Poslední návštěva: Právě je 19 dub 2024 20:56


Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 10 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Peavey PV 2000
PříspěvekNapsal: 11 zář 2015 23:35 

Registrován: 11 zář 2015 23:27
Příspěvky: 5
Kraj: ČR - Moravskoslezský
Zdravim,
koupil jsem zesilovač Peavey PV 2000. Vůbec o něm nic nevím, ptz se o něm nemůžu nikde na netu nic dočíst. Jde o kvalitní amp?
Porazí to qsc rmx 1850HD? Zdá se mi, že je toto qsc až moc zbožňováno, tak nechápu v čem to vězí, podle mě je to jen obyčejný klunkr.

Rada


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Peavey PV 2000
PříspěvekNapsal: 12 zář 2015 09:24 
Uživatelský avatar

Registrován: 24 zář 2008 11:46
Příspěvky: 4330
Bydliště: Slaný
Ahoj.

Není po koupi zajíce v pytli tak trošku pozdě, ptát se na vlastnosti zajíce? Teď už je vpodstatě jedno co zjistíš. Prostě jsi to koupil...

Ten zesilovač osobně asi neznám, i když jsem už nějaké Peavey hrát slyšel, a něco bylo dobré, jiný model zas moc ne (bohužel zároveň použit asi na stejně šitových reproduktorech).
Kvalita má mnoho aspektů, a když se googlem kouknu napříč fotkami, rozhodně se nedá takový zesilovač označit za jednoznačně lepší. Šitový PCB s relativně šitovejma součástkama (na pár místech), umístění a zapájení mnoha součástek jak u prasat. Tady se nedá říci, že je to lepší než QSC. Že to víc hraje? Skoro všechno hraje víc než QSC! :-) Ale o tom to tak docela vždy není.

_________________
We are not here because we're free, we are here because we're not free.

Líbí se Vám Web a fórum? Podpořte nás!


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Peavey PV 2000
PříspěvekNapsal: 19 zář 2015 00:56 

Registrován: 11 zář 2015 23:27
Příspěvky: 5
Kraj: ČR - Moravskoslezský
Tak já (po několika měsících hledání) jsem žádné fotky PCB a součástek a zapojení jak u prasat na netu nenašel (jinak bych toto vlákno nezakládal).

To qsc bych už dále asi nesrovnával, to nemá cenu.

Někdo jiný nějaké zkušenosti s tímto zesilovačem?

Napíšu vám alespoň mé zkušenosti, možná se to bude někomu někdy hodit:

Nevýhody:
Vyhazuje mi 10A pojistky, musím ho zapojovat min na 16A pojistky. Nemá relé na odpojování reprobeden, při zapnutí občas v reprobednách praskne a po vypnutí občas zahrají různy pazvuk. Docela velká nevýhoda je velká hmotnost, dost špatně se přenáší. Dále se mi zdají podimenzované kondenzátory ve zdroji (2*10000 uF/100v) na každý kanál. Nemá galvanické trafa na vstupu, zvuk z kompu dost brumí.

Výhody:
Docela dobrý zvuk, na fullrange hodně hlasitý poslech, spodky taky dobré.
Dobře fungující crossover, můstek, subsonic filtr. Dost koncových tranzistorů.
Ventilátor 2 stupňový, dá se v místnosti jen nepatrně slyšet, není to žádná hrůza.
Kompresor který zabrání přetížení zesilovače, tak vám to nezníčí drahé reprobedny jen tak.

Myslím, že za ty prachy (6000) co jsem za něj dal docela slušný kousek. Ale netestoval jsem ho nikde pořádně co snese, ale když zesak funguje už nějakách 20 let, tak to bude asi v pohodě.
Nahraji vám tady pár fotek, protože vím, že na internetu nejsou, tak mi netvrdtě nic o odfláklosti PCB, když se mi to zdá jako relativně poctivě udělané.

Na fotce jde vždy vidět jen 1 koncový stupeň. Nevím jestli je to zajíc v pytli, za ty prachy jsem docela spokojený.

http://ulozto.cz/xSURoSbD/pv-2000-rar


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Peavey PV 2000
PříspěvekNapsal: 19 zář 2015 08:01 
Uživatelský avatar

Registrován: 24 zář 2008 11:46
Příspěvky: 4330
Bydliště: Slaný
Dvacet let staré elyty by bylo záhodno vyměnit nebo naformovat. Pokud to vyhazuje pojistky, tak lze dodělat softstart.

_________________
We are not here because we're free, we are here because we're not free.

Líbí se Vám Web a fórum? Podpořte nás!


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Peavey PV 2000
PříspěvekNapsal: 28 zář 2015 21:56 

Registrován: 11 zář 2015 23:27
Příspěvky: 5
Kraj: ČR - Moravskoslezský
Jsou ty elyty 2*10 000uf/100v na kanál dostačující? Kdybych je vyměnil třeba za 2*20 000uf/100v?

A dájí se ty elyty s tím cca 1,5 kw EI trafem považovat za tvrdý zdroj pro pořádné basy?

