Poslední návštěva: Právě je 23 dub 2024 11:15


Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 6 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Jaké zesilovače k subwooferům
PříspěvekNapsal: 01 čer 2015 16:26 

Registrován: 10 led 2015 14:08
Příspěvky: 4
Kraj: ČR - Plzeňský
Ahoj,

chtěl bych se zeptat zkušenějších na názor, jaké zesilovače bych měl vybírat pro subwoofery, řekněme 18" kolem 1kW příkonu, malé-střední PA? Pominu-li nejlevnější kategorii a drahé špičky a zaměřím-li se na zesilovače, které se dají koupit za rozumné peníze (řekněme do 30 tis), které parametry a značky bych měl řešit nejvíce?

Předpokládám, že třeba slev rate nebude nejdůležitější vzhledem k tomu, že frekvence se budou pohybovat reálně max od 30 Hz do 120 Hz víc ne. Třída AB, nebo H bych řekl že nemusí být nutná, tady i průměrný Dčka a podobné by měly hrát, důležitější bych řekl, že je třeba damping factor a hlavně výkonová rezerva, ochrany samozřejmě.

Jaké jsou vaše zkušenosti a názory, popř. jaké konkrétní kousky byste mi doporučili?

Jak moc velký vliv má kvalita zesilovače na zvuk basů obecně? Jsou suby stejně náchylné na nějaké ty "mouchy", které zesilovač skýtá, jako třeba středovýškové sekce, nebo méně?

Děkuji moc za vaše názory.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jaké zesilovače k subwooferům
PříspěvekNapsal: 01 čer 2015 17:26 
Uživatelský avatar

Registrován: 30 kvě 2013 14:35
Příspěvky: 18
Kraj: SR - Trenčianský
T.Amp Proline 3000 - mal som ho posledný mesiac požičaný a výsledok je taký, že už mám jeden kúsok objednaný.

Jeho mínusy sú asi iba váha (37Kg) a značka .
A cena je viac než dobrá.

Môj názor


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jaké zesilovače k subwooferům
PříspěvekNapsal: 02 čer 2015 12:27 

Registrován: 10 led 2015 14:08
Příspěvky: 4
Kraj: ČR - Plzeňský
Ten vypadá velmi dobře =) děkuji za názor =) Má někdo ještě další zkušenosti s "thomaňáckými" produkty? Slyšel jsem i od několika zvukařů, že za málo peněz hodně muziky a to třeba i odposlechy že fungují dobře... Vyrovnaj se thomaňáci ve spolehlivosti firmám "zvučnějších" jmen?


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jaké zesilovače k subwooferům
PříspěvekNapsal: 02 čer 2015 21:40 

Registrován: 19 úno 2013 19:00
Příspěvky: 65
Kraj: SR - Nitrianský
Váha nebude jediný problém, zdá sa, že sú tam aj iné muchy (odstrániteľné). viď napr. http://forum.speakerplans.com/proline-2 ... 66087.html . Ale inak best buy za tie peniaze, hlavne pre tých čo majú hlboko do kapsy. Na začiatok podľa mňa dobrá voľba.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jaké zesilovače k subwooferům
PříspěvekNapsal: 03 čer 2015 10:24 
Uživatelský avatar

Registrován: 22 lis 2009 19:04
Příspěvky: 90
Bydliště: Púchov
Kraj: SR - Trenčianský
Za seba doporučím kopie Gruppenov.
Ale hrajú mi iba občas, nie každý víkend. Takže čo do životnosti sa neviem relevantne vyjadriť.
Inak FP14000 presne splňuje požiadavky. Mám ho na 4ks 18" basov každý po 1kW.
Oproti T.Amp 3000 má síce skoro dvojnásobnú obstarávaciu cenu (stále sa zmestíš do 30tis), ale dvojnásobný výkon, polovičnú váhu a výšku iba 2U.

_________________
1x DSP 4/8, 2x Gisen DSP 4.21, 1x the t.amp D4-500
2xRCF MB15N405+DE820TN+HF94(P.Vinš), 6x1kW BR 18" RCF, 2xRCF ART 710A-mk4, 1x DB SUB 15H


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jaké zesilovače k subwooferům
PříspěvekNapsal: 03 čer 2015 15:20 

Registrován: 10 led 2015 14:08
Příspěvky: 4
Kraj: ČR - Plzeňský
A co říkáte na dB technologies HPA 2800? Už podle obrázků mi přijde konstrukce pěkná a neodfláknutá, nehledě na to, že má krom ne úplně překvapujícího výkonu ostatní parametry lepší, než konkurence v cenové kategorii, otázka je, jestli dBčka nekecaj, ale řekl bych, že patří mezi "známější" firmy, tak by tolik kecat nemusely... Máte s nimi někdo zkušenosti? Známý ho měl, ale už spolu nejsme v kontaktu, tak vůbec nevím, tenkrát ho koupil novej... Mají udávanej výkon i do 2R, tak by to mělo i v můstku pracovat dobře... myslím... :)


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 6 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

© LuKyss 2005-2012 | ReproMania.NET & ReproObchod.cz



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group