Poslední návštěva: Právě je 19 dub 2024 11:40


Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 12 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: zesilovač THE T.AMP - TA2400 MK-X
PříspěvekNapsal: 22 zář 2010 00:15 

Registrován: 21 zář 2010 23:17
Příspěvky: 1
Kraj: ČR - Moravskoslezský
Nazdárek chzěl bych znát váš názor na tento zesilovač ,THE T.AMP - TA2400 MK-X a (American Audio VLP-2500 )


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: zesilovač THE T.AMP - TA2400 MK-X
PříspěvekNapsal: 22 zář 2010 09:52 
Řádný člen

Registrován: 06 pro 2009 18:16
Příspěvky: 30
Bydliště: Duchcov
Kraj: ČR - Ústecký
mám VLP 2500 a VLP 1500, nehrají špatně, za 4 roky chod bez problému, 2x čištěny, ale již šetřím na RMX 5050 a nejaky Cresták na 2pásma . Odpovídají ceně.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: zesilovač THE T.AMP - TA2400 MK-X
PříspěvekNapsal: 08 čer 2014 10:05 
Uživatelský avatar

Registrován: 12 úno 2014 19:26
Příspěvky: 42
Kraj: ČR - Ústecký
Měl jsem dva T.amp2400, už jsem teď na 1 a 1/2 kusu. Po vypálení pojistek, na různých ochranách, jel stejně dál. Třetí bych už nechtěl :D

_________________
Profesionální výroba repro, rack, keys ( case ), atd..

http://www.eesvyroba.cz


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: zesilovač THE T.AMP - TA2400 MK-X
PříspěvekNapsal: 15 čer 2014 18:45 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 10 srp 2011 10:57
Příspěvky: 479
Kraj: ČR - Ústecký
do 8 ohmů na středovrchy asi ok tady za ty penize (nakonec si tu druhou stranu nerozhejbal hanzi ?) kdyz chceš takovej výkon za takový peníze je to všechno z blata do louže


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: zesilovač THE T.AMP - TA2400 MK-X
PříspěvekNapsal: 14 úno 2019 20:59 
Uživatelský avatar

Registrován: 24 zář 2008 11:46
Příspěvky: 4330
Bydliště: Slaný
Právě jsem ho z kuriozity objednal. Udělám dynotesty, když se bude chovat slušně i s kapacitní/indukční zátěží, asi ho vytuním do rozumného stavu. :-) Dám vědět, jak jsem dopadl.

_________________
We are not here because we're free, we are here because we're not free.

Líbí se Vám Web a fórum? Podpořte nás!


Naposledy upravil Petr Berka dne 15 úno 2019 18:48, celkově upraveno 1

Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: zesilovač THE T.AMP - TA2400 MK-X
PříspěvekNapsal: 15 úno 2019 12:04 
Administrátor
Uživatelský avatar

Registrován: 23 zář 2008 23:01
Příspěvky: 2775
Bydliště: Brandýs nad Orlicí
Kraj: ČR - Pardubický
To bych byl rád, kdyby jsi tu pak zveřejnil výsledky měření atd. V prodeji je do roku 2002, tak buďto za tu dobu bude ještě vychytanější a nebo naopak okleštěnější pro nižší výrobní náklady. Sám jsem v napětí :P


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: zesilovač THE T.AMP - TA2400 MK-X
PříspěvekNapsal: 15 úno 2019 18:48 
Uživatelský avatar

Registrován: 24 zář 2008 11:46
Příspěvky: 4330
Bydliště: Slaný
Ano, už jsem viděl nějaké fotečky s různými změnami. Pět párů koncových tranzistorů, čtyři páry koncových tranzistorů, několik typů a pouzder... Sám jsem zvědav co naměřím. Kdybych naměřil něco dobrého, tak se budu znova bát, aby při nákupu druhého kusu byl stroj stejný. :-)

_________________
We are not here because we're free, we are here because we're not free.

Líbí se Vám Web a fórum? Podpořte nás!


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: zesilovač THE T.AMP - TA2400 MK-X
PříspěvekNapsal: 18 úno 2019 22:32 
Uživatelský avatar

Registrován: 24 zář 2008 11:46
Příspěvky: 4330
Bydliště: Slaný
Tak, mám ho doma. S dopravou za 9007Kč. Už tomu by se dalo říkat "malý zázrak".
Popravdě, utratil jsem tři dny času a tyto peníze pouze za zjištění. Tolik to stojí, když něco chcete vědět. Po webu toho zas tolik není. Proto se sobecky přiznám k okleštění informací, co tu zadarmo podám....

Vnější provedení:
Pěkné, jednoduché, intuitivní. Zesilovač působí utilitariansky, jednoduše. Je trošku hlubší než RMX 1850HD, a těžší. Trafo je z obou stran šroubováno (žádný závit na krátko díky umělému závitu trafa), a je situováno docela na středu zesilovače, takže se zesilovač proti RMXkům dobře bere, i přes tu hmotnost. Vše je dělané co nejjednodušeni a nejlevněji. Žádné designové manýry. A je to dobře! Všechny peníze šly do podstatného materiálu a do funkčních částí zesilovače.

