Poslední návštěva: Právě je 19 dub 2024 09:36


Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 52 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Zesilovač vhodný k živení S215 od Spl Acoustic
PříspěvekNapsal: 04 lis 2015 15:49 

Registrován: 19 úno 2013 19:00
Příspěvky: 65
Kraj: SR - Nitrianský
Martin S. píše:
Tak stačí se podívat na DF iNuke3000 a iNuke6000 (připomínám že jde o zmůstkovaný iNuke3000).
iNuke3000 DF 160 @ 8R
iNuke6000 DF 140 @ 8R

Zhoršení DF o 12,5%. Samozřejmě u každého zesilovače to může být trochu jinak. Nicméně k 50% zhoršení pravděpodobně nedojde. Nicméně při zapojení zesilovače do můstku a provozu do 4R (což se rovná provozu do 2R sterea) bude ten pokles citelnější.


Pokiaľ má iNuke 3000 DF 160 pri 8R tak iNuke6000 by mal mať pri 8R DF=80, kedže sa jedná mostíkový iNuke3000. Koncové stupne sú tým pádom do série a logicky výstupná impedancia zosilovača sa zvýši 2krát. Logicky sa potom musí DF znížiť 2x. To je dôkaz koľko znesie papier.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zesilovač vhodný k živení S215 od Spl Acoustic
PříspěvekNapsal: 04 lis 2015 17:46 

Registrován: 26 zář 2011 18:39
Příspěvky: 36
Kraj: ČR - Královéhradecký
Hmm, Zorgu, tak tos mi to tedy "nandal". Nic lepšího tam nemáš? Třeba nějaký věcný argument? Jinak jsi totiž za pitomce...


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zesilovač vhodný k živení S215 od Spl Acoustic
PříspěvekNapsal: 04 lis 2015 22:27 

Registrován: 20 led 2009 23:43
Příspěvky: 1745
Já samozřejmě nějakou představu o DF mám, za pitomce jsi tady leda tak ty sám :lol: nemáš naprosto nic hmatatelného, sám jsi to potvrdil, že jde jenom o tvůj dojem založený na bůhvíčem, a budeš tu lidem psát stylem:
Citace:
tak to mi přijde jako... No, teď popravdě ani nevím, jak to napsat, abych nikoho neurazil :|
a pak jako vrchol drzosti tady po někom chtít, aby ti vyvrátil tvoje smyšlenky? Takhle negačně to fakt nefunguje. Ty jsi s čímsi přišel, ty bys měl doložit, cos napsal, jinak je to jenom plácání!


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zesilovač vhodný k živení S215 od Spl Acoustic
PříspěvekNapsal: 04 lis 2015 23:40 

Registrován: 26 zář 2011 18:39
Příspěvky: 36
Kraj: ČR - Královéhradecký
Zorgu, od začátku mě pouze urážíš (a pleteš si mě s tazatelem, což jen dokazuje tvoji absolutní zmatenost) a nejsi vůbec schopen jakékoliv věcné argumentace. Já jsem původně reagoval na tvrzení Martina S., s kterým hrubě nesouhlasím a jasně jsem napsal PROČ s ním nesouhlasím. A abys to nemusel hledat, tak to sem ještě jednou zkopíruju:

"DF je jeden z několika zásadních parametrů, který ovlivňuje výslednou kvalitu reprodukce. A samozřejmě, že pokud chci co nejlepší kvalitu, tak musím mít co nejlepší pokud možno VŠECHNY parametry. A je úplně jasné, že k basovkám budu mít co nejkratší kabely s největším možným průřezem a co nejkvalitnějšími konektory."

Očekával jsem, že bude reagovat on a ne nějaký jeho "tiskový mluvčí". A evidentně tady na fóru Martin je a na mé námitky vůbec nereaguje. Tak tomu nějak nerozumím. On tě pověřil tím, abys tady se mnou nějak "zametl", nebo proč na mě reaguješ ty a ne on? Nebo si za svým názorem nestojí a neumí ho věcně obhájit? Takže já se ptám tebe, jako jeho obhájce, jak tedy dospěl ke zde publikovanému názoru, že cituji: "Vysoký DF je spíš jen tak honění trika. Pokud je DF nad 100, tak bych to vůbec neprožíval."? Umí to on (nebo případně i ty) podložit třeba nějakým výpočtem nebo je to jen jeho (a tvůj) pocit? Nebo co vy dva máte na rozdíl ode mě "hmatatelného"?

