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Ekonomické subbasy 15"
PříspěvekNapsal: 17 kvě 2017 09:37 
Uživatelský avatar

Registrován: 20 lis 2008 10:59
Příspěvky: 899
Kraj: SR - Košický
ááá to su tie slávne Dexoňácne DRBny čo im robili reklamu že repra z veľmi vysokým činiteľom akosti :mrgreen: . Inák ten repro hrá tak v 200+l uzavretej dedni aj hrá, myslím že dexon svojho času odporúčal až 300L :roll: . Akurát hraje asi toľko čo ARN312 o tiež nie je nejaký slávny reprak.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ekonomické subbasy 15"
PříspěvekNapsal: 17 kvě 2017 13:49 

Registrován: 13 led 2017 22:27
Příspěvky: 35
Kraj: ČR - Pardubický
Vím že kámoš už pořídil, ale do tématu ekonomické subbasy se snad bude tento odkaz hodit:
Značkové repro (i když 3" civka) za skoro polovinu ceny a ještě ve slušně vypadající kysně:
https://hudba.bazos.cz/inzerat/73516253 ... 64-Ohm.php


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ekonomické subbasy 15"
PříspěvekNapsal: 19 kvě 2017 21:27 
Uživatelský avatar

Registrován: 24 zář 2008 11:46
Příspěvky: 4330
Bydliště: Slaný
Za ty peníze paráda. Na midi jsem viděl samostatný měnič za 2500Kč.

_________________
We are not here because we're free, we are here because we're not free.

Líbí se Vám Web a fórum? Podpořte nás!


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ekonomické subbasy 15"
PříspěvekNapsal: 17 črc 2017 18:38 
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 03 říj 2010 12:04
Příspěvky: 11102
Bydliště: Náchod
Kraj: ČR - Královéhradecký
Dnes další kolo. Tohle by už mělo patřit do zvrhlostí, protože mi kolega začíná připomínat blahé paměti Venouše.
Ty Dexoní mrdky jsem radil vrazit do bytelné větší uzavřenky. Popsal jsem detailně, že to má být z tlustého multiplexu a v žádném případě z DTD. Taky jak to má být konstruované, kde všude výztuhy, co jak zatěsnit. Že bude potřeba samostatný zesilovač a aspoň primitivní crossover. A že zesilovač bude muset mít tak čtyřnásobný výkon proti bokům, kvůli citlivosti.

Kolega nejprve volal, že to vůbec nehraje. Když jeden exemplář přivezl ukázat, měl 200l bednu sešroubovanou hrstí vrutů ze 16mm DTD a bez výztuh. Že prej by na multiplexu jeho kamarád ztupil pilu. Kolem rukojetí, pod reprákem a na dalších místech to profukuje až to hvízdá a stěny bedny vlají jak pověšené prostěradlo. Na zadní stěnu se dá hrát jako na tympán. Měl to připojené napřímo, paralelně k Vermonám.
Vypočítal jsem mu řadu důvodů, proč je debil. Připojil jsem mu to přes jednoduchou subwooferovou výhybku ("hele, vono to basuje") a navrhnul bedny rozštípat.
Dále si kolega přivezl předvést PA zesilovač 2x400W o váze asi tak 7 kilo. Že ho může za tři tisíce koupit. Zdálo se mi, že to hraje v limitaci míň jak moje dílenské AUJčko. Podíval jsem se dovnitř a konstatoval, že to má střeva odpovídající běžnému HiFi zesilovači kolem 2x120W. V konci trandy pouze zdvojené, toroid kolem 300VA. Filtrační kondy 6800uF na kanál a napájecí větev. Řekl jsem, že to může koupit za litr do garáže k telefonu.

Předpokládám, že s tím vším bude v neděli hrát a pak mi vyčte, že to je na hovno.
Pak to budeme řešit celé nanovo a snad se poučí.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ekonomické subbasy 15"
PříspěvekNapsal: 18 črc 2017 17:03 
Uživatelský avatar

Registrován: 24 zář 2008 11:46
Příspěvky: 4330
Bydliště: Slaný
To je moc pěkné. Vpodstatě čítankový příklad.



Obrázek

_________________
We are not here because we're free, we are here because we're not free.

Líbí se Vám Web a fórum? Podpořte nás!


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 25 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

© LuKyss 2005-2012 | ReproMania.NET & ReproObchod.cz



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group