Poslední návštěva: Právě je 19 dub 2024 05:56


Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 29 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Satelity (minimum) k 1ks BC15PS100
PříspěvekNapsal: 10 lis 2018 14:37 
Uživatelský avatar

Registrován: 25 říj 2009 11:12
Příspěvky: 828
Bydliště: Spišská Nová Ves
Kraj: SR - Košický
Ahojte

Prosím poraďte vhodné alternatívy satelitov k subwf. BC 15ps100 z krmením cca 0,7 - 1 KW (1kus). Cenu neuvádzam lebo netuším. No nejde mi o prémiový zvuk skôr niečo relatívne ekonomické ako minimum k nemu. niečo na spôsob EM151 ( ak by vyhovovali tie tak kľudne)
Potrebujem to len dočasne. No nechcem aby to bolo až príliš málo alebo aby to úplne nerezalo uši.
Buď to kúpa bazaroviek alebo vlastna výroba - samozrejme odladené. Mám na to svoje dôvody tak ma neukameňujte keď tak SZ.

Ďakujem.

EDIT.sub je 4 ohm - ktore z lacnejších zosilňovačov su aj reálne schopné ist v mostíku do 4ohm v mostíku ?


Naposledy upravil mereksk dne 12 lis 2018 20:41, celkově upraveno 1

Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Satelity (minimum) k 1ks BC15PS100
PříspěvekNapsal: 10 lis 2018 20:37 
Uživatelský avatar

Registrován: 24 zář 2008 11:46
Příspěvky: 4330
Bydliště: Slaný
Mno, a komu a kde to bude co hrát?
Bude to na normální PA?

_________________
We are not here because we're free, we are here because we're not free.

Líbí se Vám Web a fórum? Podpořte nás!


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Satelity (minimum) k 1ks BC15PS100
PříspěvekNapsal: 11 lis 2018 17:21 
Uživatelský avatar

Registrován: 25 říj 2009 11:12
Příspěvky: 828
Bydliště: Spišská Nová Ves
Kraj: SR - Košický
Občas svadba, oslava a pod. no najčastejšie aj doma. Teda hrať všetko.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Satelity (minimum) k 1ks BC15PS100
PříspěvekNapsal: 12 lis 2018 20:40 
Uživatelský avatar

Registrován: 25 říj 2009 11:12
Příspěvky: 828
Bydliště: Spišská Nová Ves
Kraj: SR - Košický
Našiel som v našom meste človeka čo predáva cca1,5ročného Behr. NU3000 verzia bez DSP za 130eur. Myslím že pôjdem do toho. Čo sa týka krmenia toho BC.

K tým 4 ohm. Ked dobre pamätám meranie imp. toho BC tak to k 4 ohm ani nešlo a navyše ak môžem cca analogicky porovnať vinutie elektromotora a reproduktora tak po zahriatí elektromotora impedancia stúpa síce nie veľa ale predsa i ked cievka reproduktora asi nebude mat teplotu 130°C) Teda by to pri nehnaní na krv mal snáď ten Behr. v mostíku ustáť. Aspon podla toho čo uvádza výrobca - skúsenosti ?

Satelity som uvažoval 2p. niečo z 10 lepšie asi 12" a širšou hornou ( 12" aby to bolo občas možne použiť bez subu - domáci posluch - grilovačka, pri práci na dome a pod. teda aby to niečo ešte uhralo na 60-70 hz)

Rátajme to ale na takéto domáce hranie ale ked treba nech to vie zahrať nejaku nenáročnu akciu. resp. malú svadbu (do 50 ľudí) pár krát do roka.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Satelity (minimum) k 1ks BC15PS100
PříspěvekNapsal: 12 lis 2018 22:20 
Uživatelský avatar

Registrován: 26 pro 2010 12:50
Příspěvky: 574
Bydliště: Rokycansko
Kraj: ČR - Plzeňský
https://www.prodance.cz/bc-speakers-12n ... 7570u.html Lepsi varianta.