A jinak ještě doplňuji citaci z webu Aldaxu: "Nízký činitel tlumení přispívá k volnějšímu pohybu kmitacího systému reproduktoru a při méně korektním návrhu basreflexu se reproduktor může i poměrně nízkým výkonem "utrhnout". Kromě tohoto jevu vznikají různé rezonanční špičky a typické hučení, jehož původ se hledá všude jinde, jen ne v zesilovači." Doufám, že alespoň Sinclair bude pro tebe a Martina dostatečnou "kapacitou" v oboru zvukové techniky...


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zesilovač vhodný k živení S215 od Spl Acoustic
PříspěvekNapsal: 05 lis 2015 01:11 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 21 lis 2013 20:38
Příspěvky: 1529
Bydliště: Bratislava
Kraj: SR - Bratislavský
V jednom threade sa háda Ransom a Akusta, v druhom sa hádate zas vy,...
Nemôžete sa o tom normálne porozprávať? Nejaké poučky, vzorce, atď a nie sa tu hádať, že kto je väčší blbec.

_________________
Gdy ci smutno, gdy ci źle, jebnij format dysku C.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zesilovač vhodný k živení S215 od Spl Acoustic
PříspěvekNapsal: 05 lis 2015 11:49 
Uživatelský avatar

Registrován: 23 zář 2008 23:59
Příspěvky: 3057
Bydliště: Praha-západ
Kraj: ČR - Středočeský
Pokud Uli kecá, tak bych očekával, že bude kecat víc, když už, tak si tam mohl napsat vyšší DF. Nebo u té 6000 může být něco trošku jinak.

Já nevidím důvod se dále vyjadřovat a něco obhajovat. Tvůj názor o nutnosti intergalakticky vysokého DF nemáš nijak zdůvodněný. K citovanému textu z Aldaxu, ano, ovšem není definováno kolik je nízký DF. Ano DF je důležitý, avšak do určité míry. A DF je, jak napsal Asterix1, u drtivé většiny PA zesilovačů je dostatečný.
asterix1 píše:
Damping faktor je u drvivej väčšiny zosilovačov pre PA dostatočne vysoký a nemá podstatný význam sa ním hlbšie zaoberať a považovať ho za najdôležitejší parameter.

Problém s DF budou mít pouze ty nejlevější sračky většinou velmi efektně podsvícené modrými LED.

Tímto diskuzi o DF v tomto threadu uzavírám a další nebude akceptována, dotaz byl mířen jinam a není nutné tazateli tímto zasrat několik dalších sran. Kdo chce v diskuzi o DF pokračovat, ať si založí jiný thread.

_________________
Martin S. ::::: MS sound
http://ms-sound.cz


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zesilovač vhodný k živení S215 od Spl Acoustic
PříspěvekNapsal: 05 lis 2015 18:30 

Registrován: 26 zář 2011 18:39
Příspěvky: 36
Kraj: ČR - Královéhradecký
Tedy chlapci, s vámi je fakt radost diskutovat. No ale pokud si myslíš, že DF 100 je dostatečně vysoký, tak nic, necháme toho...


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zesilovač vhodný k živení S215 od Spl Acoustic
PříspěvekNapsal: 12 led 2016 01:40 
Uživatelský avatar

Registrován: 17 dub 2012 15:37
Příspěvky: 42
Bydliště: Zuberec
Kraj: SR - Žilinský
I by som nebral, pretože damping dampingrozhodne menší ako je uvádzané v datashite a to pretože lebo koncovy stupeň je založený na obvode IRS209.. tj. Samokmitajuci zosilňovač (UCD) so spätnou väzbou vedenou ešte pred výstupným filtrom. Nechcem ale niekto ho už meral a myslím že DF bol kecokolo 60, v praxi sa to prejaví tým že pri použití 10m káblx2.5mm bude systemovy systeDFvyca 13 pri záťaži 4ohm, čo je myslím si už nedostačujúce. Ale viac ako DF by ma trápilo prevedenie zdroju... obzeral by som sa skôr po niečom čo bude mať aktívne PFC, ak to má byť zosik so spinanim zdrojom, čo inuke takisto nemá
Prepáčte za chyby, ale pôjdem písal som z mobilu a nejak mi to nefunguje dobre, keď sa dostanem k pc, tak opravim a rozpisem