Vnitřní provedení obecně:
Nemám co vytknout. Možná snad větší nahňácanost soft startu, a příliš mnoho volného prostoru kolem chladičů coby "tunelů" na odvod vzduchu. Jistě by chlazení trošku pomohlo větší utěsnění tak, aby vzduch nemohl tolik utíkat z chladících tunelů.

Chlazení: Dva větší chladiče po stranách, uspořádané do "tunelové" topologie.
Rozhodně větší než u RMXek, a asi i celkově lépe řešené, lépe rozvádějící teplo do celé kastle. S tímhle jsem byl za tu cenu opravdu hodně spokojený. V porovnání s RMX 1850HD je T.Amp také tišší.

Vnitřní provedení reálně:
Za ty peníze nejde očekávat zázraky. Funguje to. Jsou tam trošku menší kapacity na zdroji, což se (spolu)projeví na poměru burst/RMS výkonové charakteristice, ale to bychom taky mohli pokračovat trafem, a koncovými tranzistory. Za ty peníze je to docela vyvážený set, ze kterého nelze být naštvaný. Zároveň prostor pro upgrade je, ale asi se to nevyplatí. Nové trafo za 2500-3000, Autobus filtračních kapacit za 1500-1800, koncové tranzistory za 500. A jsme na zesilovači za 14000Kč bez práce. To by byl jiný zesilovač.

Co mě nasralo: Ruční pájení PTH součástek, hlavně těch na chladiči. Nedobré pájení, nedobrý cín, a vůbec prasecká práce s tavidlem, kuličky cínu. Bylo to hodně zlé. Tak zlé, že bych věřil, že má ten zesilovač nakročíno po jisté době provozu k jasné smrti. Tohoto problému se lze zbavit, ale dost velkým rozmontováním zesilovače, které mě asi nemine. Je to taková čínská klasika, nekvalitní práce.

Teď k měření a poslechu.

1kHz @8Ohm v můstku:
Peak 4ms: 2550W
Burst 40ms: 2160W
RMS: 1850W

100Hz:
RMS 1850W

50Hz:
RMS 1850W

25Hz:
RMS 1450W (-1db ve výkonové charakteristice).
Na 25Hz pod plným výkonem mělo trafo tendence vrčet.
To se i dá čekat, pod takovým náporem. Na levném PA ale stejně nemá kdo co jezdit ke 25Hz.
Na 40Hz to bylo ještě OK.

Na dané impedanci RMX1850HD vykázalo větší tvrdost, ale celkově menší výkony.
Co mě dostalo byl "tepelný projev" porovnávaných zesilovačů.
Oba jsem je nechal jet 5 minut na 600W RMS (signál povahově náročný jako hardtechno k limitaci hnané polostřízlivým jedincem). Oba zesilovače to ustáli, ale myslím, že RMXko mělo na kahánku víc. Na šroubech chladičů z venku se nedala udržet ruka, zatímco T.Amp rozváděl teplo pěkně do chladičů i do kastle, a ruka na tom šla udržet v klidu. Z obou foukal horký vzduch.
Tady bych dal malé bezvýznamné plus T.Ampu.

Z porovnání průběhu výkonů ve frekvenci bylo poznat, že RMX 1850HD opravdu má na to, být hnán na 4Ohm v můstku, zatímco T.Amp nikoli. I těch 8Ohm je tak tak akorát. Dovoluji si takto fungovat jen proto, že můj 21DS115 má přes většinu použitelného pásma na PA znašnou impedanci, a tedy zesilovač nebude tolik zatěžován, jako s reproduktory se slabším pohonem*.

Poslech:
Ještě jsem to nekotlil déle na krev...
Určitě bude chtít dokompenzovat ten decibel na nízkých frekvencích, a nehnat moc do clipu. I když musím přiznat, že díky měkkosti trafa se clip choval docela příjemně.
Zesilovač zní malinko jinak než RMXko, ale ne vysloveně hůř. Spíš, jako by zanášel jiný fázový posuv nebo delay do zvuku. Po různém štelování těchto aspektů se RMXku docela dost přiblížil.
Nehodnotil bych to vysloveně negativně.

Dál už to asi nemá cenu rozmazávat. :-)
Asi bych to shrnul tak, že pokud nemáte moc peněz na zesilovače, a umíte si ohledně elektroniky a rozborky/kontroly zesilovače poradit, tak tady dostanete co jste si zaplatili (oproti některým modelům Behrišrotu). Není to ale nic, co by každý měl chtít. Stále je to levný čínský zesilovač.

_________________
We are not here because we're free, we are here because we're not free.

Líbí se Vám Web a fórum? Podpořte nás!


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: zesilovač THE T.AMP - TA2400 MK-X
PříspěvekNapsal: 19 úno 2019 23:10 
Administrátor
Uživatelský avatar

Registrován: 23 zář 2008 23:01
Příspěvky: 2775
Bydliště: Brandýs nad Orlicí
Kraj: ČR - Pardubický
Tak to není zlé, ba přímo lepší než jsem tušil. Tak ať slouží tak dlouho, jako QSC...