Pořád uvažuji nad tím, jestli je na basy lepší pořádný EI nebo toroid.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Peavey PV 2000
PříspěvekNapsal: 29 zář 2015 16:51 
Uživatelský avatar

Registrován: 24 zář 2008 11:46
Příspěvky: 4330
Bydliště: Slaný
Je to méně, někteří šílenci dávají více než 40 000uF, nicméně dokud nevíme jaké to trafo opravdu je měřením, a když nezjistíš, jak je udělaný třeba usměrňovací můstek, není bezhlavé přidávání kapacity zrovna vhodné doporučovat. Jedině, že bys upravil aj usměrnění. A když už budeš mít opravdu hodně v cajku a silný zdroj, těžko říci, jestli něco dalšího v řetězci nebude nějak přetěžováno. Z tohoto důvodu na tovární věci obvykle nerad sahám, dokud nemám na to to zrevidovat, popřípadě předělat komplet celé. Jenže pak už se ta výhodnost rychle vytratí.

Tvrdost transformátoru není podmíněná pouze jeho typem, ale i konkrétním provedením.
Toroid může být lepší, ale také nemusí. Jeden silnější jsem si objednal od JK-Eltra, a není to ani vysloveně levné, ani jednoduché. Naporoučel jsem si super parametry, a přišel kus, který se jevil jako přesycený, a primár nebo jádro rezonovalo a bručelo. Šlo to na reklamaci.

Zapomeň, že bys to za pár kaček nějak přechytračil a vylepšil. Pokud to funguje, vyměň všechny elyty, očisti to od prachu, a tím to HASNE.

_________________
We are not here because we're free, we are here because we're not free.

Líbí se Vám Web a fórum? Podpořte nás!


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Peavey PV 2000
PříspěvekNapsal: 06 led 2016 23:32 

Registrován: 11 zář 2015 23:27
Příspěvky: 5
Kraj: ČR - Moravskoslezský
Zdravím,

ještě jeden takový dotaz ohledně pv2000. Tento zesák nemá vstupní transformátory pro galvanické oddělení sigálu. Když hraji ze stolního PC, je brum o dost větší než když hraji z notebooku, kde není brum praktický žádný a zesilovač se stává použitelným.

Nevíte někdo co s tím?

Použil jsem ten galvanický oddělovač na dvou cinchích, a zdá se mi, že se signál z PC spíše ještě zhoršil než aby se zpravil.
http://www.dobry-obchod.cz/produkt/pc1- ... o-signalu/

Trošku mě to mrzí, že relativně dobrý zesilovač je zdánlivně nepoužitelný.

Díky za rady a tipy,
Radek


Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory (obrázky, fotky, dokumenty). Pro zobrazení je vyžadována registrace. / You haven´t authorisation for browsing photos and attachment, please check in and sign on. / Du hast nicht Legitimation für ansehen Foto und Anlage, bitte registriere dich.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Peavey PV 2000
PříspěvekNapsal: 07 led 2016 01:13 
Uživatelský avatar

Registrován: 23 zář 2008 23:59
Příspěvky: 3057
Bydliště: Praha-západ
Kraj: ČR - Středočeský
Osazení transformátorů na vstupech zesilovačů(či vůbec jakýchkoliv zařízení) není běžné. Brum vzniká díky zemním smyčkám, což vyřeší přijení všech zařízení z jedné zásuvky. Také je vhodné vyhnout se nesymetrickým kabelům, to je také častý zdroj brumu. Problém může být ve špatně zapojených kabel, jak signálových, tak elektrických - např prohozená fáze s nulou. Někdy dělají problém nabíječky na notebooky a ani jeden z výše zmíněných bodů nepomůže.
Pokud nepomůže ani jeden ze zmíněných bodů, tak je třeba použit galvanické oddělení - transformátor, tedy di-box. U symetrického zapojení to lze řešit i odpojením stínění v jednom z konektorů.
Je vcelku jasné, když tam připojíš krám za 150Kč, že to zvuk zhorší. Pokud je skutečně galvanické oddělení třeba, tak si pořid nějaký slušnější PA di-box, např http://www.prodance.cz/dpdb.html

_________________
Martin S. ::::: MS sound
http://ms-sound.cz


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Peavey PV 2000
PříspěvekNapsal: 07 led 2016 11:18 

Registrován: 11 zář 2015 23:27
Příspěvky: 5
Kraj: ČR - Moravskoslezský
Díky za odpověď,

já mám ještě druhý zesilovač, teslu AZK 220 a ona právě má vstupní trafka,

teď jsem zjistil, že ten galvanický oddělovač pomáhá, ale jen někdy, někdy když mám něco někde zapnutého, tak to brumí i když mám ten galvanický oddělovač zapojený a já nevím čím to je.

Aktuálně napájím PV2000 jinou zásuvkou, 16ampérovou z koupelny, protože mou 10ampérovou to vyhazovalo...tak jestli by nepomohlo, kdybych tohle nějak vyřešil a zapojil PC i zesák do jedné zásuvky.

Tak nevím jestli by víc pomohl ten dražší nebo jak by to bylo. Ale každopádně ať dělám co dělám, zatím proti notebooku a mobilu je to hrůza a děs.

Radek


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Peavey PV 2000
PříspěvekNapsal: 08 led 2016 14:47 
Uživatelský avatar

Registrován: 23 zář 2008 23:59
Příspěvky: 3057
Bydliště: Praha-západ
Kraj: ČR - Středočeský
Prvně bych začal tím, že to napojíš z jedné zásuvky.

_________________
Martin S. ::::: MS sound
http://ms-sound.cz


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 10 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 17 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

© LuKyss 2005-2012 | ReproMania.NET & ReproObchod.cz



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group