Poslední návštěva: Právě je 19 dub 2024 09:05


Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 29 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Satelity (minimum) k 1ks BC15PS100
PříspěvekNapsal: 18 lis 2018 20:33 
Uživatelský avatar

Registrován: 25 říj 2009 11:12
Příspěvky: 828
Bydliště: Spišská Nová Ves
Kraj: SR - Košický
Neviem si pomôcť ale mám pocit že ten NU3000 je bud šmejd ( ale čítal som aj relatívnu chválu tu a tam ) alebo je z tým zosilňovačom niečo. Ono hraje to len o chlp viac na tom BC než zos. s TDA7294 ( ktorý som provizórne skúšal) alebo jeden večer som to mal napojené cez autozos MACz2200 napájaní zdrojom 200w/12V pre ledky a hralo to len o kúsoček menej než NU3000.

Nechce sa mi veriť že je to tým BC15ps100, alebo že ten zos ho nevie štandardne využiť. Ako najlepšie to +/- premerať ? pustiť sinus napr 100hz a zmerať napätie ? impedanciu vieme..... Nejaké orientačné meranie. Ono to BC ani nedosiahne xmax čo tak naňho pozerám možno +/- peak/peak 5-8 mm. Čo ak dobre pamätám na sim. by mal dosiahnuť pri cca 700-900w .
Box cca 120L a BR34 hz


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Satelity (minimum) k 1ks BC15PS100
PříspěvekNapsal: 18 lis 2018 20:55 
Uživatelský avatar

Registrován: 24 zář 2008 11:46
Příspěvky: 4330
Bydliště: Slaný
To by se asi repráčku nelíbilo.
Pokud nemáš zátěže, tak zcela jistě změřit impedančku, a pustit v impedančním peaku nejlépe v zavřené bedně, tak aby při daném napětí do reproduktoru nešlo moc šťávy, a zároveň hlídat výchylku. Moc dobré výsledky to ale také nepřináší...

_________________
We are not here because we're free, we are here because we're not free.

Líbí se Vám Web a fórum? Podpořte nás!


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Satelity (minimum) k 1ks BC15PS100
PříspěvekNapsal: 18 lis 2018 21:51 
Uživatelský avatar

Registrován: 25 říj 2009 11:12
Příspěvky: 828
Bydliště: Spišská Nová Ves
Kraj: SR - Košický
Ide mi len o veelmi orientačne meranie či tam dodá 300 alebo 1300w lebo sa mi ten zos fakt nezdá. impedančku som meral niekde ju mam . Klieštakom a voltmetrom by to takto len velmi orientačne nešlo ?


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Satelity (minimum) k 1ks BC15PS100
PříspěvekNapsal: 20 lis 2018 19:58 
Uživatelský avatar

Registrován: 24 zář 2008 11:46
Příspěvky: 4330
Bydliště: Slaný
Přijde mi to jako hodně nebezpečný, protože v momentě, že by tam 1300W šlo, tak to půjde docela rychle srát.

_________________
We are not here because we're free, we are here because we're not free.

Líbí se Vám Web a fórum? Podpořte nás!


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Satelity (minimum) k 1ks BC15PS100
PříspěvekNapsal: 20 lis 2018 23:03 
Uživatelský avatar

Registrován: 25 říj 2009 11:12
Příspěvky: 828
Bydliště: Spišská Nová Ves
Kraj: SR - Košický
myslím že na tie 2-3 sek - zapnut na meraku priemerovanie alebo max.... reproduktor by nemal problém veď koľko pesničiek je dnes v niektorých pasážiach podobných sinusu 50-100 hz v trvaní 2-3 sek. Ale znova , som biely, počujem ak to je cez hranicu, uberám. Ide mi len o orientačne meranie či som bud ja hluchý alebo ten zosilňovač to BC proste nenakrmi čo sa mi ale nechce veriť podla toho čo som čítal po webe. I ked na druhu stranu zosilňovaču za 200 stovky od nova moc neverím. Ale toto je z druhej ruky a kto vie či tam nieje niečo načaté


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Satelity (minimum) k 1ks BC15PS100
PříspěvekNapsal: 24 lis 2018 13:34 
Uživatelský avatar

Registrován: 25 říj 2009 11:12
Příspěvky: 828
Bydliště: Spišská Nová Ves
Kraj: SR - Košický
Po prehodnotení fin. možností a mojich potrieb sa asi vyberiem cestou ktorá mnohým tu na fóre nebude po chuti. Niečo málo mám napočúvané či už na svojom alebo cudzom, možno "mačkopes" ale príde mi to ako za dane peniaze najrozumnejší kompromis je to niečo iné než som pôvode hladalúplánoval .. .úvaha:1x 15"na basoch + satelityˇ= 2x zos a nejaké dsp alebo min. akt. výhybka, teda 3ks box a teda dosť penazí .... alebo zvukovo vyvážené ale veľmi drahé satelity... je pre mna kedy sa tým neplánujem živiť príliš drahá, aj keď jasné - chcel by som lepšie no konečná voľba padla na pre mna najvýhodnejšie riešenie teda za "málo peňazí" ako tak zvuku aj keď je to kompromis na kompromis ale vo výsledku asi naj...
riešenie 18"+ niečo .. alebo 3pásmo.
Viem že sa mi to tu budete snažiť vyhovoriť ale znova píšem viem ake kompromisy to prináša, no aj určité benefity, hlavne finančné.