_________________
Soundcraft SiEx3, Mackie DL1608, X32,SPL A394pw, IQ18b, Beyma SB18, odposlechy SPL, B@C 12CXT, EV ZLX12P, ZXA1 sub.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Satelity (minimum) k 1ks BC15PS100
PříspěvekNapsal: 12 lis 2018 22:46 
Uživatelský avatar

Registrován: 25 říj 2009 11:12
Příspěvky: 828
Bydliště: Spišská Nová Ves
Kraj: SR - Košický
Lepšia varianta. No nad moje nároky a potreby
skôr niečo +/- na spôsob Delta12 + BC DE12 a pod. ? vhodne k 1ks subu s 15ps100 ?


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Satelity (minimum) k 1ks BC15PS100
PříspěvekNapsal: 13 lis 2018 16:37 
Uživatelský avatar

Registrován: 24 zář 2008 11:46
Příspěvky: 4330
Bydliště: Slaný
Uf, včera jsem pro samou práci zapoměl odpovědět.

No, kdyby to nebylo na klasické PA, nabídl bych Ti své moc pěkné 8+1" satelity (Monacor SP-8/150PRO + DE12), které právě hrály většinou doma u PC. I na svatbu by to mohlo stačit, ale nikdy nevíš, plnohodnotné 400W satelity to rozhodně nejsou. Záleželo by, co k tomu bude za zesilovač. Určitě tam není žádná rezerva dobudoucna na upgrade, a druhý sub by už jistě nezvládly, takže to nemůžu z čistého srdce doporučit.

Taky záleží jak chceš mít u PC místo, jestli se Ti nevyplatí rovnou koupit něco v aktivu (kolik na to máš peněz). Je tam hodně proměnných, které je potřeba si ujasnit...


Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory (obrázky, fotky, dokumenty). Pro zobrazení je vyžadována registrace. / You haven´t authorisation for browsing photos and attachment, please check in and sign on. / Du hast nicht Legitimation für ansehen Foto und Anlage, bitte registriere dich.

_________________
We are not here because we're free, we are here because we're not free.

Líbí se Vám Web a fórum? Podpořte nás!


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Satelity (minimum) k 1ks BC15PS100
PříspěvekNapsal: 13 lis 2018 22:27 
Uživatelský avatar

Registrován: 25 říj 2009 11:12
Příspěvky: 828
Bydliště: Spišská Nová Ves
Kraj: SR - Košický
zaujímava ponuka, pačia sa mi. Cena ?
Škoda len že si ich neviem vypočuť resp. zatiaľ nemám cestu do ČR.
V podstate by mohlo aj vyhovovať niečo také.
Upgrade do budúcna neplánujem, nemám to na kšeft.

Z miestom nieje problém bývam v dome - u mňa je to skôr štýlom bedne majú prednost zvyšok sa prispôsobí a to som už mal v minulosti v paneláku aj 2x18". A ani žena nemá problém.

Zosilnovač ešte nemám vybratí - podla satelitov.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Satelity (minimum) k 1ks BC15PS100
PříspěvekNapsal: 14 lis 2018 12:08 
Uživatelský avatar

Registrován: 24 zář 2008 11:46
Příspěvky: 4330
Bydliště: Slaný
K jednomu 15PS100 to asi výkonově sedí. Teď mám 21DS115, a když z toho člověk chce ždímat nižší basy, úplně snadno se dostane na limit výchylky basáku, ještě daleko dřív, než začne docházet dech satelitům. Samozřejmě, když to člověk uřeže dost vysoko, tak 3kW 21" s výchylkou 16mm má navrch.
Proto pořizuji silnější 10", aby se síly vyrovnaly, a mohl jsem do nich pálit I 400-500W, a hnát to úplně na krev jako plnohodnotné PA. Nu a ty 8" by mi tedy zbyly.

