Poslední návštěva: Právě je 19 dub 2024 09:50


Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 3 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Přenosný boombox s ARN266-07
PříspěvekNapsal: 03 dub 2022 19:41 

Registrován: 18 dub 2014 12:19
Příspěvky: 31
Kraj: ČR - Jihomoravský
Zdravím, provádím doma lehký úklid a narazil jsem na kdysi zakoupený uloženkový ARN 226 07-4 (tzn. dva ferity). Mnoho let nazpět jsem si ho pořídil na stavbu subwooferu, ke které však nedošlo.

Reproduktor mne ale nyní přivedl na trošku kacířskou myšlenku - postavit si boombox, na party, oslavy a obecně na situace kde není kvalita zvuku zas „tak“ důležitá (hlavně aby to hrálo hezky odspod :roll: ). Kdysi jsem si s sebou bral celý setík s ARS 9208, ale bylo to strašně nepraktické a někdy se i soustava dostala na svoje limity.

Představuji si něco na způsob jedné kostky z MDF (+nějaká úprava) a madly, aby se to hezky přenášelo. Zesík se zdrojem bych vestavěl, zřejmě s TDA7293, jelikož jsem ho tu mnoho let nazpět, díky vaší pomoci, odladil včetně tišťáku do docela povedené podoby (ale možná už jsou lepší volby, dlouho jsem se audiu nevěnoval).

Otázka zní, má to smysl? Bude to hrát alespoň obstojně? Jak pak takovou konstrukci pojmout - pouze mono (tzn. jeden výškový měnič k tomu, případně i střed)?

DÍKY


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Přenosný boombox s ARN266-07
PříspěvekNapsal: 04 dub 2022 12:14 
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 03 říj 2010 12:04
Příspěvky: 11102
Bydliště: Náchod
Kraj: ČR - Královéhradecký
Protože tě neznám, je dost těžké představit si něco konkrétního pod popisem tvých požadavků ("obstojně", "odspodu"...). Může z toho vzniknout cosi hrajícího podobně jako běžné párty boxy.
ARN226-07 je poněkud problematický reproduktor. Jakési brumlání předvede, ale hifista ani zvukař ti to nepochválí. V žádném případě se s ním nedá vykouzlit dvoupásmo. Použitelný je buď jako levný a nevýrazný basák do trojpásma nebo jako aušusový subwoofer s podobným projevem jako subwoofery v sestavách Geniusu nebo Logitechu. Akorát k tomu poptřebuje dvojnásob velkou bednu (kolem 40 litrů). Zvučit venku monofonně sice není problém, přesto je ale vhodnější nehrát jenom z jednoho bodu - máš potom plac ozvučený extra nerovnoměrně.

Právě tak není úplně dobrý nápad trápit takovou produkcí toho nebohého švába. Výkonu nikdy není dost. Zvlášť venku a tím spíš s jediným a k tomu navíc málo citlivým reprákem. Jestli ti to bude nebo nebude stačit, těžko hádat. V podobných situacích to zpravidla nejsou reproduktory, ale zesilovač kdo nestíhá.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Přenosný boombox s ARN266-07
PříspěvekNapsal: 11 dub 2022 06:52 
Uživatelský avatar

Registrován: 24 zář 2008 11:46
Příspěvky: 4330
Bydliště: Slaný
Pokud to neni zadarmo jen na nějaké bezbřehé huhláníčko, tak ARN226 vůbec. To je primárně měnič na něco jiného, a sekundrárně tak trošku nahovno, i když něco s nim někdy dělat jde. Máš nějaký rozpočet? Já řeším něco velice podobného. Vyhrál Hadex Q338/Q338A. Buď na něj na Hadexu počíhej ve slevě, nebi Ti ho můžu dát já, mám jich pár kusů nasyslenejch. Je sice těžkej, ale můžeš ho trápit i v menší bedně než by chtělo ARNko.

_________________
We are not here because we're free, we are here because we're not free.

Líbí se Vám Web a fórum? Podpořte nás!


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 3 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

© LuKyss 2005-2012 | ReproMania.NET & ReproObchod.cz



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group