Moja otázka keďže doba pokročila a skúsenosti je viac ako kedysi... je aké by bolo podla vás vhodné osadenie, Vedel by som sa pustiť aj do vlastného vývoja ( merací mic atd mám, len som sa tomu dlho nevenova-teda aj skúenosti nie je až tolkol) Na prodance ma ale Hubert nejake meračky s 18" zostavami (ano viem niekto to tak chcel no nieje to celkom košer) no príde mi že pre 18" už by bolo vhodne aspon 3-pásmo ale ,, podla meračiek to nieje také zle. Som názoru že za každú cenu to ale nemá zmysel hnať do rovna keďže akustika miestnosti to aj tak rozhodní, skôr aby to nebol vyložené prúser.

A ak porovnám z čím tu hrajú dnes po kluboch tak aj osadenie nie celkom štastne no zo ako tak slušnímy meničmi a hlavne odladenou výhybkou by bola lepšia než to čo tu bežne počut tak ....

Sú návrhy ? Viem že už tu podobne témy boli no tak cca 5-8 rokov dozadu takže čo to a aj skúsenosti sa mohli zmeniť, preto sa pýtam .


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Satelity (minimum) k 1ks BC15PS100
PříspěvekNapsal: 24 lis 2018 18:53 
Uživatelský avatar

Registrován: 24 zář 2008 11:46
Příspěvky: 4330
Bydliště: Slaný
Dábel je skrytý v detailech. Jaké budou konečné kvality a výkony, nicméně ani po této volbě si nemyslím, že by satelit s 18" mohl finančně vyhrát v poměru vlastností a ceny.
Pokud budeš řezat 18" pasivně, komponenty budou drahé, ladění jiné a dělení vyšší. To hodně zvedne nároky na ten basák, takže rozhodně nebude moci dostat tak poctivé výkony jako v samostatné basovce řezané na 90Hz. Myslíš že šetříš, ale vpodstatě jen měníš peníze za jiné vlastnosti a výkony.

_________________
We are not here because we're free, we are here because we're not free.

Líbí se Vám Web a fórum? Podpořte nás!


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Satelity (minimum) k 1ks BC15PS100
PříspěvekNapsal: 24 lis 2018 22:49 
Uživatelský avatar

Registrován: 25 říj 2009 11:12
Příspěvky: 828
Bydliště: Spišská Nová Ves
Kraj: SR - Košický
Ano to som si vedomí ... ale podstatní je koneční výsledok. Či 300w alebo 600 nieje moc rozdiel podstatný je celkový výslední dojem. 2x18" na stredobasoch je viac ako 1x 15" tak či tak ak nejdeme do extrémoch čo sa týka osadenia. A.. zas si myslím že to zahrá viac než 1x15 + sat 10+1" v konečnom dojme. Ano sám som zástanca toho vyladeného a odmeraného napr 1x15+1.4" +18"sub. Ale v rámci ceny a konečného dojmu/výsledku .. a hlavne obmedzenej ceny..

Ak máš ale návrh na napr 15"+niečo v dobrej cene čo zahrá vo výsledku aj po eq lepšie daj tip . Ale nenaháňam každý watt, box čo zahraje nižšie je pocitovo výkonnejší a či 300 alebo 600 nieje moc rozdiel, podla mna rozsah urobí viac.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Satelity (minimum) k 1ks BC15PS100
PříspěvekNapsal: 26 lis 2018 19:20 
Uživatelský avatar

Registrován: 24 zář 2008 11:46
Příspěvky: 4330
Bydliště: Slaný
Asi by to chtělo méně polemizovat a jít do přímějších porovnání konkrétních produktů a sestav. Aby Ti 18" dobře šlapala, potřeboval bys nad to ten 10". Bez toho bude rozdíl dost podstatný.

Aj tak nemůžu souhlasit. Určitě to můžeš dočasně třeba na tom subu ožulit tak, aby to nestálo moc. Teď jsem do práce postavil sub s 15" za 600Kč, který po zvuku rozhodně není na blití.
To mi přijde jako lepší kompromis, než zku***é satelity s mnoha kompromisy a problémy.
Zkrátka už jsem si něco zažil, a už bych se tam nikdy nevrátil, i kdyby čert na koze jel.

_________________
We are not here because we're free, we are here because we're not free.

Líbí se Vám Web a fórum? Podpořte nás!


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 29 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

© LuKyss 2005-2012 | ReproMania.NET & ReproObchod.cz



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group