Cenu nemám ještě přímo stanovenou. Nastřelil bych 7000-8000Kč za pár, a viděl bych co by se dělo. Jelikož jsou v domácím prostředí, po očištění od prachu budou jak nové, a vylítané taky nejsou. Mám je 70cm od hlavy, kterou si nechci nechat ustřelit.

Zesilovač by si zasloužili tak 200W na kanál. Momentálně jsem je měl na RMX1450A, který dá víc, ale nemuselo to jet naplno.

Co se plnohodnotných 12" satelitů týká, takové které bych obecně doporučil, tam si myslím, že by zase za kratší konec tahal 15PS100, a zasloužilo by si to mocnější basák.
A v takovém případě bych se zase zeptal já Tebe, jestli bys ho v případě takového upgradu na něco silnějšího neodprodal, protože 15PS100 by mi na jeden projektík asi vyhovoval. :-)

Jinak na slabší satelity zaslouží něco jako RMX850 a na silnější 1450/2450, popřípadě podobné ekvivalenty od jiných značek.
Níž bych nešel z principu kvůli kvalitě a poměru ceny/výkonu. Ty watty se daj I nepoužít, a cena je velice podobná. Horší je, když je stejná, a není "které" watty použít....

_________________
We are not here because we're free, we are here because we're not free.

Líbí se Vám Web a fórum? Podpořte nás!


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Satelity (minimum) k 1ks BC15PS100
PříspěvekNapsal: 14 lis 2018 12:50 
Uživatelský avatar

Registrován: 25 říj 2009 11:12
Příspěvky: 828
Bydliště: Spišská Nová Ves
Kraj: SR - Košický
Heh ten 15 PS100 som tu predával 2 roky nakoniec za 150eur z bednou a nik nechcel. Preto som sa rozhodol že si znova zaobstarám nejaké zosilňovače a bude 2+1. Najviac ma mrzí že som predal bittner b400 (2x200) to malo fakt zvuk a výkonovo to prehralo lacne ale papierovo výkonnejšie napr. omnitronic p-1500 (aj na rovnakých boxoch)

Tak nad tvojimi tvrdo popremýšľam.
Ale ak sa na to náhodou z nejakého dôvodu vykašlem tak môj bude na predaj :lol:

Škoda že ten behr.NU3000 čo planujem kúpiť je verzia bez DSP. Vieš o nejakom fakt lacnom DSP ?


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Satelity (minimum) k 1ks BC15PS100
PříspěvekNapsal: 14 lis 2018 19:30 
Uživatelský avatar

Registrován: 24 zář 2008 11:46
Příspěvky: 4330
Bydliště: Slaný
No, před cca třemi lety jsem taky měl 15PS100, ale směřoval jsem výš, až jsem skončil u 21".
No dnes mi to přijde na hodně věcí velké, a rád bych měl i něco "mezi" na hraní.
Asi bych to chtěl bez bedny, což by mohl být problém. A taky 8Ohm. Nevím co máš za verzi.
Nijak to nehoří, zatím v té budce trčí Nějaký Omnitronic, který po processingu není úplně na prokopnutí. :-)

Omnitronic(zesík) je Omnitronic. Často chudá kopie RMX, tak se není čemu divit.
Funguje to, a tím to hasne.

Co se DSP týká, je to takové ošemetné.
Prodává se MiniDSP, ale má své mouchy a standartně nevybudí PA zesilovač.
Pak jsou nějaké moduly Digisynthetic, ale tam by sis musel udělat zdroj, možná i vstupy a výstupy.
A nakonec (z toho nejlevnějšího) asi u Bunty (BVaudio) koupit hotový procesor od Digisysnteticu. V českých mezi 4000Kč a 6000Kč, a docela to funguje. Uši mi to nervalo.

Pokud bys posílal hudbu čistě z PC, tak na základní processing by stačil EqualizerAPO (+ Peace UI). To umí základní dělení a pěknou parametrickou ekvalizaci, i delay. Ještě jsem nenašel limitéry, ale je možné, že to umí taky.