_________________
Martin audio F15,F10,F8,,4x Cubo 18 (18sound), 8x BC 18 SUB
t amp D3400 mk2,3x Martin audio MA900,Ecler DPA1000(amic) EV DC ONE,ashly protea 4.8sp
F.A.L. Scan 1200 HMI, Atomic 3000DMX, Glp Scan operator FX,Chamsys MQ80


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zesilovač vhodný k živení S215 od Spl Acoustic
PříspěvekNapsal: 12 led 2016 02:12 
Uživatelský avatar

Registrován: 26 pro 2010 12:50
Příspěvky: 574
Bydliště: Rokycansko
Kraj: ČR - Plzeňský
Prosim Te, co by jsi nebral? Inuke? Neporozumel jsem prvni vete.

_________________
Soundcraft SiEx3, Mackie DL1608, X32,SPL A394pw, IQ18b, Beyma SB18, odposlechy SPL, B@C 12CXT, EV ZLX12P, ZXA1 sub.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zesilovač vhodný k živení S215 od Spl Acoustic
PříspěvekNapsal: 12 led 2016 14:47 

Registrován: 21 lis 2009 11:44
Příspěvky: 67
Kraj: ČR - Karlovarský
Chlapi neblbněte. DF sám o sobě o kvalitě zesilovače neříká vlastně nic, pokud není v řádu jednotek (a není to zesilovač s výstupním trafem). A uvědomujete si, co znamená DF=100 při 8 Ohmový zátěži? To je vnitřní odpor 0.08Ohmu, neboli "kus drátu". Navíc má kmitočtovou závislost. Má smysl řešit, jestli je to 10 nebo 500, ale jinak má Martin pravdu a vybírat zesilovače podle toho, že jeden má plácnu 160 a druhej 220 je nesmysl. Nemluvě o tom, že si to výrobce může naměřit jak chce. Jakej je činitel tlumení třeba při limitaci se z žádnýho datasheetu nedovíte (mizernej). A jestli jsem to správně pochopil a řešíte to u zesilovačů v kvalitativní kategorii Behringer iNuke, tak tam to působí dost úsměvně. Tam by mě spíš trápilo, kolik ms je zesilovač schopen dodávat deklarovaný výkon a na kolik to potom klesne.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zesilovač vhodný k živení S215 od Spl Acoustic
PříspěvekNapsal: 31 led 2016 23:21 

Registrován: 20 led 2009 23:43
Příspěvky: 1745
Včera na kalbě jsem si vyslechnul přednášku, že Uli skoupil všechny možné firmy, včetně Midase a Lab.Gruppenů a je o světelný roky před každým dalším výrobcem. Takže prej iNuke je vlastně to samý jako Lab.Gruppen, jen v levnějším provedení. A těch 5kW to dá kontinuelně do sinusu naprosto v pohodě a spolehlivě. Pak jsem se taky dozvěděl, že ten Behringer dělá nejlepší digitální mixy a iLive jsou největší jebky. A na zvučení v problematickém sále se to prý prostě musí přeřvat výkonem a hulit to a hulit co to dá. Tak jsem si sosal tu svojí modravskou 12° a jenom jsem kejval, protože tomu vlastně vůbec nerozumím...


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zesilovač vhodný k živení S215 od Spl Acoustic
PříspěvekNapsal: 31 led 2016 23:54 
Uživatelský avatar

Registrován: 23 zář 2008 23:59
Příspěvky: 3057
Bydliště: Praha-západ
Kraj: ČR - Středočeský
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

_________________
Martin S. ::::: MS sound
http://ms-sound.cz


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 52 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

© LuKyss 2005-2012 | ReproMania.NET & ReproObchod.cz



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group