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: zesilovač THE T.AMP - TA2400 MK-X
PříspěvekNapsal: 20 úno 2019 09:42 
Uživatelský avatar

Registrován: 24 zář 2008 11:46
Příspěvky: 4330
Bydliště: Slaný
Napostoval jsem to všude možně, a moc lidí to překvapivě nezajímalo. Takovej nevděk! :-D :-D

Krom toho zpracování "ručního", které tomu pro běžného uživatele láme vaz, a úplně kazí jinak rozumný stroj, to ujde. Ještě nevím, jestli si ho nechám. Proběhnou další testy. Hlavně ty poslechové pod plným plynem a tím zároveň telepné testy v plné zátěži. Teprve pak dojde na finální rozhodnutí. O RMX2450 se taky říkalo, že se při plném výkonu v basech poněkud "rozbahnil", mno ale každý to taky rval na 4Ohm v mostíku. Taky aby ne...

_________________
We are not here because we're free, we are here because we're not free.

Líbí se Vám Web a fórum? Podpořte nás!


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: zesilovač THE T.AMP - TA2400 MK-X
PříspěvekNapsal: 20 úno 2019 15:04 

Registrován: 30 led 2013 16:03
Příspěvky: 33
Kraj: ČR - Pardubický
TA2400 je dle zkušeností z minulosti funkční zesilovač.
Ovšem pořizovat si ho v dnešní době opravdu nedává smysl. Je těžký, konstrukčně zastaralý. Snad pouze za nějakou výhodnou cenu z druhé ruky.

K testu Petra Berky: když čtu tvoji recenzi na TA2400, říkám si zda jsi nezaspal dobu. Porovnávat dva na dnešní dobu zcela zastaralé a low end zesilovače (low end už v době masové výroby před cca 15ti lety) mi prostě nedává smysl.
Myslím, že za 9000Kč se dá v dnešní době (rok 2019) pořídit lepší zesilovač, konkrétně Behringer NX6000 s DSP nebo za necelých 8000Kč bez DSP. Mám zkušenost s obouma a nevidím žádnou výhodu, která je pro TA2400.
Ovšem v tvém testu se dočtu: Behringer nebrat, TA2400 za 9000Kč "zázrak".


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: zesilovač THE T.AMP - TA2400 MK-X
PříspěvekNapsal: 20 úno 2019 16:38 
Uživatelský avatar

Registrován: 24 zář 2008 11:46
Příspěvky: 4330
Bydliště: Slaný
Tak se mi povedlo někomu šlápnout na kuří oko….

Nesouhlasím! :-)

Netvrdím, že test je superobjektivní. Záleží na modelu, na použití stroje a úhlu pohledu. Vím, že hodně lidí je s Behringerem nadoma spokojeno, protože to uživí co potřebujou.
Dokonce se mi vevnitř líbí víc, co se výrobní kvality týká. Beze všeho! Nerad bych behringeru jen myl prdel. Za tu cenu některé modely také opravdu dobře fungují.
Také jsem ten zesilovač neměl v ruce. Ale měl jsem ho v merku, a něco jsem o něm načetl.

//Edit:
Uznávám, že moje negativnější vyjádření o Behringeru z části plyne z porovnávání s jejich staršími EP trafo modely, a z části plyne z dané aplikace, kterou používám. Také jsem jasně napsal, že mluvím jen o některých modelech, popřípadě o přímé modelové konkurenci, nikoli o celém Behringeru (i když přiznám, že v duchu tu značku rád nemám).
Nicméně v této aplikaci si můžu dovolit tvrtit, že T.Amp je jednoznačně lepší I výkonnější volba než NXka.

Zjistilo se, že NX zesilovače od Behringeru nejsou vpodstatě nic než převlečené staré dobré iNuke, a jejich problém je, že tenhle výkon z nich ani na kanál, ani v můstku nejde při 8Ohm tahat. 6000 řada je navíc pokud vím už z výroby zmůstkovaná. Proto taky skoro dává ty úžasné výkony.
Nestačí to. 8Ohm B&C 21DS115 v mé aplikaci bude mít průměrnou impedanci (nebo proudovou zátěž ekvivalentní) kolem 16Ohm. Behringer dává +-84V, T.Amp dá +-122V. Při stejné impedanci dá T.Amp do takovéhle bestie tedy dvojnásobek výkonu. A je to potřeba. Tenhle drobeček při správném použití zhltne až 3kW burst výkonu. Kde by se vzal takový výkon? …A tuplem pak při +-84V… Nemá jak, ani v můstku. Pokud jsem byl obeznámen, tak NXka stejně jako NU řada Behringerů nemá žádné PFC, o kterém by se dalo mluvit. Takže odebíraný proud bere natvrdo a ve špičkách periody síťového napětí. Žádné velké zázraky s účinností se tedy také konat nebudou, a veškerá argumentace o modernosti při porovnání pak bere za své.

Má poklona
Petr. :-)

_________________
We are not here because we're free, we are here because we're not free.

Líbí se Vám Web a fórum? Podpořte nás!


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 12 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

© LuKyss 2005-2012 | ReproMania.NET & ReproObchod.cz



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group