_________________
We are not here because we're free, we are here because we're not free.

Líbí se Vám Web a fórum? Podpořte nás!


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Satelity (minimum) k 1ks BC15PS100
PříspěvekNapsal: 14 lis 2018 21:03 
Uživatelský avatar

Registrován: 25 říj 2009 11:12
Příspěvky: 828
Bydliště: Spišská Nová Ves
Kraj: SR - Košický
Je pravda že som sa už pekných pár rokov nevenoval audiu a čo to sa v dnešnej dobe zmenilo tak preto sa pýtam. Nevieš ako je na tom to zabudované DSP v tom behr.NU3000 ? pozeram že za nova je drahší len o cca 50 eur oproti verzii bez DSP.

Môj 15ps100 je 4 ohm verzia ako som písal predtým. Preto som si trocha lámal hlavu nad lacným no aspoň trocha výkonovo dostatočným zosilňovačom no hlavne schopným ísť do 4ohm zataže v mostíku. Škoda že nikto neodpísal na moju otázku ohľadom toho NU3000 ( ale je mi jasne že je to behringer za par korún)

21" ved to je už fakt asi strop. Ja sa bojím aj toho 15" :lol: . Ale je pravda že asi nič lepšie som nemal ... a čo do plochy tam cca 12 rokov do zadu 2x18" alphard myslím že magnum alebo hanibal, ale tiež to nebolo až také zle aj ked BR mal trocha hrb na 45 Hz ale celkom to hralo (za tie prachy) .

Tak daj vedieť až sa rozhodneš pre konkrétu cenu tých svojich. Maš aj nejaké grafy z meračiek ?
Jazdíš na Slovensko ? alebo niekto v tvojom okolí ?


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Satelity (minimum) k 1ks BC15PS100
PříspěvekNapsal: 15 lis 2018 10:57 
Uživatelský avatar

Registrován: 24 zář 2008 11:46
Příspěvky: 4330
Bydliště: Slaný
Popravdě, z první ruky nevím jak to DSP na Behringeru funguje, ale k mému překvapení na zahraničních forech na to neplivou, a lidi jsou docela spokojení. To je co říct...
Asi bych ty peníze za tu zkušenost dal. :-)
Co se zesilovače jako takového týká, tak na to jsou pěkné testy a měření, a pokud nepatrně potuníš (chlazení), tak krom přehnaného udávaného výkonu to umí na basy fungovat obstojně.

Ohledně toho 15PS100, možná proto jsem Tě nekontaktoval. Hned od začátku jsem sháněl 8Ohm model.

21" je nejen strop, ale hlavně likviduje (sádrokartonový) strop se značnou pravidelností.
Nejlepší je. když koukám na nějaký tichý proslov na youtube, automaticky tam skočí další video když u toho nejsem, a počáteční intro je nějakej nabůstovanej "THX tón". To se pak dějou VĚCI.

Cena těch mejch satelitů je otázka poptávky. Můžem se tu bavit asi o těch 7000Kč. Na bazary bych to jinak mrsknul za startovací cenu 8K.
Na Slovensko nejezdím, a nikoho přímo kdo by tam jezdil nemám. Jedině hodně dobře zabalit a poslat kurýrem, kdyby to náhodou klaplo...

_________________
We are not here because we're free, we are here because we're not free.

Líbí se Vám Web a fórum? Podpořte nás!


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Satelity (minimum) k 1ks BC15PS100
PříspěvekNapsal: 15 lis 2018 14:23 
Uživatelský avatar

Registrován: 25 říj 2009 11:12
Příspěvky: 828
Bydliště: Spišská Nová Ves
Kraj: SR - Košický
Ako rýchlo sa ich plánuješ zbaviť ? sú 4 alebo 8 ohm ?

No u toho behra viem že 3kW v bridge 4 ohm nedá, videl som nejake merania, každopádne si myslím že na tu jednu 15ps100 je to aj z rezervou, predpokladám že 1kw trvale ten zos dá. Už len poriešiť satelity.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Satelity (minimum) k 1ks BC15PS100
PříspěvekNapsal: 15 lis 2018 19:22 
Uživatelský avatar

Registrován: 24 zář 2008 11:46
Příspěvky: 4330
Bydliště: Slaný
Tak ne úplně rychle. Řekněme, že dva měsíce, cca.
Jmenovitá impedance je 8Ohm. Kolem 1500Hz je tam docela málo, nicméně zesíky s tím problém nemají.

Tady je co jsem našel v PC:

Obrázek

Obrázek

Obrázek

reprosoustava má jen relativně jednoduché dělení, to ostatní musí zařídit DSP, viz tabulka.

Kdybych to netlačil do hardcore, tak bych je neprodal, ale Faital 10" a DE400TN jsou už doma, tak to asi dotáhnu do konce....

_________________
We are not here because we're free, we are here because we're not free.

Líbí se Vám Web a fórum? Podpořte nás!


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Satelity (minimum) k 1ks BC15PS100
PříspěvekNapsal: 16 lis 2018 22:42 
Uživatelský avatar

Registrován: 25 říj 2009 11:12
Příspěvky: 828
Bydliště: Spišská Nová Ves
Kraj: SR - Košický
Dnes som kúpil ten NU3000 za 120e.
Najprv sklamanie - akoby nestíhal zdroj, no chcelo to zlepšiť zdroj signalu. Odhadom to možno ten 1kw v mostiku na 4 ohm dá. Neviem.. buď som hluchý alebo ten BC mi proste nestačí, ako dom to rozoberá, zavreté dvere otvára ale akoby ten zvuk tam chýba a to som popohnal na skúšku chvíľkami až preblikol clip.... možno len zla akustika resp. mám male miestnosti, alebo ten zos fakt nieje na vhodný na sub. Neviem sa ale zbaviť pocitu že my bolo na ucho príjemnejšie a aj plnšie riešenie ktore som mal ako prve pred cca 13 rokmi keď som tu prvý krát zavítal. 18+1,75" len z univerzal výhybkou a osadenie len alphard ( ináč katastrofa ale,,). Možno práve tým že to bolo dávno a nejak si to idealizujem alebo mam na pi*u uši. No to čo som mal potom bud nebasovali alebo rezalo uši. 7
Viem že to znie divne. Asi mam sluch veľmi citliví na stredoch.

Ako sú tie tvoje bedne na tom pri použití bez dsp/eq ? tu a tam je hrb čo si zrovnával EQ ale bez doladenia to hraje obstojne aj na domáci posluch ?


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Satelity (minimum) k 1ks BC15PS100
PříspěvekNapsal: 17 lis 2018 18:06 
Uživatelský avatar

Registrován: 24 zář 2008 11:46
Příspěvky: 4330
Bydliště: Slaný
No, je to jeden z těch zesilovačů, co umí valit desítky vteřin pod plnym, a pak se trošku stáhne.
Nicméně pokud clip jen problikl, řekl bych si, že asi úplně na krev tejranej není.
Těžko říct, zda je na vině ta "patnáctka" kvůli tvým nárokům. Místnost jistě taky umí udělat hodně moc, a nakonec vzpomínky na staré dobré časy už taky člověk v hlavě nemá uložené jako objektivní. No hádej proč jsem t 15PS100 šel na 18SW115 a pak 21DS115....

Poslech bez EQ jistě možný je, ale z principu to asi nikdy nebude správně. Umístění a místnost s tím udělají velké brikule. Měl jsem to na stole naekvalizované dost jinak, protože "bezdozvukové" měření pro vyhybku je pro běžného smrtelníka něco dost jiného než reálný poslech bedýnek na stole v místnůstce. Nicméně slušná výhybka stojí skoro stejně jako použitelný DSP, tak je otázka, zda to takhle osírat. Vpodstatě jsi bez DSP nahranej tak nebo tak s jakýmakoli reproduktorama, a bude to slyšet. Tyto na tom nebudou nijak jinak. Zkusil jsem si ekvalizaci vypnout, a na uši to špatný nebylo.... Malinko chybí 300Hz a 100Hz.

_________________
We are not here because we're free, we are here because we're not free.

Líbí se Vám Web a fórum? Podpořte nás!


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Satelity (minimum) k 1ks BC15PS100
PříspěvekNapsal: 17 lis 2018 21:10 
Uživatelský avatar

Registrován: 25 říj 2009 11:12
Příspěvky: 828
Bydliště: Spišská Nová Ves
Kraj: SR - Košický
No ono do neustále svietiaceho clipu to nikdy z ničím nehnám lebo je to jednak počuť ( ako prudko poklesne kvalita) a v clipe to už nepovažujem za relevantní strop - skôr jeho prekročenie.
No pri tomto zosilnovači to počuť o dosť výraznejšie. Jasne medzi 600 a 1600w nieje veľky rozdiel ale i tak. Veľmi lacne watty. I hneď po pridaní tomu dochádza dych. Asi ostane na satelity.

Ano človeku rastu nároky, postupne si zvykne ale príde mi že basy z dvoch 18" aj ked horších parametrov su predsa len iné ... samozrejme chápem - stredy pri vyššom delení hrôza a ta smerovosť...

Problém je v tom že tomuto koníčku už nemôžem holdovať tak ako by som si prial a tak ako som v minulosti chcel a každé ďalšie a ďalšie euro naviac ...jasne za malo peňazí malo muziky, a keď sú už v tom nároky tak je to veľmi náročne. No mať dvojičky, starý dom a hypo .. :-D

Vhodné DSP ? tip ? no nie za 300e ?


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Satelity (minimum) k 1ks BC15PS100
PříspěvekNapsal: 17 lis 2018 21:57 
Řádný člen

Registrován: 02 pro 2012 15:54
Příspěvky: 1049
Kraj: ČR - Liberecký
Na doma bohate staci nejmensi miniDSP za 100USD. V prvni rade bych ale tomu "vrsku" naladil normalni pasivni vyhybku. Kdyz vidim to schema nahore ladeny "na osu"....no na delani rachotu ok, na doma bych to poslouchat nechtel. Driver se zvukovodem nikdy nevyjde delit takhle jednoduse, par RLC je vzdy treba (ostatne to tam supluje to DSP, ale uplne zbytecne, to jde pasivne).


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Satelity (minimum) k 1ks BC15PS100
PříspěvekNapsal: 18 lis 2018 11:21 
Uživatelský avatar

Registrován: 24 zář 2008 11:46
Příspěvky: 4330
Bydliště: Slaný
Tak to je zcela jisté. Měl jsem taky dva 15" satelity, a když se pustily dvě 18" basovky, byl to opravdu hodně jiný zvuk i potichoučku. To je asi nevyhnutelné.
Pokud by se dalo poladit miniDSP tak aby vybudilo PA zesík, tak to asi bude cesta. Je to tak $120€ odhadem.

@pet007: bylo to stavěné s tím, že DSP si s tím poradí, proto se to prostě jen "vyhlo" takto.
DSP bylo zamýšleno hned od začátku. Pro dělení basů a satelitů, trvalou ekvalizaci, delay mezi kanály. Zbytečné to nebylo, protože se ne ušetřilo a není tam duplicita ve funkci. Ten kdo má DSP, toho to nemusí trápit. Jinak samozřejmě, jde to udělat i lépe. Nebyl důvod.

_________________
We are not here because we're free, we are here because we're not free.

Líbí se Vám Web a fórum? Podpořte nás!


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 29 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron

© LuKyss 2005-2012 | ReproMania.NET & ReproObchod.cz



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group